Stranica 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 185

Tema: Dokumentarci

  1. #61
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Dokumentarci

    Jer mi ide na živce kak ljudi postanu dr. egiptologije nakon takvih dokumentarca ili recimo dr. ekonomije nakon pogledanog zeitgeista.

  2. #62
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci

    Onda neka pravi doktori odgovore na sasvim logična pitanja ( osim što sliježu ramenima ) pa se ovakvi filmovi neće ni praviti .Meni upravo idu na živce ljudi koji svako službeno tumačenje primaju zdravo za gotovo bez da uključe vlastiti mozak .

  3. #63
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Dokumentarci

    Koliko ironije u zadnjoj recenici
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  4. #64
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci

    A u prvoj ?

  5. #65
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Onda neka pravi doktori odgovore na sasvim logična pitanja ( osim što sliježu ramenima ) pa se ovakvi filmovi neće ni praviti .Meni upravo idu na živce ljudi koji svako službeno tumačenje primaju zdravo za gotovo bez da uključe vlastiti mozak .
    To baš vrijedi za tebe. Kolko si ti znao o piramidama prije ovog dokumentarca? Jesi li ikada pročitao neku knjigu ili se informirao o njima prije nego što si odbacio "službeno tumačenje". Znaš li išta o piramidama izvan onoga što je predstavljeno u dokumentarcu? I onda meni nešto govoriš o uključivanju mozga

    Upravo o tome pričam - kad ljudi ne znaju ništa o nekoj temi i onda ih odjednom "prosvjetli" takav dokumentarac i postanu arogantni kao da znaju sve o toj temi i uopće ne uzimaju u obzir da bi pogledani dokumentarac mogao biti hrpa govana

  6. #66
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Onda neka pravi doktori odgovore na sasvim logična pitanja ( osim što sliježu ramenima ) pa se ovakvi filmovi neće ni praviti .Meni upravo idu na živce ljudi koji svako službeno tumačenje primaju zdravo za gotovo bez da uključe vlastiti mozak .
    To baš vrijedi za tebe. Kolko si ti znao o piramidama prije ovog dokumentarca? Jesi li ikada pročitao neku knjigu ili se informirao o njima prije nego što si odbacio "službeno tumačenje". I onda meni nešto govoriš o uključivanju mozga

    Upravo o tome pričam - kad ljudi ne znaju ništa o nekoj temi i onda ih odjednom "prosvjetli" takav dokumentarac i postanu arogantni kao da znaju sve o toj temi i uopće ne uzimaju u obzir da bi pogledani dokumentarac mogao biti hrpa govana

    Zadnjih 30 godina ( od 40 godina života ) čitam i gledam o piramidama koja su dio opće kulture .Od povijesnih knjiga , filmova , dokumentaraca , emisija Krešimira Mišaka tj. njegovih gostiju itd. I da , totalni sam laik.

    Da li si pogledao ovaj dokumentarac pa ga opravdano komentiraš ili pucaš od arogancije i pričaš napamet ? Možemo razgovarati o činjenicama koje film iznosi a to da li ja ostavljam mogućnost da ovakvi filmovi mogu biti znastvena fantastika , totalna fikcija i hrpa govana je potpuno nebitno .

  7. #67
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao bezimeni

    Zadnjih 30 godina ( od 40 godina života ) čitam i gledam o piramidama koja su dio opće kulture .Od povijesnih knjiga , filmova , dokumentaraca , emisija Krešimira Mišaka tj. njegovih gostiju itd. I da , totalni sam laik.

    Da li si pogledao ovaj dokumentarac pa ga opravdano komentiraš ili pucaš od arogancije i pričaš napamet ? Možemo razgovarati o činjenicama koje film iznosi a to da li ja ostavljam mogućnost da ovakvi filmovi mogu biti znastvena fantastika , totalna fikcija i hrpa govana je potpuno nebitno .
    Komentiram pseudoznanost općenito (u šta spada i Mišak, ne bi se čudio i puno drugih knjiga i dokumenataraca koje si pročitao vezano za piramide), koja mi ide na živce eto.

  8. #68
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci

    Zato ja volim pseudoznanost a ti ne .I dalje ne vidim zašto napadati ljude zbog toga .Ni jednom nisam napisao da sam ja stručnjak ili da je ovaj film istina.Napisao sam da osim što postavlja prava pitanja nudi i zanimljive odgovore .Tebe čovječe kao da je netko zalio blatnjavom vodom dok si hodao uz cestu .

  9. #69
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Dokumentarci

    E bezimeni, ako uspiješ uhvatit vremena, pročitaj Demon Haunted World od Sagana.

  10. #70
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Zato ja volim pseudoznanost a ti ne .I dalje ne vidim zašto napadati ljude zbog toga .Ni jednom nisam napisao da sam ja stručnjak ili da je ovaj film istina.Napisao sam da osim što postavlja prava pitanja nudi i zanimljive odgovore .Tebe čovječe kao da je netko zalio blatnjavom vodom dok si hodao uz cestu .
    Ma ok, sam me podsjetilo na brojne ljude koji znaju ISTINU i ono ako im bilo šta drugo kažeš reći će da si ovca, a obično im znanje potječe iz takvih dokumentaraca pa mi apriori dignu živce (dokumentarci). I općenito činjenica da je recimo David Icke najčitaniji u RH pod kategorijom znanost a jedan Hawking je daleko ispod, ne znam to mi je tak nekako tužno. Gledam malo dokumentarac i kolko vidim tu je puno spekulacije i slučajnosti koje oni pokušavaju prikazati kao neki pattern. Recimo ono o brzini svjetlosti, a metrički sustav nije ni postojao do prije 200-njak godina.

  11. #71
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Sopćenito činjenica da je recimo David Icke najčitaniji u RH pod kategorijom znanost a jedan Hawking je daleko ispod, ne znam to mi je tak nekako tužno.
    Razlog za to je vrlo jednostavan, populaciji je jednostavno puno zabavnije čitat o izvanzemaljcima iz četvrte dimenzije koji upravljaju čitavim svijetom, i jedino ih TI možeš zaustaviti u konačnoj bitci dobra i zla.

  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci


  13. #73
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Dokumentarci

    The Light Bulb Conspiracy

    Guglajte. Isplati se!


  14. #74
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao bezimeni



    this video has been removed by the user.
    wtf je to bilo?

  15. #75
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    eo me
    Postova
    1.766

    Re: Dokumentarci



    nema cijeli ovak u jednom komadu.
    o produkt dizajnu i takvim stvarima. ok film!
    inače nastavak na prvi dio -> HELVETICA koji je isto ok.

    *a gle helvetica ima cijeli flim. mrš grafičari umrijte!


  16. #76
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    this video has been removed by the user.
    wtf je to bilo?

    </noscript>

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Dokumentarci



  18. #78
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  19. #79
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Dokumentarci

    Obožavam ga, pogledat ću.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #80
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Dokumentarci

    Dajte još dokumentaraca gademet. Pogledao sam nedavno The Collapse, svidio mi se, jednostavno sam ostao paff kad se pred kraj rasplakao...

  21. #81
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Dokumentarci

    Dajte još dokumentaraca gademet. Pogledao sam nedavno The Collapse, svidio mi se, jednostavno sam ostao paff kad se pred kraj rasplakao...

  22. #82
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Dokumentarci

    Culi smo te i prvi put.
    Imam ja jedan fin za tebe
    http://www.imdb.com/title/tt1155592/

    (nemoj da te mlaki opis zavara, vgg je dokumentarac)
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Dokumentarci

    E da Admire, pogledao sam i Kymaticu, I'm fuckin stunned. Inače kad gledam dokumentarce tih vrsta u početku sam zabezeknut, pa depresivan, pa sam u stadiju razmišljanja, a kada počnem pomalo razumijevati bivam sve sretniji. Onaj dio o starom jeziku koji je bio tako zamišljen da posebnim frekvencijama upravlja stanjem materije me je razveselio ko malu bebu. Inače sam slab na fantasy settinge i sve naznake koje bi mogle reći da nije sva "čarobnost" ovog svijeta nestala. Kao što je moj profa iz logike govorio.

    Gledao sam i Zeitgeist, i znam zašto mnogi govore da je smeće. Stvarno jest pun grešaka (da ne kažem laži) ali je dobar način za laika da uključi svoj mozak. Kasnije postepeno može sam odlučivati što je istina a što ne.

    Sad mi nabaci sve mind-opening dokumentarce koje znaš.

  24. #84
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Dokumentarci

    DMT The Spirit Molecule mi prvi pada na pamet a nakon tog ne znam, uglavnom nabacat cu par trailera pa si odaberi najzanimljivije






    Ovo mi je jedan od najljepsih dokumentaraca ikad, ne toliko zbog tematike nego odredjene sanjive atmosfere kroz cijelo trajanje. Zapravo radi se o nekoj zbirci putopisa po svijetu (dobar dio je posvecen Japanu) ali sama naracija je fantasticna
    Sans Soleil is a meditation on the nature of human memory, showing the inability to recall the context and nuances of memory and how, as a result, the perception of personal and global histories are affected
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #85
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Dokumentarci

    Ovaj Sans Soleil obečavajuće djeluje... stvait ćemo ga pod asap.





    Moar fullosophy!
    (na stranu s time, odličan je dokumentarac, ontološka sranja i to... filmove pogledao nebrojeno puta, al tek mi sad razjašnjene još neke stvari)

  26. #86
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Dokumentarci

    Damnit it, gledam ga što prije!

  27. #87
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Dokumentarci

    Da, zaboravio napomenuti da isti komentiraju razno razni piejčdiSprofesori, specijalizirani u različitim granama filozofije/religije čega već.. tako da vrijedi pogledati i van filmskih referenci, čisto onako radi bacanja znanja, mudrosti i to.

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic

    .
    U međuvremenu listao po temi, naletio na ovo, pa pogledao.
    Vrh. Pogotovo snimka tamo negdje oko petnaeste minute na My Favorite Things, te ono avantgardno pod kraj - ne mogu sad točno odredit koja je stvar u igri i sa kojeg albuma al ugl., Trejn Bog.

  28. #88
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  29. #89
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Dokumentarci

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  30. #90
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Dokumentarci

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Pogledao upravo, baš grda ekipa, većinu toga sam već čuo u nekim drugim intervjuima, ali uvijek je to sve zanimljivo ponovno čut

Slične teme

  1. Dokumentarci
    By St. Jude in forum Multimedia
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 15-12-2006, 22:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •