Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 76

Tema: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

  1. #31
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    USBAudio.sys sugerira da se radi o USB zvučnoj kartici, dakle o zvučnoj kartici prikopčanoj na USB.
    Ako nemaš USB zvučnu karticu, to znači da ti nisu instalirani driveri za zvučnu koju imaš što može rezultirati vrlo nezgodnim problemima.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #32
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    USBAudio.sys sugerira da se radi o USB zvučnoj kartici, dakle o zvučnoj kartici prikopčanoj na USB.
    Ako nemaš USB zvučnu karticu, to znači da ti nisu instalirani driveri za zvučnu koju imaš što može rezultirati vrlo nezgodnim problemima.
    Uf pa nema tu nikakvog USB porta koliko ja vidim (sorry što sam noob). Moguće da imam totalno krive drivere za zvučnu, ali ja to nisam ništa dirao otkad sam stavio Windows 7 on je sam prepoznao zvuk ja nisam ni pipnuo ništa otada.

    Evo aida64 radi na maximum koliko traje taj stability test ?

  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Ne znam koliko traje Aida64 stability test. Možda je test takav da ga moraš prekinuti sam ili će se vrtjeti u nedogled.

    Koristiš drivere od Windows 7? Nije ni čudo što ti je komp pun problema.
    Drivere UVIJEK treba koristiti najnovije od proizvođača!
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Evo BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA nakon 12 minuta rada tj. testa. Čudno je to što je BSOD došao u ISTO vrijeme kad je moj otac upalio Termo Peć koja je povukla oko 3.5-4 KW. Komp i Peć je spojena na isti produžni kabel tj. sve je povezano. Kao da napajanje padne u komu i totalno oslabi kad upalim tako neki jak uređaj (pogotovo dok igram tj. dok je opterećenje maximum), dok naravno ostali uređaji u kući uopće nemaju problema, no možda i samo pretjerujem...

    EDIT: Imam drivere od grafe i matilčne zasad, kako bih mogao provjerit zvučnu ? Šta nije to sve povezano na matičnu ?

  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Izgleda da ti napajanje ne može podnijeti padove napona. Rješenje ti je bolje napajanje + UPS ako bude trebalo. Nije baš jeftino, al šta možeš.

    Zvučna je na matičnoj, no "driveri za matičnu" koje sam ti dao su samo driveri za čipset a ne za sve. Kad netko kaže "driveri za matičnu" uglavnom se to odnosi samo na drivere za čipset (jer zvučna može ali i ne mora biti na matičnoj).
    Koju zvučnu imaš - to potraži u Aida64 kad već imaš taj program. Moralo bi ti pisati.

    Edit:
    http://usa.asus.com/Product.aspx?P_ID=FsG6bN2HsOMpwLxD
    To ti je službena stranica od matične, tu pod "download" imaš drivere. Zvučna ti je neka C-Media, ali ne piše koja.
    Kad u Aidi64 vidiš koja točno c-media jest, pronađi driver za nju na http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCen ... &dtype=ALL
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Izgleda da ti napajanje ne može podnijeti padove napona. Rješenje ti je bolje napajanje + UPS ako bude trebalo. Nije baš jeftino, al šta možeš.

    Zvučna je na matičnoj, no "driveri za matičnu" koje sam ti dao su samo driveri za čipset a ne za sve. Kad netko kaže "driveri za matičnu" uglavnom se to odnosi samo na drivere za čipset (jer zvučna može ali i ne mora biti na matičnoj).
    Koju zvučnu imaš - to potraži u Aida64 kad već imaš taj program. Moralo bi ti pisati.

    Edit:
    http://usa.asus.com/Product.aspx?P_ID=FsG6bN2HsOMpwLxD
    To ti je službena stranica od matične, tu pod "download" imaš drivere. Zvučna ti je neka C-Media, ali ne piše koja.
    Kad u Aidi64 vidiš koja točno c-media jest, pronađi driver za nju na http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCen ... &dtype=ALL
    Evo pod Motherboard > Motherboard Physical Info > Integrated Device - Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394, znači piše samo "Audio" što i ne pomaže puno.

    Ovaj link koji si mi dao od Asusa to je ista ista matična kao i moja i tamo piše "C-Media Superior Quality Audio
    C-Media CM6501 onboard 8-channel Superior audio CODEC (transfer audio signal over USB bus, Microsoft Vista ready.)"

    Hmm znači to je taj USB bus nešto. Piše i verzija CM6501 ako se ne varam. Na C-media stranici nemogu nikako pronaći moju verziju kod onih drivera no najbliže što sam pronašao jest pod Products > ima puno verzija pod USB 1.1 i USB 2.0 ali nema CM6501. Link - http://www.cmedia.com.tw/ProductsIndex. ... fySerno=26

    Možda je CM6501 posebna verzija napravljena za intergraciju s nvidiinom matičnom te nema drivera zasebno.

    Što je točno USP ? Nešto kao zaštita za napajanje ? Ima toga za kupit kod nas ?

    Edit: Ima nešto kao http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... 4219.shtmlSali budem još pogledao zato što je Last Updated: October 5th, 2006

  7. #37
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Pa jesi li skinuo taj driver od Asusa? Zato sam ti i dao link što drugdje nisam pronašao neku noviju verziju.
    Skini tu od Asusa za Vistu.

    UPS je skraćeno od Uninterupted Power Supply, što bi doslovno značilo neprekidno napajanje.
    To ti je jedan uređaj koji sadrži bateriju/akumulator, ispravljačke i regulacijske sklopove.
    Njega ukopčaš u struju i u njega računalo, monitor i tako te sitnice.
    Onda ti on ispravlja napon, ako dođe do pada napona razliku daje UPS tako da ti komp prima konstantno jednako.
    Ako nestane napona potpuno, UPS daje sam neko vrijeme (kao baterija).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #38
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Pa jesi li skinuo taj driver od Asusa? Zato sam ti i dao link što drugdje nisam pronašao neku noviju verziju.
    Skini tu od Asusa za Vistu.

    UPS je skraćeno od Uninterupted Power Supply, što bi doslovno značilo neprekidno napajanje.
    To ti je jedan uređaj koji sadrži bateriju/akumulator, ispravljačke i regulacijske sklopove.
    Njega ukopčaš u struju i u njega računalo, monitor i tako te sitnice.
    Onda ti on ispravlja napon, ako dođe do pada napona razliku daje UPS tako da ti komp prima konstantno jednako.
    Ako nestane napona potpuno, UPS daje sam neko vrijeme (kao baterija).
    Ajoj sorry nisam vidio da tamo ima dowload > AUDIO driver sorry tek sam sad skužio evo skidam.

    Pa ovaj UPS je odlična stvar, pa jel to uopće postoji tu kod nas ? Može li se nabavit ? Jel skupo ?

    EDIT:Ovaj driver se nemože pokrenuti; "Does not support operating system"... jbg. nema za Win. 7

  9. #39
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Ne radi driver za Vistu? Čudno, morao bi.

    UPS-ovi su relativno lako dobavljivi kod nas i nisu skupi.
    Za tvoje računalo treba neki od barem 750-800 VA (400 - 500W) što se može naći za 500 - 700 Kn.
    No uzeti samo UPS nije ti rješenje, moraš obavezno i napajanje novo uzeti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #40
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ne radi driver za Vistu? Čudno, morao bi.

    UPS-ovi su relativno lako dobavljivi kod nas i nisu skupi.
    Za tvoje računalo treba neki od barem 750-800 VA (400 - 500W) što se može naći za 500 - 700 Kn.
    No uzeti samo UPS nije ti rješenje, moraš obavezno i napajanje novo uzeti.
    Nope ne radi, probao sam više puta. Pronašao sam driver na nekoj drugoj stranici pa sad skidam.
    Ma ionako planiram neki novi PC uzet... tako da je najbolje da uzmem sve skupa. Javilo mi se još problema npr. ekran se ledi moram restartirat ali Black Ops mogu igrat puno duže a Dragon Age: Origins i ostale igre još uvijek crash i BSOD... Mah zbilja mi se neda više drkat s time... ej al puno ti hvala na pomoći marijanovic... zbilja to cijenim... i hvala ostalima na odgovorima.

    Kada budem neku konfu slagao ti se javim ako nije frka samo da pitam jel ok.

    EDIT: Ej ipak sam uspio pokrent one drivere što si mi dao za audio sa asusove stranice, išao sam na compatibility with vista pa je pokrenuo, sve super prepoznao je.

  11. #41
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Vidi ovako; UPS ako uzmeš, on ti ostaje mijenjao ti računalo ili ne. Nije to nešto što ugrađuješ u računalo pa da nije kompatibilno...

    Napajanje novo uzmeš sad i imaš ga i za idući komp. Nema smisla da čekaš sad i da se patiš. Čak i da uzmeš napajanje a problem ostane (ako nije do napajanja, ali velika vjerojatnost je da je) opet ti je napajanje dobro za iduće računalo. Dobra napajanja imaju po 3-5 godina jamstva. Kužiš?

    Imaš li i sad probleme nakon što si stavio noviji/bolji driver za zvuk?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #42
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Vidi ovako; UPS ako uzmeš, on ti ostaje mijenjao ti računalo ili ne. Nije to nešto što ugrađuješ u računalo pa da nije kompatibilno...

    Napajanje novo uzmeš sad i imaš ga i za idući komp. Nema smisla da čekaš sad i da se patiš. Čak i da uzmeš napajanje a problem ostane (ako nije do napajanja, ali velika vjerojatnost je da je) opet ti je napajanje dobro za iduće računalo. Dobra napajanja imaju po 3-5 godina jamstva. Kužiš?

    Imaš li i sad probleme nakon što si stavio noviji/bolji driver za zvuk?
    Da imaš pravo mogao bih to uzet inako mi ostane sa drugu konfu. Hmm nakon instalacije ovih drivera zvuk je ok ali se pojavio neki CM6501 Sound Configuration dolje u tabu i nikako nemogu pokrenut baca errore i crasha... izgleda da zbilja nije kompatibilan sa sedmicom.

    EDIT: Činjenica jest da je CM6501 moja integrirana zvučna na matičnoj i to su ti driveri... samo ne kužim zašto nemaju za Windows 7... ne razumijem...

  13. #43
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao Deno
    Da imaš pravo mogao bih to uzet inako mi ostane sa drugu konfu. Hmm nakon instalacije ovih drivera zvuk je ok ali se pojavio neki CM6501 Sound Configuration dolje u tabu i nikako nemogu pokrenut baca errore i crasha... izgleda da zbilja nije kompatibilan sa sedmicom.
    Izgleda da sam alat od drivera nije kompatibilan sa sedmicom. Ako možeš naći njegov .exe, stavi ga u compatibility mode.
    Exe se nalazi vjerojatno negdje u windows folderu. A možda ni ne moraš pokretati taj alat, možeš ga nekako ukloniti iz boota (nekim alatom ili manualno putem msconfig.exe).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #44
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    = Citat = Izvorno postao Deno
    Da imaš pravo mogao bih to uzet inako mi ostane sa drugu konfu. Hmm nakon instalacije ovih drivera zvuk je ok ali se pojavio neki CM6501 Sound Configuration dolje u tabu i nikako nemogu pokrenut baca errore i crasha... izgleda da zbilja nije kompatibilan sa sedmicom.
    Izgleda da sam alat od drivera nije kompatibilan sa sedmicom. Ako možeš naći njegov .exe, stavi ga u compatibility mode.
    Exe se nalazi vjerojatno negdje u windows folderu. A možda ni ne moraš pokretati taj alat, možeš ga nekako ukloniti iz boota (nekim alatom ili manualno putem msconfig.exe).
    Baš tako, to je bio alat po meni nepotreban maknuo sam ga sa boota.

  15. #45
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Kako sada radi komp, isti problemi?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #46
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Kako sada radi komp, isti problemi?
    Evo Black Ops vrti nešto bolje no opet crasha, Dragon Age još iskreno nisam probao sutra ću tj. danas, a onaj stability check od aide64 baca BSOD nakon 11 minuta rada. Ma iskreno bit će da je ovo užasno napajanje napravilo svoje... ipak komp radi više od 3 godine na ovom power supplyu...

  17. #47
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Pa kada ćeš ga zamijeniti?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #48
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Pa kada ćeš ga zamijeniti?
    Evo mislio sam ovaj tjedan nešto uzet, ali također razmišljam da uzmem i neki mid tower dobar + napajanje. Hmm mogu li sve ove komponente onda jednostavno "premijestiti u bolji tower"neću valjda morat čupat procesor van ?...Ovo sam napajanje dobio s kućištem... Microsoft.. tako da bih oboje zamijenio pod hitno.

    Nego gdje bih mogao uzet taj tower+PSU ? Tu kod nas u Puli su zatvorili gotove sve poslovnice kao npr. Vemil - sad nekakav Unusmedia d.o.o http://www.vemil.hr/index.aspxSili HGSPOT - http://www.hgspot.hr/

    Nemam pojma zbilja, a http://www.adm.hr/S?

  19. #49
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Nemoj uzeti kućište koje dolazi s napajanjem već odvojeno neko kućište i odvojeno napajanje. Za dobro kućište treba barem 300 - 350 Kn. Za napajanje još i više.
    Bez problema komponente možeš premjestiti u drugo kućište.

    MS nije Microsoft već MS Industrial. Nema nikakve veze s Microsoftom. MS je kinez za određena tržišta (uglavnom područje bivše Jugoslavije). To je jeftinjak marka, proizvodi su uglavnom rebrandovi još jetinijih jeftinjaka. Samo par MS proizvoda može proći kao dobro (recimo određenu USB memorije i MP3/MP4 playeri).

    Ako si u Puli, imaš Links. To je ok trgovina. Na HGSpot i Vemil zaboravi.
    Ako namjeravaš proći jeftinije nego u Linksu, gledaj ADM ili neki web-shop tipa Protis, ...

    Koliko novaca imaš za planiranu nadogradnju?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #50
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Nemoj uzeti kućište koje dolazi s napajanjem već odvojeno neko kućište i odvojeno napajanje. Za dobro kućište treba barem 300 - 350 Kn. Za napajanje još i više.
    Bez problema komponente možeš premjestiti u drugo kućište.

    MS nije Microsoft već MS Industrial. Nema nikakve veze s Microsoftom. MS je kinez za određena tržišta (uglavnom područje bivše Jugoslavije). To je jeftinjak marka, proizvodi su uglavnom rebrandovi još jetinijih jeftinjaka. Samo par MS proizvoda može proći kao dobro (recimo određenu USB memorije i MP3/MP4 playeri).

    Ako si u Puli, imaš Links. To je ok trgovina. Na HGSpot i Vemil zaboravi.
    Ako namjeravaš proći jeftinije nego u Linksu, gledaj ADM ili neki web-shop tipa Protis, ...

    Koliko novaca imaš za planiranu nadogradnju?
    Da da pa to sam i mislio odvojeno bih uzeo napajanje i kućište. Jao imaš pravo ja milsio MS Industrial ima veze Microsoftom. Spreman sam dati oko 1500 kn za oboje jer će mi to ionako ostati kasnije za jaču konfu.

  21. #51
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    A što kažeš da daš recimo 450-500 Kn za napajanje (Seasonic 430W ili neko slično) i neko kućište za 400 Kn a ostatak ostaviš za još neku komponentu ako zamjena napajanja ne riješi problem? Ako daš 1500 sad za kućište i napajanje a otišla ti je grafička, nemaš čime uzeti drugu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #52
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    A što kažeš da daš recimo 450-500 Kn za napajanje (Seasonic 430W ili neko slično) i neko kućište za 400 Kn a ostatak ostaviš za još neku komponentu ako zamjena napajanja ne riješi problem? Ako daš 1500 sad za kućište i napajanje a otišla ti je grafička, nemaš čime uzeti drugu.
    Neznam dal mi se isplati sad to ovako kupovat ionako planiram krajem ljeta kupit cijelu novu konfu, including monitor, za nekih 10,000+ kuna. Možda mi bude uletio koji popust tamo za božić ili tako nešto.... Jedino mi je žao što mi trenutna konfa radi na ovako slabašnome napajanju... tako da ću ipak zasad uzeti samo PSU.

  23. #53
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Za Božić nema popusta. Prošle godine (zadnji Božić) su čak imali skuplje nego mjesec prije ili poslije Božića.

    Ono što sam ti govorio za napajanje, kako ti može ostati i za idući komp, isto ti vrijedi i za bilo koju komponentu.
    Dakle ako sada uzmeš recimo jaču grafičku, nju možeš zadržati i za idući komp.
    Zato mislim da ti je bolje riješiti probleme koje imaš s ovim računalom, pa onda s ispravnim čekati dok ne kupiš novo.
    Savetujem ti da uzmeš neko napajanje što će biti dobro i za idući komp, pa ako to ne riješi probleme koje imaš radit ćemo dalje na rješenju.
    1500 Kn koje sad uložiš neće ti propasti jer komponente koje sada uzmeš komotno možeš zadržati i za iduću konfiguraciju.

    Računala vole da ih se nadograđuje. Ne vole da ih se uzme, koristi kakva jesu nekoliko godina i onda uzme neko drugo kompletno sve a staro baci ili proda. Nadogradnjama si uvijek u toku, računalo tako puno sporije zastarjeva.
    Kužiš što hoću reći?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #54
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Za Božić nema popusta. Prošle godine (zadnji Božić) su čak imali skuplje nego mjesec prije ili poslije Božića.

    Ono što sam ti govorio za napajanje, kako ti može ostati i za idući komp, isto ti vrijedi i za bilo koju komponentu.
    Dakle ako sada uzmeš recimo jaču grafičku, nju možeš zadržati i za idući komp.
    Zato mislim da ti je bolje riješiti probleme koje imaš s ovim računalom, pa onda s ispravnim čekati dok ne kupiš novo.
    Savetujem ti da uzmeš neko napajanje što će biti dobro i za idući komp, pa ako to ne riješi probleme koje imaš radit ćemo dalje na rješenju.
    1500 Kn koje sad uložiš neće ti propasti jer komponente koje sada uzmeš komotno možeš zadržati i za iduću konfiguraciju.

    Računala vole da ih se nadograđuje. Ne vole da ih se uzme, koristi kakva jesu nekoliko godina i onda uzme neko drugo kompletno sve a staro baci ili proda. Nadogradnjama si uvijek u toku, računalo tako puno sporije zastarjeva.
    Kužiš što hoću reći?
    Kužim, samo mi treba malo da razmislim pa ti javim progress.

    Daj mi molim te samo reci ovako malo Offtopic jer ja nisam siguran: Prijatelj je dobio Windows 7 Ultimate OEM DVD na trenutnoj konfi. koju je nedavno kupio, ali ima i Windows 7 Home Premium Retail, utječe li verzija na gejmanje i performansu ? Dal da stavi retail, ali Home ili da ostavi Ultimate OEM ? Hoće li to promijeniti nešto ? Hvala

  25. #55
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    OEM može instalirati samo na taj komp uz kojeg ga je dobio. Retail nije vezano uz konfiguraciju.
    Usporedba Windows 7 verzija: http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... ts/compare
    U biti sve što jednom kućnom korisniku treba ima u Home Premium. Ultimate ima samo više fičera i zauzima više mjesta.
    Što se samih performansi tiče, tu nema neke razlike.
    Dakle ako ti prijatelj ima obje verzije x86 (32-bit) onda je isto; a ako je jedna x64 (64-bit) a druga x86 (32-bit) preporuka je da koristi x64 (pogotovo ako ima 4GB ili više RAM).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #56
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    OEM može instalirati samo na taj komp uz kojeg ga je dobio. Retail nije vezano uz konfiguraciju.
    Usporedba Windows 7 verzija: http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... ts/compare
    U biti sve što jednom kućnom korisniku treba ima u Home Premium. Ultimate ima samo više fičera i zauzima više mjesta.
    Što se samih performansi tiče, tu nema neke razlike.
    Dakle ako ti prijatelj ima obje verzije x86 (32-bit) onda je isto; a ako je jedna x64 (64-bit) a druga x86 (32-bit) preporuka je da koristi x64 (pogotovo ako ima 4GB ili više RAM).
    Tako znači, thanks !

    Dragon Age baca BSOD: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - google kaže da to može bit do nedavno instaliranog sofware-a ili hardware problema.

  27. #57
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Čekaj, jesi li probao s reinstalacijom Windowsa? Ako nisi, to obavezno prvo probaj.
    Kako sam ti samo zaboravio ukazati na to...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #58
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Čekaj, jesi li probao s reinstalacijom Windowsa? Ako nisi, to obavezno prvo probaj.
    Kako sam ti samo zaboravio ukazati na to...
    Ma daj nisi zaboravio, to se ne mora ni spominjati hehe. To sam prvo učinio ali BSOD dalje prži.

  29. #59
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Hmm instalirao sam stare drivere za grafičku i nisam mogao igrat ni jednu igru... onda sam stavio drivere sa asusove stranice za grafu i sve radi (inače sam koristio on nvidie) i imao sam smart utility doctor na cd-u od grafe. Kaže your VGA is ok !

    Malo sam se igrao s fan controlom i zasad je sve u redu al nekako sumnjam... moram u školu sad pa ću kasnije probat ćujemo se ! lol

  30. #60
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

    Na Asusovoj stranici od grafe (zaključujem da ti je proizvođač grafičke Asus) također je driver od Nvidije, samo što vjerojatno nije najnoviji jer proizvođači kartica ne objavljuju često drivere kad većima korisnika zna da su driver dostupni od proizvođača grafičkog čipa. Asus ne pravi grafički procesor/čip već ga gotovog ugrađuje na pcb stoga bi ti driver s Nvidija stranica trebao raditi bez problema.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. BSOD
    By Haki in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 14-06-2011, 15:47
  2. BSOD
    By HarDStyle[R] in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-09-2010, 21:33
  3. BSOD
    By Master_of_Soup in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 21-06-2009, 22:36
  4. BSOD
    By MasaKrisT in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 31-03-2009, 18:28
  5. BSOD
    By Mister_No in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 28-03-2008, 21:11

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •