Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

  1. #1
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Jel se smijem ja ubaciti malo da ne radim novu temu.

    Tetak ima problema sa kompom (Video mu šteka, nakon pola sata slika se skroz smrzne.) Njegov informatičar mu je rekao da mu je to zbog napajanja.
    (Btw problemi sa štekanjem su počeli upravo nakon što su mu zamjenili napajanje.)
    Koje napajanje bi preporucili za njegovu konfu? Treba mu znaci pouzdano napajanje, koje se nece lako pokvariti. Pretpostavljam da ce mu 450 W biti taman, a i tetak mi je sam rekao da zeli napajanje od 450 W

    Konfa.

    Windows XP
    CPU - Intel Pentium 2.4 Ghz
    1024 MB ram
    Radeon 9200 Pro AGP

    Edit: a mozda mu je i ovaj dovoljan od 420 W?
    http://www.links.hr/index.php?naziv=Nap ... 52.740.019

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: NAPAJANJE

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Jel se smijem ja ubaciti malo da ne radim novu temu.

    Tetak ima problema sa kompom (Video mu šteka, nakon pola sata slika se skroz smrzne.) Njegov informatičar mu je rekao da mu je to zbog napajanja.
    (Btw problemi sa štekanjem su počeli upravo nakon što su mu zamjenili napajanje.)
    Koje napajanje bi preporucili za njegovu konfu? Treba mu znaci pouzdano napajanje, koje se nece lako pokvariti. Pretpostavljam da ce mu 450 W biti taman, a i tetak mi je sam rekao da zeli napajanje od 450 W

    Konfa.

    Windows XP
    CPU - Intel Pentium 2.4 Ghz
    1024 MB ram
    Radeon 9200 Pro AGP
    Seasoic 380W. Nema smisla ništa skuplje/jače.
    Koji je razlog tome da su mu zamijenili napajanje? Štekanje ne dolazi od napajanja; od slabog napajanja budu restarta, gašenja i slično.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: NAPAJANJE

    Naravno da je 450w taman,a sto se tice napajnja koja su stabilnija nek uzme bilo kakvo brandirano i problem rijesen

  4. #4
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: NAPAJANJE

    Moram ga pitati zasto je prvi put mijenajo napajanje. Ja sam ga pitao da li je 100% do napajanja, a on mi je rekao da mu se to desava otkako su mu zamjenili napajanje.
    Nazalost nisam imao vremena da ispitam da li je mozda do neceg drugog. Ako neko ima ideju zbog cega bi video mogao stekati nekak kaze. Bilo bi mi glupo da kupi novo napajanje, a problem ostane.
    Morati cu jos malo popricati sa njim.

    Jesu li ovi LC Power pouzdani? Malo mi je sumnjiv zbog cijene.
    http://www.links.hr/index.php?naziv=Nap ... 52.740.019

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: NAPAJANJE

    Taj LC 420W ne valja, ali je model LC Power 460W Silent Giant (ima ga u Linksu) prošao kao best buy u ovomjesečnom Bugu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    otvori novu temu uvijek... nije OK da nekom upadaš u njegovu temu jer onda odvraćaš ljude od odgovaranja na prvi post...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Daj koji je vama k.? Pa napajanje za 100kn je i vise nego dovoljno za tu konfu...

    Seasoic?

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Pusti konfu treba da je stabilno napajanje i da traje bar 5 godina. Budem ja to dobio za samo 100 kn? Bolje dati 300 pa da si miran onda.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Da dobit ces to i sa napajanjem za 100kn.

    Uostalom radi kako hoces, ali kupovati napajanje od 300kn za konfu vrijednu 300kn nema nikakvog smisla...

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Sick, zaboravljaš da je to konfa iz starih dana.
    Takve konfe tražile su veću jakost struje na 3.3V i 5V nego što to današnje traže i manju jakost na 12V.
    No proizvođači jeftinjaka prilagodili su se modernom dobu; nemaju samo slabu struju na 12V već i na 3.3V i 5V.
    Ljudi se zeznu; misle imaju komp koji ne troši puno pa uzmu danas slabo napajanje; ali ni ta slaba napajanja nisu što su nekad bila što se tiče jakosti struje na 3.3 i 5V.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Sažem se sa Sickom .Komp više nema nikakvu vrijednost i svaki jeftinjak će ga tjerati pogotovo ako će komp služiti za zajebanciju pa nisu bitni podaci .Nema nikakavog smisla kupovati išta bolje od ovogaS. Meni gotovo isti takav komp tjera već 7-8 godina totalnoSšroteks napajanje od 350 W .Komp služi maloj za piskaranje po facebooku i nikavih problema .Pokrene i neke igre usred ljeta pa sve radi stabilno .

  12. #12
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    I tako ti ja odem jucer do tetka sa svojim napajanjem da se uvjerim da li je bas do napajanja problem, pa ako treba da tek onda kupi.
    Otvorim komp, ocistim prasinu i stavim svoje napajanje. (Fortron 500 W, a on je imao Fortron 400W).
    Gledamo film, ne šteka ništa. Pitam ga jel ti štekalo prije sa starim napajanjem, on veli da je. Te da se nakon pola sata/sat komp citav zamrzne i da se nekad nece resetirati, te da mora iz struje ištekati kabel od napajanja, pa se tek onda upali.
    Dok smo odvrtili sat vremena filma, vec mi je bilo na knap za kupovinu PS-a. Reko budemo neki drugi dan se dogovorili pa cemo se naci u trgovini odmah.
    Ja izvadim svoje napajanje i vratim njemu njegovo u kučište. Reko ajde ukljuci komp da vidim jesam li sve dobro spojio.
    Bio sam malo sumnjičav i predložim mu neka opet pusti Avatara da vidimo šta ce biti. Cijeli film se odvrtio bez problema.
    Znaci da je problem bio u PRAŠINI, a ne u napajanju. Poprilicno jeftin popravak, zar ne?
    O bemti sunce...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Fortron 400W je i odviše za takav komp. Nije to neka divlja marka.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Problemi s napajanjem/ kupovina novog

    Znam. Ali reko možda se jednostavno pokvario ili nešto. Na kraju je sve to bilo samo zbog prašine.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

Slične teme

  1. Problemi kod novog pc-a...
    By sharpshooter_16 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 18-03-2010, 18:51
  2. problem sa napajanjem
    By Hidraulicar Kreso in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-11-2009, 13:25
  3. problem s napajanjem
    By Jerry in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 30-04-2009, 18:55
  4. Problem sa napajanjem
    By Constantine in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 05-12-2008, 17:20
  5. Problemi s napajanjem
    By Clutch in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-07-2007, 14:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •