Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 276

Tema: Arcania: Gothic IV

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Arcania: Gothic IV

    Gothic IV izlazi, ali promjenjena imena i promjenjena developera.Igru više ne razvija Piranha Bytes već Spellbound.Dečki iz Spellbounda su promijenili ime igre, vjerojatno kako bi malo više odvojili ovaj Gothic od zadnja tri Gothica.Također, više će biti plasiran na američko tržište, prijašnji Gothic naslovi su potpuno nepoznati u SAD-u, dok će možda smaniti publiku u Njemačkoj jer tamo gameri smatraju svaku igru (njemačke) Piranhe zlatnom.



    Problem naravno nastaje kada igra koja je nekada bila PC ekskluziva sada najavljena i za konzole.[/sarkazam]Yey, prvo će izaći za konzole, pa će kao port doći neoptimizirana, pojednostavljena za PC [sarkazam]
    Nadamo se da neće biti tako.Od igre nas dijeli još godina i pol dana, no opet imamo dosta informacija o igri.Više ne igramo kao isti bezimeni ("nameless hero") heroj, jer on u najnovijem nastavku postaje kralj, tako da ćemo zauzeti kontrolu nekog drugog nameless heroja.Igra ima nešto zajedničkog, ali i nešto drugačijeg od prijašnjih nastavaka.
    I dalje će biti experiencea, level up, dobivanja bodova koje trošimo na skillove, alkemija, kovanje oružja i oklopa ("We're aiming really, really high for this. A real medieval layered armor system where you wear some sort of quilt, then chain mail, then plate armor."), i dalje ćemo moći obavljati pojedine questove za određene frakcije.
    No, novi developer donosi i nešto novogaregledniji inventory, lakše snalaženje u svijetu, u questovima, npr. kada selektiramo neki quest kao glavni, dio mape će nam biti highlated, pojaviti će se statistike koliko smo toga pokupili/koliko smo questa riješili itd.
    Nove se stvari obećavaju i na polju user interfacea, combata (toliko manjkavog u zadnjem nastavku), magije (Arcania), npr. moći ćemo biti druidi koji će kontrolirati životinje ili ćemo moći mijenjati vremenske uvjete magijom, itd.
    Znaimljiva je i razlika između Sjevernoameričke i Europske verzije u grafičkom pogledu.U Američkoj veziji tonovi će biti puno svjetliji i "lakši" dok će u Europskoj verziji grafika biti "mračnija".
    Za razliku od Gothica 3, svijet će biti puno manji, ali će i dalje biti drugačijih klimatskih zona poput snježnih planina, pustinja, šuma itd.


  2. #2
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Sviđa mi se to pomisao da će doći nastavak Gothica i nadam se da će promjeniti onaj sustav borbe jer zbog njega nisam završio Gothic 3 (izgubio sam živce).
    Još nisam čuo za Spellbound (ili jesam ali neznam da jesam ) ali sviđa mi se ime .
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    3.690

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    konacno,za mene je 3 godine predugo kad se radi o gothicu...

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    spellboundovci su napravili robin hood: the legend of sherwood, ima tema.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Desperadosi i Robin Hood bile su strašne igre. Ali gotik 4 će suxat, i to jako. Prvo, ovo im je tek prva igra za konzole, a ako za pc bude port, to će trebati izbjegavat u širokom luku. Drugo, umjeće proizvodnje igara u 3D-u pokazali su sa Desperadosima 2, za mene najvećim razočaranjem ikad. Treće, ovo im je prvi rpg, svaka im čast za stare 2D igre, ali mislim da rpg-u, koji je nastavak inače dobrog serijala gotika; spellboundovci nisu dorasli.
    mislim da će igra bit za

  6. #6
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Ne mora značit da će zbog toga što im je prva igra na konzolama ili prvi RPG da ć igra biti loša ja pak vjerujem da će igra biti odlična barem, 3 puta bolja od Gothic 3.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Hm, za borbu sam siguran da će bit bolja nego u trojci jer onakav zajeb se ne može napraviti dvaput zaredom. To što će svijet biti puno manji ima dobru i lošu stranu: bit će više unique,bez repetitivnosti, ali sa manje slobode nego u trojci. Kad bi bar napravili nešto između Gothica 2 i 3 što se veličine tiče, to bi bilo taman.

    Spellbound je napravio Desperados 2 koji su mi saksali u svakom pogledu, valjda neće zabrljati ovo.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao ScorpiuS
    Ne mora značit da će zbog toga što im je prva igra na konzolama ili prvi RPG da ć igra biti loša ja pak vjerujem da će igra biti odlična barem, 3 puta bolja od Gothic 3.
    iskustvo u izradi igara za neku platformu i iskustvo u izradi jednog žanra igara puno toga određuju. ali previše puta sam vidio kako nastavci inače odličnih igara pod drugim developerskim studijima ispadaju abnormalno loši. Fallout serijal npr., igre poput Fallout Tactisca i BOS-a, još uvijek svježa rana SimCity igara (SimCity societies), a na slučaju Penumbre Black Plague možeš vidjet koliko i kako na igru utječe i promjena izdavača. Kad je riječ o promjeni developera, to može biti ili super promjena ili jako loša promjena. u slučaju gotika 4 sasvim sam siguran da je to loša promjena.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    ma gore od gothic 3 nemože... sve je to dobro i ljepo u početku, al kad cjelo vrijeme sam moraš cjeli jedan grada/hiedout pobit, sa glupim combat systemom, stvarno je prejadno... gothic 4 iliti arcania nemože bit gora od gothic 3...

  10. #10
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    B'n'H
    Postova
    762

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao ScorpiuS
    Sviđa mi se to pomisao da će doći nastavak Gothica i nadam se da će promjeniti onaj sustav borbe jer zbog njega nisam završio Gothic 3S(izgubio sam živce).
    Još nisam čuo za Spellbound (ili jesam ali neznam da jesam ) ali sviđa mi se ime .
    Ufff ne spominji...koliku zelju imam da predjem gothic 3 ali mi se jednostavno smuci kada vidim onaj sistem borbe.
    Bas sam rekao da bih volio vise nego ista kada bi borbu iz Assassins Creed-a stavili u gothic...ali puste zelje pusti snovi
    Neka kul slika

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao Sch3l3
    samo zbog borbe propala igra
    i zbog mnogih bugova te nevjerojatne neoptimiziranosti

  12. #12
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao Snake
    = Citat = Izvorno postao Sch3l3
    samo zbog borbe propala igra
    i zbog mnogih bugova te nevjerojatne neoptimiziranosti
    Bilo je i bagova ali njih sam podnosio optimiziranost isto jer sam imao dobar PC ali namlatim 20 orkova i onda mi dođe jedan vuk i zakolje me.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Gothic 3 je bio poluproizvod,nedovršena igra sa katrastofalnim borbenim sustavom i iritirajučim učitavanjem igre nakon svakih prijeđenih desetak koraka.
    Ovu igru je i morao početi praviti neki drugi tim.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    1.047

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    "Robin Hood: Legend Of Sherwood" je kick-ass igra, a što se tiče Gothic-a, nemogu reć ništ konstruktivno jer sam odigrao samo jedinicu ali me i ona oborila s nogu.
    THIS IS NOT A JOKE!! YOU ARE A 999,999,999th VISITOR!!! CLICK HERE TO CLAIM!!!!!!!111oneoneon

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Uf odigraj i dvojku jer je još bolja. I danas original dođe 70kn u Crovortexu. Sa trojkom se nemoj zamarati, osim ako nadolazeća ekspanzija Forsaken Gods ne riješi sve probleme u igri.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    evo sad sam vidio neke ss-ove gothica 4 i igra me stvarno podječa na Witcher, al baš previše to je jako dobra stvar... ja ne bi volio kad bi ACov combat system metnuli u gothic, mislim da nekak nebi pasao... prije bi witcherov combat system bio bolji a i to je za očekivat da će mnogi RPGi imati i takav combat system...

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Uf odigraj i dvojku jer je još bolja. I danas original dođe 70kn u Crovortexu. Sa trojkom se nemoj zamarati, osim ako nadolazeća ekspanzija Forsaken Gods ne riješi sve probleme u igri.
    nema veze sa witcherom nista,. dosta je bolja grafika i priroda je dokraja "prirodna" na screenshotovima,.
    atmosfera bi trebala biti predobra.
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    šteta

    al atmosfera je uvjek prejebena, sječam se još kad sam kod frenda igro dvojku, super mi bilo samo šteta što su me odma na početku ubili za 3 minute xD
    onda mi je frend to prošo, pa sam dalje samo cestom išo i haraso nekak su kontrole zajebane bile :S al atmosfera mi je bila super

    u trojci je atmosfera predobra, super su napravili kontinentalan, pustinjski i hladni kraj... questovi su neki super bili, dok ima nekih glupih(kao što je da pobiješ cjeli grad od orcova...)
    sam da ima što manje glupih questova, atmosferu zadrže, poboljšaju combat system i sve 5

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Ja neznam koji je problem III ali ja sam dvojku przio i prelazio danima.

    A sa III nikako na zelenu granu!

    Mislim da ce takoo biti i sa ovim sto se mene tice!

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Čim je glavni junak dobio ime odma nije vezano sa prethodnim naslovima Gothica, a odma se time i dobiva novi smisao priče.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    = Citat = Izvorno postao ScorpiuS
    Čim je glavni junak dobio ime odma nije vezano sa prethodnim naslovima Gothica, a odma se time i dobiva novi smisao priče.
    lik iz prethodnih goticha je sad kralj...

  22. #22
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    http://www.gothicz.net/index.php?sekce= ... nterviewen

    evo novosti, svakako posjetite link ako vas zanima Gothic
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Sviđa mi se grafika i jedva čekam. Gothic 3 sam igrao i jako je dobar. Gothic 2 je isto zakon. Jedva čekam. Iako mi je 3 zasad najbolja.

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Hm, svi zaboravili ovu temu..
    teaser trailer:
    http://uk.youtube.com/watch?v=YHN97pFe98w

    Screenshots:
    http://forum.jowood.com/showthread.php?t=156163

    Izlazi krajem 2009.godine.

  25. #25

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Ingame screensi? Majke mi, rekao bi da su artwork za neke - predobro izgleda.

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Mislim da su 3. i 4. u prvom postu artwork, ostalo su ingame, ali prekrasno izgleda, oštro i mesnato.

  27. #27

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Nas će banda prevariti, pff.

    Ali da, stvarno bolesno izgleda (prva asocijacija mi je bila Crysis kad sam vidio slike), posebno ona gdje je sjekira zabijena u panj ali samo da se da se još riješe FoW maglice, karakteristične za Gothic serijal.

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Da, detalji na toj slici su odlični, samo me zanima kakva će bit glazba jer mi je najveći gušt u trojci bio stat negdje i samo uživati u atmosferi.

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Leakani gameplay video vrlo vrlo vrlo vrlo rane verzije igre. Loša kvaliteta slike, ali već se može prepoznati kvaliteta grafike.

    http://www.gametrailers.com/player/user ... t=featured

  30. #30

    Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic IV)

    Wohoo, to opako dobro izgleda, ali ovaj put sam ipak rezerviran prema ekipi... ništa dok ne vidimo gameplay filmove sa borbom. Ali ona svijetlost na prozoru stvarno dobro izgleda.

Slične teme

  1. Gothic
    By Booby in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 24-01-2012, 10:44
  2. Arcania: Fall of Setarrif
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-09-2011, 12:10
  3. Gothic 2
    By Akorn in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-11-2010, 22:23
  4. Arcania: Gothic 4 demo krajem mjeseca
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 11-09-2010, 06:04
  5. Arcania: A Gothic Tale novi gameplay trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 28-04-2010, 19:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •