[center:2y4qd4p2][/center:2y4qd4p2]

Chupa:

Mortimer otpije još jedan gutljaj piva, i nastavi gledati predstavu pred sobom. Ako se to može nazvati predstavom. Čini se da vlasnik plaća prosjacima da se tuku u njegovoj krčmi, i dobro zarađuje na okladama...

I krčma nije baš neka, oronulo okupljalište starih mornara koji mirišu kao da su predugo bili u vodi... Ali rečeno je da se tu i traži posada, pa mora biti tu kako bi dobio priliku za posao...

U tom trenutku vrata se otvore, i čovjek koji izgleda kao lik iz određenih romana za djecu uđe i pogleda po kčmi i u nastalom muku vikne... "Tko tu od vas, majmuna, traži posao na brodu?!"
Nekoliko ovećih ljudi se ustaje i prilaze, uključujući i Mortimera.

Ispred njega se nalazi još nekoliko mornara.

"Ne... Predebel...Prenizak, Ne... Definitivno Ne. Fascinantna Kožna bolest, ali ne."

Mortimer pristupi i pogleda u jedno oko visokog čovjeka.

"Malo mlađahan... Što znaš raditi?"

"Znam čitati i pisati, gospodine, i dobar sam s oštricom..."

"Jesi li? Dobro Došao... Javi se mom prvom časniku na Pride Of Endinburgh, moje ime je William McIntyre."

Mortimer se brzim korakom udalji i krene prema izlazu...


Hrčak:

John je upravo izašao iz bordela, i krenuo na brod, mora ubrzo isploviti ako ne želi da ga ljudi kojima duguje novac pronađu...

Sada kada ima brod, može otploviti na Karibe i zaboraviti na ovu kišnu i tmurnu Englesku...

Dolazi do broda, ispred kojega njegov prvi časnik obavlja zadnje provjere.

"Nadam se da je sve spremno, gospodine Frey?"

"Jest, sve zalihe su tu, i posada je na okupu, možda biste im željeli reći nekoliko riječi prije polaska? Ipak je to dugo putovanje."

"Da, naravno..."

I uspne se na krmu i progovori.

"Ljudi! Za nekoliko mjeseci, uz povoljne vjetrove ćemo pijuckati rum u Port Royaleu sa najlijepšom crnkinjom u krilu bez ikakvih briga! To, vam mogu obećati! A sad, Gosp. Frey, podjelite ljudima malo ruma, i unesite kurs za karipsko more!" ...