Stranica 27 od 132 PrvaPrva ... 1725262728293777127 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 781 do 810 od 3955

Tema: PlayStation 4

  1. #781
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao Kid A Pregledaj post
    Mogu shvatiti ono za 720 i 1080p al ovo sa FPSom je tesko zanemarivo. Sjecam se kad sam uzeo novi komp i iz zajebancije usao u Guild Wars iduci dan, trebalo mi je dobrih par minuta da se naviknem na novonastali boost. Od fluidnosti borbe, bacanja skilova, ma sve. Kao da pola zivota provedes u kolicima pa odjednom prohodas. Daleko od toga da je nesto sa 30 fpsa neigrivo al bogami meni je razlika izmedju 30 i 60 kao nebo i zemlja
    Brijem da to puno više znači u multiplayer igrama, u singleplayerima i ne toliko.

  2. #782
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PlayStation 4

    I u MMO igrama je to posebno osjetno kad zna biti u gradovima po 100+ igrača, pa FPS varira od 5 do 200.

  3. #783
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Novi box je deblo promašio sobzirom da nema snage čak ni za 30 fps-a u full HD rezi. I to već sada kada igre još uvijek izlaze na starim pokretačima. PS4 nekako drži korak ali na knap. Programeri će morati debelo zasukati rukave kako bi izbacivali grafički nabrijane naslove kroz koju godinu kada će taj hardver biti jako zastario. Znači dobre vijesti za PC igrače. Nadogradnje sustava će biti rijetke i nepotrebne uz bolji grafički prikaz i jeftinije igre.
    Pa nije baš tak. Sjećam se istih spika 2007. godine. Izašao je Crysis par mjeseci nakon PS3, pa se sprdalo da PS3 ima 256 rama i nekakvu prastaru sklepanu grafičku, da je dosegao plafon i da ništa više ne može iznenaditi. Da se Crysis ne može ni pokrenuti, uspoređivao se s prvim Resistanceom za kojeg se pričalo da je izvukao maksimum iz konzole, kao i prvi Uncharted koji je taman trebao izaći. Predviđalo se da će PS3 do 2009. pojesti tehnologija i da najkasnije 2010. izlazi PS4.
    Onda su došli MGS 4, Killzone 2 i 3, Uncharted 2 i 3, Heavy Rain, Red Dead Redemption, GTA V, The Last of Us i Beyond. Igre koje tehnički apsolutno razvaljuju.

  4. #784
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: PlayStation 4

    i sada MGS V

    koji kao što si reko, izgledaju prebrutalno za hardware star 10 godina ^^

  5. #785

    Re: PlayStation 4

    Ma uopće ne sumnjam da će za konzole izlaziti grafički dobre igre...oni će ako treba izbacivati igre od 100 gb kako bi kompenzirali hardversku manjkavost. Ali ako se sjetiš osam jezgreni procesor je u ono vrijeme bio apsolutno ćudo koje je tek zadnjih godina postao mainstream na PC-u. Upravo je taj višejezgreni procesor gurao nabrojane igre. U početku je ta arhitektura bila nepoznanica programerima ali ova sadašnja im je dobro poznata. Čisti PC na smanjenom taktu, praktički laptop . Ne vjerujem da oni tu imaju što puno ovladati. Tu je OS koji prvenstveno guši novi box. Bojim se da CPU na samo 1.6 GHZ-a tj. 1.75 kod boxa koji opet ima daleko slabiju grafiku, nije neka sreća pa makar i na osam jezgri. Ali kao što rekoh, sreća za PC igrače koji će igrati nezahtjevne portove tj. multiplatformske naslove.


  6. #786
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: PlayStation 4

    Nemoj se veseliti, budući da ni portovi nekih PS2 igara ne rade na PC-u kako treba.
    Ne kažem da PC nevalja, samo neki ne žele portat kako treba.

  7. #787

    Re: PlayStation 4

    PS2 arhitektura nema nikave veze sa PC svijetom, slično kao i PS3 arhitektura. PS4 je običan PC na smanjenom taktu. Nema tu nikavih problema sa portanjem.


  8. #788
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: PlayStation 4

    Ako misliš na 8-jezgreni procesor iz plejke 3, mislim da se ne može baš njega uspoređivat sa PC procesorima po broju jezgri kad nije ista arhitektura.

  9. #789

    Re: PlayStation 4

    Čisto sumnjam da sam bio baš toliko nerazumljiv...


  10. #790
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Veliš da je konzola preslaba da bi vrtila 1080p/60fps, a ja sarkastično velim da zato Killzone ne ide na 1080p/60fps.
    Glupo je objašnjavat.

    Inače ta preseravanja sa 30 i 60fps mi stvarno nemaju smisla. 720p vs 1080p mogu shvatit jer je razlika primjetna, ali ovo ne.
    Dođe mi ko ekipa koja inzistira na tome da nova generacija smartphonea mora imati 2k rezoluciju i 500+ppi iako nitko ne može vidjeti razliku, pogotovo na tako maloj površini.

    Eto, Vedran je potvrdio da ovo izgleda super.
    Ne kažem ja da će netko kupit igru na ps4 i reći "pičku koje smeće, treba mi 60 fpsa", samo mi je glupo kako se smišljalju izlike tipa "cinematic feel" i "sometimes 30 fps is better than 60". Nije, baš nikad nije bolje, jednostavno se ne može pogurat 60fpsa. I meni je baš primjetnija razlika između 30 i 60 fpsa, nego između 720p i 1080p, pogotovo na većim udaljenostima kad se gleda na tv-u.

  11. #791
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: PlayStation 4

    Killzone Shadow Fall SP vrti u 30 FPS, MP u 60 FPS. Razliku nisam primjetio, posto u oba slucaja igra radi fluidno, bez ikakvih FPS dropova.

  12. #792
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PlayStation 4

    Pa da, ali Order je dosta specifična igra jer od početka Ready At Dawn forsira taj kako ga nazivaš "cinematic feel".
    Igra se renderira u kino formatu 2.40:1 i imati će crne crte na 16:9 telkama baš kao filmovi.
    Igra ide u 30 fpsova opet jer je to bitrate filmova u NTSC regiji.
    Vele da su to sve dizajnerske odluke, a ne tehničke.

    I meni je zanimljivo pratiti to što pokušavaju. A opet, najavljuju kako igra nema klasične animacije, već da su sve igrive i interaktivne, čak i više nego je to napravio Uncharted ako si igrao.
    Npr. u traileru imaš animaciju kad Gallahad otvori sanduk s puškom i to je sve animacija, ali ti kao igrač pomoću analoga možeš okretati i razgledavati pušku. Navodno se ni akcija neće prekidati iako će početi animacija.

    Na stranu grafika, atmosfera bogovski rula i općenito mi izgleda kao trenutno najbolja najavljena PS4 ekskluziva i općenito igra kojoj Sony daje najviše pažnje nakon The Last of Us. Baš je od početka rađena kao nešto za pamćenje.

    Sve dok ne dođe E3 i dok Uncharted 4 sve igre ikad ne stera u krasan kurac.

  13. #793
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: PlayStation 4

    Eto, to je to.

    Gledam sad, ovo bi trebalo bit Q3 2014. Računam negdje 9. mjesec.
    Tad bi mogla konzola past.

  14. #794
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post

    Na stranu grafika, atmosfera bogovski rula...
    Je. Baš podsjeća na Dishonored.

  15. #795
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PlayStation 4

    Hehe. Ne.

  16. #796
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ma uopće ne sumnjam da će za konzole izlaziti grafički dobre igre...oni će ako treba izbacivati igre od 100 gb kako bi kompenzirali hardversku manjkavost. Ali ako se sjetiš osam jezgreni procesor je u ono vrijeme bio apsolutno ćudo koje je tek zadnjih godina postao mainstream na PC-u. Upravo je taj višejezgreni procesor gurao nabrojane igre. U početku je ta arhitektura bila nepoznanica programerima ali ova sadašnja im je dobro poznata. Čisti PC na smanjenom taktu, praktički laptop . Ne vjerujem da oni tu imaju što puno ovladati. Tu je OS koji prvenstveno guši novi box. Bojim se da CPU na samo 1.6 GHZ-a tj. 1.75 kod boxa koji opet ima daleko slabiju grafiku, nije neka sreća pa makar i na osam jezgri. Ali kao što rekoh, sreća za PC igrače koji će igrati nezahtjevne portove tj. multiplatformske naslove.
    IBM-ov procesor u PS3 dobro je zamišljena ali loše izvedena egoizmom nabijena ideja koja je programerima dovela ništa drugo osim pizdarije. Da, imao si 8 jezgri, ali 8 sporih jezgri. Nepotrebno i daleko od ikakvog čuda.

    U PS4 je AMD-ov custom Kaveri SoC, što je x puta bolje rješenje negoli je bio Cell, iz razloga što je AMD-ov APU raspoloživ na PC-ju, čime automatski dobivaš i daleko jednostavnije portanje igara. Doduše, arhitektura je developerima odveć poznata programerima, obzirom da Intel godinama proizvodi identičnu stvar sa svojim Core procesorima, koji su generalno također system on a chip, pa tako imaš CPU i GPU u istom čipu. Jedina je razlika što će AMD-ov novi Kaveri za PC imati puno, puno bolji GPU za razliku od smeća kojeg nudi Intel.

  17. #797

    Re: PlayStation 4

    A kao da sam ja nešto drugo rekao, s tom razlikom da te demantiraju igre koje su izašle nakon desetak godina na PS3 i izgledaju odlično s obzirom na hardver, i nove igre koju su izašle na novim konzolama i izgledaju razočaravajuće s obzirom na hardver ( manjak FPS-a i rezolucije).
    Zadnji uredio dugi : 20-02-2014 u 07:11


  18. #798
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    A kao da sam ja nešto drugo rekao, s tom razlikom da te demantiraju igre koje su izašle nakon desetak godina na PS3 i izgledaju odlično s obzirom na hardver, i nove igre koju su izašle na novim konzolama i izgledaju razočaravajuće s obzirom na hardver ( manjak FPS-a i rezolucije).
    Jesi li vidio launch igre na PS3 i 360?

    Uglavnom, deset godina čini ogromnu razliku na zatvorenoj platformi. Ništa čudno. Igre bi zasigurno izgledale još i bolje da su konzole imale više radne memorije. No to ne skriva činjenicu da je Cell nepotrebno komplicirano govno koje je performansama apsolutno identično Xenonu, te da je RSX sporiji GPU u odnosu na Xenos.

    Cell je serverski CPU koji dobro služi za serverske operacije, a u PS3-ju je upotrijebljen iz marketinških razloga, da se Kutaragi mogao kurčit kako je PS3 "multimedijalni superkompjuter".

    Osim toga, javna je tajna da su first-party developeri dobivali potpuno otvoren dev kit i besplatni tehnički support, dok su third-party razvojni timovi morali plaćati višemilijunske iznose samo za otvorenu tehničku podršku u sonyju. Zato first-party i ekskluzivni naslovi izgledaju super, a mnogi third-party naslovi izgledaju manje super. Iskreno se nadam da takvih pizdarija neće biti u ovoj generaciji konzola, a ne bi ni trebalo obzirom da su hardverske platforme nadaleko poznate developerima.

  19. #799

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao IgGy Pregledaj post
    Jesi li vidio launch igre na PS3 i 360?

    Mislim da sam to objasnio novom i nepoznatom arhitekturom Cell procesora. Sadašnji AMD procesor je u opticaju već duže vremena pa je bilo za očekivati da ga već sada znaju pošteno iskoristiti. Pitanje znaju li to ili je takt procesora toliko nizak da je to ograničenje za nove naslove, čak i na starim pokretačima.


  20. #800
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: PlayStation 4

    Svi koji su vidjeli novi Killzone i Ryse kažu da su u grafičkom aspektu igre savršenstvo.
    Zato ne kenjaj.

  21. #801

    Re: PlayStation 4

    Da, zato svako malo čitamo po gameskim portalima ova igra bu išla u 900p i 30 fpsa, ova u 720p itd. Znam, istina boli ali kaj ti ja mogu. Nisam ja kriv, majke mi. Ali vama konzolašima grafika i tak ne igra nikakvu ulogu pa ne vidim čemu strka. PC master race .


  22. #802
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: PlayStation 4

    To citas o XBONE.
    Na PS4 je sve osim BF4 u 1080p kolko mi je poznato.

  23. #803
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: PlayStation 4

    Što si igrao sve? Znam da si igrao Knack i Killzone. Makar mi te obje igre izgledaju meh. Jel ti glasna konzola? Navodno su ventovi dosta bučni. Makar meni buka nikad ne smeta kad nabijem uvijek sluške.

    I W3DR4N jel se igraš ti išta na njoj ili ti samo stoji sad i čeka poštenije naslove? Nisam baš vidio da si ostavio neke dojmove, osim za DS4 i same konzole. Kakvi su ti ovi naslovi što su zasada izašli i koje si igrao uopće?

  24. #804
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: PlayStation 4

    Pa Knack je ružna neinspirativna igra koja izgleda ružnije nego Crash sa PS1 (ne pričam o sjenama, odbljescima i rezoluciji).
    No Killzone izgleda vrhunski i što se tehnikalija, a i samog dizajna tiče.
    Tak da ne znam kak ti može izgledati meh, osim ako nisi mislio na igru u globalu, pa ti se gameplay čini dosadan.
    Ali vizualno je prva klasa.

  25. #805
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: PlayStation 4

    Od ekskluziva sam jos Resogun odigrao. Jako zabavna i zarazna igra. Nema pricu, ganjas highscore, ali gameplay je odlican.

    A Killzone je solidan, ak volis igrat MP.

    Ovo ostalo sta imam su indie igre sa ps+ koje su i na pc-u.
    Iduca ekskluziva mi je Infamous.

    Sto se glasnoce tice, nista strasno, cim sam u igri necujem ga vise.

  26. #806
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Da, zato svako malo čitamo po gameskim portalima ova igra bu išla u 900p i 30 fpsa, ova u 720p itd. Znam, istina boli ali kaj ti ja mogu. Nisam ja kriv, majke mi. Ali vama konzolašima grafika i tak ne igra nikakvu ulogu pa ne vidim čemu strka. PC master race .
    Jer totalno skužiš razliku između 720p, 900p i 1080p na prosječnom TV-u od 2 soma kn s 3 metra udaljenosti. Rezolucija ti jedino igra ulogu ako imaš golem (skup) TV ili koristiš konzolu na monitoru. Al' kao da ona u konačnici definira vizualni dojam - The Order je čista perverzija.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  27. #807
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: PlayStation 4

    @Wind mislio sam na gameplay. Makar Knack i tehnički izgleda kao PS3 igra.

    A Killzone vizualno izgleda dobro, a gameplayom mi izgleda meh. MP ne igram.

  28. #808

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker Pregledaj post
    Jer totalno skužiš razliku između 720p, 900p i 1080p na prosječnom TV-u od 2 soma kn s 3 metra udaljenosti. Rezolucija ti jedino igra ulogu ako imaš golem (skup) TV ili koristiš konzolu na monitoru. Al' kao da ona u konačnici definira vizualni dojam - The Order je čista perverzija.

    Ma mene zaboli kita jer i tak imam 1024X768 plazmu koju ne mislim mijenjati i probao sam PS4 na njoj ( posudio, nije moja i ne namjeravam ju još kupiti) i grafika je čist solidna. Pišem ovo kao mogući dugoročni problem tj. pogodnost za PC gamere kako se gleda.


  29. #809
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: PlayStation 4

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker Pregledaj post
    The Order je čista perverzija.
    I Ryse je vizualno bio čista perverzija.


    Iskreno, jedina od najavljenih next-gen igara o kojima smo nešto i vidjeli (dakle, Uncharted i ostali se ne računaju), a da vjerujem da će stvarno valjat je novi inFamous.
    Jer ne vidim kako ga mogu zajebat. Čak i da gameplayom ostane potpuno isti, samo s upgradeanom grafikom, bit će vrhunski.
    Sve ovo drugo (Order, Deep Down,...) mi je upitno.
    Zadnji uredio Windwalker : 20-02-2014 u 22:19

  30. #810
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: PlayStation 4

    Second Son izgleda retardirano kao Prototype.

Slične teme

  1. PlayStation Store
    By prcko in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 15-12-2007, 00:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •