Stranica 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 380

Tema: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Imam prvu knjigu na hrvatskom, sljedeće 3 na engleskom, sad sam na Oluji mačeva, negdje 350. str. Lako se čita, bar meni, samo JAO kako me smaraju opisi tj jebena nabrajanja, šta ko nosi na sebi.

    'umetni ime' was dressed in a grey green doublet and wool breeches, with a yellow leather overcoat.. i tako za cijelu jebenu dvoranu punu ljudi nabrajanje kako su obučeni


    I onda još nabrajanje opet šta tko radi, dakle rečenica koja ide nešto tipa: stražar stražari na uglu, Lord 'umetni ime' jede lubenicu, Lord 'umetni ime' pjeva i hvata sluškinje, Lord 'umetni ime' mrko gleda, itd itd dok se ne izredaju svi lordovi i knightovi koji su prisutni u sceni.

    Neopisivo zamorno mi je to, imam filing da bi svaka knjiga bila za 200 stranica kraća da nema tih nabrajanja.

    Ja zaista volim slikovite opise, kao što Tolkien piše, al brate mili ovo nema smisla, čisto nabrajanje nebitnih stvari.

    Još jedan minus mi je šta se zna desiti da prođe i po 100 stranica dok ponovo čitam poglavlje o jednom te istom liku. Skoro da i zaboravim šta mu se desilo u prethodnom poglavlju.

    Inače je priča i sve ostalo vrlo lijepo smišljeno.

  2. #32
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Kad pročitaš sve, shvatiš da sva nabrajanja itekako imaju smisla.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #33
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    yep, i onda procitaj sve ispocetka i vidjet ces koliko su neki detalji bitni, tipa razlog zašto je sansa nosila onu određenu ogrlicu na vjencanju od đofrija, takvih sitnica ima gro

    btw, čije su vam smrti bile tužne? ono klasika uz neda meni je fkt bilo žao što je gorostas ubio princa od dornea na onakav nacin, baš mi je on bio jeben lik, i psa mi je nekak bilo žao, valjda onaj štokholmski sindrom


  4. #34
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    516

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    what
    the
    hell

    Daj stavi spoiler tag, čovječe.
    Huzzah!

  5. #35
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    pa ovo nije o seriji :/
    a knjige su vani vec 800 godina, koji kurac treba spoiler tagovi? po tome bi onda u svakoj temi trebali spoiler tagovi koja govori o filmu,knjizi, seriji bilo čemu

  6. #36

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    = Citat = Izvorno postao pimp
    pa ovo nije o seriji :/
    a knjige su vani vec 800 godina, koji prozor treba spoiler tagovi? po tome bi onda u svakoj temi trebali spoiler tagovi koja govori o filmu,knjizi, seriji bilo čemu
    Ako ćeš raspravljati o priči - onda da.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    = Citat = Izvorno postao pimp

    btw, čije su vam smrti bile tužne? ono klasika uz neda meni je fkt bilo žao što je gorostas ubio princa od dornea na onakav nacin, baš mi je on bio jeben lik, i psa mi je nekak bilo žao, valjda onaj štokholmski sindrom

    Najtužnija mi je bila od Neda, a najšokantnija i također vrlo tužna mi je bilo krvavo vjenčanje, to stvarno nisam očekivao, iznenadilo me više od Nedove dekapitacije. I slažem se za Oberyna, makar sam znao da će tako završiti.


  8. #38
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Procitah danas 250 stranica, a još mi se čita. Sretan sam sada
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Samo udaraj dalje, postaje sve bolje s svakom novom stranicom I kasnije bude puno više fantasy elemenata, nemoraš se brinut da ćeš čitat samo o političkim i obiteljskim zavrzlamama svih 4.000 stranica, makar čine jedan veliki dio

  10. #40
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Jedina imena koja me zasad bune su vitezovi, ser ovaj, ser onaj, ovaj je zastitnik, ovaj je izdajca, ovaj kraljevski nijemi assasin, prerijetko se spominju da bi ih pamtio dugoročnije, a imam osjecaj da su dosta vazni za cijelu pricu...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  11. #41
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Pa ono, vjerojatno i jesu Ali navikneš se nakon nekog vremena, a i imaš onaj popis likova na zadnjim stranicama knjige, pomaže dosta. Znam da sam i ja prvih par sto stranica blago živčanio zbog toliko novih likova u strahu da ih necu moc popamtit, ali sve je ipak sjelo na mjesto.

  12. #42
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Jej, izašo iz Algoritma sa tri knjižur'ne u kesama (2.,3. i 4.). Težak materijal

    Kupio ipak hrvatske verzije jer su izdanja bolja. Od engleskih imaju samo ona mala zdepasta paperback izdanja, a 'rvacka su nova iz 2011., hardback, s ilustracijama i onim popisima kuća.

    E, da, jesu to Jaime i Cercei na naslovnici Feasta? Izgledaju ko neki elfači


    i da, hvala odjelu za anglistiku u Zadru, nisam platio niti kunu ove 3 knjige <3

    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  13. #43
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    To je Jaime sigurno zbog ruke pa je ženska valjda Cersei

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    zbog ruk-... wtf, nema šaku? Nisam ni skužio lol
    mkay, cover spoiler
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  15. #45
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Pročitao sam Storm of Swords maloprije i mogu reć da mi se sve manje dopada serijal.

    Najviše zbog retardiranog forsiranog ubijanja likova. Koji je smisao pročitat 4000 stranica i ne osjećat se lijepo i ugodno jer su svi likovi koje voliš mrtvi ili ujebani na neki način?

    Čak i kad se ubije neki gadni bljak lik koji ni nema svoja poglavlja, za kojeg baš ČEKAŠ da crkne, onda to uopće nije neki gušt, jednostano nije sočno. Bzvze.

  16. #46
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Meni najdrazi lik od pocetka je jos ziv tak da me nije briga sto su ostali ubijeni, neka im, al ono ovi serijal se najvise proslavio time sto je cudan, pervezan, nekonvekcionalan i tako to, da je drukcije onda ga vjerovatno i nebi citao.
    Well, as long as it's interesting.

  17. #47
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Meni najdrazi lik od pocetka je jos ziv
    Tyrion?
    Липе цвату и у Србији!

  18. #48
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    = Citat = Izvorno postao Chupacabra
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Meni najdrazi lik od pocetka je jos ziv
    Tyrion?
    Arya
    Well, as long as it's interesting.

  19. #49
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Neznam koliko se to što ona je može nazvati životom...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  20. #50
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2009
    Postova
    516

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Neznam koliko se to što ona je može nazvati životom...
    Ne znam o čemu pričaš.

    I spoiler-tagovi molim.
    Huzzah!

  21. #51

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Mislim da je Aryu zamijenio sa Lady Stoneheart.

    BTW, za ove koji nisu sve pročitali: nećete znati tko je Lady Stoneheart osim ako ne guglate.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  22. #52
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Može odgovor na dva pitanja, osim ak ne smatrate da su preveliki spojleri da bi ih trebao saznat u ovom trenutku. Nekako smatram da vise nisam pohvatao kako spada, nego sto jos nije otkriveno, al' neznam ja, pa procjenite vi...

    1) Koju dvojcu ljudi je Arya cula da pričaju u dvorani sa zmajevima kad se sakrila tamo, prilicno sam uvjeren da je Martin iako im nije spomenuo imena pretpostavio da cemo skuziti tko su po njihovim opisima, zašiljena bradica i prstenje na ruci ovo, ono. Meni se čini da su to bili Maloprsti (sigurno) i Enuh (Čarobnjak wtf?,nisam baš siguran). Kao Aryi se jedan od njih ucino jako poznatim, kao vidjela ga je negdje u prolazu.

    2) Ovo je malo kopliciranije, i opsežnije. Zašto se točno Ned Stark odlučio povjeravat maloprstom kad je tip sumnjiv as fuck? I tko ga je sve od malog vijeća doslovno izdao, tj. dali je malo vijeće cijelo vrijeme bilo u dosluhu jedni sa drugim protiv Neda Starka, tj. dali svi kolektivno rade za Cersei, ili svaki posebno radi za Cersei, jer mi se činilo da sam osjetio priličnu netrpeljivost među njima, pa mi je malo cudno da svi zajedno rade za istu osobu...

    Eh, koga zanima, ostalo mi jos nekih 200-injak stranica do kraja, pa eto...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  23. #53

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)


    Illyrio Mopatis i Varys




    Varys zbilja radi za kraljevstvo (mislim mogao bih ti još napisati, al&#39; nekako se bojim da ću ti spoilati), Littlefinger ima vlastite ambicije, a Pycelle... well, pročitati ćeš u 2. knjizi. Ne znam zašto sam uopće išao pisati odgovor na drugu stavku. Mislim, mogu ti spoilati ako želiš, no ako želiš nastaviti čitati to mi totalno nema smisla. Smatram da je Ned vjerovao Littlefingeru zato jer mu je Catelyn vjerovala, mislim da mu je to bilo dovoljno, a sam Petyr Baelish je vrhunski con man.

    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  24. #54
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)


    Aha da, šiljata bradica i prstenje je trebalo predstavljat enuha , malo mi je cudno za Illyrio Mopatis-a, ali doduse nikad ti na pocetku poglavlja ne kazu koliko je vremena proslo od posljednji puta sto smo vidili tog lika tako da je moguce da je Illyrio doplovio s istoka




    Za ovo drugo netrebaš spojlat, ovo mi je dovoljno. Samo mi je ona scena kad pošalju po Neda da se pojavi pred Jofriyem i Kraljicom jako cudna, tj. onaj trenutak kad svi okrenu ledja Ned-u, a Ned je imao apsolutno povjerenje u sve one ratnike sto je postavio po dvorcu da ga stite par dana prije, a nakon par Maloprstovih riječi svi su se osim Nedove osobne straže okrenuli protiv njega.



    EDIT: Eh i hvala prozoru što sad kad budem citao drugu knjigu, nece biti fanova odusevljenih serijom da mi spojlaju pizdarije na svakoj kavi, doduse koliko sam skuzio gledatelje serije samo pale one wow epic scene, (zmajevi, zlatna kruna, drogov govor), dok ljude koji citaju knjigu vise pale scene izdaja, prijevara, sudjenja i dvoboja u knjizi...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  25. #55
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    seks...

  26. #56
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    247

    Re: Game of Thrones !!TV SERIJA!!NE KNJIGE!!

    Dajte recite vi koji ste citali knjige dal bude nekih ozbiljnijih sukoba s onim white walkerima?

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)


  28. #58
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Evo pročitao prvu knjigu, bacam se na drugu čim se oslobodi u knjiznici. Osim ako nema neka dobra dušica iz Zadra koja doma ima sve knjige, po mogucnosti da ih je nedavno kupila, više manje besplatno, najnovije izdanje...


    Tebe gledam Aerial-e51



    Ništa, čekam u knjiznici da se oslobodi, tj. budem rezervirao...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  29. #59
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    Haha, da, imam, ali i ja počeo čitati, i to istu kao i ti (drugu, jel, Kleš of Kingz) ^__^

    U bokte, gledam knjižnicu.. zadužen, zadužen, zadužen.. I jedna slobodnaSu ... Pločama O_o
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  30. #60
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: A Song of Ice and Fire (Game of Thrones)

    A nist, 5 kuna za rezervaciju i molit se starim zaboravljenim i sedmoro bogova da se oslobodi sto prije...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

Slične teme

  1. Game of Thrones adventure
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 08-12-2013, 02:05
  2. A Game of Thrones: RPG
    By str1k3r in forum Gaming općenito
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 25-10-2013, 19:10
  3. Game Of Thrones: Seven Kingdoms
    By Arbiter of Change in forum MMOG
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 12-07-2012, 08:14
  4. A Game Of Thrones RP
    By Delirium in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 26-02-2012, 17:42
  5. A Song of Ice and Fire - igra najavljena
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 20-07-2009, 13:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •