Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pitanje u vezi spajanja TV-a na računalo

  1. #1

    Pitanje u vezi spajanja TV-a na računalo

    Ovako imam ovaj TV "LG 32LV375S" i sad bi ja njega htio koristit kao monitor, ali neznam kako je najbolje da ga spojim da dobijem najbolju sliku.

    On ima na sebi RGB PC ulaz ili ga je bolje spojit preko DVI->HDMI kablom. Nemam niti jedan kabel tako da nemrem probat dok ne kupim zato i trazim prvo mišljenje.

    Evo jedna slika pozadine TV-a di se vide priključci
    nemam niti jedan sig koji vam paše
    šmrc

  2. #2
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Pitanje u vezi spajanja TV-a na računalo

    Pa, nisam nikad probao DVI->HDMI, ali rekao bih da bi to bilo bolje rješenje, jer i DVI i HDMI prenose digitalni signal, a kod VGA se slika prvo konvertira iz digitalnog u analogni signal, a poslije na televiziji opet iz analognog u digitalni, zbog čega se odmah vidi da je spajanje na VGA manjkavo.

    I sam sam spajao kompove na televiziju preko VGA, i ono što se često dešava jest da slika malo "pobjegne", odnosno nije sasvim u središtu. Možda ima i nekih drugih razlika.

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Pitanje u vezi spajanja TV-a na računalo

    Najbolju sliku dobiješ digitalnim spajanjem, dakle DVI odnosno HDMI.
    No zna se blesirati ako spajaš putem HDMI (dio slike ne bude prikazan, slika bude srezana i slično).
    Spajanje puem VGA je dost jeftinije (jeftinij sam kabel) i vjerojatnost problema je puno manja.
    Za početak probaj s DVI na HDMI (ili HDMi na HDMI ako ti grafička isto ima HDMI), ako to ne bude dobro prikazano preostaje ti VGA.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Pitanje u vezi spajanja TV-a na računalo

    U glavnom nemoj koristiti TV out i te fore. Koristi s grafičke na TV, DVI-->HDMI kako kameleon kaže, najbolje i najjednostavnije, HDMI-->DVI ako uspiješ naći po potrebi, DVI-->VGA ti je isto jako dobro (koliko sam skužio najbolja opcija), ali ne radi na svim grafičkim karticama/monitorima, tu ima puno filozofije oko tipova.
    Uzmi za sada DVI-->HDMI adapter ili kablo, možda bolje adapter jer je jeftiniji i dugotrajniji, nego kablo, a i svakako će ti kad-tad trebati. Adapter dođe do 100KN max., a kablo oko 200KN+ ovisno o dužini.
    Bilo bi dobro da kažeš i koju grafičku imaš, ili koje utore sve ima, jer ne znamo ovako koje ona ima utore, opcije, mogućnosti, etc.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. Pitanje u vezi Ram-a
    By Kistra in forum Komponente
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 10-09-2011, 22:21
  2. Pitanje u vezi matične
    By AMD X6 in forum Radioničke vježbe
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 05-01-2011, 15:11
  3. Pitanje u vezi preformansa
    By GaNgStA6242 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 04-02-2009, 15:00
  4. Pitanje u vezi PM
    By GeForce in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 24-09-2008, 15:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •