Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

  1. #1
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    31

    max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    Prije tjedan-dva kupio sam Asrock 770 Extreme3 koja ima 4+1 regulaciju.kupio sam i Phenoma II 555 kojem treba 1.5 napon da bi bo stabilan na 4.0 ghz.koji bi bilo max safe 24/7 napon za 4+1 regulaciju posto imam dual corea pa manje opterecuje regulaciju naspram quadova i six corea...nebih bas volio zapaliti mosfete...
    CHRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS REEEEEEEEEEEEEEDFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEELD!!!!1

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    Nemoj držati 1.5V na tom procesoru na toj ploči jer mislim da ti i ploča overvolta. Ja na tvom mjestu ne bih išao iznad 1.425V za 24h/dan.

    Nisi imao sreće s otključavanjem u četverojezgreni ili nisi ni probao?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    takoder,nemoj na 4+1 regulaciji preko 1.4V uopce,to ti je moja preporuka(imam iskustva pogotovo sa asrockom) ja sam tak malo htio vise clocknut pa mi se ploca zapalila...=S

  4. #4
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    31

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Nemoj držati 1.5V na tom procesoru na toj ploči jer mislim da ti i ploča overvolta. Ja na tvom mjestu ne bih išao iznad 1.425V za 24h/dan.

    Nisi imao sreće s otključavanjem u četverojezgreni ili nisi ni probao?

    pokusao sam ali se ne otkljucava,ploca podrzava 140W procesore a ovaj ima TDP od 80W,nije valjda da ako dodam 1.5V da ce proc prijeci preko 140W??znam da ekipa sa quadovima ne ide preko 1.450....
    CHRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS REEEEEEEEEEEEEEDFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEELD!!!!1

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    Kako misliš "ali se ne otključava". Ne bude stabilan ili nešto drugo?
    Ista stvar i s najnovijim biosom? Ne radi ni kao trojezgreni (otključaš u x4, pronađeš koja jezgre nije stabila i samo nju zaključaš)?

    Zanimljivo, moj 550BE radi kao X3 Prime95 stabilno, ali tek kad podignem napon na procesoru na 1.375 (evo gledam ploča overvolta na 1.400V pri opterečenju) i na NB-u na 1.125V.
    Treća jezgra (Core 2) mi je totalno nestabilna (do te mjere da ne prolazi nikakve testove, lomi youtube klipove, baca artifakte pri renderiranju određenih web stranica), a četvrtoj treba malo viši napon.

    A Shaka kaže ploča mu se zapalila. Nemora nužno biti da je zbog podizanja napona. Čisto zbog toga što je Shaki možda napajanje bilo neispravno (jer mu je to napajanje nedavno riknulo i povuklo još jednu ploču sa sobom).

    Inače, ploča s 4+1 faznom regulacijom trebala bi držati bez problema 1.450V. Nekima i više. No Phenom II procesori poznati su po tome što im veći napon ne mora rezultirati stabilnijim radom. Susreo sam se s primjerkom koji na naponu od 1,375V radi stabilno na 3,7 GHz, ali kad se poveća nepon na 1.400 ili više postane nestabilan.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    31

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    cim ukljucim ACC moram praviti clear cmos.ne zeli se uopce otkljucati,valjda su obje jezgre u banani.
    CHRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS REEEEEEEEEEEEEEDFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEELD!!!!1

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    Pa jesi li stavio zadnji bios (1.80)?
    http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... me3&o=BIOS

    Jesi li probao prije otključavanja podići napon na procesoru i NB-u?

    Nekada treba takozvani "cold boot" s otključanim procesorima. Ukratko, nakon otključanja jezgri neće da boota. Tada zadržiš tipku za gašenje da se ugasi komp i onda opet pališ. Tako zna raditi.

    Jako je rijetko slučaj da s otključanim jezgrama neće barem ni da boot screen pokaže. Ako je nestabilno inače ide barem do loadanja windowsa ili uđe u win a nešto ne radi...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    31

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    zadnji BIOS je gore,podizao sam napon,smanjivao frekvencije...sve sam moguce napravio.samo mi se pokazivala bijela crtica u gornjem lijevom ekranu.
    CHRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS REEEEEEEEEEEEEEDFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEELD!!!!1

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: max napon za 4+1 faznu regulaciju napona

    Onda je baš nestabilan tj ne da se otključati. Šteta.
    Ništa onda, clockaj ga na recimo 3600 MHz s blagim dizanjem napona i tako ga drži (ako je stabilno). Preko dizanja FSB-a i smanjenja množitelja naravno.
    Samo pazi na takt memorije i sve će biti ok.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Maturalni rad Ispravljač napona LM317 ili neki drugi
    By mythoxxx in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 07-02-2013, 02:33
  2. Odgovora: 21
    Posljednji post: 16-08-2009, 16:12

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •