Stranica 4 od 144 PrvaPrva ... 234561454104 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 4297

Tema: Glupa pitanja

  1. #91
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glupa pitanja

    Nisam ga zamjenio sa hcl-om, to je utisak koji sam dobio pred 2-3 godine kada sam posjećivao Gamer.hr.

  2. #92
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Glupa pitanja

    Evo jedno polu-glupo pitanje. Ponavljate li cesto neke radnje samo radi tog da bi bili 100% sigurni da ste ih obavili dobro i tocno? Ja bar 3 puta tokom dana provjeravam alarme na sva tri mobitela zbog tog da mi se ne bi slucajno desilo da iduce jutro zaspem i bespotrebno zakasnim na job. Podsvjesno znam da je sve uvijek nariktano, ali ipak mirnije spavam ako sam dodatno provjerio i uvjerio se da je sve cakum-pakum.

    To radim samo one dane kad radim, ostale dane me boli John za vrijeme i alarme. Znam da je najbolje da odem u penziju, ali nemam jos dovoljno staza...


  3. #93
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    Možda ponekad, ali zašto imaš alarm na faking TRI MOBITELA?

  4. #94
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Glupa pitanja

    To ti je opsesivno-kompulzivno ponašanje, većina ljudi je to imala u nekom obliku. Izbjegavanje crta između pločica kad hodaš, provjeravanje jesu li vrata zaključana 20 puta, i tako dalje.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #95
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Izbjegavanje crta između pločica kad hodaš
    This. Nisam znao da i to spada pod opsesivno-kompulzivna ponašanja. Mislio sam da sam bar na tom polju čist. Neke stvari provjeravam duplo ako zbilja baš nisam siguran, ali za ove crte na pločicama i slično znam da je glupo, ali to je neki ritual i vuče me da tako hodam...

  6. #96
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Glupa pitanja

    Ma meni je to tak samo kod alarma i samo kad se trebam probudit za nesto vazno. Stavljam alarm na sva tri mobitela zato sto mogu i nije mi neki problem. To je jedini razlog. Ne zvone mi sva tri u isto vrijeme. Nariktani su tak da zvrndaju u razmaku od po 5 minuta, a najbolja fora je to sto se u 99% slucajeva probudim minutu ili dvije prije prvog alarma i onda ih gasim da ne zapjevaju. Fakat LOL!


  7. #97
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Glupa pitanja

    Tak sam ja par puta zakasnio na razne eksurzije dok smo isli u osnovnoj..
    Onda sam u osmom razredu navinuo 2 mobitela, 2 kompa + mobitel starog i stare..
    I na kraju sam opet zakasnio jer sam krivo cuo kad se kreće.. .XD

  8. #98
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    = Citat = Izvorno postao croat1gamer
    Nop, to je uvedeno pretezito zbog korisnika kartica.
    Psiholoski faktor izmedu 0.99 i 1.00 je divovski kod dobrog dijela ljudi.
    Fala za doprinos, ali mene najviše zanima zašto naprimjer trgovina udaljena 150 metara od moje hiže ima cijene na 0.98 kn foru, a Konzum na 0,99 kn foru? Zanima me i zašto, ako već ima dućana koji imaju cijene na 0,98 kn foru, netko nije isfurao cijene na 0,97 kn foru? Da li postoji nekakvo pisano pravilo koje ih ograničava u foliranju stoke sitnog zuba i brani im da nas foliraju i za tu dodatnu 1 lipu kroz 0,97 kn foru ili kaj?

    E da, zanima me i zašto trgovine tipa Links i ADM imaju okrugle cijene? Ima li to kakve veze s obrtajem robe?

    Kao što je rečeno, psihološki faktor te 1 lipe je stvarno velik. Istraživanja su pokazala da će ljudi prije kupiti proizvod koji košta 9,99kn nego 10kn (naravno, pričamo o dva potpuno identična proizvoda).

    Šta se tiče cijena koje završavaju sa ,98 ili slično, tu je situacija obrnuta. Pokazano je da će kupac rađe kupiti proizvod za 9,99kn nego 9,98kn zato jer podsvijesno smatra da je ovaj prvi proizvod kvalitetniji baš zbog te 1 lipe. (naravno, opet pričam o dva identična proizvoda).

    Barem su nas tako učili iz marketinga, nadam se da sam dobro upamtio.


    P.S. Pozdrav svima na forumu. Nadam se da je ok što sam odgovorio na ovo malo starije "glupo" pitanje.

  9. #99
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Glupa pitanja

    Pozdrav Hexfire, a nije pitanje ni toliko staro
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  10. #100
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Ma meni je to tak samo kod alarma i samo kad se trebam probudit za nesto vazno. Stavljam alarm na sva tri mobitela zato sto mogu i nije mi neki problem. To je jedini razlog. Ne zvone mi sva tri u isto vrijeme. Nariktani su tak da zvrndaju u razmaku od po 5 minuta, a najbolja fora je to sto se u 99% slucajeva probudim minutu ili dvije prije prvog alarma i onda ih gasim da ne zapjevaju. Fakat LOL!
    Ja si na svom mobitelu nariktam 10 alarma u razmaku od 2 do 5 minuta pa svejedno zaspim
    Ili uopće ne zvone jer se mobitel ugasi pa zaspim i ne stignem na kolokvij.
    Kao danas.

  11. #101
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    Jebate. Jel možete bar ispravljat kolokvije?

  12. #102
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Izbjegavanje crta između pločica kad hodaš
    This. Nisam znao da i to spada pod opsesivno-kompulzivna ponašanja. Mislio sam da sam bar na tom polju čist. Neke stvari provjeravam duplo ako zbilja baš nisam siguran, ali za ove crte na pločicama i slično znam da je glupo, ali to je neki ritual i vuče me da tako hodam...
    Pa upravo to, to je ritual koji služi da ti smanji tu neku čudnu anksioznost. Sve na to foru je opsesivno-kompulzivno ponašanje. Pričao sam s gomilom ljudi o toj temi, i svi su imali neke oblike, a to sa pločicama je još i najčešće. Tko misli da je sam, neka se ne brine, nije.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #103
    Senior Member Master Blaster Markecgrad's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Odra
    Postova
    4.661

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Ma meni je to tak samo kod alarma i samo kad se trebam probudit za nesto vazno. Stavljam alarm na sva tri mobitela zato sto mogu i nije mi neki problem. To je jedini razlog. Ne zvone mi sva tri u isto vrijeme. Nariktani su tak da zvrndaju u razmaku od po 5 minuta, a najbolja fora je to sto se u 99% slucajeva probudim minutu ili dvije prije prvog alarma i onda ih gasim da ne zapjevaju. Fakat LOL!
    Ja si na svom mobitelu nariktam 10 alarma u razmaku od 2 do 5 minuta pa svejedno zaspim
    Ili uopće ne zvone jer se mobitel ugasi pa zaspim i ne stignem na kolokvij.
    Kao danas.
    Ja si namjestim na mobitelu 3 alarma da mi zvone u razmaku od 15 minuta i zna mi se dogoditi da zazvoni jedan, ugasim ostala dva, odlučim ležati kao još samo par minuta, zaspim i sanjam kako su ta dva zazvonila i na kraju zakasnim u školu. To mi se dogodilo najmanje 10 puta ove školske godine

  14. #104

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Ja si na svom mobitelu nariktam 10 alarma u razmaku od 2 do 5 minuta pa svejedno zaspim
    Ili uopće ne zvone jer se mobitel ugasi pa zaspim i ne stignem na kolokvij.
    Kao danas.
    kaj učil si do pred jutro i zaspal?

    @chameleon

    generalno nema. možda ti daju da ispravljaš treći kolokvij ako su dobri.

  15. #105
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glupa pitanja

    Je, učio sam do kakvih pola 5 i onda sam otišao spavat, računao sam na to da će me mobitel probudit.
    Iznevjerio me

    @Kolokviji - u prvom semestru je bilo iz nekih predmeta da možeš ispravljati jedan kolokvij ako si ga pao ili da možeš tri puta izlaziti na zadnji kolokvij, ali u ovom semestru toga nema.
    Sada ako padneš kolokvije pravac na pismeni u ispitnom roku.
    Plus još više gnjavaže na usmenom.

  16. #106
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    Hm. Kod nas se obično mora skupit 30 bodova iz kolokvija ili automatski padaš kolegij, a pragova za prolazak najčešće nema. Navodno bismo iduće godine trebali imati popravne kolokvije što je već trebalo uvesti pred 2 godine.

  17. #107
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glupa pitanja

    To pravilo sa kolokvijima kod nas vrijedi samo na matematici, s time da je kod nas prag 15 (od 100).
    Normalno, ako ti se zalomi da ne uspiješ skupiti po 15 bodova iz jednog (ili svakog) kolokvija uvjek možeš pisati molbe da izađeš na pismeni.
    To više manje prolazi.

  18. #108
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    Kod nas nema toga, plus većina profesora se toliko drži protokola da ti nikad neće dati onaj jedan bod ili dva boda ako ti fali.

  19. #109

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Je, učio sam do kakvih pola 5 i onda sam otišao spavat, računao sam na to da će me mobitel probudit.
    Iznevjerio me

    e da nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi ovo rade. mozak stvari sprema u dugoročno pamćenje prilikom sna,a i treba par puta učit nešto da bi se stvari dobro pohranile(dobro u ovom slučaju nema vremena više za to). Ali eto doći na kolokvij pospan totalno shebane koncentracije i sa pobrkanim znanjem je mislim puno gore nego doći odmoran sa nekim osnovnim znanjem ,ali s koncentracijom i sposobnošću za logično razmišljanje na max.

  20. #110
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Glupa pitanja

    Kako se izgovara placebo?

  21. #111

    Re: Glupa pitanja

    plasibo

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  22. #112
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    In da bush wasted :D
    Postova
    403

    Re: Glupa pitanja

    što dobijem spajanjem jednog para zvučnika u drugi i onda taj drugi u još jedan? spajam ih tako da ih utaknem jedne u druge kao slušalice? dakle dobijem tri kompleta zvučnika spojenih jedan u drugi a samo zadnji koji je spojen radi? ahahahahha
    [center:3tos7q3q]Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2,4 GHz
    2 GB 800 MHz RAM
    ATI Radeon HD4650 1GB RAM

    Blago onome tko zna da ne zna, a hoće znati =)
    **** me I'm famous[/center:3tos7q3q]

  23. #113
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glupa pitanja

    Dobiješ bonus šumove.

  24. #114
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao accursed
    što dobijem spajanjem jednog para zvučnika u drugi i onda taj drugi u još jedan?
    sasvim novi univerzum
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #115
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao accursed
    što dobijem spajanjem jednog para zvučnika u drugi i onda taj drugi u još jedan? spajam ih tako da ih utaknem jedne u druge kao slušalice? dakle dobijem tri kompleta zvučnika spojenih jedan u drugi a samo zadnji koji je spojen radi? ahahahahha
    di ih ti to utaces? u headphone ulaz?
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  26. #116
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Glupa pitanja

    To je i napisao?
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  27. #117
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    = Citat = Izvorno postao croat1gamer
    Nop, to je uvedeno pretezito zbog korisnika kartica.
    Psiholoski faktor izmedu 0.99 i 1.00 je divovski kod dobrog dijela ljudi.
    Fala za doprinos, ali mene najviše zanima zašto naprimjer trgovina udaljena 150 metara od moje hiže ima cijene na 0.98 kn foru, a Konzum na 0,99 kn foru? Zanima me i zašto, ako već ima dućana koji imaju cijene na 0,98 kn foru, netko nije isfurao cijene na 0,97 kn foru? Da li postoji nekakvo pisano pravilo koje ih ograničava u foliranju stoke sitnog zuba i brani im da nas foliraju i za tu dodatnu 1 lipu kroz 0,97 kn foru ili kaj?

    E da, zanima me i zašto trgovine tipa Links i ADM imaju okrugle cijene? Ima li to kakve veze s obrtajem robe?

    Kao što je rečeno, psihološki faktor te 1 lipe je stvarno velik. Istraživanja su pokazala da će ljudi prije kupiti proizvod koji košta 9,99kn nego 10kn (naravno, pričamo o dva potpuno identična proizvoda).

    Šta se tiče cijena koje završavaju sa ,98 ili slično, tu je situacija obrnuta. Pokazano je da će kupac rađe kupiti proizvod za 9,99kn nego 9,98kn zato jer podsvijesno smatra da je ovaj prvi proizvod kvalitetniji baš zbog te 1 lipe. (naravno, opet pričam o dva identična proizvoda).

    Barem su nas tako učili iz marketinga, nadam se da sam dobro upamtio.


    P.S. Pozdrav svima na forumu. Nadam se da je ok što sam odgovorio na ovo malo starije "glupo" pitanje.
    Hvala na nešto stručnijem pojašnjenju
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #118
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao accursed
    što dobijem spajanjem jednog para zvučnika u drugi i onda taj drugi u još jedan? spajam ih tako da ih utaknem jedne u druge kao slušalice? dakle dobijem tri kompleta zvučnika spojenih jedan u drugi a samo zadnji koji je spojen radi? ahahahahha
    Stvorit ćeš... Osmo-dimenzionalni zvuk!
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  29. #119
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glupa pitanja

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku
    e da nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi ovo rade. mozak stvari sprema u dugoročno pamćenje prilikom sna,a i treba par puta učit nešto da bi se stvari dobro pohranile(dobro u ovom slučaju nema vremena više za to). Ali eto doći na kolokvij pospan totalno shebane koncentracije i sa pobrkanim znanjem je mislim puno gore nego doći odmoran sa nekim osnovnim znanjem ,ali s koncentracijom i sposobnošću za logično razmišljanje na max.
    Ne znam, za materijale sam isto spavao jedno 2 sata, pa sam na kolokviju sasvim dobro funkcionirao, dobro riješio svoj i još pomogao nekom kolegi koji je sjedio do mene.
    I dobio 3
    Ali inače imam problema sa tim kolokvijima, uhvati me neka panika i ne funkcioniram kako se spada.
    Idućih 24 sata ne mogu normalno spavati, jesti i piti.

  30. #120
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Glupa pitanja

    Kupi si pajp oder nargila i resi se muke sa shita pola kila.


Slične teme

  1. Glupa škola
    By Fireblade in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 21-05-2008, 12:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •