Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: iPad 2

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    iPad 2

    Čika Steve Jobs ga upravo predstavlja. Plačem od bogovanja. Tanji i lakši, dvojezgreni procesor, kamere, 10 sati autonomije...

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: iPad 2

    link?

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

  4. #4
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2011
    Postova
    964

    Re: iPad 2

    Ček koliko ima da je prvi napravljen?
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Zapucaj u Srebrenicu po Guber vodu,ujutro se nasmrces i navece si ko zmaj,nakon sto ispuses i lijevu hemisferu mozgovine,al vrijedi,sinusi su zlo

  5. #5
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPad 2

    Danas tek prvi put vidio jedinicu uživo, izgleda ok al moj izbor bi ipak bio Galaxy Tab.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #6
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    10 sati autonomije...
    Kad vec prije da je raspisan referendum?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Danas tek prvi put vidio jedinicu uživo, izgleda ok al moj izbor bi ipak bio Galaxy Tab.
    Ja bi rađe iPad nego Galaxy Tab. Pre mali ti je Tab, po mom mišljenju nije dovoljno velik za ugodno surfanje/čitanje i tu ga iPad pojede. Jebeš tablet koji mi je stao u džep od traperica

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    10 sati autonomije...
    Kad vec prije da je raspisan referendum?
    Vidi, duze vrijeme autonomije neg sto je Stevu Jobsu preostalo zivota, isn't life wonderfully ironic
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo, pogotovo ako ga usporediš sa netbookom iste veličine.

  10. #10
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: iPad 2

    Vi stvarno vjerujete da bude Steve Jobs umro?
    Nevjerojatno, pa zar nije očito da je to jedan, od onih u nizu, pokušaja da Apple-u padne vrijednost dionica?
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo ...
    Itekako subjektivni i nerealni dojam.
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    S... pogotovo ako ga usporediš sa netbookom iste veličine.
    Npr.? Daj neki, jer su svi netbook-ovi koje znam daleko sporiji nego iPad te nude puno manje mogućnosti.
    Nemoj mi, molim te, kao argument navesti Windows...

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao MoD
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Novi kralj među beskorisnim uređajima. iPad je čisto bacanje novca i ništa drugo ...
    Itekako subjektivni i nerealni dojam.
    Da... sa tvoje strane. svako na ovome svjetu može jednako dobro živjeti bez te gluposti ao i do sada. sad se ti napo pametan reći da je objektivno mišljenje da iPad itekako korisna stvarčica. Očitno nerazumiješ šta znači "korisno".

  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPad 2

    Slažem se, potpuno beskorisna igračka koja dobro dođe ako imaš viška love pa da ti skrati sate na faxu.

  13. #13
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: iPad 2

    @RIDER32
    Tebi, meni i ekipi s foruma definitivno nije koristan... Ali se baš ne bih složio da starijoj "ekipi" također nije.

  14. #14
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Kao dovoljan argument ću navesti činjenicu da se ne radi o računalu nego o povećanom iPod touchu. Niti ima USB ili druga sučelja. Pored svakog netbooka je inferioran. A ako ti baš smeta tromost Windowsa na tome Ubuntu leti.

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao MoD
    @RIDER32
    Tebi, meni i ekipi s foruma definitivno nije korisno... Ali se baš ne bih složio da starijoj "ekipi" također nije korisno.
    Kojoj "ekipi" točno misliš. može nekom pojednostaviti i ubrzati posao ali zanima me na šta si konkretno mislio

  16. #16
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: iPad 2

    "Ekipa" 30(+) godina, ljudi kojima može koristiti i u kući i na poslu. Mnogo je praktičniji (generalno) od netbook-a ili pak punokrvnog laptop-a, a opet se može sve na njemu. Barem one stvari koje bi, takvi ljudi (kojih je daleko više od nas "informatičara"), koristili i na običnom stolnom računalu.

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Na posao??? Primjena iPada na poslu? Ako i zanemarimo cijelu informatičku struku i pričamo samo o ljudima koji rade u wordu, excelu i rade prezentacije, retardirano je za to koristiti iPad na kojeg ne možeš priključiti projektor da bi pokrenuo tu prezentaciju, da bi uzeo nečiji file kojeg ti daju na memory sticku moraš to prvo prebacit na pc i onda si to mailom slat na iPad. Da ne pričam o činjenici da je iPad kudikamo preskupa mašina za word i powerpoint koja se nikome ni ne isplati.

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPad 2

    ako je nekome posao da svira u svatovima ili bog zna gdje te ga koristi kao display za lyricse i akorde, ipad ce mu puno bolje posluzit nego neki laptop ili netbook...

    zato štfu.

  19. #19
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.

  20. #20
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.
    o vjeruj mi da moze, i to vjerovatno vise komada nego ti
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  21. #21
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.
    Ti onda očito nisi nikad upoznao nekog tko svira tamo onda
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  22. #22
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: iPad 2

    Ne biste vjerovali koliko se iPad nadje na poslovnim sastancima kod nas. Da ima samo mail i kalendar, opet bi se kupovao u poslovnom svijetu.

    Ja sad trazim nacin kako dobaviti dvojku prije Uskrsa. Previse sam odusevljen mogucnostima.

  23. #23
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ako je nekome posao da svira u svatovima ne može si priuštiti iPad.

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    zato štfu.



    smiješan si. xD

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Veliki iPod touch ti nikad neće moći zamijeniti laptop. Da je jeftiniji od prosječnog notebooka ili netbooka, ne bih ništa rekao, ali ovako je iPad samo skupa igračka. I iPod touch je skupa igračka koja eventualno može biti korisna za čitanje pdfova i provjeravanje mailova, ali bar je cijena razumna i stane u džep.

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPad 2

    cham3leon je potpuno u pravu. iPad je uređaj gotovo isključivo za internet (+ email), pregledavanje (ne editiranje) office dokumenata i multimediju (filmove). Za bilo koju drugu svrhu je loš i nepraktičan. Fućkaš uređaj koji nema USB utor za stick ili barem standardizirano sučelje za povezivost sa kompom bez kojega stvar ne funkcionira.

    Ako će ti služiti samo za brzinsko pregledavanje mailova i kalendara (wekijevi poslovnjaci), onda se opet ne isplati pošto isto možeš na uređaju koji stane u džep i za koji ne treba posebna torbica oko vrata, a još ti služi i kao telefon... Ciljam na Android naravno, ne na iPhone xD


    Tako da da, uređaj je samo za ljude koji ne znaju gdje bi utukli tu lovu ili za Apple zanesenjake koji si ne mogu dopustiti da nisu "up to date" sa svojim Apple uređajima. Za fax je još i ok da ti skrati vrijeme pošto je uređaj igračka, ali opet bi rađe odabrao laptop na kojemu bi pokrenuo Baldura, Neverwintera ili Diablo i sl. da mi još brže i lakše prođu dosadni sati.

  26. #26
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: iPad 2

    Bartuc, malo informiranja.

    iPad ima iWork paket koji je kompatibilan s Office dokumentima.
    Sinkronizaciju podataka vrsis preko mobileme ili dropboxa.

  27. #27
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Svejedno bi bilo kudikamo praktičnije da ima USB ili nešto. Ajde, za .doc, .xls i .pdf je dobar, ali onaj kome samo to treba na poslu je malo blesav ako mu treba uređaj od 4 milje kuna za to. Kao što rekoh, prezentacije neće na tome raditi jer ga ionako ne može priključiti na projektor da bi tu prezentaciju i pokrenuo.

    Da ne govorimo o tome kako mnogima treba dosta više od običnog office paketa za posao. Kome god treba nešto više, iPad mu nikako nije dosta jer ne možeš na njemu pokrenuti nikakve specijalizirane niti third party aplikacije. A da i možeš, u njima bi se teško dalo raditi uz touchscreen.

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPad 2

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    iPad ima iWork paket koji je kompatibilan s Office dokumentima.
    Znam, ali moj komentar i dalje stoji. Nitko pri zdravoj pameti neće koristiti iPad za editiranje dokumenata (osim ako treba nešto nabrzaka doraditi) pošto touchscreen nije praktičan za bilo kakvo dulje pisanje.

    Što se tiče synca, OK ako si doma ili negdje gdje ima WiFi-a (iako je i to pre sporo rješenje za veće fileove poput filmova), ali što ako si na mobilnoj mreži gdje su internet paketi pre loši i pre skupi!?

  29. #29
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPad 2

    Tipkanje na iPadu navodno nije toliko loše, ali mogu sigurno reći da je touchscreen dosta nespretniji od miša. I dalje je to najbolji način kontrole na uređajima te veličine, ali ipak je nespretniji od miša. Taj pinch 2 zoom koji Wedran toliko hvali ja maksimalno izbjegavam jer moram iskrivljavat i namještat prste ne bih li nekako povećao sliku. Puno lakše mi je napraviti double tap pa da mi automatski poveća.

  30. #30
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPad 2

    Uff, vjeruj mi loše je. Koliko god ekran bio precizan i odazivan, opet prsti nisu dovoljno precizni da ne fulavaš slova pre često, a kad fulaš, nije ti prirodno pogoditi backspace kao na tipkovnici pa se i tu najebeš. Touchscreen nikako nemre zamijeniti tipkovnicu. Miša može bez problema, ali tipkovnicu nikako i nikada.

Slične teme

  1. Apple iPad 2 32GB vs ostali tableti (hitno)
    By Markecgrad in forum Mobilno
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 08-09-2013, 17:32
  2. Apple iPad
    By X Sync in forum Mobilno
    Odgovora: 222
    Posljednji post: 15-10-2011, 16:05
  3. iPad - savršen za RTS
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 74
    Posljednji post: 07-11-2010, 13:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •