Vidi rezultate ankete: XIGMATEK Gaia SD1283

Glasači
9. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • DA

    7 77,78%
  • NE

    2 22,22%
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: XIGMATEK Gaia SD1283

  1. #1
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    XIGMATEK Gaia SD1283

    Vec dulje vrijeme snimam hladnjak XIGMATEK Gaia SD1283. U usporedbi s konkurencijom dominira na skoro svim poljima. Relativno je jeftin za ono sto nudi (219 kuna), nije preglomazan, ima mogucnost pricvrscivanja dodatnog ventilatora (ali ne sa onim mutavim zicama, nego s genijalnim gumenim antivibracijskim umetcima) i baza mu je (ako je vjerovati recenzijama) odlicno napravljena.

    Montaza je (osim obaveznog uklanjanja maticne ploce iz kucista pri ugradnji) krajnje jednostavna i svodi se na slaganje podlozaka i thumbscrew matica na cetiri duga sarafa koji se prije toga provuku kroz backplate rupe, a zatim kroz rupe na maticnoj ploci. Zbog duzine samih sarafa nema opasnosti da ce backplate otpasti pri skidanju hladnjaka radi redovnog ciscenja i tad je potrebno samo odvrnuti cetiri najgornje thumbscrew matice.

    Ako mislite da postoji nesto bolje i isplativije, slobodno mi predlozite alternativu. Hladnjak ce hladiti AMD Phenom II X4 940 Black Edition i montiram ga u Cooler Master CM 690 kuciste. Preferiram estetski ljepse hladnjake, dakle Arctic Cooling mi nije opcija. Ventilator je potpuno nebitna stavka, jer vec imam par vrhunskih na raspolaganju.

    P.S. Hladnjak mora imati mogucnost okomitog (sjever-jug) montiranja.

    P.P.S. Maksimalni budget mi je 50€, ali samo u slucaju da hladnjak stvarno vrijedi toliko para.


  2. #2
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    I sam sam ju želio kupiti, ali je više nije bilo u Linksu, pa sam uzeo Hyper 212+. Po reviewovima je odlična za svoju cijenu. Po Frostytechovom reviewu je čak i sumnjivo brutalna. Uzimaj pa javi kakva je
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Kladim se da ces po kupovini imati jedan takodjer dobar za prodati.
    Mozda da ides na CM cisto jer imas njihovo kuciste?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Ti CM cooleri su mi pre sexy, volio bi ih imati jednog dana. Performanse me ne diraju, stupanj simo tamo apsolutno ništa ne znači, a vizualni dojam je orgazmatičan...







    A kaj ti ne paše Arctic Cooling Freezer Extreme!? Pa cooler izgleda također pre sexy, nije uopće ružan kak si predstavio AC xD


  5. #5

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Scythe Ninja 3 http://www.technic3d.com/news/images/Ne ... er_001.JPG

    Ako ti je tako bitan izgled onda definitivno CoolerMaster V8

    Arctic Cooling nije bas nesto, imao sam 2 njihova hladnjaka i nijedan me nije odusevio... Dobri hladnjaci ali estetski sranje i izrada je takodjer sranje... Odvalila mi se 2 fina na Freezer 7 pro, baza je oksidirala, sranje baza, nemoguce montirat "svoj" vent.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Cooler Master Hyper 212 Plus je nepotrebno skuplji 50 kuna i ne nudi nista puno bolje, a sama montaza je osjetno kompliciranija (sitni sarafici mater im je***) i kod svakog ciscenja bi morao vaditi plocu van da mi backplate ne otpadne.


  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    A onaj Spire s crvenim ventom?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Sve 5 Bartuc, svidja se i meni V8, ali budimo realni... Montaza je zlo, ocistit ga predstavlja sizifov posao i definitivno je preglomazan za moje kuciste, a ako ste zaboravili CM 690 nema otvor za backplate iza. Ne zelim dati puno para za hladnjak i onda se svakih par mjeseci muciti k'o Isus da ga cistim od prasine.

    V6 mi je ruzan jakomnogopuno, a Arctic Cooling Freezer Xtreme ima retardirani vent koji se ne moze zamijeniti zbog "unikatnih" dimenzija.

    Ninja 3 mi je isto preglomazan + sitni sarafici = svaki put kad ga cistim maticna mora van

    Spire ima koma zavrsnu obradu, iako je baza sasvim ok. Stavit cu ti sliku kasnije.

    Moze jos koja ideja?


  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Ma samo sam rekao da se meni CM sviđa, nisam mislio da ćeš ih uzeti u razmatranje s obzirom da su fino izvan budgeta. Kaj sad uopće imaš za cooler? Se isplati "skok" na ovaj Xigmatek?

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Uzmi to i šalji mi više onaj... usput mi reci kako se tocno zove

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    A Xigmatek Balder? Zalman Performa CNPS10x? Xigmatek Scorpion?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Ova druga dva Xigmateka na AMD idu samo horizontalno, a Zalman ima kompliciranu montazu ako nemas rupu na kejsu za backplate.

    Past ce sutra ipak Xigmatek Gaia i ima da bude brutalno do yaya. Dva sexy Xigmatek XLF-F1254 venta spremno cekaju da ih namontiram.

    Pozelite mi srecu drugovi i drugarice. Plocu nisam vadio van cca 2 godine, pa ako netko ima kakav savjet na sta da pripazim i sto da koristim kao podlogu, neka slobodno napise.


  13. #13
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Cooler Master Hyper 212 Plus je nepotrebno skuplji 50 kuna i ne nudi nista puno bolje, a sama montaza je osjetno kompliciranija (sitni sarafici mater im je***) i kod svakog ciscenja bi morao vaditi plocu van da mi backplate ne otpadne.
    Zašto bi backplate otpao?
    aslo kada vadiš ploču pazi na statički elektricitet, doba podloga ti je ona spužva kaj dobiješ sa matičnom u kutiji.
    booyaka



  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    ja na svom venomousu samo kod prve ugradnje moram vadit maticnu,poslje samo odsarafis 2 vijka koja drze poprecnu letvicu i vadis van kuler kako hoces

    moj savjet uzmi si thermalright(bilo koji hladnjak od njih) i neces pogrijesit,pogotovo ne sa True 120 i Venomousom..to su hladnjaci za cijeli zivot

  15. #15
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    = Citat = Izvorno postao fear
    aslo kada vadiš ploču pazi na statički elektricitet, doba podloga ti je ona spužva kaj dobiješ sa matičnom u kutiji.
    Nazalost nemam te spuzve vise. Nesto drugo mozda? Mogu li je staviti na stol?

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    ja na svom venomousu samo kod prve ugradnje moram vadit maticnu,poslje samo odsarafis 2 vijka koja drze poprecnu letvicu i vadis van kuler kako hoces

    moj savjet uzmi si thermalright(bilo koji hladnjak od njih) i neces pogrijesit,pogotovo ne sa True 120 i Venomousom..to su hladnjaci za cijeli zivot
    Da imam Intel uzeo bi neku Thermalright pilu, ali AMD se slabo OC-a i dobijes skroz neprimjetan boost. Hladnjak mijenjam cisto zbog izgleda, jer i ovaj trenutni sasvim dobro hladi, a Thermalright mi nije bas toliko ljepsi da ga platim duplo vise.


  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: XIGMATEK Gaia SD1283

    Možeš staviti na drveni stol, koliko znam drvo nije vodič.
    Možda bolje na neku antistatičku vrećicu ako imaš koju, za svaki slučaj.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Legends of Gaia - The Raise of a Hero
    By DragonSoul in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 12-05-2008, 14:06
  2. The Fall: Last Days of Gaia
    By Invisible Man in forum Gaming općenito
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 26-08-2006, 13:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •