Stranica 12 od 20 PrvaPrva ... 21011121314 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 331 do 360 od 584

Tema: XBox One

  1. #331
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: XBox One

    Nema ništa loše sa kolekcioniranjem, ali to je mala manjina.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  2. #332
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: XBox One

    Slažem se, dokle god cijene ne variraju previše.
    Ali mislim da zaboravljaš da je rekao da bi POLOVICA plaćala 10 PUTA VEĆU CIJENU.
    Mislim ono, dati 10x keša za istu stvari, ali zbog kutije je totalno besmisleno.

    Ajde da je on to rekao metaforički, pa bezveze bubnuo, ali fino se potrudio i stavio crvenu boju, da naglasi. Joj što me živcira sad to.
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  3. #333
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: XBox One

    Mora da je ugodno čistit prazne police!!1
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  4. #334
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: XBox One

    Nebih znao.

  5. #335
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Lol to su sve gluposti.
    DLC-ovi i mikrotransakcije će nastavit cvijetati bilo da se radi o retail ili digitalnim kopijama. Zašto? Pa donose zaradu.
    Način da se riješiš tržišta rabljenih igara je kroz povoljnije cijene digitalnih kopija, te redovito održavanje akcija.
    Umjesto da se Microsoft ugledao na Valve i učio iz primjera Steama, 10 godina starog servisa, oni su pokušali izvest jednu veliku retardaciju.

    Prelazak u potpuno digitalno doba treba bit postepen.
    I Sony i Microsoft imaju sad barem 7 godina da pripreme tržište za iduću generaciju, generaciju za koju će moć inzistirat na potpunoj "digitalizaciji" jer će time (nadajmo se) biti garantirane i niže cijene softwarea.

    @boxed vs digitalno - kupujem kako je jeftinije, ne marim previše za kutiju. Smiješno je jedino kaj je često jeftinija kutija od digitalne kopije.
    7 godina za što?
    Ja na PC-u stavim nešto u optički drive možda 2-3 puta godišnje, a takva situacija traje već zadnje dvije do tri godine. Povoljnije cijene digitalnih kopija prilično je teško ostvariti ako imaš veliki used market, troškove pakiranja i logistike i da ne nabrajam dalje. Izdavači u konačnici žele zaraditi, uz dodatno plaćanje naknada Sonyju i Microsoftu.
    Koliko vidim, Microsoft je htio realizirati svoju verziju "Steama" na konzoli, al jbg kad im je PR bio jedno veliko smeće.

    Generalno jedino što mene zanima je povoljnija igra i kvalitetnija usluga - sve što mi Steam pruža. Ne vidim problem zašto to nije moglo odmah zaživjeti na konzolama.

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    LOL, ne.
    Igre bi i dalje koštale masno.
    Istina, kasnije bi bila koja akcija i to, ali ono što vrijedi je launch day, kada bi koštale isto ko boxed verzije.
    Samo pogledaj PSN.

    U Xbone DRM sranjima nema apsolutno ništa pozitivno.
    A ako te muči nedostatak digitalizacije, jebote imaš Steam, a ostalo ostavi na miru.
    Ja ću uvijek kupit box naprema digitalnom, makar koštao i 10 PUTA VIŠE.
    A barem 50% gamera tako razmišlja.
    Ne možeš znati bi li igre koštalo masno, a ako uključiš malo logiku, možeš biti prilično siguran da ne bi. Jer ništa ne uvodiš ako od toga nemaš ekonomske koristi, već sam ranije objašnjavao zašto.
    U konačnici, zbog takvog razmišljanja "kupio bih boxed da košta 10 puta više", konzole su ostale tu gdje su i bile s prošlom generacijom. Nije novina da se ljudi opiru promjenama i tehnološkom napretku. Korištenje optičkih medija je s današnjim kapacitetom diskovnih jedinica i internet veza po svim ekonomskim kriterijima nepotrebno, skupo i zastarjelo.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #336
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: XBox One

    Microsoft može ići uvodit ''konzolaški Steam'' tek kad se dogovore s Sonyjem da će i oni napraviti isto

  7. #337
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: XBox One

    Koštale bi masno, jer bi bilo glupo da ne koštaju masno.
    Ako nešto možeš prodati skuplje, nema smisla da prodaješ jeftinije.

  8. #338
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    Logika ftw.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #339
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: XBox One

    U 2014.-1 vi se raspravljate s Windwalkerom.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  10. #340
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: XBox One

    I to što kažeš.

  11. #341
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Jedina prednost fizičkog izdanja je da si vlasnik igre i da je poslije možeš prodati. Manjak je ta prednost clouda i fragilnost optičkih medija, ko što reče Azer. Iskreno se nadam zbog ostatka ljudske civilizacije da nema baš toliko specijalaca koji bi platili 10 puta više za to, ali od Windwalkera je ovo bilo prilično očekivano.
    Kada bi cjepidlačili, nisi vlasnik igre, nego samo licence, tj. imaš ju pravo koristiti pod strogo definiranim uvjetima. Proizvođač (u slučaju igara izdavač) je vlasnik i on ima apsolutno sva prava da regulira koja ćeš ti prava imati s licencom, uključujući mogućnost preprodaje. Također jedna velika zabluda Microsoftove PR katastrofe da će kupci izgubiti vlasništvo nad igrama - realno, nikad ga nisu ni imali.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #342

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Logika ftw.
    Hipotetska situacija u kojoj bi se izdavači/proizvođači konzola riješili trgovinske konkurencije... te potom snizili cijene digitalnih igara. Zašto? Iz dobrote i poštenja nekog? Naravno da ne bi, samo bi više stavili sebi u džep jer bi se riješili jednog posrednika i zaradili više po prodanoj igri. Ne znam zašto svi misle da bi to dovelo do snižavanja cijene digitalnih igara kad igrač nema drugog izbora nego kupovati samo i jedino kroz ovlaštenu digitalnu trgovinu.

  13. #343
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    Kad kažem snizili, mislim na mogućnosti češćih rasprodaja i drugih oblika dilanja kodova kod ovlaštenih trgovina. Ne vjerujem da bi se standarne cijene spuštale ispod sadašnjih 50-60€.
    Realno je sve ovo temeljeno na pretpostavkama - no meni retail izgleda isključivo kao zastarjela tehnologija i nepotreben trošak. Vjerojatno bi i konzole bile jeftinije da nemaju u sebi blu-ray player.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #344
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: XBox One

    Spalimo sve knjige!
    Papir fuj!

  15. #345
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: XBox One

    Pa malo ti je glupa usporedba jer je iskustvo čitanja knjige na papiru i na nekom readeru potpuno drugačije, a imao ti kutiju ili skupinu podataka na steam serveru dođe ti na isto.
    Ali ionako trolaš sada pa nema veze.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #346
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: XBox One

    Ma nemoj.
    Meni je užitak izvadit disk iz kutije i stavit ga u stroj.

  17. #347
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: XBox One

    Jedini način da se zabaviš sa konzolom.








    Morao sam.

  18. #348
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    Ma nemoj.
    Meni je užitak izvadit disk iz kutije i stavit ga u stroj.
    A meni platiti 10x manju cijenu.
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  19. #349
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Jedini način da se zabaviš sa konzolom.








    Morao sam.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  20. #350
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  21. #351
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  22. #352
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: XBox One

    Drugi način su vibracije kontrolera, jelda?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  23. #353
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: XBox One


  24. #354
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    7 godina za što?
    Ja na PC-u stavim nešto u optički drive možda 2-3 puta godišnje, a takva situacija traje već zadnje dvije do tri godine. Povoljnije cijene digitalnih kopija prilično je teško ostvariti ako imaš veliki used market, troškove pakiranja i logistike i da ne nabrajam dalje. Izdavači u konačnici žele zaraditi, uz dodatno plaćanje naknada Sonyju i Microsoftu.
    Koliko vidim, Microsoft je htio realizirati svoju verziju "Steama" na konzoli, al jbg kad im je PR bio jedno veliko smeće.

    Generalno jedino što mene zanima je povoljnija igra i kvalitetnija usluga - sve što mi Steam pruža. Ne vidim problem zašto to nije moglo odmah zaživjeti na konzolama.
    Pa 7 godina za pokazat konzolašima čari digitalne distribucije i pripremit teren za sustav koji funkcionira samo na taj način.
    Recimo Sonyjeva brija sa kupovinom pomoću mobitela, postavljanje downloada sa mobitelom, odvojen download SP-a i MP-a te downloadanje samo određenog dijela igre da bi mogao počet igrat je par koraka naprijed. Organiziranje redovitih i kvalitetnih akcija bi bio još par koraka naprijed.

    Ne kužim kako used market tržište utječe na cijene digitalnog. Publisher/developer od rabljene igre ništa ne zaradi, dok od popusta zaradi. 2-3 mjeseca nakon izlaska igre stavi akciju na -33%, pol godine kasnije na -50%, ako je prodaja bila relativno slaba i na -75%. Prodati 1000 komada za 15 €/$ će donjeti puno više zarade nego 10 za 60 €/$. Mislim vidi samo koliko je THQ zaradio na humble bundleu. Nije ih spasilo od propasti, ali su izvukli dobru paru.

  25. #355
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: XBox One

    Na konzolama je dugo trebalo da digitalna distribucija zaživi zbog malih diskova.
    Plejka je izlazila u tri verzije fat-slim-super slim i to s diskovima kapaciteta 40-80 GB, 120-250 GB i 12-500 GB.
    Sony je s izdavanjem retail igara na PS Storeu počeo tek 2011., ali od ove godine je uveo obavezu izdavačima da svaku retail igru moraju izdati na Storeu.
    I sad je to fino krenulo. Već je The Last of Us bilo dovoljno skinuti do pola i početi igrati, a ostatak igre se skidao u pozadini. To će na PS4 biti po defaultu.

  26. #356
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: XBox One

    I redovito imaju akcije. Ništa strašno, ali opet su popusti.
    Velim, tranzicija treba bit lagana, postepena, ništa rigorozno.
    Ako budu igrali pametno već u ovij generaciji bi se digitalno tržište na konzolama moglo izjednačit, možda čak i nadmašiti retail tržište.

  27. #357
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Na konzolama je dugo trebalo da digitalna distribucija zaživi zbog malih diskova.
    Plejka je izlazila u tri verzije fat-slim-super slim i to s diskovima kapaciteta 40-80 GB, 120-250 GB i 12-500 GB.
    Sony je s izdavanjem retail igara na PS Storeu počeo tek 2011., ali od ove godine je uveo obavezu izdavačima da svaku retail igru moraju izdati na Storeu.
    I sad je to fino krenulo. Već je The Last of Us bilo dovoljno skinuti do pola i početi igrati, a ostatak igre se skidao u pozadini. To će na PS4 biti po defaultu.
    To je nedostatak konzolaškog zatvorenog formata - tehnologija iz godine u godinu ide munjevito naprijed, a konzole se zatvore na narednih 7 godina, uz manje redizajne. Zato se toliko sporo probijaju neke stvari koje se na otvorenijim platformama uzimaju već zdravo za gotovo. Naravno, ima zatvoren format nekih svojih drugih prednosti, al meni je smiješno uopće bilo kakvo korištenje optičkih formata u vrijeme kada na računalima sve više ljudi uopće ne ugrađuje optičke uređaje jer su suvišni.
    Bilo bi kul kada bi Sony omogućio kupnju povoljnije plejke bez blu-ray uređaja - sigurno bi konzola bila jeftinija za par stotina kn. Mene recimo fizičke kopije igara uopće ne zanimaju niti ih mislim kupovati - blu-ray mi je nepotrebni trošak.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  28. #358
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: XBox One

    Više ne. Blu-ray je na početku proizvodnje PS3 koštao 125 dolara za jedinicu na velikim količinama. Blu-ray je danas sića, možda kakvih 20-30 dolara.

    Vita je izašla bez UMD-a koji je bio standard za PSP. Igre kupuješ u voucherima koje upišeš i igru skineš na memorijsku karticu, pa je svejedno jako skupa za handheld.

    Sony konzolu nikad ne bi izdao bez optike jer su svojevremeno ljudi kupovali PS2 zbog DVD playera i PS3 zbog Blu-ray playera.

  29. #359
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: XBox One

    kljucna rijec svojevremeno
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  30. #360
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XBox One

    @Weky
    Duplo veća cijena zapravo ako gledaš maloprodaju.
    Mislim, jasno je meni što je to konzola i kakvu publiku cilja (zato i sve ove prilagodbe idu postepeno), al ne bi bilo na odmet kada bi se ponudile malo veće mogućnosti kupcu. Ne volim plaćati stvari koje ne koristim.
    Vita je jako skupa za handheld jer je to Ferrari te kategorije. Šteta što se još kod igara adekvatno nisu iskoristile tehničke mogućnosti koje pruža.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


Slične teme

  1. Dragon's Dogma [PS3, XBox 360]
    By Arbiter of Change in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 82
    Posljednji post: 16-01-2016, 12:58
  2. XBox 360 - Navodna istina o kvarovima
    By Arbiter of Change in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 29-07-2008, 17:34
  3. XBox LIVE - Tags
    By spidEY in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 23-05-2008, 20:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •