Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Ōkami [PS2, Wii]

  1. #1
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Ōkami [PS2, Wii]


    Jos otkako sam nabavio dvojku i gledajuci razne liste najboljih PS2 igara, Ōkami je uvijek nekako bio uvrsten u top ten ali mi se nije dalo provjeriti, vecinom zbog standardne averzije prema japanskim fegetlucima. Posto sam u mjesec dana manje vise isprobao sve sto valja krenuo sam istrazivao ne toliko poznate i potcijenjene naslove pa sam se izmedju ostalog vratio i na ovo.
    O boj hev aj bin vrong!
    Mogla bi se opisati kao nekakav mix platformera i rpg-a iako je dosta udaljena od standardne rpg skole. Igra je radjena u cell shading tehnici i to je tako fenomenalno realizirano da vam se ponekad cini kako igra vizuelno visestruko premasuje hardverske kapacitete PS2

    Igrate kao Amaterasu, drevna shinto boginja sunca iz japanske mitologije, koja je preuzela oblicje vuka i oslobodila zemlju od vladavine tame i sad se budi nakon 100 godina sna jer je nova prijetnja na pomolu. Jedna od zanimljivih stvari stvari u igri je upotreba "celestial brusha" iliti bozanskog kista kojim znatno mozete utjecati na igru i promjenu okolisa. Dovoljno je npr da napravite kruzni pokret s kistom i nacrtali ste sunce i tako pretvorili noc u dan. Osim sto kao vuk mozete klasicnim putem ostetiti protivnika, isto tako mozete u toku borbe pauzirati igri, povuci pravu liniju preko protivnika i izbiti mu energiju
    Ne mozete preskociti sruseni most - docrtajte ga.
    Zelite noc - nacrtajte mjesec na nebu i voila!
    Ne mozete preci preko rijeke - nacrtajte par lokvanja i eto vas na drugoj strani obale.

    Igra je ogromna i obiluje mnostvom sidequestova, meni je trebalo cak 50 sati cistog storylinea da je zavrsim (imao sam nekih 72h na kraju). Soundtrack je fenomenalan i opustajuci, onako u maniru najboljih djela iz Chrono Crossa
    Ne znam sta vise da pricam, bila bi prava steta da ne odigrate ovo. I Fanovi Spyra i Final Fantasya, koliko god to cudno zvucalo, ce doci na svoje. Meni osobna jedna od najboljih/najljepsih PS2 igara ikad. Svidja mi se sto nema onaj debilni japanski humor nit su likovi odvec infantilni, kako to cesto zna biti slucaj za ovakve igre. Cak ima i interesantan replay value, gdje nakon zavrsene igre otkljucavate nova vucja oblicja a neke abilitye ne mozete kupiti prvim prelaskom (nenormalno su skupi) pa vam i to daje dodatnu motivaciju za ponovni prelazak. Da ne spominjem kako je prvim igranjem nemoguce obaviti sve sidequestove osim ako detaljno ne pratite nekakav walkthrough
    Igra slobodno moze ici rame uz rame sa Shadow of the Colossus po ljepoti okolisa gdje cete nebrojeno puta stati i diviti se epskim scenama zalaska sunca
    Mogao bih ovako pisati hvalospjeve do sutra, najbolje da sami vidite. Osposobite nekako emulatore, posudite PS2 i odigrajte ovo kako god znate.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.256

    Re: Ōkami

    ovo bi se cak moglo i zaigrat
    tnx bruv

  3. #3
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Ōkami

    Izgleda zanimljivo, možda odigram.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Ōkami

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    ...vecinom zbog standardne averzije prema japanskim fegetlucima...
    ???

    Pa ti igraš gotovo samo japanske fegetluke, ako je suditi po onoj gore temi (FF, MGS, i one još gore stvari kojima ne znam imena...).

    Ova igra izgleda najmanje fagotski od gotovo svih japanskih koje sam vidio, i volio bi je odigrati.

    Kad bi je barem reizdali i malo HDali za PS3...

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Ōkami

    Ja imam PS2 i jedina igra koju sam igrao je bila guitar hero, dok mi gitara nije crkla..
    Dao 1500kn za bezveze, mozd ova igra dokaze da i nije bas za bezveze
    U prijevodu..
    Bum probal

  6. #6
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Ōkami

    Kako lijep fanart za igru, predivno nesto
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Ōkami

    Imam ju na Wii i vjerujem da je puno zabavnije na njemu igrati
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  8. #8
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Ōkami

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Ōkami

    Savršena gikovština
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Ōkami

    Ovo mi je sad top da se igra. Kad dobijem playstation nazad.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Ōkami

    Previše hipstersko za mene.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Ōkami

    A mislio sam da za cosplay trebaš bit cijepljen protiv dostojanstva.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  13. #13
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Ōkami [PS2, Wii]

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Ōkami [PS2, Wii]

    yami yugi
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #15
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862

    Re: Ōkami [PS2, Wii]

    Jedna od najboljih igara na PS2
    Čisti užitak za igrat

  16. #16
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Ōkami [PS2, Wii]

    Jel ima HD verzija u retail ili samo digitalno?

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Ōkami [PS2, Wii]

    Samo digitalno.
    HD verzije ti dođu kao retail ako su neki serijal (npr. prva tri Splinter Cella, dva God of Wara, itd).
    Ako je igra sama, vjerojatno zaključe da im je neisplativo raditi retail (iako bi ja radije da ga naprave).
    Mislim da samo Japanci imaju skoro sve retail.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •