Stranica 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 374

Tema: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

  1. #31

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    E, pa baš žalosno. Sve. Naravno da ne treba zanemariti trud koji su timovi uložili u igre, ali eto...trudim se kupiti igre koje stvarno želim i što manje ih nabavljati ilegalno, ali postoje iznimke. Kao Deus Ex koji košta koliko i moja jadna plaćica za ovaj mjesec. Cijela. Pa sad ili ću reći: "gledaj, pa ne moram si kupiti hranu ili platiti režije" ILI, logičnije - "neću igrati" - ILI ću skinuti sa neta jer je j*beno čekam od kad sam bila dijete, s time neću oštetiti apsolutno nikoga jer ionako zarađuju milijarde, a kopija već stoji na netu, skidala je ja ili ne. Eto, iznimke.
    A da ne pričam kako smatram da se glazba i književnost trebaju raditi jer ih želiš podijeliti s ljudima, a ne zaraditi.
    Drugo je s filmovima, gdje ljudi ulože hrpu novaca da bi nam predočili nekakav eye candy...pa ne bi smio biti problem dati 30 kn za ulaznicu u kinu, barem to.
    Tužno je kako svi čekaju neki razlog da optužuju i osuđuju druge, samo da bi sebe izdigli, eto :/

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    1 okej malo ljudi ima mogucnost kupit 30-40 igri
    2 ja sam pricao za PC only, ja ni neznam da ima za ps 3 piratskih igri?

    EDIT: sad kad neki od admina uleti u ovu temu pa svi dobijemo ban

  3. #33
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Kao što rekoh milion puta do sada. Otkad sam došao u neke godine (stalni radni odnos, redovni prihod, manje slobodnog vremena, normalan ljubavni život, manje alkoholiziranja i sveopćeg ludiranja) postao sam tipičan primjerak konzolaša, ali bez konzole. Znači igram max. 2 sata dnevno, ako i toliko. Skužih isto tako da igru koju skinem najvjerovatnije neću igrati previše, razlog nepoznat, ali jednostavno neću, nije mi gušt, don't ask me why.

    Kupim u prosjeku jednu ili dvije igre svaki mjesec ili dva i na njima se stvarno izguštiram i odradim ih pošteno bez ikakve muke. Neznam koji je to mentalni sklop u mojem-u mozgu koji određuje zašto mi nije gušt igrat skinute igre, a kupljene je, ali se kladim u bilošto da sam skinuo sada Skyrima, a ne ga kupio, brijem da bi ga već prestao igrati.

    Uglavnom, ne smeta mi ovaj zakon, jer igram umjereno, u 95% slučajeva pošteno kupljenu i plaćenu igru i nisam ovisan o tome da odigram svaku hitoidnu igru na tržištu kao i Aral.

    Neznam, uglavnom meni ne smeta. Još kad sada imam i način da kupujem igre preko Steam-a, a neki popusti stvarno znaju biti smiješni, ilegalno nabavljanje igara je stvarno postao idiotizam. I nemože mi nitko reći da nemože odvojit 45 kn da si skine Oblivion GOTY sa apsolutno svim DLC-ovima i pizdarijama (Ova rečenica ni u kojem slučaju ne pokušava nametnuti Oblivion kao dobru igru, ali ima mnogo sličnih primjera, ovaj mi je sad s vrha jezika)

    EDIT: Nabaviti ilegalnu igru u svrhu da čeknem gameplay i igram ju dan, dva i osudim dali ću je kupiti ili ne apsolutno podržavam, hell čak sam kupio i neke igre koje sam odigrao 100x ilegalno čisto iz grižnje savijesti.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  4. #34
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Deus Ex: Human Revolution preko neta košta 100 kuna. Dobiješ DVD za tjedan dana na kućnu adresu. Say woot?

  5. #35
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Deus Ex: Human Revolution preko neta košta 100 kuna. Dobiješ DVD za tjedan dana na kućnu adresu. Say woot?

    Nove igre su bitch za nabaviti jer znaš da će izaći kasnije hrpa DLC-ova na kojih ćeš potrošiti 300-400 kn, uvijek se čeka neki Complete Edition na steamu, za pola godine ili godinu.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  6. #36

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Di to košta 100 kn? Na Steamu je 49,99 eura, na drugim stranicama koje sam gledala je oko 50 dolara

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  7. #37
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    To stoji da. Ali razlika je u tome sto ti imas redovan posao sa stalnom placom i to ocito dovoljno velikom da mozes pokrit sve troskove plus priustit si luksuz.
    ali..
    igre primarno ''kupuju'' djeca, tindedzeri kako god, tj to im je ciljana skupina koja kupuju igre a ne osobe starije od neznam 25-30 ogdina itd( nemoj shvatit to ko uvredu molimte
    isto tako, sta je sa osobama kao Dania koja kad pokrije sve troskove nemoze si priustit tako neku igru.
    Ljudi kao ti koji si pored svih torskova mogu priustit da mejsecno odvoje cca 400-500 kn na igre su rijetki..

  8. #38
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao Viper33
    To stoji da. Ali razlika je u tome sto ti imas redovan posao sa stalnom placom i to ocito dovoljno velikom da mozes pokrit sve troskove plus priustit si luksuz.
    ali..
    igre primarno ''kupuju'' djeca, tindedzeri kako god, tj to im je ciljana skupina koja kupuju igre a ne osobe starije od neznam 25-30 ogdina itd( nemoj shvatit to ko uvredu molimte
    isto tako, sta je sa osobama kao Dania koja kad pokrije sve troskove nemoze si priustit tako neku igru.
    Ljudi kao ti koji si pored svih torskova mogu priustit da mejsecno odvoje cca 400-500 kn na igre su rijetki..
    45 kuna nije lukusz, 45 kuna su 3 milke, ili 5 kava, 3 kutije cigareta itd. itd.

    EDIT: Za igre koje kupujem ili preorderam na release date štedim kao i svaka druga normalna osoba, bez obzira što imam redovan prihod, opet nemogu bez razmišljanja odvojit 350kn, štedi se na nekim drugim stvarima...

    EDIT2: U srednjoj sam imao 10-15 kn dnevno za ''marendu'' i to mi je bio cijelokupni đžeparac općenito, ako sam zelio izaći vani ili kupit nešto za sebe sam morao gladovati. Današnja djeca imaju u prosjeku 20 kn za marendu dnevno. 5 kn pecivo i svaki dan po 15 kn to je 350kn na kraju mjeseca...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    istina, al nisu sve igre 45 kn. da jesu ja bi dao imao preko 100 originala

  10. #40
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao Viper33
    2 ja sam pricao za PC only, ja ni neznam da ima za ps 3 piratskih igri?
    http://steamcommunity.com/id/w33drunn/games?tab=all

    Say woot?

    @Feanor
    Kotor, Alpha Protocol, Max Payne, Fahrenheit i brojne druge su na Steamu svojevremeno koštale 1-2€.

  11. #41
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    @Viper33
    Prosječna starost igrača premašuje dobnu granicu od 30 godina. Osim toga, većinu igara koje ovdje ljudi igraju nisu namijenjene djeci.

    Imam i ja redovan posao sa stalnom plaćom, no kako bi se aktivno igrao, odreknuo sam se nekih drugih životnih luksuza jer ipak ne zarađujem toliko puno. Onaj stav "rađe ću za te pare kupiti nešto drugo" je krajnje licemjeran.
    Ovo što je Dania rekla, apsolutno stoji, no stoji i ovo što Weky kaže. Nema potrebe davati za igre 300-ak kn, može se naći jeftinije
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #42
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Nakon kaj dam svu lovu za hranu, kredite i režije, ne ostane puno. Ne pijem, ne pušim, ne bacam lovu uzalud. A i žena bi me ubila da dam novce za tak nekaj xD

    I nemorate mene samo spominjat, nisam niš drugačiji od bilo kog drugog na forumu tko živi normalann život i radi, osim kaj se vidi da ustvari uživam u igranju igara.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  13. #43
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Skyrim, fizička kopija s kartom i svim, 250 kuna.

    Mene apsolutno nije briga tko kupuje, a tko skida i nemam neki donkihotovki duh koji će se boriti protiv piratije. Svatko si bira kako mu najbolje paše i nikoga ne mislim suditi zbog toga. Jedino smatram da je problem što igrači nisu dobro informirani da se igre mogu naći puno jeftinije, pa idu linijom najmanjeg otpora.

  14. #44

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Pa W3DR4Ne, ja sam se pokušala informirati gdje je Deus za 100 kn, nisi mi rekao

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  15. #45
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Nije da sam poznat po kupovanju originala, ali jedva čekam da se zaposlim da počnem svojim parama kupovati igre, ako ništa drugo, neće biti natezanja sa zaštitama i silnog posla probijanja iste kako bi se igra kako-tako pokrenula. A i ljudi moraju zaraditi svoj novac. I ja bih se mogao za koju godinu naći u sličnoj poziciji na kraju krajeva.

    Jedino što mi zbilja užasno smeta jest forsiranje naplaćivanja muzike. Sva muzika koju imam je piratska i nimalo me ne grize savjest oko toga. Glazba je open-source i u današnje vrijeme je nema smisla naplaćivati. Pred ne tako dugo sam na crackedu pročitao da je pjesma Happy birthday to you koju se pjeva valjda na svakom dječjem (i drugom) rođendanu intelektualno vlasništvo WB-a ili nekog, i zaštićena je od javnog izvođenja. Što znači da svaki put kad ju zapjevaš bi morao platiti licencu njenom vlasniku. Gdje je sad tu smisao? Hoće li zakon zabraniti i da je pjevušim u sebi? Najbolje da jednostavno ne objavljuju glazbu. Ako mene pitate, svaka pjesma je automatski javno kulturno dobro. Druga stvar je ako izvođač prima donacije tako da ih fanovi mogu podržati, ali ne prihvaćam stavljanje cijene na muziku.

  16. #46
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Hehe kako sad nitko ne zna gdje i sta. Btw Dania koliko si platila Portal 2 kad je izasao?

    Bez zajebancije, opet mi je i Aral bolji od vecine vas koji skidate cisto jer se ne krije iza kojekakvih prica.
    Ok hoces torrentat igre jer ti ima vise smisla dati novce na izlaske itd ali ljudi koji piratiziraju igre i onda to opravdavaju nekavih kompromisima gdje sami sebe lazu, to mi je onako novo dno
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  17. #47
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    http://www.base.com
    http://www.thehut.com
    http://www.shopto.net

    Ja od tuda kupujem igre. Već šest mjeseci stare koštaju 100-150 kuna. Nove su 200-250.

  18. #48

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Druga stvar je ako izvođač prima donacije tako da ih fanovi mogu podržati, ali ne prihvaćam stavljanje cijene na muziku.
    E pa upravo ovo. Skidam kapu glazbenicima koji su rekli: "evo, imam talent, dođite da ga podjelim s vama". Ja slušam piratsku glazbu i eto.
    Portal 2 sam platila u packu oko 35 eura, ako me pamćenje služi i to samo zato jer sam prepolovila s dečkom. Zašto? Nikad nisam rekla da ne želim kupovati igre, evo trenutno ne mogu i what's the deal? Usput, ako ćemo o izlascima, nemam ni za to.

    EDIT: fala W3DR4N ^^

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  19. #49
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Ja jedva imam za kruh i mlijeko

  20. #50
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    Ja jedva imam za kruh i mlijeko
    +1
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #51
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao Aral
    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    Ja jedva imam za kruh i mlijeko
    +1
    Dobro, ti to stvarno odlično krpaš skupa, privatni faks i sve, ali činjenica je da imaš auto i skuter. I nedavno si ako se ne varam kupio novu high end konfu.

  22. #52
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Auto i skuter su od vremena kad se to moglo priuštit. Sad su malo druga vremena...zadnje dvije godine bolje rečeno. Al dobro, dok imam krov nad glavom i platim sve režije, gura se. Buš vidio kad počneš živjet sa curom/ženom
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #53
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Pa ono, prodaš skuter?

  24. #54
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa ono, prodaš ženu?

  25. #55
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Skidanje igara da ih se isproba je OK. Ako ti se igra svidjela i želiš podržati njene proizvođaće kupit ćeš je bez obzira na to što već imaš svoju (besplatnu) kopiju. Isto vrijedi i za nestašicu para. Ono, skineš igru, odigraš i zatim kupiš kada malo padne cijena. Ne vidim nikakvo zlo u tome.

    Piratstvo ne podržavam ukoliko osoba imaSnovaca i mogućnosti da kupi određenu igru, no ne želi čisto iz razloga jer može skinuti igru sa torrenta i ne platiti ništa za nju.

  26. #56
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Zapravo sve više mi je žao kad nešto skidam jer Steam stvarno ima odlične popuste. Indie scena je sve bolja u gejmingu i ima genijalnih igara za 2-3 eura. Moram si otvorit račun...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  27. #57
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa ono, prodaš skuter?
    Prije bi prosio na cesti. Šala, nema koristi od toga, samo bi izgubio.

    @sickpetey: Haha
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #58
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    isusbog wedrane, prestani koristiti woot.

    rade napisi say wut/what/nesto al woot ne. pogotovo jer ocito nzns znacenje toga.

  29. #59
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    Woot?

  30. #60
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Zapravo sve više mi je žao kad nešto skidam jer Steam stvarno ima odlične popuste. Indie scena je sve bolja u gejmingu i ima genijalnih igara za 2-3 eura. Moram si otvorit račun...
    http://store.steampowered.com/app/92000/

    Znaci ni dva eura, veci napor bi mi bio zajebavat se sad s daemon toolsom i krekovima kad ovo mogu imat u dva klika
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Slične teme

  1. Je li splitscreenu odzvonilo?
    By W1k1n6 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-01-2012, 13:04
  2. EA's Online Pass - odzvonilo korištenim igrama?
    By Arbiter of Change in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-05-2010, 16:44
  3. Bus Stop
    By TeraBajt in forum Web gaming
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 09-03-2010, 22:38
  4. Stop the Asians!
    By Herr Schnitzel in forum MMOG
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-06-2008, 20:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •