Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 105

Tema: Bartucove muke

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Bartucove muke

    Idem nadograditi komp po "budget" principu, pa mi treba ili pomoć ili blagoslov


    Trenutno imam:

    Fortron 400W - PNF
    GA-MA770-UD3 - flashana na zadnji BIOS
    AMD x2 7750BE
    HD4850, 512MB
    3GB RAM


    Planirao sam kupiti sljedeće:

    AMD Phenom II x4 955BE
    MSI HD6770, 1GB


    Fora je u tome da sam škrt dati 530kn za Seasonic 520W napajanje, tak da želim iskoristiti ovog Fortrona Računam da Phenom troši 30W više od trenutnog Athlona, dok HD6770 troši 30W manje od HD4850. Tak da po mojoj računici ne trebam novo napajanje! Bonus je što i za ovu grafu treba samo 1x6pin za napajanje, dok za HD6790 ili GTX460 već trebaju 2, a Fortron nema niti jedan

    GTX 550Ti mi nije previše zanimljiva pošto troši više od HD6770, košta 80-150kn više, a po performansama gotovo da i nema razlike (ili su iste ili je razlika u svega 2-3 FPS-a).




    Kaj vi kažete, jel se isplati ovakva nadogradnja za novije naslove (DeusEx, Skyrim, Diablo itd.) u FullHD rezi i da detalji teže prema High? Možda nešto drugo uzeti!? Ovo bi me koštalo 1600kn i preko toga nebi niti slučajno išao pošto je riječ o posljednjoj nadogradnji, a ne o novom sistemu Možda uzeti Phenom II x4 925 + 1GB RAM!? Mada bi nekako rađe BE proc radi OC-a (ako ne sada, onda jedne godine sa novim napajanjem)



    EDIT: Mada GTX 550Ti ima Physics... U qurac

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Bartucove muke

    Ima PhysX, ali sumnjam da ćeš ga moći ugodno koristiti.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  3. #3
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Bartucove muke

    ja ti samo mogu reći da sam se razočarao sa OCabilnosti 955 BE... jedva sam ga 400 MHz dignuo... sa 3.2 na 3.6... za 3.7 mu je već trebao žešći boost u naponu... a s time se i grijanje poveaćava ofc... tak da se nemoj u to pouzdati...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    Koja ti je točno revizija matične? Na svima rade Athlon II x4 i Phenom II x4, tako da pitam bezveze.

    A da razmisliš o Athlon II x3 u kombinaciji s napajanjem i grafom?
    1 x Procesor AMD Athlon II X3 450, socket AM3, BOX , 1.5MB cache
    1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology
    1 x MSI R6770, 1GB DDR5 128 bits, Dula-Link DVI+HDMI+D-Sub
    1.690,00Kn v ADM
    pa probaš fino s otključavanjem...

    Mislim da bi ti napajanje držalo i ovo:
    1 x MSI R6770, 1GB DDR5 128 bits, Dula-Link DVI+HDMI+D-Sub
    1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
    1.599,98Kn @ ADM

    RAM ti je sasvim dovoljno 3GB, ali ni ovo nije loša kupnja:
    1 x MSI R6770, 1GB DDR5 128 bits, Dula-Link DVI+HDMI+D-Sub
    1 x Procesor AMD Phenom II X4 925, socket AM3, 8Mb cache, 95W,tray
    1 x DDR2 1024MB ( 1GB ) PC6400 Kingmax, 800MHz, CL5
    1.575,00Kn @ ADM

    Uglavnom, najveći porast performansi da ne mijenjaš grafu imao bi s samim procesorom tj promjenom procesora.
    Dodavanjem RAM skoro ništa. Napajanje jače poželjno, no opak je PNF 400W i može to držati (uz malo grijanja).
    Grafa HD 4850 može još neko vrijeme, al kad već mijenjaš onda idi na osjetno jače (dakle min HD 6770, 6750 ni slučajno).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Bartucove muke

    Naslov je ahahahahahahaha. Tema je ok. OC na toj maticnoj i sa tim napajanje je no go becouse rizikujes 2 much. Uzmi grafu, 925icu i keks. Ili nista. Glasam za nista i kasica prasica ftw. Pametno!


  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    @Marijanović, revizija je 1.0, ali nema razlike između nje i 2.1 kad se flasha BIOS (barem što se podrške CPU-a tiče). Ova fora sa x3 nije loša, ali nisam ziher da li se može otključati na mojoj matičnoj!? A i fali mu L3 cache

    Vidim da se u zadnje vrijeme često preporuča to XFX 450W napajanje, po čemu je toliko posebno!? Nekako mi se to čini kao neisplativa investicija s obzirom da je "mrtvo" čim ga kupiš. Ispod Seasonic 520W ili Corsair VX550W nebi išao pošto ova 2 navedena imaju rezerve za jače komponente. Ili je priča zamršenija?



    @Igor... Onda je možda pametnije uzeti 925 i OC-nuti ga nešto iznad stock 955. Mada to i nije mali clock kad pogledaš da je gap između njih 400MHz


    @Niko... Jel ima kakva insider informacija da će do Božića doći nove/bolje komponente koje će srušiti cijene trenutnima? Deus će mi raditi na trenutnoj konfi, ali Skyrim...

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Bartucove muke

    Fortron će ti to gurati bez problema ako nebuš išao jako klokati procesor , jer taj proc zna potegnuti struje .6770 troši poput štedne žarulje ali tako malo troši i 6850 te također treba samo jedan 1X75 Watt 6-pin PCI Express konektor što fotron isporuči bez beda . Ta grafa je već taman za full HD za razliku od 6770 koja je ista kao i moja 5770 pa zna biti iskorištena do ibera već pri 1680x1050 .U najzahtjevnijim naslovima ni ne pomišljam paliti AA .Razlika u cijeni je taman kolika je i performansama ako ne i naklonjena prema 6850 .

    klik

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    Na tvojoj se ne može otključavati. Treba barem South Bridge 710 ili 750, tvoja ima 700 dok revizije 2.0 i 2.1 imaju SB 710.
    Zbog toga pitah koja je revizija, vidiš da ima razlike.

    XFX 450W je prikriveni Seasonic. Nije bolje od Corsair CX400 ali je znatno bolje od CX430, a o tome koliko je novije i jače od Fortrona 400W PNF...
    No taj XFX 450W s tim nadogradnjama koje planiraš imao bi dovoljno "rezerve" o kojoj pričaš.

    Phenom II 925 nije BE procesor tako da ga clockati u biti možeš samo podizanjem FSB-a. Uz to se uz taj ne dobije hladnjak (no ako se ne varam ti već imaš neki dobar?).

    Do božića će vjerojatno izaći AMD Radeon 7x00 serija; a što se procesora tiče - neće nijedan novi kompatibilan s pločom a da je povoljan.

    Što se Skyrima tiče, tu ti je samo trenutni procesor bottleneck.

    A da postupiš ovako -> promijeniš procesor pa vidiš koliki porast performansi ti donese. Nakon toga odlučiš hoćeš li mijenjati i grafičku (i ako da, kada).
    Tada ćeš možda imati i malo više za grafu ili čak i za kombinaciju grafa + napajanje...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Što se Skyrima tiče, tu ti je samo trenutni procesor bottleneck.
    Igra bu govance kao i sve od Bethesde tak da se tu niš ne isplati ulagati a kamoli novi procesor .

  10. #10
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Sad mi je Bezimeni bacio bubu sa ovom HD6850, ako fakat ima samo 1x6pin i ako tako malo trosi, mogao bi razmisliti i o njoj. Budem si jos razmislio, mada sam sutra htio vec sve kupiti.

  11. #11
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Bartucove muke

    Pozdrav prijatelju, dobrodošao natrag, nadam se na duže ovaj put
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Što se Skyrima tiče, tu ti je samo trenutni procesor bottleneck.
    Igra bu govance kao i sve od Bethesde tak da se tu niš ne isplati ulagati a kamoli novi procesor .
    Pričaš neutemeljene gluposti. Oblivion je meni jedna od najboljih igara. I Fallout III također meni nije loša igra.
    Pod "meni" mislim na mnoge igrače koji dijele samnom mišljenje da te igre nisu loše.
    Morrowind i Fallout: lost vegas neću komentirati/braniti jer za ono koliko sam ih igrao mi baš i nisu bile dobre igre.

    @ Bartuc: Nije li ti ta malo preskupa, kažeš da ti je buđet 1600 Kn.
    Ako uzmeš tu HD 6850 grafu a ne uzmeš procesor - bit će ti procesor puno veći bottleneck nego što je sad.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Pričaš neutemeljene gluposti.

    Vauuuu...si razmišljao da se kandidiraš za sabor .Što se temeljenja tiče pa nisam građevinski radnik .

    @Bratuc...

    u stvari nemam ti ništa za nadopisati a nisam želio da post ispadne spam .

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    @bezimeni,

    @aral, pozz

    @marijanovic, nije mi to budjet, ali nebi volio iznad toga ako ne moram. Tu granicu sam odredio na temelju tih bestbuy komponenti i da se ne bacam u pre veliki trosak. Nije problem otici do 2k kuna ako je razlika u performansama opravdana.

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Vauuuu...si razmišljao da se kandidiraš za sabor .Što se temeljenja tiče pa nisam građevinski radnik .
    zaboravljam da s tobom nema poštenog razgovora, ne isplati mi se trošit vrijeme na tebe.

    @ Bartuc:
    1 x Sapphire HD 6790, 1GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + Single Link
    1 x Procesor AMD Phenom II X4 925, socket AM3, 8Mb cache, 95W,tray
    1.669,00Kn @ ADM

    6790 iako treba 2 power konektora ako se ne varam troši manje ili podjednako kao jedna HD 6850.
    Zericu je slabija od 6850, no osjetno jača od 6770 a i taman ti se uklapa u buđet.

    Edit:
    Vidim da možeš do 2000 Kn... PA ITEKAKO DA JE OPRAVDANO DA IDEŠ KOLIKO MOŽEŠ, velika je razlika.
    Sad ću ti nabrzaka sklepat nešto za 1800 i 2000. Pa da uzmeš kak spada.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    zaboravljam da s tobom nema poštenog razgovora, ne isplati mi se trošit vrijeme na tebe.
    O isplati ti se i te kako .

    @Bartuc prvo prodaj stare komponente pa onda vidi sa koliko raspolažeš .

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Bartucove muke

    @ bezimeni

    Mislim da te njegove bivse komponente idu starom Bartucu u njegov gaming rig. Bar je tako bilo u vrijeme zadnje nadogradnje. Mozda i grijesim. Tko to zna...


  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Ne, prodati ću ih ali nakon nadogradnje. Sad sam doma došao pa mogu mozgati. Idem malo proučiti tu HD6850. Malo sam surfao preko mobitela po Njuškalu i vidim da je lik napisao da treba 2x6pin, tak da ne znam jel riječ o nekoj turbo mega verziji ili je Bezimeni popio koju viška


    PS: Kad smo kod toga... Njuškalo preko mobitela Spojio me odmah na neku mobile verziju koja je PRE GENIJALNA. Androidaši, probajte. Pre zakon, sve pregledno (filtriranje), imaš gumb za zvanje, SMS, mail itd. Jebenica.

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Bartucove muke

    Ja mislio isto tako krpat komp malo po malo ali reko jebo ti to, idem skupit 6000kn i kupit kako spada. Razmisli i o toj opciji, komp ti je dosta jači od moga, nije da ne moš niš igrati. =)

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Bartucove muke

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    SIdem malo proučiti tu HD6850. Malo sam surfao preko mobitela po Njuškalu i vidim da je lik napisao da treba 2x6pin, tak da ne znam jel riječ o nekoj turbo mega verziji ili je Bezimeni popio koju viška

    Hebemu miša ...

    klik

    2X75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required for CrossFireX™ system.
    1X75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required.

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Da, ono je bila Toxic verzija, ona traži 2x6pin. Obična traži 1x6pin, bravo Bezimeni


    @Mravojed, nedam 6k kad za 2k upgrade mogu igrati sve u FullHD na High Ovaj upgrade bi me košta recimo 2k kuna - cca 600-700kn što ću dobiti od stare grafe i procesora. Glavno da ne moram ulagati i u napajanje. U to ću ulagati za cca 2 godine kad mi ovo zastari i onda ide novi komp. Sad istiskujem zadnji mogući upgrade, što me donekle i veseli pošto sam mislio da na ovu MBO neće više biti upgradeova. Flash BIOS-a mi je otključao podršku za sve AM3 procesore

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
    1 x Sapphire HD 6850, 1GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + HDMI + DP
    1.980,98Kn @ ADM

    Napajanje napeto ali bi držalo.

    Procesor naspram tvoga: http://www.anandtech.com/bench/Product/78?vs=88
    Grafa HD 4850 naspram 5850: http://www.anandtech.com/bench/Product/177?vs=164S
    Koliko je HD 6850 slabija od 5850: http://www.anandtech.com/bench/Product/291?vs=295
    Dakle računaj skoro duple performanse naspram sada...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Tako će i biti! Ide ziher HD6850, a uz nju ili Phenom 955 ili Phenom 925 (to ću još razmisliti s obzirom da 925 troši 30W manje od 955). Mada vjerujem da će biti 955 inače mi vrag neće mira dati


    Hvala svima, a pogotovo Marijanoviću i Bezimenome! Ako sve bude dostupno, vjerojatno sutra idem po to.

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    Samo što ćeš ako napajanje ne bude dostatno? Da je barem Corsair cx400... xD
    Šalim se, ma trebalo bi biti dostatno. No sve mi se čini da ćeš ga ionako kad tad uskoro zamijeniti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Moralo bi biti dovoljno. HD6850 troši kojih 5W manje nego HD4850, a Phenom troši cca 30W više nego Athlon. Da uzmem 925 bio bi ziher u vezi napajanja, ovako me malo i brine tih 25W razlike Prema PSU Calcu, konfa sa Phenom 955 i HD6850 bi trebala trošiti između 360 i 390 W, a ovaj Fortron se može komotno mjeriti sa 450W napajanjima.



  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    Fortron 350W PNF drži bez problema Intel C2D E6300 s 3GB DDR2, HD 4850 i dva harda, nema razloga zašto 400-vatni ne bi držao u biti to isto s malo jačim procesorom. xD
    Što se tih Fotrona tiče, PNF 350W držim u drugom kompu i siguran sam da bi mogao opskrbljavati i moj komp ako bi se nešto dogodilo ovom cx400.
    To su dobra napajanja. Uvjerio sam se u to kad sam rastavljao i čistio, baš sam proanalizirao komponente unutra, a bome očišćeno nekih 4-5 godina staro izgleda kao novo.

    Edit:
    Ovdje piše da HD 6850 ima TDP za 17W veći nego HD 4850...
    http://www.hwcompare.com/5936/radeon-hd ... n-hd-6850/
    Ovdje 6850 ima za 13W veći TDP - http://www.geeks3d.com/20090618/graphic ... -database/
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Bartucove muke

    Ne vjerujem toj stranici pošto je kompletno teoretska, bez trunke rezultata iz prakse. Idem spavati, kad se probudim ću imati jasnu sliku u vezi 925 (95W) vs 955 (125W)

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bartucove muke

    Evo ja sad gledam, gdje god nađem - 6850 ima za više od 10W veći TDP.

    Idem i ja spavat, laku noć
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Bartucove muke

    Ma uzmi si 925icu. Ne zelim da imas bolji proc od moje 940ice. Nije fer.


  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Bartucove muke

    Uzmi HD 6850, definitivno best buy grafa. Preporučujem ti da ovo pogledaš http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice ... as-3371635Simam istu tu grafu i super je. Hladna,jako tiha i dobro se clocka.

Slične teme

  1. muke po korjenovanju
    By ber0 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 01-06-2008, 07:01
  2. muke po hardu
    By mEtAXa in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-01-2008, 14:03
  3. em es en muke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By vjever_masni in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 24-02-2007, 09:00
  4. help!! muke po sapphire-u
    By Zmaj in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 14-01-2006, 18:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •