Stranica 3 od 48 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 1437

Tema: GTA V

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ili ces igrati na PC-u loše portove koje često ne rade kako trebaju (kao GTA IV ili Rage) te još k tome ulagati u skupo računalo koje ti generalno ne treba, ali jebi ga kada je razvojni studio lijen portati igru kako treba.
    Ako ti stolno računalo od 4-5 tisuća kuna ne treba osim za igranje, onda je to bacanje novaca u vjetar. Naravno, svako si bira kak njemu najviše paše, ali sa moje perspektive, ako si netko tko koristi računalo isključivo za surfanje i gledanje filmova, konzola je savršen odabir jer imaš uređaj specijaliziran za igranje gdje ne moraš razmišljati koliko će igra biti zahtjevna, imaš uvijek kvalitetnu podršku gdje je većina stvari automatizirana te imaš online dućan gdje uz tobožnje plaćanje pretplate imaš popuste na sadržaje, a nerijetko možeš preuzeti besplatne igre gdje ti se uložen novac u pretplatu vrati već nakon mjesec dana.

    Sa perspektive prosječnog hrvatskog igrača, konzola je većinom zatvoren sustav gdje se teško mogu igrati piratske igre i gdje se sve mora plaćati. Plaćanje nečega uvijek nosi i određene beneficije, vjerovali ili ne. Gaming je osim toga skup hobi, luksuz.



    Ma uopće nije tak jednostavnoS.Netko tko voli igrati FPS-ove mišem ne bira konzolu .Isto tako RTS-ove .Na desetak kupljenih igri godišnje , što je neka neka noramala za prosječnog gamera , uštediš za kupovinu grafe ili nekog drugog dijela jer su igre nerijetko 150 kn skuplje za konzole od PC igra .

    Što se loših portova tiče Rage i GTA IV rade odlično i izgledaju na PC-u barem duplo bolje a jeftinije su barem 30% u trenutku izlaska .

  2. #62
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: GTA V

    Zato sam i napisao da si svatko bira kak njemu paše, naravno da će biti oni koji preferiraju igrati RTS-ove i FPS-ove.
    U vezi skupljih konzolaških igara, ako ih kupuješ vani i ne kupuješ u trenutku izlaska, ne mora biti razlika od 150kn, stovise, doci ce te isto kao i na PC-u.
    Loši portovi rade odlično nakon jedno 5-6 zakrpi i dvije/tri nadogradnje drivera. Da ne spominjem razne DRM divote.
    Tu su dakako u pitanju i neke ekskluzive.
    Opet, teško je o ovome općenito pričati, dosta do izražaja dolaze i ukusi. Najveći problem jest što danas igre na PC-u kasne nekoliko mjeseci, što se većinom sve loše portaju, što dolaze sa rigoroznim zaštitama i drugim mnogobrojnim problemima. Oni ljudi koji nemaju živce da kupe nekakav Rage i ne mogu ga igrati jedno 2 tjedna dok ne dođu novi driveri ili zakrpa, konzola je bolje rješenje.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  3. #63
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: GTA V

    Nije stvar ukusa nego toga što je igrati fpsove i rtsove sa mišem objektivno bolje lol.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  4. #64
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: GTA V

    Krivo sam se izrazio, ofkors, strategije nema smisla igrati na konzoli
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #65
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ili ces igrati na PC-u loše portove koje često ne rade kako trebaju (kao GTA IV ili Rage) te još k tome ulagati u skupo računalo koje ti generalno ne treba, ali jebi ga kada je razvojni studio lijen portati igru kako treba.
    Ako ti stolno računalo od 4-5 tisuća kuna ne treba osim za igranje, onda je to bacanje novaca u vjetar. Naravno, svako si bira kak njemu najviše paše, ali sa moje perspektive, ako si netko tko koristi računalo isključivo za surfanje i gledanje filmova, konzola je savršen odabir jer imaš uređaj specijaliziran za igranje gdje ne moraš razmišljati koliko će igra biti zahtjevna, imaš uvijek kvalitetnu podršku gdje je većina stvari automatizirana te imaš online dućan gdje uz tobožnje plaćanje pretplate imaš popuste na sadržaje, a nerijetko možeš preuzeti besplatne igre gdje ti se uložen novac u pretplatu vrati već nakon mjesec dana.
    Da?

    I računala i konzole su potrošna roba, imaju svoj životni vijek. Ako sam potrošio 5000 kuna na komp za igranje, dođe mi opet jeftinije nego da sam trošio 2000 kuna na računalo (i više ako je laptop, a laptopi su danas preferirani) na kojem se može ugodno raditi osnovne stvari, plus 3 i pol do 4 k kuna na konzolu. Konzola će ti imat životni vijek cca. 5 godina, ali isto će bit s tim uredskim računalom oko kojeg se vrti neka iluzija da ga ne moraš upgradeati. Da, itekako je moguće potrošiti manje od 3k kuna na PC konfiguraciju na kojoj se može ugodno raditi te osnovne stvari, pa ga srediti da ti traje preko 10 godina, ako si pravi frik za optimizaciju i izvlačenje snage iz hardvera. Primjerice, neke za to predviđene distribucije Linuxa glatko idu na Pentium 3 muzejskim primjercima, ali istina je da će potrošač vulgaris raditi isključivo s windowsima i stalno će kupovati nove windowse koji uopće nisu jeftini, a sve su zahtjevniji, i za to će im trebati sve jače mašine, koje će isto morati nakon par godina mijenjati.

    Moje trenutno računalo je nadograđeno pred jedno 3 godine. Inače je kupljeno još davno prije, i nije se moglo nositi sa novim naslovima iz next-gen generacije kad su počeli izlaziti. Nadogradnja (ako izuzmemo HDD koji nema utjecaja na performanse) je koštala oko 2000 kuna, s time da sam sigurno mogao proći jeftinije za isti rezultat. Sad mogu pokrenuti GTA4 (ne na nekim visokim detaljima, ali sasvim ugodnim, i boljim nego na konzolama), i prema sys. req. od Skyrima, trebao bih moći pokrenuti i njega bez nekih većih problema.

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Sa perspektive prosječnog hrvatskog igrača, konzola je većinom zatvoren sustav gdje se teško mogu igrati piratske igre i gdje se sve mora plaćati. Plaćanje nečega uvijek nosi i određene beneficije, vjerovali ili ne. Gaming je osim toga skup hobi, luksuz.
    Jesam li ja gdje spominjao piratstvo? Kad spominjem stvari koje se plaćaju, mislim na Xbox Live koji ako se ne varam traži pretplatu koja je prilično masna, pogotovo za naše prilike, a zauzvrat daje... što? Multiplayer? Ili one kvazi-socijalne gluposti sa avatarima i trofejima koji su IMO najveća glupost u ovo moderno doba gaminga kad su gotovo sve visokobudžetne igre smiješno lagane? Naslovi koji se mogu kupiti preko XBLA se mimo toga naplaćuju, koliko ja znam.
    Za PSN nisam ništa rekao, znam da se on ne plaća. Preko digitalne distribucije je uobičajeno da možeš naletjeti na razne popuste, ugrabiti koju besplatnu igru, isto ko na Steamu. Samo što si ovdje dakako limitiran na taj jedan jedini sustav digitalne distribucije i kupovine za koji smo pred nemalo vremena otkrili da je držao osjetljive i povjerljive korisničke informacije u plain text obliku, čega nema ni na ovom forumu. Just sayin'.

  6. #66
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: GTA V

    Xbox Live pretplata je reterdirana, apsolutno se slažem, no ima i to svojih nekih prednosti, kao sve u životu što plaćaš. Više sam zapravo aludirao na PSN gdje plaćam pretplatu i koja mi se vratila veoma brzo pošto sam nemali broj igara dobio džabe. Zadnje je to bio primjerice primjerice Plants vs. Zombies koji sada na akciji na Steamu košta 5 eura, a inace 10. Pretplata za 3 mjeseca me koštala mislim 110kn

    Sony? Korporacija kao i svaka druga. Ide mi na neku stvar uzdizanje jedne kompanije, a blaćenje druge, kada su sve iste i cilj im je samo maksimalno dizati profit. Provala u Sony-ev sustav? Rast prihoda i prodaje za xx postataka naspram istog razloga prošle godine. Cijela ta farsa je služila da novinari pišu romane i da si dižu čitanost portala, kao trenutno medijski linč na određene političke stranke u Hrvatskoj zbog blaženog senzacionalizma.
    Jest da je odnos prema kupcima grozan, da te se tjera da plaćaš igranje multiplayera zbog kupnje rabljene igre ili ti se dovodi u pitanje vlasništvo nečega što si kupio samo zato jer je uveden novi reterdirani sustav. Al nekog izbora i nemaš osim da promijeniš hobi.

    Okej, sad sam već skrenuo s teme dosta, natrag na GTA V
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #67
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: GTA V

    Nije da baš imamo što pametnije raspravljat. Barem dok ne dođe trailer.

  8. #68

    Re: GTA V

    Ako će prvi trailer bit u stilu prvog trailera za četvorku onda ćemo vidjet i čuti glavnog lika te dobar dio novog grada
    God is just an artist...

  9. #69
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Zani
    Ako će prvi trailer bit u stilu prvog trailera za četvorku onda ćemo vidjet i čuti glavnog lika te dobar dio novog grada
    Ma da je i u stilu prvog teaser trailera za MW2, ja mnogo zadovoljan
    I am an island.

  10. #70
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Tebi je jasno da je tvoj argument na to da konzole nemaju prednosti, upravo jedna od najvećih prednosti konzola?
    Lol zašto je sa perspektive korisnika prednost ograničenost neke igre na određenu platformu što će neke od njih natjerat da uz svoje računalo izdvoje još par tisuća kuna za konzolu (a nerijetko i novi TV)? Ekskluzivnost ide na ruku samo i isključivo proizvođačima konzola. Sumnjam da devsi/izdavači pojedinih odličnih ekskluziva od tih proizvođača dobiju dovoljno novaca da se pokrije ona razlika koju bi zaradili da su izdali igru za više platformi.

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    U vezi skupljih konzolaških igara, ako ih kupuješ vani i ne kupuješ u trenutku izlaska, ne mora biti razlika od 150kn, stovise, doci ce te isto kao i na PC-u.
    Lol možda ti je cijena igara u tom slučaju bliža cijenama igara u Hrvatskoj, ali ako usporedimo cijene iste igre za više platformi u nekom stranom dućanu opet je razlika očita.
    Evo, za primjer ćemo uzeti Battlefield 3 u dućanu Game.co.uk gdje verzija za X360 i PS3 košta 39,99 funti, dok je verzija za PC 10 funti niža, odnosno 29,99 funti.
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ide mi na neku stvar uzdizanje jedne kompanije, a blaćenje druge, kada su sve iste i cilj im je samo maksimalno dizati profit.
    Naravno da im je svima zarada apsolutni i jedini cilj, ali tvrdit da su sve kompanije iste je glupost.
    Neki od njih će se maksimalno trudit da ti pruže što bolju uslugu za tvoje novce i tako privući korisnike, a neki će jeftinim forama probat privuć što više ljudi i uvjetovati ih raznoraznim budalaštinama i retardacijama da iz tih korisnika izvuku i zadnju lipu.
    Za usporedbu si uzmi Valve i EA, odnosno njihove servise za digitalnu distribuciju. Ili si zamisli dvije čevapdžinice koje svoje porcije naplaćuju po 30kn, s time da ti jedna nudi odlično pripremljene i fino začinjene čevape sa maksimalno mesa i minimalno nadomjestaka za masu, a drugi odvratne prepečene komade koji ni nemaju okus po mesu i od kojih podriguješ ostatak dana.

    That is all.

  11. #71
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: GTA V

    Evo leakani detalji o igri na 4chanu
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #72
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: GTA V

    Pa, vidjet ćemo da li je tako kad izađe
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  13. #73
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: GTA V

    Bar u ovom nastavku nisi niger.

  14. #74
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: GTA V

    Još uvijek postoji šansa da ćeš biti...
    Ako je ovo iznad istina čini se da se vračaju SA štihu. So far so god...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  15. #75
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: GTA V

    Kaj nisu mogli nešto novo izmislit...ovo mi izgleda ko recikliranje starog settinga.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #76
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: GTA V

    Fejk ko kuća.

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: GTA V

    Nekak sumnjam da bi opet uzeli isto područje i sličan setting.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  18. #78
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: GTA V

    Sve ćemo vidjeti sutra...
    Jedva čekam!

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  19. #79
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Sve ćemo vidjeti sutra...
    Jedva čekam!
    nije sutra nego prekosutra...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  20. #80
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Fejk ko kuća.
    I ja mislim.

  21. #81
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: GTA V

    Još jedna stvar kojoj se nadam je da će handling automobila bit sličniji ovome:




    Nego onom skakutanju na amortizerima i limitiranoj brzini u vanilla verziji.

  22. #82
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Tebi je jasno da je tvoj argument na to da konzole nemaju prednosti, upravo jedna od najvećih prednosti konzola?
    Lol zašto je sa perspektive korisnika prednost ograničenost neke igre na određenu platformu što će neke od njih natjerat da uz svoje računalo izdvoje još par tisuća kuna za konzolu (a nerijetko i novi TV)? Ekskluzivnost ide na ruku samo i isključivo proizvođačima konzola. Sumnjam da devsi/izdavači pojedinih odličnih ekskluziva od tih proizvođača dobiju dovoljno novaca da se pokrije ona razlika koju bi zaradili da su izdali igru za više platformi.
    Previše kompliciraš, pa naravno da je ekskluzivnost glupost i igrači nemaju koristi od nje. To ipak ne mijenja činjenicu da konzole imaju očite prednosti pred PC-om. Najveća je ta da neke igre nikad ne dođu za PC ili ako smo sretni dođu kao loši portovi nakon godinu dana.

  23. #83
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: GTA V

    Znaš postoje i pc ekskluzive.

  24. #84
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: GTA V

    Kakve to sad ima veze? Ako su meni najzabavnije tabačine tipa Tekken i Mortal Kombat, pa što ću onda sa PC-om. Misliš da me briga u tom slučaju da na PC-u ima nekakvi Witcher 2, pa naravno da ne.

  25. #85
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: GTA V

    Ekskluzive sam po sebi nisu prednost jer ih svaka platforma ima.

  26. #86
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Još jedna stvar kojoj se nadam je da će handling automobila bit sličniji ovome:




    Nego onom skakutanju na amortizerima i limitiranoj brzini u vanilla verziji.
    E fala ti na ovome, sad moram instalirat četvorku opet

    Ima još kakvih kvalitetnih i obaveznih modova za četvorku? Osim onog iCEnhancera, nemam ipak dovoljno jaku grafiku za to.

  27. #87
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: GTA V

    I onda kad ja kažem da auti u GTA 4 imaju lošu voznu fiziku i mehaniku, popljuje me se, lol Ovaj trailer zorno dokazuje moju poantu (vanilla), sa modom izgleda fenomenalno u drugu ruku! Morati ću ga instalirati sljedeći put, puno hvala na ovome!


    I da, full mi se sviđa cockpit view

  28. #88
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA V

    Pa i inače je vozni model prva liga, ali to ljuljanje dosta upada u oči. Za brzinu i nije toliko bitno, ionako je nemaš baš gdje razviti, al ajde.

  29. #89
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: GTA V

    Bezveze, gdje ona ima zabave ako je sve full realno? Mislim, naravno da ima al ono, znam da to nije org igra onda i zgubim volju
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #90
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: GTA V

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Fejk ko kuća.
    A normalno da je fejk
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Tags for this Thread

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •