Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Upgrade kompa :>

  1. #1

    Upgrade kompa :>

    Dakle, trebao bih naredni mjesec dobiti nešto para pa sam odlučio da zamjenim neke komponente (cpu, mb i ram). Trenutna konfiguracija je
    MB Asus P5ld2 SE
    CPU Intel Pentium D 930
    Leadtek WinFast PX9800 GT(PE)
    2x Transcend 1GB DDR2 533
    Model STM380215A Ultra ATA/100 80GB 7,200
    Kučište LinkworldLC316-14
    nap. FORTRON FSP400-60APN 80+
    Sada sam naravno u dilemi za nekih cca 1600-1700 ćuna (500-550 km) mogu uzeti otrilike tri varijatne. Procesor je definitivno AMD Phenom II X4 945 BOX. Prva varijanta je 1xDDR III 2GB 1333MHz KINGSTON i MB GIGABYTE GA-870A-UD3S. Druga varijanta je da uzmem lošiju matičnu (ASUS M4A77T) ali zato uzmem još 2 GB rama . Treća varijanta je da uzmem taj amd proc, gigu rama i Cooler Master Case Elite 430 Black. Problem je naravno što nisam siguran da li mi je pametnije investirati u matičnu ili ram ili da uzmem bolje kučište od ovog šrota što sada imam? Što se tiče samog računara koristi se za igranje, piskaranje i gledanje filmova. Monitor je 19". Koja je opcija najisplativija?
    p.s. kakav je ovaj amd phenom za igranje, da se ne zahebem i ne bacim pare

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Upgrade kompa :>

    Zamjena matične je muss. Treba pronaći neku što podržava i novije AMD procesore i DDR2 a takvih je sve manje). Ili iči i na promjenu RAM.
    Zamjena procesora je također prioritet, barem na nekog Athlon II x4.
    9800GT za 19" monitor ako je ispravna može izdržati još neko vrijeme.
    Ram memorije možeš dodati ako bude novca, no 2 GB je neki minimum i mnogima trenutno nije niti nešto posebno prijeko potrebno više.
    Disk ti je malog kapaciteta (80GB), spor je (ATA 100, nije čak ni ATA 133 i ima malo cache memorije) i vjerojatno star. Treba zamjenu.
    Kućište je loše, ali zamjena drugih komponenti ima veći prioritet.
    Napajanje je granično, ali može to podnijeti.

    E sad, 1600-1700 Kn nikako nije dovoljno za te sve nadogradnje. Zapravo možda i jest, ali ne da za procesor daš 800-900 Kn...

    Nismo li tebi nedavno već radili nešto ovog tipa (ili čak slagali cijelu konfiguraciju)?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3

    Re: Upgrade kompa :>

    Tada sam odustao jer je na kraju ispalo da bi mi zafalilo novca (ima više od pola godine od tada) i da bi mi bilo neisplativo (bilo je priče samo o zamjeni proca) ostati na intelu. Sada govorim o potpunoj promjeni platforme, amd umjesto intela. Što se tiče HDD-a zaboravio sam spomenuti da imam još jedan, 160 gb i to mi je sasvim dovoljno. RAM (ovaj trenutni) vjerovatno ću dati prijatelju ili nekome uvaliti za male pare jer hoću preći na DDR3 dok imam sredstva da to uradim, pošto si rekao da je 2GB za sada dovoljno, samim time si mi pomogao. Što se tiče procesora, želim da uzmem nešto kvalitetno što će izdržati duži period, kada sam prije 4 godine uzimao D930 slušao sam hvalospjeve a dokazalo se suprotno. Nervira me što sam prije par mjeseci skurio maltene 400 kn na i oko coolera da bi ispalo da ću sada dobiti ove pare, sjeb ali nema veze. Kučište je užasno ali opet, nije mi (za sada) najveći prioritet no pitanje stoji kada ću i da li ću u opšte u budućnosti imati para da opet ovako uložim, zato mi i jeste potreban savjet da ne bi kasnije žalio što nisam ovo, što nisam ono. Obzirom da je ram jeftin, ona opcija o uzimanju 4 GB rama može i otpasti, 2GB su dovoljna.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Upgrade kompa :>

    Taj od 160 GB, je li isto P-ATA? A pržilica, isto P-ATA?
    Uzmi u obzir da sada mnoge matične ploče uopće nemaju P-ATA (IDE) konektore već samo S-ATA ili imaju jedan P-ATA na kojeg možeš spojiti max 2 uređaja.

    Koji su cooler onda uzeo, možda paše i za novi socket/procesor?

    RAM uzmeš 2GB, kasnije lako nadogradiš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5

    Re: Upgrade kompa :>

    160 GB je SATA, pržilica je P-ATA ali ide na isti onaj qrac sa HDD-om (od 80GB). Uzeo sam Scythe Katana 3 i kako mi se čini, neće moći na novi procesor. Onda otpada ona druga opcija sa 4 GB rama.

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Upgrade kompa :>

    Koliko je meni poznato Scythe Katana 3 ide i na AMD procesore (osim ako nemaš neku verziju što je Intel only).

    Ako ćeš AMD i samo CPU+MBO+RAM pogledaj:
    1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
    1 x Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C
    1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE
    1.711,00Kn @ ADM

    E sad, možeš uzeti recimo neku ploču s novijim čipsetom, USB3 i novim fičerima, ali onda samo 2GB ram.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7

    Re: Upgrade kompa :>

    Onda ću definitivno ići na 1xDDR III 2GB 1333MHz KINGSTON, MB GIGABYTE GA-870A-UD3 i AMD Phenom II x4 945 (ili ako uspijem naći 955). Matična jeste malo skuplja no čini mi se da vrijedi para. Za par mjeseci ubosti još par giga rama (ili ako prodam ovo što imam odmah uzeti) i odlično. Hvala na pomoći Marijanoviću ^^ Što se tiče Katane imam ovakvu. Ne razumijem se tačno u to najbolje, ali je 100% kao na slici. Mada mislim da je mogu prodati za barem 100 ćuna, ipak je kupljena pred par mjeseci...

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Upgrade kompa :>

    Možda ovo?
    1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3
    1 x Asrock 870 EXTREME3 - AMD 870, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual Ch
    1 x DDR3 2048MB ( 2GB ) Kingmax, 1333MHz, CL9, FLFE85F-B8EE9
    1.745,00Kn @ ADM

    Mislim da Katanu 3 možeš udomiti za barem 130 - 150 Kn. Ipak je to komad bakra/aluminija s ventilatorom.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Upgrade
    By Niko Bellic in forum Konfiguracije
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 05-03-2013, 16:11
  2. Upgrade kompa?
    By torcida007 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 29-04-2009, 20:15
  3. Upgrade kompa
    By Shaka in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-04-2009, 17:55
  4. Upgrade kompa do 4000 kn?
    By Niko Bellic in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 65
    Posljednji post: 27-02-2009, 21:47
  5. Upgrade kompa
    By KI KI in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-04-2008, 12:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •