Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 87 od 87

Tema: Prometheus (2012)

  1. #61
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Kolko vidim, glavni prigovor među ljudima je na nekonkretiziranu radnju.
    S obzirom da je Ridley rekao da cilja na trilogiju, onda valjda to i nije neki bed.
    Jer, ne znam, onda bi LOTR filmovi bili smeće jer ni jedan film zasebno nema smisla
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  2. #62

    Re: Prometheus (2012)

    Nije problem što radnja filma nije servirana na tacni nego treba malo i razmisliti nakon gledanja .Problem su neke glupe scene poput one u zadnjem Terminitoru .Mislim , presaditi srce čovjeku bez da se ispita podudaraju im se tkiva te u uvjetima poljske bolnice je ipak previše .

    Slično glupih scena ima i ovdje koje mi jako kvare dojam.Onda totalni klišej od posade .Morao je biti jedan crnac i jedan azijat , jer to se podrazumijeva .Tu se morao naći i jedan tip štrebersko geekovskog izgleda bez ikakve svrhe za radnju osim da posluži kao plijen .Naravno morao je tu biti i jedan kul istetovirani lik spreman na fajt .Nisam ni sumnjao da će žena biti heroina koje se ni Rambo ne bi posramio itd.


  3. #63

    Re: Prometheus (2012)

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    Nije problem što radnja filma nije servirana na tacni nego treba malo i razmisliti nakon gledanja .Problem su neke glupe scene poput one u zadnjem Terminitoru .Mislim , presaditi srce čovjeku bez da se ispita podudaraju im se tkiva te u uvjetima poljske bolnice je ipak previše .

    Slično glupih scena ima i ovdje koje mi jako kvare dojam.Onda totalni klišej od posade .Morao je biti jedan crnac i jedan azijat , jer to se podrazumijeva .Tu se morao naći i jedan tip štrebersko geekovskog izgleda bez ikakve svrhe za radnju osim da posluži kao plijen .Naravno morao je tu biti i jedan kul istetovirani lik spreman na fajt .Nisam ni sumnjao da će žena biti heroina koje se ni Rambo ne bi posramio itd.

    Ako postoji i jedna stvar sigurna kod Scotta, onda je to (u 90% slučajeva) da će glavni lik biti žemsko.


  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Pogledao napokon.
    Nije loše. Raspišem se sutra
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Prometheus (2012)

    meni je smetalo šta film nezna ako će bit prequel ili stand-alone in the same universe

  6. #66
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Prometheus (2012)

    Previše pitanja ostavlja i nelogičnig i glupih situacija sa likovima ... Ne gledati
    Dobro napravljen da, ali priča ... Shat.

  7. #67
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Prometheus (2012)

    Pa daj raspisi se vise lol
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  8. #68
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Prometheus (2012)

    Imaš pravo, nisam baš argumentirao stajalište

    Znači ovako u suštini, lijep film (vizualno), odlični efekti cgi, glazba dobra... Loš scenarij, retardirani likovi, nelogične stvari se događaju, puno nejasnoća ostaje na kraju filma.

    Detaljnije.
    Rekao je netko da će ovo biti trilogija, pa se još neke stvari možda objasne ali ovako, dosta toga visi u zraku. Imamo odličan početak filma, gdje se radnja polagano razvija, gdje nama gledateljima i samim likovima na jednom objasne zašto i gdje idu ... Što dalje film ide, to se pojavljuje više detalja koje nemaju smisla ili su zbunjuća. Jednostavno nije objašnjeno. Tamo povedu znanstvenike koji ne znaju obavljati svoj vlastiti posao, wtf man. Neki likovi su tako bezveze napravljeni da ti je drago kada ih ne vidiš.
    Primjeri idu u spoilere:

    Gdje početi. Početak, lik popije crnu tvar i ubije se, zašto? Ajde dobro, nema smisla, ali neka bude za početak.
    Odu u ruševine, skuže da je zrak za disanje ... Ali ne znaju što bi moglo biti u zraku, neki virusi, bakterije a pričamo o znanstvenicima. Lik skane kacigu i kaže ovoj, nemoj biti skeptik. Znanstvenik totalno.
    Biolog koji se boji pogledati mrtvo tijelo aliena, ali super cute mu je veliki alienski dildo iz crne nafte koji srkće na njega i siluje ga ... Not smart
    Isti ti geolog i biolog ostanu u ruševini na najgorem mogućem mjestu, gdje očito vide da nešto nije u redu sa prostorijom jer iz vaza ide prokleta nafta iz koje izlaze pimpeki.
    Geolog koji mapira cijelu ruševinu i onda se izgubi... Halo, možeš bazu nazvati da ti kaže put ako se izgubiš ... Not smart.
    Charlize ima u svojim komorama najsofticiraniji uređaj za operacije, ali ne podržava žene?! Molim? Ne može napraviti carski rez ... baš je softiciran.
    Operacija bez anestezije, unutarnje krvarenje dr. Shaw, ništa. Boli je i ''zaklama je'' uređaj ali nakon što joj je izvađena maternica, mislim da bi mogla iskrvariti.
    Itd.


  9. #69
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Prometheus (2012)


    početak je barem jasan, on popije to kako bi razdvojio svoj dna i time stvorio život na zemlji. šta se tiče one medicinske komore u theroničinoj sobi, mislim da to nije propust, već da je to napravljeno za Weylanda


  10. #70
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Prometheus (2012)

    @ The Fury

    ma mislio sam na Aeriala al hvala i tebi haha
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Prometheus (2012)

    Kada sam se već zanio haha


    To sam i ja mislio, ali što onda sva bića ne bi trebala imati isti dnk?
    Vjerojatno si u pravu za operacijski stol, to ima smisla ... Ali one druge stvari što sam naveo su fakat bullcrap.
    Btw, ljudi i albino ljudi imaju 100% genetsku podudarnost ... Samo što su oni visoki, ogromni albino mutanti.
    Vidjeli smo da su ti albino ljudi imali rastvorena prsa, di su ti alieni onda ... PFFFF


  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Prometheus (2012)

    kamo su ti alienu, odgovor je vrlo jasan. U nastavku. Ipak je ovo holivud

  13. #73
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Wops, sry, evo me

    Dakle dakle dakle.

    Prvo moram pohvaliti ono što me užasno živcira kod današnjih filmova - 3D, naravno. Scott je valjda shvatio da bi 3D trebao služiti samo da eventualno uljepša pokoji kadar i to je to. Nema nikakvih ekstravaganci sa sranjem izvan fokusa, sa izletanjima pred ekran itd. 3D je toliko periferna stvar da nakon 10 minuta filma i zaboravite da gledate nešto s naočalama. Kad izađe na DVD/Bluerayu slika će biti potpuno ista stvar, što je dobro.

    Ok, film.
    Svaka čast na vizualnoj prezentaciji. Sve je tmurno i isprano, ali opet nekako nevjerojatno ugodno. Surealni styling izvanzemljskog settinga je i dalje prisutan s onim uvijek prisutnim vijugama, reljefima, zakrivljenom arhitekturom itd... Posada ima jednu od najkul oprema ikad. Možda su jedino Jockeyi (ili Engineeri, kako god) pre... idealno čisti, al ajd. All in all, awesome.

    Po tonu je film možda najsličniji Alien: Resurrectionu. Nije baš neki uspavani atmosferični uništavač živaca kao što je bio prvi Alien, ali nije ni besmisleno naganjanje kao Aliens. Nisam baš primjetio neke specijalne fore s kadrovima, tempom ili što god već, pa računam da je režija... pa.. onak, ok, prosječno dobra. Sviđa mi se setting cijele stvar i "mitologija" koja je dosta proširena u odnosu na standardni Alien svemir. To što je stvar nedorečena shvaćam čak kao mali bonus.

    Veliki plus na scenu "abortusa" koja je jedna od najjačih na ekranu u posljednje vrijeme
    (da, usput, za ovu raspravu gore - medicinska kabina nema module za žene jer je Weyland radio brod za sebe, ili možda još vjerojatnije - za svog SINA; uostalom i za inat vlastitoj kćeri)

    And the bad shit, ofc.
    Scenarij je... o bože, na trenutke apsurdan. "Znastvenici" su totalno ushitreni, nepromišljeni (skidaju kacige na nepoznatom planetu nakon 5 minuta, diraju stvari koje su očigledno kontaminirane, seksaju se u sred misije, poneki put se ponašaju potpuno "oblivious" s obzirom na okruženje itd), prigovaraju besmisleno ("I didn't come for this shit!" kaže jedan od njih po pronalasku izvanzemaljske civilizacije nakon 2.5-godišnjeg putovanja ?!).

    Vrh mi je bio ona klasična gluparija kad dvije žene trče od kotrljajućeg svemirskog broda prema naprijed, tj. u smjeru u kojem se on kotrlja. Ona jedna ustupne DVA METRA udesno i potpuno izbjegne brod, a ova druga nastavi trčati prema naprijed i, naravno, zgnječi je. GG.

    Ko što rekoh, nisam u režiji primjetio nikakve posebne stvari pa, s obzirom da je ovo Ridley, mogu i to uzeti kao prigovor
    David, odnosno Fassbender je glavna faca i uloga u filmu, a ovi ostali su ili ništa posebno ili čak iritantni.

    Da sad ne spoilam boga isusa s pričom, ajmo reći da je ocjena nekih

    3.5/5
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  14. #74
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Prometheus (2012)

    kome charlize može biti iritantna?
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Prometheus (2012)

    meni smeta šta je guy pearce star i šta nije imao veću ulogu u filmu. Onaj viralni video kamo je držao predavanje je super, nažalost i bolji od filma

  16. #76
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    = Citat = Izvorno postao Dreamer Deceiver
    meni smeta šta je guy pearce star i šta nije imao veću ulogu u filmu.
    e, to, zabaoravio sam reći.
    Ne kužim.
    Zar nije jednostavnije bilo castati običnog starca nego umjetno postarivati Pearcea? O_o
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  17. #77
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    space
    Postova
    1.736

    Re: Prometheus (2012)

    Zašto da bude jednostavno kada može komplicirano.

    SPOILERI


  18. #78
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Jedini odgovor imam (valjda?) na ono pitanje "zašto ih briefaju o misiji tek nakon što su doputovali brodom"?
    Pretpostavljam da to rade zato što je ekipa bila godinama u hibernaciji pa postoji šansa da su pozaboravljali zašto su uopće i došli ili barem detalje?...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  19. #79

    Re: Prometheus (2012)

    Ma Scott mora da je kruha gladan kada se prostituira na ovako glup scenariji u rangu B filma iz donjeg nivoa te klase , i kada je još dodatno dozvolio da mu izrežu film .

  20. #80
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Kul stvar za pogledati (ovo je part 2/2, u part 1 se uglavnom pita isto što i svi):



    Also, oštrilo na ogrlici <3
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  21. #81

    Re: Prometheus (2012)

    Ma na to sam i sam pomislio odmah kada su spominjali

    biloško oružje koje je trebalo baciti na zemlju prije 2000 godina

    S.Taj dio je zanimljiv iako već isfuran , barem nekome tko iole prati razne teorije zavjera i sl. zanimljive teme i teorije .Problem su hrpetine nesmislenih gluposti na koje bi se mogla snimiti jedna od najboljih parodija ikada .

    I onda ljudi pljuju po scenariju Avatara koji ima logike do najsitnijeg detalja te ni nema nikave ambicije biti nešto više od odličnog akcionog SF filma koji predivno izgleda i dobro zabavlja uz tipični ljubavni pokretač .Ovaj film se trudi biti ozbiljni SF uz ambicioznu priču koja je jad .Tehnički izvrstan film i zabavan za gledanje ali jednostavno toliko nebulozan da o njemu ne prestaješ misliti i čuditi se .

  22. #82
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Prometheus (2012)

    Možda odem pogledati ovo u kino pa me zanima koja je razlika između 'obične' i Extreme dvorane?

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    1.412

    Re: Prometheus (2012)

    Mislim da ti je zvuk nešto intenzivniji i jači,surround i to. A što se tiče 3d-a, fakat se ne isplati za tih 5 wanna be 3d scena.

  24. #84
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  25. #85
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Prometheus (2012)

    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  26. #86
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Prometheus (2012)

    He, he!

  27. #87
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Prometheus (2012)

    Kome se čita, može baciti oko na originalni scenarij Jona Spaihtsa "Alien Engineers" po kojem je prequel Aliena trebao biti incijalno sniman... prije nego se pretvorio u ovaj od Prometheusa

    http://www.prometheusforum.net/Alien-Engineers.pdf

    (ukradeno s članka na BAD)
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Slične teme

  1. F1 2012
    By Gothmog in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-09-2012, 08:11
  2. Interact 2012
    By cham3leon in forum SCIENCE!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 04-09-2012, 16:06
  3. PES 2012
    By flander in forum Gaming općenito
    Odgovora: 154
    Posljednji post: 14-11-2011, 10:10
  4. Emergency 2012
    By Doggy in forum Gaming općenito
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 23-01-2011, 14:19
  5. 2012
    By Aral in forum Multimedia
    Odgovora: 77
    Posljednji post: 09-01-2010, 20:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •