Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 108

Tema: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

  1. #1
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Meni jedna od najdražih osoba u povijesti. Čovjek koje shvaćao život i svijet, koji je dao odgovor na mnoga pitanja. Pokušao je istaknuti našu sljepoću, pohlepu, naše smatranje sebe najbitnijima u svemiru i našu ignorantost; ukazati na važnost znanosti i propitivanja svijeta, važnost prirode, života i dobrote.

    We Are Here: The Pale Blue Dot


    Ne vjerujem da je mnogo vas kliknulo na moj sig u zadnjih godinu dana, pa evo teme. Nadam se da će vas potaknuti na razmišljanje.

    Videi govore za sebe:


    Carl Sagan: A Universe Not Made For Us [Carl Sagan Tribute Series, Part 1]S


    Carl Sagan: Consider Again That Pale Blue Dot [Carl Sagan Tribute Series, Part 2]S


    Carl Sagan: Wanderers [Carl Sagan Tribute Series, Part 3]S


    Carl Sagan: The Gift of Apollo [Carl Sagan Tribute Series, Part 4]S


    Carl Sagan: The Backbone of Night [Carl Sagan Tribute Series, Part 5]S




    :')

  2. #2
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Slažem se sa svim, još bih dodao da je bio možda najveći popularizator znanosti na svijetu, najveći znanstvenik među piscima i najveći pisac među znanstvenicima.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    ^this
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    E, upravo to.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Carl Sagan je također jedan od mojih idola, onima koji nisu gledali preporučam dokumentarnu seriju Cosmos: A Personal Voyage, i odličnu SF knjigu Contact. Još jedni od razloga što ga iznimno cijenim kao znastvenika i čovjeka, jest to da je bio agnostik, i neko vrijeme korisnik i zagovaratelj legalizacije marihuane.

  6. #6
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Carl Sagan: The Edge of Forever [Carl Sagan Tribute Series, Part 6]S


    Carl Sagan: The Great Demotions [Carl Sagan Tribute Series, Part 7]S



    Nadam se da će što više forumaša pogledati ove videe i da će shvatiti da je moguće da su njihovi nazori pogrešni i shvatiti da smo premali u ovom svemiru da bi si pridavali toliku važnost.

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Premali u odnosu na što?
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  8. #8
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Nadam se da će što više forumaša pogledati ove videe i da će shvatiti da je moguće da su njihovi nazori pogrešni i shvatiti da smo premali u ovom svemiru da bi si pridavali toliku važnost.
    Premali smo? A što bi onda trebali napraviti i kako živjeti naspram ovoga kako živimo sada, i što bismo s time dobili?

  9. #9
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Drago mi je da si se ti javio. Pogledaj videe, svi odgovori ti se tamo nalaze.


    @Aerial: U odnosu na sve

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Pogledao sam zadnja dva i nisam naučio apsolutno ništa novog.

  11. #11
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Nadam se da će što više forumaša pogledati ove videe i da će shvatiti da je moguće da su njihovi nazori pogrešni i shvatiti da smo premali u ovom svemiru da bi si pridavali toliku važnost.
    Ja sam posve uvjeren da si krivo shvatio pojmove veličine i važnosti.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  12. #12
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pogledao sam zadnja dva i nisam naučio apsolutno ništa novog.
    What else is new?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  13. #13
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Objasni zašto... Mislim da nisam.


    @cham: Pogledaj sve, recimo da se može pratiti redoslijed.
    @Kid A:

  14. #14
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Nemoramo bit veliki da bi bili važni. Meni je dosta da smo, koliko za sada znamo, jedinstveni u susjedstvu.
    Imaš more, i u njemu otok. I otočani odjednom shvate da nisu u moru nego u oceanu. Ne razumijem zašto bi se trebali drugačije ponašati samo zato jer je odjednom vide da je oko njih više ničega nego što su prije mislili. Nije da su našli drugi otok.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    ^^ To što Boz kaže
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  16. #16
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Nemoramo bit veliki da bi bili važni. Meni je dosta da smo, koliko za sada znamo, jedinstveni u susjedstvu.
    Pa nisam mislio doslovno. Slažem se apsolutno - ali ljudi su oduvijek davali preveliko značenje sebi samima, počevši od toga da je Zemlja u središtu svemira, pa da je sunce, religije koje kažu da svemir postoji samo zbog nas ili filozofska učenja koja kažu da bez čovjeka nema smisla, itd. Danas opet (još) imamo razne religije i ideologije i njihove dogmatske nazore koje same sebe stavljaju u središte svega i dozvolajvaju si prozivanje drugih ljudi jer se ne slažu s njima.

    I morali bi se drugačije ponašati ako mene pitaš jer se uglavnom ponašaju tako da pokušaju zauzeti drugi otok u tom oceanu ili ga indoktrinirati s vlastitim načinom života - toliko nam je pokazala povijest.

    = Citat = Izvorno postao Carl Sagan
    The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena. Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot. Think of the endless cruelties visited by the inhabitants of one corner of this pixel on the scarcely distinguishable inhabitants of some other corner, how frequent their misunderstandings, how eager they are to kill one another, how fervent their hatreds.

    Our posturings, our imagined self-importance, the delusion that we have some privileged position in the Universe, are challenged by this point of pale light. Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves.


    To me, it underscores our responsibility to deal more kindly with one another, and to preserve and cherish the pale blue dot, the only home we've ever known.

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Zbilja gorući problem današnjice, da.

  18. #18
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    E, upravo zato jer misliš da nije gorući problem današnjice ti smatraš da je homoseksualnost bolest i da je crkva moralni stup društva.

    To je poanta, da se ne bude toliko uskogrudan i netolerantan u životu jer smatramo da nas je neka božanska ruka stavila ovdje i da smo privilegirani na ovoj planeti.

  19. #19
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Ali skuzi da su mu odredjeni faktori izgradili njegov mali svijet, to mu je sve sto ima (koliko god to tuzno zvucalo)

    Podsjeca me na onaj roman srpskog pisca Radoja Domanovica "Mrtvo more"....ima jedna pripovjetka "To kod nas ne moze da bude"

    Ugl u jednom malom selu jedan lik odluci da svoju dosadasnju svakodnevnicu zamijeni slikarstvom, ostavi krave i konje i krene putem samospoznaje. Nailazi na osude sela i ogromnu zadrtost pojedinaca. Nakon tog segmenta dolaze pjesnik, pisac i astronom.

    Ova njegova izjava " pogledao sam i nisam naucio apsolutnoSnista novo" savrseno opisuje sustinu i mentalni sklop takvih osoba.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  20. #20
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Ali skuzi da su mu odredjeni faktori izgradili njegov mali svijet, to mu je sve sto ima (koliko god to tuzno zvucalo)
    Kome, meni? Si se natripo opet?

  21. #21
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Pa dobro, ja to ne osuđujem, samo pokušavam proširiti Saganovu poruku. Neki nisu imali izbora u svojim vjerovanjima, zato i je bitno propitivati sve što vjeruješ i ne uzimati sve zdravo za gotovo i ne smatrati da je sve što nam roditelji i društvo govore apsolutna istina.

  22. #22
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao Carl Sagan
    The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena. Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot. Think of the endless cruelties visited by the inhabitants of one corner of this pixel on the scarcely distinguishable inhabitants of some other corner, how frequent their misunderstandings, how eager they are to kill one another, how fervent their hatreds.

    Our posturings, our imagined self-importance, the delusion that we have some privileged position in the Universe, are challenged by this point of pale light. Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves.


    To me, it underscores our responsibility to deal more kindly with one another, and to preserve and cherish the pale blue dot, the only home we've ever known.
    To je iz Cosmosa, ako se ne varam... Carl je sam kasnije spomenuo grešku u logici u ovom tekstu. Rijeke krvi > bezvrijedna točkica u svemiru.

    The human is a very small stage in a vast cosmic arena. Think of the piles of murdered bacterias and viruses slain by all those immune system cells and antibodies so that, in glory and triumph, they could become the momentary protectors of a tiny part of humanity.

    Dakle, sve je relativno. Ako je naša točkica bezvrijedna, onda su sve te rijeke krvi stvarno minorne u usporedbi.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  23. #23
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    To je iz The Pale Blue Dot-a.

    Hej, pa ne možeš samo tako relativizirati stvari... Tu je previše faktora u igri da bi takvu paralelu samo tako povukao. Čisto kao primjer - "immune cells" nemaju slobodnu volju, one su determinirane djelovati tako kako djeluju i nemaju izbora i nemaju racionalnu misao. One nemaju lažnu sliku o sebi u kojoj su najbitnije i jedinstvene u svemiru.
    Samo čovjek ima takav izbor djelovanja i zato je važno kako se mi ponašamo u odnosu na spoznaje koje stječemo - posebice ako shvatimo koliko smo nevažni i kako lako sve može nestati. MoždaSbi ljudi tada bili boljiSi dobroćudniji.


    Te rijeke krvi su čisto iz tog razloga jer smo mi na tako maloj točkici neizmjerno besmislene i užasne.

  24. #24

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Uzasno je deprimirajuce gledati ove postavljene klipove i citati dela Carla Segana.
    Sto ipak ne znaci da je zaista milina citati veoma zanimljive radove i slusati video klipove ciji sadrzaj zaista zna da pokrene gomilu pitanja bez odgovora,koja,pak stvaraju sliku odgovora.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio



  26. #26
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Da, deprimirajuće je jer zapravo gubimo smisao života, zapravo sliku smisla kakvog nam daje društvo.

  27. #27
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Pa dobro, ja to ne osuđujem, samo pokušavam proširiti Saganovu poruku. Neki nisu imali izbora u svojim vjerovanjima, zato i je bitno propitivati sve što vjeruješ i ne uzimati sve zdravo za gotovo i ne smatrati da je sve što nam roditelji i društvo govore apsolutna istina.
    Točno tako. Ja se pitam šta postoji "iza" svemira već valjda deset godina i normalno nikad nisam mogao ni približno zamisliti "gdje" je naš svemir i zapravo uopće što je naš svemir, jer ne znamo što je to točno što sačinjava ove 3 dimenzije koje poznajemo. Otprilike tu negdje cilja u ovom zadnjem ili predzadnjem videu, ali nisam čuo ni jednu novu pretpostavku.

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Ova njegova izjava " pogledao sam i nisam naucio apsolutno nista novo" savrseno opisuje sustinu i mentalni sklop takvih osoba.
    Aha, znači ja imam mentalni sklop koji mi ne dopušta da mislim? A ti si neka nadrasa koja će poboljšati ovaj svijet i otkriti kako svemir funkcionira? Nemoj me nasmijavat.

    Ako baš moraš znat, ja sam u zadnje vrijeme, cca. zadnje 2,3 ili 4 godine naučio toliko novih spoznaja da su mi mnoge stvari puno jasnije i smislenije, a oko nekih sam poprilično promijenio svjetonazor. I ja sam sveukupno puno bolja osoba nego što sam bio prije tih par godina.
    Ne znam koji su to vanzemaljski faktori djelovali na mene i izgradili moj svijet ako sam odrastao u obitelji u kojoj mi je otac samoprozvani agnostik koji ide u Crkvu dvaput godišnje tek tako da ide i da udovolji nekoj tradiciji, stara isto nije zainteresirana za vjeru i te dublje filozofije, i ako se uzme u obzir da sam mrzio ić na misu jer je bilo faking dosadno, isto tako i na vjeronauk. Ekipa koju poznam u Gorskom kotaru i nisu neki intelektualci, pa opet sve od reda ateisti koje boli kurac za sve.

  28. #28

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    Da, deprimirajuće je jer zapravo gubimo smisao života, zapravo sliku smisla kakvog nam daje društvo.
    Taj smisao dajem sami sebi,imamo licne ciljeve,nesto sto nas pokrece,ovaj pogled na stvari je potpuno deprimirajuc.Licno,ta slika koju dobijamo od drustva nije losa,hocu reci,ne vidim sta je lose u njoj.

  29. #29
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    O svemiru se zapanjujuće mnogo zna. Zna se otprilike koliko je velik, koji oblik ima i kojom brzinom s širi. Zapravo širi se tom brzinom da naši daaaaaleki preci neće moći vidjeti druge galaksije! Potrebno je vjerovati u znanost (naravno ne do mjere scijentizma, već racionalno) i smatrati da nam ona daje najbolja moguća objašnjenja o svijetu.

    Pogledaj ako imaš volje sve videe jer mislim da sadrže stvarno vrijedne poruke.



    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Taj smisao dajem sami sebi,imamo licne ciljeve,nesto sto nas pokrece,ovaj pogled na stvari je potpuno deprimirajuc.Licno,ta slika koju dobijamo od drustva nije losa,hocu reci,ne vidim sta je lose u njoj.
    Slažem se da dajemo sami sebi. Smisao zapadnog društva je biti vjernik, imati obitelj, kuću, auto i dobar posao. Tužno.

  30. #30
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Carl Sagan - čovjek koji je kužio

    A što bi trebao biti smisao? Putovati svemirom koristeći tehnologiju koju nemamo?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

Slične teme

  1. Osuđen čovjek koji je piratima proslijedio Assassin´s Creed
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 23-05-2010, 15:58
  2. Jeli čovjek ikad bio na mjesecu
    By Assasin`s in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 148
    Posljednji post: 09-10-2009, 20:45
  3. Može li se čovjek promijeniti?
    By iznogud1515 in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 89
    Posljednji post: 17-11-2008, 21:01
  4. Odgovora: 18
    Posljednji post: 05-08-2006, 14:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •