Vidi rezultate ankete: Da li bi dopustili da Vama ili Vašem djetetu ugrade mikročip?

Glasači
13. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    6 46,15%
  • Ne

    7 53,85%
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Čipiranje i prediktivno programiranje

  1. #1
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Čipiranje i prediktivno programiranje

    MIKROČIPOVI - ZA BOLJU BUDUĆNOST (pitanje je: za koga bolju?)

    Evo jedan vrlo zanimljiv tekst, pa slobodno pročitajte i prokomentirajte. Nemoguće je nemati mišljenje o ovoj intrigantnoj i veoma kontroverznoj temi, pogotovo među onima koji su "na ti s tehnologijom" i koji žive i odrastaju u vrijeme informatizacije cjelokupnog ljudskog društva, društva u kojem su velike promjene uglavnom nagle i neočekivane...


  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    ovisi, s ovim trenutnim stupnjem razvoja ne. za 20-30 godina mozda.
    i ovisi naravno sto bi taj cip doprinjeo. trenutno mi se neda i necu citati sav onaj tekst jer sam se nagledo dokumentaraca za danas (americas most hated family, oba djela)

  3. #3
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Fora je ovo razmisljanje da nas kroz filmove polako pripremaju za sve te promjene koje dolaze, radi toga da ublaze negativne reakcije kod ljudi. Kad malo bolje razmislis, puno stvari koje se prikazuju u filmovima s vremenom postanu dio nase stvarnosti, ali realno, skoro se svaka promjena za dobrobit covjecanstva i olaksavanje/pojednostavljanje svakodnevice moze zloupotrijebiti. Ni Nobel nije imao zle namjere pa gle sta je ispalo na kraju. Znas kako babe vele... "Put u pakao poplocen je dobrim namjerama."


  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Svejedno, čipirat će te kad-tad htio ti to ili ne (ako već nisu ).
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  5. #5

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Dijagnostički usadci sposobni detektirati moguće poremećaje zdravlja na osnovi unaprijed zadanih uzoraka (ne)normalnog stanja ljudskog tijela bi bili odlični. WARNING: Pokupio si herpes, dovuci se do doktora. Na drugu ruku, nisam ljubitelj toga da me se prati preko GPS-a.

  6. #6
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Ljudi se debiliziraju. RFID čipovi se ne mogu detektirati s udaljenosti reda veličine metra. Svakog tko se brine oko toga treba toljagom po glavi da dođe k sebi.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  7. #7
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Mislim da u sadašnjoj fazi čipovi koji bi se ugrađivali u ljude isključivo mogu koristiti kao neka vrsta osobne iskaznice u kombinaciji s kreditnom karticom. Znači uđeš u dućan, kupuješ što želiš, a na izlazu ne moraš uopće davat lovu niti karticu, već ti blagajna očita čip i skine lovu s računa. Ovaj sustav se može primjenjivati za razne stvari i zamijenit će sve dokumente koje nosimo, poput zdravstvene iskaznice, putovnice, raznih diploma i dozvola, itd.
    Drugim riječima on bi u početku bio nešto poput osobnog bar-koda, s time da bi bio puno sigurniji jer bi postojali razni načini zaštite, recimo bio bi vezan za genetski kod nositelja i kombinaciju određenih sinapsi u korteksu mozga nositelja (što bi bilo nešto poput osobnog pina), ili uz očitanje očne zjenice. Čip će biti u komunikaciji sa svim vašim računima, medicinskom dokumentacijom i drugim važnim bazama osobnih podataka.
    U sljedećim fazama čip bi mogao biti vezan za neki medicinski dijagnostički sustav koji bi se također ugrađivao u tijelo i mogli bismo od njega imati mnoštvo benefita. Naravno, ne treba olako odbaciti mogućnosti mnogih manipulacija, poput spam-marketinga, kriminala, big brother sindroma, stoga ovu tehnologiju ne treba uzeti zdravo za gotovo i odmah početi s čipiranjem, jer valja riješiti mnoštvo tehničkih, sigurnosnih, pa i društveno-političkih stvari. Ping kaže kako se RFID čipovi ne mogu detektirati s udaljenosti dalje od metra, OK, no nama zbog praktičnosti baš trebaju čipovi koji se mogu detektirati na puno većim udaljenostima, jer konačna ideja je da bismo svi bili povezani u jednu mrežu kao što smo danas na Internetu. Drugim riječima, morat ćemo biti svjesni da će recimo policija moći znati gdje se nalazimo u nekom trenutku, no sustav državnog aparata mora biti takav da ne mogu to raditi kako im se digne, već isključivo prema nekoj vrsti sudskog naloga, kao što danas trebaju nalog da ti mogu ući u stan.
    Znam da vam se ne sviđa što bi netko mogao znati gdje ste bili, gdje se trenutno nalazite i gdje se krećete, no razmislite malo što bi to značilo za opće dobro. Kriminal bi praktično prestao postojati, jer bi postojao materijalni dokaz da ste bili u određenom trenutku na određenom mjestu; kada bi vam zakazali bubrezi, liječnici bi trenutno dobili podatak gdje se nalazi donor s tipiziranim tkivom koji vam odgovara, itd. Po meni bi bilo daleko više koristi nego štete, no da bi nešto takvo funkcioniralo bez manipulacija, društvo bi moralo biti za par stepenica više od današnjeg, jer je to zapravo glavni preduvjet kako bi se sačuvala barem osnovna građanska prava, mada bi i ona morala biti dijelom modificirana.
    Ukratko, znanost i tehnologija su vrlo blizu da nam omoguće sve ovo, no kao i uvijek društvo zaostaje, a ono je ključni faktor cijele priče.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  8. #8
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Sjecam se da sam jednom u CSI Miami gledao scenu gdje su nekoj djevojci skenirali dekolte i imala je cip koji potvrdjuje da posjeduje godisnje clanstvo za prestizni nocni klub i pustili su je preko reda. Koliko god mi ideja djelovala smijesno, malo sam kasnije googlao o tome i naisao na nekoliko zanimljivih linkova.
    Osim sto se ispostavilo da takva metode verifikacije u seriji nije uopce plod maste, izgleda da je odavno rasprostranjeno i van granica USA.
    Nekoliko nocnih klubova, medju kojima Bar Soba u Glasgowu i Baja Beach u Barceloni vec vise od pet godina nude uslugu ugradjivanja RFID cipova u VIP klijentelu. Placanje pica se nakon tog vrsi jednostavnim mahanjem ruke tako da je stari izgovor "zaboravio sam novcanik kod kuce" vec odavno van upotrebe
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  9. #9
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Po meni bi bilo daleko više koristi nego štete, no da bi nešto takvo funkcioniralo bez manipulacija, društvo bi moralo biti za par stepenica više od današnjeg, jer je to zapravo glavni preduvjet kako bi se sačuvala barem osnovna građanska prava, mada bi i ona morala biti dijelom modificirana.
    Le zis.

    Ja pričam o trenutnoj situaciji i idiotluku koji susrećem prečesto oko čipiranja i kodiranja ljudi. Ako nekog zanima oko čega ljudi smišljaju smiješno glupe stvari, ček dis aut: http://www.markbeast.com/
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  10. #10
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Sjecam se da sam jednom u CSI Miami gledao scenu gdje su nekoj djevojci skenirali dekolte i imala je cip koji potvrdjuje da posjeduje godisnje clanstvo za prestizni nocni klub i pustili su je preko reda. Koliko god mi ideja djelovala smijesno, malo sam kasnije googlao o tome i naisao na nekoliko zanimljivih linkova.
    Osim sto se ispostavilo da takva metode verifikacije u seriji nije uopce plod maste, izgleda da je odavno rasprostranjeno i van granica USA.
    Nekoliko nocnih klubova, medju kojima Bar Soba u Glasgowu i Baja Beach u Barceloni vec vise od pet godina nude uslugu ugradjivanja RFID cipova u VIP klijentelu. Placanje pica se nakon tog vrsi jednostavnim mahanjem ruke tako da je stari izgovor "zaboravio sam novcanik kod kuce" vec odavno van upotrebe
    Tako je, počeci te tehnologije već su se počeli primjenjivati.
    Inače, postoje i druge ideje koje uopće ne traže ugrađivanje čipa. Velika mreža skenera koji te očitaju, ustanove identitet, prate zdravstvene podatke i slično, nešto poput trikodera u Star Treku. Znači ideja je da sofisticirana identifikacijska i dijagnostička oprema vanjskim "skeniranjem" ustanovi tko si, što si, čime se baviš, koliko love imaš na računu, koliki ti je tlak, broj otkucaja srca, razvija li se u tebi neka bolest i slično, pa nema nikakve potrebe za invazivnim metodama poput operativnog usađivanja elektronike u tijelo.

    @Ping
    When Satan comes to earth claiming to be God he will require people to receive the mark of the beast. It is possible that a VeriChip could be implanted in the forehead or right hand as a part of the mark of the beast. This would probably only occur in the more industrialized countries. Currently the VeriChip is not the mark of the beast. But at some point in the future it could be part of the physical mark that is put on a person's forehead or right hand. “He causes all, both small and great, rich and poor, free and slave, to receive a mark on their right hand or on their foreheads, and that no one may buy or sell except one who has the mark or the name of the beast, or the number of his name.” Revelation 13:16,17. The mark of the beast will be placed on a person's forehead or right hand.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Bilo bi zgodno za studente da im se ugradi cip koji bi biljezio kada dolaze i odlaze s faksa i pojedinih predavanja, radi evidencije.

    Takodjer bi bilo super da se isto napravi i za profesore, jer mnogi od njih misle da su posebne kobase pa kasne ili ne dolaze na radno mjesto onda kad trebaju i od studenata rade mlade majmune.

    Tako bi se sve znalo i mogli bi ih novcano ili bodovno (ovisno o kome je rijec) penalizirat za neozbiljnost i lijenost.

    Sta mislite fakultetlije? Dobro ili lose?


  12. #12
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Tyria
    Postova
    366

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Meni se vise svida ovako da svako dode i ode kada hoce

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Da. Bas je super kad iz drugog grada doputujes na predavanje i potrosis pare za gorivo/kartu, a profan(ka) se ne pojavi. Prekokrasno! Za medalju!


  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Tyria
    Postova
    366

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    A dobro dogodi se tako sam i ja cekao profe ,ne moras ga odmah cipirati

  15. #15
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Lako za to, ali što kad ti žena očita čip i vidi da si u birtiji ruknuo 9 piva a priznao si 2
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  16. #16
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    @Ping
    Točno to. Izmišljaju toplu vodu, bijesne gliste i otvorene Apple platforme.

    Čipiranje je kao i sve ostalo - treba naći balans između ugodnosti i slobode. Svi bi mi voljeli nultu stopu kriminala, ali to uključuje vrlo malu građansku slobodu pošto bi trebali imati murjaka koji nas gleda 0/24.

    Polako se kreće s GeoTaggingom - uđete u neki dućan i na Fejsu vam izbaci poruku da kupujete tamo i ako neki vaš frend dođe tamo nakon vas dobijete vodove koji mogu donjeti neki popust. Skroz dobra ideja, ali narušava privatnost.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Geotagging ... geotagging
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Lako za to, ali što kad ti žena očita čip i vidi da si u birtiji ruknuo 9 piva a priznao si 2
    U tom slucaju treba se primjeniti Siniša Vuco taktika. xD

    Mene npr. zivcira kad ujutro putujem vlakom na posao i fino zaspem, a kondukter me na pola puta budi da mu pokazem ***enu kartu. Tad mrzim sve i ljut sam kao Kerum (ili Mamić) kad ga novinari dohvate prcat pitanjima! Tu bi chip pomogao 100% i ja bi bio puno odmorniji.


  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    ALI!
    Da si npr. ugradite čip koji imate umjesto kreditne kartice, i onda to funkcionira preko skenera bla bla bla... Sta ako netko negdje postavi skener i onda ima sve vase informacije..
    Npr. skener sakriven u obrubu kućnih vrata, ili u obliku nekog sata mozda cak...

  19. #19
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Moraš odobriti svaku transakciju, naravno
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Jedno pitanje za dežurne paranoike - zašto mislite da ste vrijedni praćenja? Što imate tako bitno u informacijama, i po čemu je vaš život tako interesantan da bi neki tamo New World Order pratio baš vas dok se vozite tramvajem br 13 prema Velesajmu?
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  21. #21
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Huge ego? Powerful brain?


  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  23. #23
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Jesi dobro poslušao video? Sve što je rečeno je jako dobro opisano ovdje: http://blogs.reuters.com/blog/archives/1897
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  24. #24

    Re: Čipiranje i prediktivno programiranje

    Ovaj forum me za*ebava. Sad više neću ništa pisati.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

Slične teme

  1. PHP programiranje
    By deathadder in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 07-04-2011, 20:44
  2. Počinjem programiranje!!!
    By Cookie monsta in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 21-09-2009, 22:05
  3. Zadaci za programiranje??!!!
    By wavefunction in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 25-06-2009, 14:26
  4. programiranje
    By iceman94 in forum Software
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 27-11-2008, 18:17
  5. Web programiranje
    By Berax0r in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 04-05-2008, 12:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •