Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 50 od 50

Tema: Misljenje o konfiguraciji .

  1. #31
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    intel se nikad ne isplati.. a to ću ti dokazat za godinu dana ;P kad kupim novi komp
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    5 godina ? Ako misliš na igre za dvije godine dolazi nova generacija konzola što znači i nova mini revolucija PC konfiguracija namijenjenih gamingu .Ali ako nisi pre zahtjevan a nisi , moglo bi ti služiti i duže.

  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    5 godina misliš bez nadogradnji? Ne bih rekao da su ta vremena prošla, otkako znam za sebe nije ih ni bilo.
    Naravno da ćeš za koju godinu htjeti nadograđivati, barem grafičku jaču ako ništa drugo.
    Ili ćeš htjet neku bolju zvučnu, ovo-ono, znam kak to ide.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Jesi primjetio kako u zadnje vrijeme stalno spominjes zvucne kartice...


  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Jesi primjetio kako u zadnje vrijeme stalno spominjes zvucne kartice...
    Jesam. Blagi opsesivno-kompulzivni poremećaj. Valjda ću ga se riješit nabavkom nekakve bolje zvučne...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    od nadogradnji mislim kao i na ovom sada nakon 2-3 godine piknuti novu grafu

    A Gwin bumo vidli kaj bus ti piknul za godinu dana , mozda bu bolje a mozda i ne

    Salu na stranu , nikada se nemre znati , ali vidim da me moj socket 939 4200+ x2 athlonćek lepo sluzil prek 5 godina , ne vidim zakej me jedan i7 nebi
    Isto tak za ram , kada sam uzimal stari komp prosjek je bil 512-1gb rama uzel sam 2gb , a sada je prosjek 4-8gb rama a uzel sam 16gb .

    A iskreno ne smatram da ce biti neki bum kada dojdu nove konzole , jer ce na njima biti grafika kao na pc-u danas , tak da ne vidim neki veliki bum , pogotovo kaj Microsoft suti ko zaliven kaj ce biti u Win8 , nisu niti spomenuli dx12 , nagada se o dx11.2 .. tako da sve bu se jos vidlo
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  7. #37
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Proc će te služiti godinama ziher, memorija također... tak da zapravo ostane samo grafa koju recikliraš svake godine. Prodaš ovu i uložiš novih 300-500kn za nešto puno bolje. Tak bum ja radio jednog dana kad ću imati siguran posao (OK, to više ne postoji) sa OK plaćom (lol)

  8. #38
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Jap, racunam ovak, dal za ovu 1400 cuna , prodam ju za recimo 2 godine za 500-600 kuna i opet kupim nekaj do 1400 kn (naravno opet na veleprodaji ) .
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  9. #39
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Evo Linus je unboxao Corbide 500R:
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Eto da kazem dojmove nakon par tjedana rada konfom ...

    Prvi dojam je brzo , prokleto brzo . Sve reagira odmah , nema cekanja , najvise me iznenadio SSD jer nisam ocekival toliki utjecaj ne cjeli sustav , a sada bi rekel ljudima da ne razmisljaju o kompu bez jednog barem . Sama razlika u ponasanju seknudarnog diska kada je spojen na sata3 kontroler (stara ploca je imala nForce 4 s sata1 kontrolerom) , i a njega mogu rec da je brzi , ozbiljno brzi, pogotovo se osjeti pri kopiranju vece kolicine podataka (na starom kompu je imal prosjek R:90/W:78 dok na novom ima R:119/W:101)... Sve u svemu svaki zadatak koji se postavi pred njega rijesi bez pol problema , od butanja ispod 20sec (da pos dulje traje neg samo dizanje win) do rada s vise programa od jednom (PS,Corel,Acad) , do igara (cak je problem kod starijih igara bez FSP locka jer FPS sakce prek 200-300 u prevodu igra postane neigriva) .

    Od nedostataka bi navel Kuciste , prvih tjedan do dva je ispustalo cudne zvukove , cooleri su pre bucni (smjesno ali najbucniji je 200mm na bocnij stranici , a i prvih par dana je proizvodil zvuk struganja) za kejs tog cjenovnog ranga , Sada je bolje jer nema vise cviljena i ostalih gluposti (kak bi se reklo valjda je nekaj sjelo na svoje mjesto) i ventovi jesu nesto tisi nego prvih dana (mozda sam se naviknul na njih) ali kuciste koje je u slobodnoj prodaji preko 1k kuna si to nesmije dopustiti , inace sve ostalo vezano uz to kuciste mogu samo pohvaliti , dosta mjesta , protok zraka fenomenalan (grafa nikada nije bila preko 65-70 u furmarku , OCCT stres test ne dize cpu preko 51 stupanj) ali kazem nije savresno , sto bi trebalo biti za svoju cjenu.

    Sve u svemu smatram da je bila isplativa kupnja i ako itko kupi nekaj slicno nece zazaliti ,i iskreno mogu preporuciti sve komponete osim kucista, jer bilo bi odlicno i preporucil bi ga da se prodaje po cjeni koju sam ga ja kupil (740kn) ali za cjenu koja je u ducanima mislim da mora biti boljeg izbora (jer i najmanja mana je jako velika kada se gleda taj cjenovni rang ).

    Jedino jos razmisljam da puknem dve Noctue NF-F12 PWM na vodeno umjesto orginalinh ventova (jest da je jedan 19.90€ ali mi svi pricaju da se splati) pa ce celi komp biti mrvicu tisi ...
    Jedino ako netko zna dali se kod nas moze kupiti neki extra tihi 200mm vent (mada od kada ovaj kaj je dosel s kejs ne proizvodi zvuk struganaj nekaj je bolje ) ...
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  11. #41
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    ezav imam rjesenje za tvoje probleme. Odi u "Feniks kompjutori" i kupi si ovo...

    http://www.feniks-kompjutori.hr/index.p ... kateg=0901

    Vent na bocnoj proizvodi zvuk struganja jer mu je nedovoljan razmak izmedju njegovog propelera i onih rupica od stranice. Gore navedena stvar ti da par dodatnih milimetara razmaka i ubije neugodne zvukove. Imam to doma tako montirano i preporodio sam se toliko da sam si sve ventilatore montirao s tim i nemam ni jednog klasicnog sarafa.


  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Hehhe planiral to staviti sam kada narucim Noctue .

    Jer s njima u paketu dolaze te gumice , a posto idu na H80 moram ih montirati s srafima , a gumice iskoristit na 200mm na boku i 120mm na vrhu
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  13. #43
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Ove gumice su ti bolje i deblje. Nemas sta izgubiti. Trosak je minimalan. P.S. Cooler Master Blade Master 120 PWM je duplo bolji izbor za H80 jer ima osjetno jaci static pressure, a duplo je jeftiniji. Noctua je ruzna i precijenjena.


  14. #44
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    = Citat = Izvorno postao ezav
    Sali kuciste koje je u slobodnoj prodaji preko 1k kuna si to nesmije dopustiti ,.
    LOL
    sad baš testiram neke kejsove i naletio sam na jedan božanstven kejs.. ono. premoćno funkcionalan u svakom pogledu
    košta 1700kn
    ali se ispostavilo da bočni vent od 200mm jednostavno smeta. svemu..
    predebeli je i dođe preblizu coolink corator hladnjaku, bučniji je od 120 i 140mm ventova koji su također u kejsu
    i ono najgore, taj bočni vent remeti airflow front-back, pa ispada da su temperature cpu/gpu/hdd čak stupanj-dva niže ako ga jednostavno iskopčam
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    A strasno ....

    Vis mogel bi ga maknuti , ako padnu temp super .. ako se dignu stupanj dva briga me , tisina je zakon

    @Niko bum usporedil , jer ovo je kao nova noctua koja je kao s najacim tlakom pod pritiskom radena bas za hladnjake od vodenog ..

    EDIT:

    Blade Master : Air pressure (mmH2O) 0.40 – 3.90 mm H2O

    NF-F12 PWM : Static Pressure 2,61 mm H2O
    Static Pressure with L.N.A. 1,83 mm H2O

    Je na maks okretaja je bolji , ali tada je blade master na 32 decibela dok je maks okretaja noctua na 20 decibela .

    Ali sve u svemu dobar info .. tnx bum videl koliko kod nas kostaju ti ventovi od coolermatera
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  16. #46
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    = Citat = Izvorno postao ezav
    A strasno ....

    Vis mogel bi ga maknuti , ako padnu temp super .. ako se dignu stupanj dva briga me , tisina je zakon

    @Niko bum usporedil , jer ovo je kao nova noctua koja je kao s najacim tlakom pod pritiskom radena bas za hladnjake od vodenog ..

    EDIT:

    Blade Master : Air pressure (mmH2O) 0.40 – 3.90 mm H2O

    NF-F12 PWM : Static Pressure 2,61 mm H2O
    Static Pressure with L.N.A. 1,83 mm H2O

    Je na maks okretaja je bolji , ali tada je blade master na 32 decibela dok je maks okretaja noctua na 20 decibela .

    Ali sve u svemu dobar info .. tnx bum videl koliko kod nas kostaju ti ventovi od coolermatera
    Imam ga ja doma i hladi mi diskove. U Linksu je povoljnih 75 kuna. Fora je u tome što je PWM i skoro nikad ne radi na full speed. Iskreno, dokle god Noctua ne promijeni color setup, uopće ih ni ne uzimam u obzir. Blade Master vent (ako ti se ne svidi) lako prodaš za 50 kuna komad i ne košta te puno da probaš.



    Ovaj ti je isto žešća zver...

    "Air Penetrator fan’s unique blade and grille designs can create enough pressure to push air as far as 1 meter away with minimal fan speed and noise. This unmatched efficiency makes Air Penetrator idealSnot only as intake case fan, but also perfect for high density heatsinks and radiators."

    http://www.silverstonetek.com/product.p ... 57&area=en
    http://www.protis.hr/products/details/v ... lack/37043


  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Tnx .

    Bum videl , sada mi se jos neda rastavljati sve da stavim nove ventove , ali kroz koji tjedan/mjesec bum

    Tako da hvala na izborima
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  18. #48
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Air Penetrator ti je po meni najbolji izbor za H80. Jednostavno je brutalan. Trenutno mi je bottom intake i upuhuje svježi zrak u vent od HD 4870. Skine joj temperaturu za oko 5 stupnjeva bez beda i ne čuje se uopće, a radi na full speed cijelo vrijeme. Nećeš požaliti ako ih uzmeš.

    http://www.magazinrs.hr/active-fan-sink ... /SST-AP121


  19. #49
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    Uuuu ima ih u magazinu ...

    Ma moze uzeti cem ih na test pa videti
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  20. #50
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Misljenje o konfiguraciji .

    = Citat = Izvorno postao ezav
    Uuuu ima ih u magazinu ...

    Ma moze uzeti cem ih na test pa videti
    Javi se meni da ih otkupim, ukoliko ti se ne budu svidjeli. Vjeruj mi na riječ, takav ventilator još nisi doživio. Vrhunska stvar!


Slične teme

  1. Misljenje o mp3 playeru
    By Dito in forum Mobilno
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-01-2011, 20:39
  2. Misljenje o grafickoj!!!
    By hrcijenda in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 06-02-2008, 09:45
  3. Molim Misljenje i Komentare za Konfiguraciju
    By kiki_zg in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 39
    Posljednji post: 03-02-2008, 01:29
  4. Misljenje o novoj konfiguraciji
    By RIPtheREAPER in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 29-12-2007, 15:20
  5. Misljenje o ovim komponentama za novi komp
    By banana in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 10-09-2007, 18:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •