Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: graficka problem

  1. #1
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    chernobyl
    Postova
    73

    graficka problem

    Stara graficka mi se sprzila od grmljavine i kad bi upalio kompjuter cuo bi jedan dugacki beep i 3 kratka. Probao sam stavit graficku koja koristi napajanje direktno sa maticne i normalno radi a sad sam stavio novu graficku koja treba napajanje direktno iz napajanja pa sad ventilator od grafe radi ali opet cujem iste beepove iz maticne i ne radi

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: graficka problem

    Jedan dugi i tri kratka beepa - prema Asusu -> grafička kartica nije detektirana.

    Koju grafičku si probao? Ajd s njom upali komp i flashaj bios, možda pomogne.

    Iako je veća vjerojatnost da ti od grmljavine nije otišla grafička već napajanje (ili možda oboje).
    Hoću reći, možda ti napajanje nema dovoljno snage za pokretanje grafičkih koje isprobavaš jer je oštećeno gromom...

    No opet, ako koristiš prenaponsku zaštitu (produžnu letvu s prenaponskom zaštitom), nije trebalo ništa otiči...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    chernobyl
    Postova
    73

    Re: graficka problem

    Kad je grmilo napajanje i internet su bili iskopčani ali je grafa bila spojena sa tv-om preko hdmi kabela a tv je isto crko. Na staroj grafickoj ventilator nije radio i dobivao sam 1 dugi i 3 kratka beepa. Stavio sam nvidiu gt220 koja za napajanje netreba onaj kabel iz napajanja za razliku od sprzene i ona je radila bez problema. Sad sam stavio novu grafu koju treba spojit i sa napajanjem ali dobivam iste beepove iako ventilator radi.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: graficka problem

    Gle ovako; na grafičku ti je bilo spojeno napajanje i matična (tj grafička je bila spojena u matičnu). Ako je grafička dobila napon putem HDMI kabela, ona je mogla dalje propustiti napon na matičnu i na napajanje (dakle na ono na što je prikačena). Zapravo mogao je napon dospjeti i na kućište (imaš sreće što nije jer to bi spržilo sve...).

    E sad, ako matična funkcionira s grafičkom (a funkcionira, isprobano s gt 220) - to znači da matična radi.
    Ono što ne radi ispravno ti je vjerojatno napajanje (koje je dobilo napon na granu koja je uštekana u grafičku i koja sada ne radi).

    Ono što trebaš isprobati je neko drugo napajanje u tvoj komp. Pitaj nekog prijatelja ili što već, pa isprobajte.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    chernobyl
    Postova
    73

    Re: graficka problem

    ok hvala

Slične teme

  1. graficka do 800 kn
    By DR.Neo in forum Komponente
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 02-06-2011, 14:36
  2. graficka
    By goki06 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 25-12-2008, 19:31
  3. graficka
    By BLOODdemon in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 25-12-2007, 18:55
  4. graficka
    By theCoDfather in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 30-12-2006, 19:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •