Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 64 od 64

Tema: konfiguracija 3300 kn

  1. #61

    Re: konfiguracija 3300 kn

    kupia sam taj konveter (30 kn)

    ako mozes sad objasnit to za "otkljucat" 4 jezgru

  2. #62
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: konfiguracija 3300 kn

    Prvo odavde skineš Bios 1.70 za update pod Windowsima (za Europu).
    http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... 0DE&o=BIOS
    Dakle skineš, otpakiraš u neku mapu koristeči Winrar ili neki sličan program (7-zip, WinZip), odeš u tu mapu i pokreneš M3A7701.70.EXE.
    To će ti flashati bios, najviše minut treba. Samo nesmiješ prekidati. Kada završi restartaš komp.
    Upozorit će te prilikom boota da su bios informacije promijenjene, samo pritisneš tipku za koju ti bude pisalo da postavlja default vrijednosti.

    Što se samog otključavanja tiče, uđeš u Bios i pod CPU (processor) Settings ima jedna opcija koja se zove Advanced Clock Calibration (ACC).
    Nju samo uključiš odnosno staviš na Auto. Spremiš postavke biosa i pustiš da se boota.
    Ako ne uspije bootati, resetiraš bios (bateriju s matične vanka na koji minut ili jednostavno kratkospojiti Clear_cmos jumper).
    Ako može bootati (prikazati Bios podatke), ali jezgra ne bude stabilna, onda se samo vratiš u bios i isključiš ACC.

    Dakle flashaš bios, s CPU-Z programom se uvjeriš koji procesor (i koliko jezgri ima), otključaš jezgru, opet s CPU-Z pogledaš da vidiš je li se otključalo.
    Ako je se jezgra otključala u CPU-Z ćeš vidjeti. Ako si dobio L3 cache, isto tako.

    Testiranje stabilnosti otključanog procesora (dakle ako se normalno pali komp i u windowse normalno ulazi) provodiš programom Prime95.
    Pokreneš Prime95, u njemu odabereš "Small FFTs" test i pustiš da vrti. Ako bude prolazilo par sati bez problema, moje čestitke na stabilno otključanom procesoru.
    Alternativno Prime95 testu možeš koristiti i OCCT program. U njemu test CPU:OCCT ili CPU:Linpack i to najmanje 1 sat da traje (što je i "Auto" postavka).

    Dakle ako ti se otključa stabilno i bude Athlon II x4 -> čestitam, dobio si barem 200 Kn skuplji procesor.
    Ako se otključa stabilno i bude imao L3 cache dobio si Phenom II x4 procesor -> procesor koji košta 900-1000 Kn.

    Ako bude kakavih nestabilnosti, postoje još neke opcije koje se mogu poduzeti, pa ako nešto ne bude jasno javiš se opet.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #63

    Re: konfiguracija 3300 kn

    koji od ova 3 da skinem?

  4. #64
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: konfiguracija 3300 kn

    Šta koji od koja 3? Mislim da sam sve jasno napisao.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Laptop do 3300 kuna
    By Bartuc in forum Mobilno
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 21-06-2012, 11:44
  2. konfiguracija
    By slayervedran in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 04-12-2008, 15:40
  3. konfiguracija
    By vservera in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 11-02-2008, 17:02
  4. konfiguracija 4k
    By kasius348 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 03-02-2008, 13:15
  5. Mobile Sempron 3300+
    By NortonCommander in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 22-03-2006, 20:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •