Fritz 12 Chess Benchmark je dobar CPU benchmark, govori vam kako vaš CPU kalkulira dok igra šah.
Šahovske kalkulacije su inače procesorski vrlo zahtjevne/intezivne te zahtjevaju što veću procesorsku snagu.

U ovom benchmarku dobijete dva rezultata:
Relative Speed (RS) - govori koliko je puta vaš CPU jači od PIII procesora na 1GHz (u šahovskim proračunima).
Kilo Nodes Per Second (KNPS) - broj tisuća šahovskih čvorova koje vaš CPU može izračunati u sekundi.
U oba slučaja bolje je više odnosno više je bolje.

Zadnju verziju (4.3.2.0) uploadao sam ovdjeSpošto se na internetu puno lakše pronalazi verzija 4.2.0.0.
4.2.0.0. podržava najviše 8 niti (dakle max procesor s 8 jezgri ili 4 jezgre + HT), dok 4.3.2.0. najviše 12.

Često čujem da su AMD-ovi procesori jači u šahovskim kalkulacijama nego Intelovi, što je vrlo zanimljivo.
Stoga bih volio da mi se pridružite u temi i objavite svoje rezultate u formi koja slijedi.

Kad-tad možda napravimo i top listu ako odziv na temu bude velik.

Kako benchati:
Pokrenete CPU-Z (da se vidi koji je procesor) i Fritz 12 Chess Benchmark te u njemu pokrenete testiranje.
Kada se završi test (relativno brzo se test odvrti, na mom laptopu možda minut) uzimate screenshoot cijelog ekrana s jasno vidljivim CPU-Z i Benchmarkom. Na screenshoot ispod CPU-Z dopišete svoj forum nick i taj dio s CPU-Z, Fritz Benchmarkom i vašim nickom izrežete. Irezani dio spremite kao jpeg sliku i objavite u ovoj temi nakon teksta u kojem navodite koji procesor ste testirali te oba njegova rezultata (RS i KNPS).

Moj rezultat na laptopu:
Intel Core Duo T2500
RS: 5.32
KNPS: 2554