Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 36

Tema: Alo, alo di si memorijo moja

  1. #1
    Guest

    Alo, alo di si memorijo moja

    Ovako, igram FM 2005 (znam da je sad 2006, ali ovdje imam karijeru) i negdje sam na otprilike 2008oj, kadli, vidi vraga, odjednom igra prekine s error porukom tipa, "the game has run out of memory, please free more memory"! Molim, kaje sad to, ne kužim na koju memoriju misli, imam 1 gb rama, i 100njak gb na hardu slobodnih. Tako da, HEEEEELp!

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    VIRTUALLLLL MEEEEEEEEEEEEEEEEEEMORYYYYYYYYY(barem mislim jer je meni to bio prob) i ja imam problem i deferagmentiro sam disk i otislo!
    alo?

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
    to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
    to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem
    od zahtjevne igre grafa ispala iz utora??
    ma daj odi kupine brat

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    = Citat = Izvorno postao ivan
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
    to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem
    od zahtjevne igre grafa ispala iz utora??
    ma daj odi kupine brat
    ne zezam!! bila je to geforce 2, mx 400! ne moraš vjerovat čovječe!

    p.s. pobro sam kupine

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle Marcellius09's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Kastel Novi
    Postova
    985
    lol pa odkad za fm triba neka grafa lol vazan je samo proc i memorija
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ey smanji malo taj potpis.
    Shebe format svake stranice na kojoj postas.
    Barem 17 inch ekipi

  7. #7
    Guest
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.

  8. #8
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.
    za defragmentaciju MORAŠ imati vremena


    ostavi preko noći

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.


    ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.
    alo?

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    = Citat = Izvorno postao Revenion
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.


    ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.

    A zašto molitm te?
    Ja defragmentiram komp skoro svaki tjedan i defragmentacija mi traje otprilike 5-10min, a kompjuter mi radi bolje.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    = Citat = Izvorno postao Glass
    = Citat = Izvorno postao Revenion
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.


    ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.

    A zašto molitm te?
    Ja defragmentiram komp skoro svaki tjedan i defragmentacija mi traje otprilike 5-10min, a kompjuter mi radi bolje.

    pa nisam pricao tebi samo sam reko da ako nemre defragmentirat nek formatira i defragmentacija ne traje bas 5-10 min meni je jednom trajalo oko 12 sati
    alo?

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    Koliko traje ovisi od brda stvari od počevši od količine podataka na hardu pa do verzije Windows.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    da
    alo?

  14. #14
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Revenion
    da

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    hvala hvala
    alo?

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    instaliraj mst Defrag koji defragmentira disk dok se ništa ne radi na kompu

  17. #17
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    dosta spama revenion i mcpingvin....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  18. #18
    Guest
    = Citat = Izvorno postao str33t6l0w
    dosta spama revenion i mcpingvin....
    sry kolega mod,ali nemogu odit kad neko u post stavi "da"

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Revenion
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.


    ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.
    instaliraj si mstDefrag, uvijek će ti diskovi bit defragmentirani. automatski ih defraga dok ti niš konkretno ne radiš na kompu (surfaš, pišeš, niš ne delaš), kad uđeš u igru ili neš zahtjevno, gasi se.

    http://www.snapfiles.com/get/mstdefrag.htmlSe da, i to je najbrži defragmenter koji sa ikad vidio...2 diska istovremeno dođe do 50 % za 10 minuta.

    a sad šta se tiće virtualne memorije:

    Control Panel/System/Advanced/Performance/Settings/Advanced/Virtual Memory i klikni na Change. po "initial size" ti treba bit količina rama puta 1.5, dakle, napiši 1536. pod "maximum size" upiši 3072, klikni na SET pa OK, dalje stiskaj sve Apply, ok, kaj ima....i restartaj komp.

    ako imaš drugi hard disk (ne particiju nego baš fizički disk) dobro je i na njega stavit Page File (virtualnu memoriju). stavi isti kao i na C: disk.
    kad imaš 2 page filea, Windowsi koriste onaj na disku koju se manje koristi u tom trenutku, i dobivaš nešto bolje performanse računala.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  20. #20
    Guest
    Dobro, ovako, nisam toliki n00b, znam za mst defrag, i znam formatirati, ali nemrem formatirati jer igram wow na 56k modemu, pa bi morao opet skidati sve patcheve, a to je teško, a i sa mst defrag mi wow šteka (više nego inače). A za defrag fakat nemam vremena, i siguran sam da s 100 gb slobodnog prostora defrag nema veze, te da se moj problem može riješiti drugačije.

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Dobro, ovako, nisam toliki n00b, znam za mst defrag, i znam formatirati, ali nemrem formatirati jer igram wow na 56k modemu, pa bi morao opet skidati sve patcheve, a to je teško, a i sa mst defrag mi wow šteka (više nego inače). A za defrag fakat nemam vremena, i siguran sam da s 100 gb slobodnog prostora defrag nema veze, te da se moj problem može riješiti drugačije.
    probaj ono sa virtualnom memorijom što sam ti napisao.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  22. #22
    Guest
    MA DEFRAGMENTIRAJ ODIJOTE,NE FORMATIRAJ NEGO DEFRAGMENTIRAJ...



    i još kažeš da nisi n00b

  23. #23
    Guest
    Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind revenion's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    2.360
    gle nemoj sad s tim ostavi komp prek dana uklucen dok se ne defragmentira i tocka nemres da nemas vremena kaj si neki i must do something on my computer ovisnik ha
    alo?

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    [offtopic_off]Seto šta WoW čini od ljudi... [offtopic_on]
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  26. #26
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.
    ček...jel ti sebe slušaš?


    NEMAŠ SAT VREMENA DNEVNO NEŠTO READITI DRUGO DOLI SJEDITI NA KOMPJUTERU?




    /me rests his case

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.
    kad odeš leć, ručat uključi defragmentaciju

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    meni defragmentira sa mst Defrag minut dvije .kad nemam puno programa i igara na kompu......

  29. #29
    Guest
    Gle, nisam reko da imam život, makar ga imam, štoviše imam dva, jedan na Ragnarosu, Dwarf Palla, drugi na Moongladeu, Tauren Shaman. Ok? I ne, nemam ništa za raditi drugo, a i probo bi nešto, da nema te sumnje dali će se stvari popraviti uopće defragmentacijom ili će biti isto sranje.[/b]

  30. #30
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Gle, nisam reko da imam život, makar ga imam, štoviše imam dva, jedan na Ragnarosu, Dwarf Palla, drugi na Moongladeu, Tauren Shaman. Ok? I ne, nemam ništa za raditi drugo, a i probo bi nešto, da nema te sumnje dali će se stvari popraviti uopće defragmentacijom ili će biti isto sranje.[/b]
    e pa kad nemas vremena za stvari koje su potrebne tvom kompu onda i trebas trpit takve gluposti kad se nebrines o njemu
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

Slične teme

  1. Ovo je moja buduca zena!!!
    By RIDER32 in forum Alt-F4
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 02-10-2008, 18:39
  2. moja nova konfa :)
    By armagedon_666 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 42
    Posljednji post: 09-05-2008, 12:00
  3. moja igra
    By rave_or_die in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 37
    Posljednji post: 08-05-2007, 20:06
  4. moja štikla :D
    By saiyadjin in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •