Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: Miš do 350kn i neka podloga

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Miš do 350kn i neka podloga

    Kupujem dobrog miša za gaming, može biti žični ili bežični, iako bih radije žičnog da nemoram mijenjat baterije. Svejedno mi je da li ima hrpu onih dodatnih tipaka sa strane ili samo scroll + klikove, no živciraju me oni miševi koji imaju hiljade tipaka pa nemožeš ni stisnut lijevi klik normalno bez da u tom procesu stisneš neku drugu tipku. Proizvođač nije bitan, i bolje da je miš što jeftiniji.

    Također tražim i neku delicijsku podlogu uz taj miš, cijena nije bitna ali nećemo pretjerivat jer vjerujem da ima odličnih podloga za vrlo malu cijenu.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    oni novi prestigio misevi iz linksa mi se cine kao pravi za tebe...

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Prestigio PMSG1:
    http://www.bug.hr/forum/topic/periferij ... 95437.aspx

    U Linksu za nekih 250 Kn, super je.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Sinj
    Postova
    436

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    MX 518
    Razer Goliathus control

    Sve skupa oko 390kn.
    Gigabyte MA790XT-UD4P|AMD Phenom II X4 955 BE|Scythe Mugen II|DDR3 4GB Corsair, 1600MHz|MSI GTX 560 HAWK TwinFrozr III|HDD WD 640GB|CORSAIR 650TX|Coolermaster CM 690

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Koja je uopće razlika između podloge od 100 kuna i nekog reklamnog smeća od Tehnobetona koje ja imam? Osim ako ima oslonac za ruku što bi mi bilo super, ali vidim da ova nema.

  6. #6
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Koja je uopće razlika između podloge od 100 kuna i nekog reklamnog smeća od Tehnobetona koje ja imam? Osim ako ima oslonac za ruku što bi mi bilo super, ali vidim da ova nema.
    razlika je u materijalu od kojeg je podloga izražena i posljedično u tome kako miš klizi po podlozi... po ovim boljim podlogama miš doslovno klizi, a po ovim jeftinjacima i ne baš...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    oni novi prestigio misevi iz linksa mi se cine kao pravi za tebe...
    Ti misevi su prva liga. Ne mozes fulat s njima. Best buy!


  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Ok onda prestigio miš it is.

    Za podlogu ću još vidjet, lakše je to kad ju mogu vidjet i možda opipat

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Koja je uopće razlika između podloge od 100 kuna i nekog reklamnog smeća od Tehnobetona koje ja imam? Osim ako ima oslonac za ruku što bi mi bilo super, ali vidim da ova nema.
    Glavne razlike:
    - tekstura podloge -> direktno utječe na senzorovo očitavanje podloge a time i na pravilno prenošenje pokreta miša na ekran. Nerijetko s lošom podlogom dođe do toga da recimo u paintu crtaš ovale i kružnice a dobijaš umjesto glatkih linija nešto što liči na lanac motorne pile (ima zupce, lomove, prekide).
    - kvaliteta i dugotrajnost -> skuplje podloge su kvalitetnije i duže traju
    - veličina i dimenzije općenito -> skuplje je veće, deblje, ravnije, ...
    - ugodnost pri radu -> jeftinije podloge (pogotovo reklamne) znaju biti ofarbane štetnom bojom (izazove osip na ruci npr), znaju biti od neugodnog materijala, ...
    - cijena -> koliko para toliko muzike i WOW faktor
    - ... (ako sam nešto zaboravio)

    Uglavnom, bolje izbjegavati podloge s naslonima jer dokazano utječu na karpalni tunel, nešto manje nego naslonjenost na tvrdu podlogu ali da, utječu i to štetno.
    Podloga ne treba imati taj naslon već sama podloga treba biti ugodna za ruku (ako je već miš takav da ne leži cijeli dlan na njemu).

    MX-518 i Razer Goliathus Control su prevaziđena kombinacija. Miš je ono OK, ali ne više od toga. U toj kategoriji ga Prestigio PMSG1 (Ozone Smog) dere, a ja bih rekao da ga dere i Sharkoon Fireglider. Razer Goliathus su ok podloge, no Contol su većini prehrapave (dobro ako voliš slabije klizanje miša, ali večina ipak preferira glađe podloge).

    Moja preporuka podloge je Sharkoon Rush Outplay XLSkoja je izvrsna podloga za svoju cijenu. Ili SteelSeries QCK ako treba jeftinije ili pak SteelSeries QCK Heavy ako treba skuplje. Od neplatnenih dobra mi je Cooler Master Weapon Of Choice M4 SSK.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Ne znam, ovaj jeftinjak koji imam je sasvim solidan za isto tako jeftini miš. Ima teksturu za optičke miševe i nemam problema sa nepreciznošću, jedino me DPI tog miša limitira, ali ne znam kako je sa kvalitetnijim miševima.
    Klizi mi isto lijepo, ne vjerujem da bi mi ovaj miš na ijednoj drugoj podlozi ljepše klizio.

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ne znam, ovaj jeftinjak koji imam je sasvim solidan za isto tako jeftini miš. Ima teksturu za optičke miševe i nemam problema sa nepreciznošću, jedino me DPI tog miša limitira, ali ne znam kako je sa kvalitetnijim miševima.
    Klizi mi isto lijepo, ne vjerujem da bi mi ovaj miš na ijednoj drugoj podlozi ljepše klizio.
    Otvori paint i crtaj olovkom ovako:
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    A4 papir & A4Tech X7 750BF miš:


    Jeftina podloga s slikom orla (nešto između gume i plastike) + A4Tech X7 750BF:


    Steelseries QCK + isti miš:


    Cooler Master Storm Tactics DC CS-M FPS + isti miš:


    A evo kako to izgleda s Verbatim Rapier V1 + Gigabyte Ghost:


    i s Razer Krait + Gigabyte Ghost:


    Ove s Gigabyte Ghost podlogom nisam radio ja već kolega, no skužit ćeš poantu.
    Možeš skinuti i Cooler Master Mouse test i u njemu crtati (kao paint možeš crtati mišem samo ne moraš držati pritisnut klik)...

    Ostaješ li i dalje pri tome da je podloga dobra?

    Jedno sam zaboravio tamo navesti; loše podloge znaju imati i tendenciju klizanja po stolu i bježanja ispod miša...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Pa ne kažem, ako košta 100 kuna onda mora obavezno biti bolja od ovih smeća, ali pitanje je koliko. A za ovo zadnje se slažem, moja dosta bježi.

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    MX-518 i Razer Goliathus Control su prevaziđena kombinacija.
    a ovo bi trebalo značit?

    navedenu kombinaciju imam i jako sam zadovoljan i mišem i podlogom a da mx518 nevalja nebi bio 6god na tržištu a ta uspoređivanja sa nekim novijem miševima i onda govorit da je miš loš meni nemaju smisla to je isto kad uspoređuješ golf 2 i golf 6
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Ne vrijedi ti se sa njime raspravljati .Nikakav zaključak neće izaći iz toga .

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Di sam ja to u ovoj temi rekao da je MX-518 loš? Koliko se sjećam i koliko vidim - nisam.
    A to da je prevaziđen, ajd dokažite da nije, kad je preko 6 godina na tržištu.
    Osim toga karakteristike govore svoje (stari Avago ADNS-S3080(E) senzor, LED osvjetljenje, 400-1600(1800) dpi, 3.5 m/s praćenje @ 400 CPI, 4.5 m/s malfunction speed, 125Hz locked USB, ...);
    Isto tako, za Goliathus Control nisam rekao da je loša. Naučite čitati.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    MX-518 i Razer Goliathus Control su prevaziđena kombinacija. Miš je ono OK, ali ne više od toga. U toj kategoriji ga Prestigio PMSG1 (Ozone Smog) dere, a ja bih rekao da ga dere i Sharkoon Fireglider. Razer Goliathus su ok podloge, no Contol su većini prehrapave (dobro ako voliš slabije klizanje miša, ali večina ipak preferira glađe podloge).
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Di sam ja to u ovoj temi rekao da je MX-518 loš? Koliko se sjećam i koliko vidim - nisam.
    reko si da ga dere onda je mx 518 lošiji izbor/miš?

    ako konkretno u ovom slučaju mislim na miš mx518 koji nije mijenjan 6god i onda istog uspoređujem sa drugim mišem (nebitne marke) koji je izašo prije npr. 6-12mj. normalno je za očekivati da če taj miš koristiti naprednije/novije tehnologije dostupne u tom trenutku i normalno da je "bolji/jaći" po brojkama/karakteristikama od mx518 bilo bi žalosno da nije,jesi sad skonto što sam želio reć
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  17. #17
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Pa jest, dere ga i da, MX-518 je lošiji izbor/miš.

    MX-518 bi i dan danas bio dobra kupnja da je u cijenovnoj kategoriji s miševima sličnih ili istih karakteristika.
    Dakle da se prodaje za recimo 130 Kn bio bi stvarno najbolji izbor za <150 Kn. Taj miš nema šta tražiti u kategoriji 200 - 350 Kn.

    I nisam skontao što hoćeš reći. Ne misliš valjda da je MX-518 najbolja kupnja do 300 Kn ako je bio najbolja kupnja u tom cjenovnom razredu prije recimo 4-5 godina?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Pa jest, dere ga i da, MX-518 je lošiji izbor/miš.MX-518 bi i dan danas bio dobra kupnja da je u cijenovnoj kategoriji s miševima sličnih ili istih karakteristika.Dakle da se prodaje za recimo 130 Kn bio bi stvarno najbolji izbor za <150 Kn. Taj miš nema šta tražiti u kategoriji 200 - 350 Kn.I nisam skontao što hoćeš reći. Ne misliš valjda da je MX-518 najbolja kupnja do 300 Kn ako je bio najbolja kupnja u tom cjenovnom razredu prije recimo 4-5 godina?
    možda da nacrtam
    staro(mx51<novo(taj tvoj miš)
    uspoređuješ staru stvar sa mišem novije generacije

    Ne misliš valjda da je MX-518 najbolja kupnja do 300 Kn
    neznam, možda čak i je ,kako za koga

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ne vrijedi ti se sa njime raspravljati .Nikakav zaključak neće izaći iz toga .
    sad vidim i ja
    odoh na farmu posadit jagode i mafiji opljačkat nekog, pozzz
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Čekajte, netko preporuči MX-518 i ja onda nesmijem osporiti tu preporuku samo zato što je MX-518 star?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    MX-518 je mijenjao tehnologiju tri puta kroz svoje postojanje. Ostalo je isto samo vanjsko kućište. Doduše, podnožje je mijenjano jednom.
    I dan danas je to uvjerljivo najbolji miš do 300 kuna, ispred nekakvih bezvezarija od A4, Canyona, Geniusa i ostalih koje Marijanovic spominje.

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    MX-518 je mijenjao tehnologiju tri puta kroz svoje postojanje. Ostalo je isto samo vanjsko kućište. Doduše, podnožje je mijenjano jednom.
    I dan danas je to uvjerljivo najbolji miš do 300 kuna, ispred nekakvih bezvezarija od A4, Canyona, Geniusa i ostalih koje Marijanovic spominje.
    to je istina,neznam kakvi su ovi novi prestigio ali ih mnogi hvale a ispod 300kn su...

    nije los ni ovaj sharkoon fireglider takoder ispod 300kn

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Da, svjestan sam da je MX-518 "mijenjao tehnologiju" tri puta. To ne mijenja činjenicu starosti miša. Starosti po tome koju tehnologiju prodaju po kojoj cijeni. MX-518 je relikvija na koju ne treba poticati nove kupce već pustiti da MX-518 ode u mirovinu koju zaslužuje i da ga zamijeni bolji miš te cijene koji ne mora nužno biti Logitech premda ne bi škodilo da Logitech izda recimo MX-526 s 500 Hz USB, 3600dpi infra-red, ovim-onim.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ne vrijedi ti se sa njime raspravljati .Nikakav zaključak neće izaći iz toga .

  24. #24
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Ako misli u "mirovinu", onda najbolje da kupim jos tri komada. Osigurati cu mis dok god hologram ne zazivi.

  25. #25
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Meni je moj Ikari puno bolji od MX-a. MX ima susjed, tako da sam isprobao oba i nisam ni na tren pomislio da mijenjam Ikari za MX. MX je solidan i pouzdan mis, ali radije bi u 6 godina 3 puta kupio Ikari (ako se pokvari) nego da koristim MX-a. Toliko mi je Ikari bolji...

    MX je fantastican onim ljudima kojima je to prvi bolji mis ili su vec prije koristili njegove starije varijante. Po meni on realno vrijedi 200 kuna i ni lipe vise, ali isto tako, glupo je raspravljati koliko sta vrijedi posto svaka roba ima svoga kupca.


  26. #26
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Autoru teme prodam Razer eXactMatSiRazer Lachesis(stari manje od godinu dana) za 350 kuna.

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Kupio sam prestigio miša i razer goliathus podlogu i mogu reć da je super i zadovoljan sam i hvala svima <3

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Kojeg si točno Prestigio miša uzeo? I koju točno razer Goliathus?
    Razlike pojedinih modela su dost velike...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    Ne lazi tu posten narod. Znam da si ukrao podlogu. Sve su snimile kamere.

    P.S. Koje je boje mis? Zuti ili crveni?


  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Miš do 350kn i neka podloga

    MIŠS+ PODLOGA

    Miš sam uzeo crveni jer mi crvena bolje paše uz karbon od žute, a podloga je predobra, miš ko da ide na misli <3

    Miš je stvarno dobar, dosta je lagan i super leži u ruci, tipke sa strane su super postavljene tako da nema slučajnog pritiskanja, prilično je čvrst i klikovi su predobri, taman ih je toliko "teško" stisnut da se izbjegnu sve one nesreće kad npr. u wowu slučajno stisnem desni klik dok stojim na rubu litice i onda fino padnem u provaliju.

    Dosad nisam imao prilike imati ovako "skuplje" - 100kn - miševe (imao sam neki mini logitechov miš na laptopu prije kojeg sam platio oko 250kn, neznam koji model, no taj je premali da bi se brojio^^, inače sam koristio one tužne od 40-50kn) i stvarno sam oduševljen, osjeti se osjećaj kvalitete u ruci, što kod nekih frendova koji imaju razne razer điđa miđa miševe nisam imao prilike osjetiti, no o ukusima se ne raspravlja

    Ironično, podloga je skoro duplo skuplja od miša

Slične teme

  1. K: VGA 350kn max
    By MTF* in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 25-11-2013, 21:43
  2. Mišonja ~350kn
    By -mini- in forum Komponente
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 10-10-2012, 21:28
  3. Mp3 player do 350kn
    By raven5 in forum Mobilno
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-08-2009, 21:47
  4. Najbolji 2.1 zvučnici za 300 maksimalno 350kn
    By mravojed20 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 07-10-2008, 13:42
  5. Miš+tipkovnica+podloga
    By Nodakim in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 120
    Posljednji post: 09-09-2008, 20:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •