Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Jurassic Park: Operation Genesis

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Jurassic Park: Operation Genesis

    Dobro, igra je izašla 2003., dakle nije baš stara, ali kamo da drugdje stavim temu, ionako će biti samo prisjećanja na awesomeness dotične igre i tako dalje. Sjetio sam se je kad je netko otvorio thread za novu najavljenu JP igru.

    Nije baš bila jako razvikana, tako da možda netko nije čuo za nju, pogotovo ako niste baš zagriženi ljubitelji JP-a i dinosaura. Radi se o tajkunskoj igri u kojoj je cilj (očito) da izgradite Jurski park po volji, naselite ga dinosaurima, privučete ljude, ponudite razne sadržaje i slično. Konačni cilj i "pobjeda" u igri je bilo dobivanje rejtinga od 5 zvjezdica.

    Osim što je bilo potrebno brinuti se o dinosaurima koji bi se potukli, oboljeli, ogladnili, ožednili, razbjesnili se i pokušali pobjeći iz ograde (mesožderi), bilo je tu dosta menadžmenta oko gostiju i usluga u parku, od kioska za hranu i cijena hrane, suvenira i atrakcija, do gradnje objekata za promatranje dinosaura, od običnih balkona na ogradama do tura džipovima i balonima. Da bi bilo onako ko u filmu, bilo je i grmljavinskih oluja i pijavica koje bi vam otežale posao.
    Zadovoljiti ljude se moglo na različite načine, svaki je imao svoje prohtjeve i kriterije da ocijene kvalitetu parka. Mainstream gosti nemaju nikakve posebne prohtjeve, glavno im je vidjeti dinosaure. Thrill seekeri žele gledat mesoždere, nasilje, uzbuđenje, a posebno svršavaju na fajtove dinosaura. Playful gosti (ako se to tako zvalo, ne sjećam se) vole dinosaure koji su slatki, kawaii~~ i to, uglavnom biljojede i kako se igraju i druže međusobno. Četvrta skupina, možda i najzahtjevnija, su Dino Nerdovi koji gledaju na autentičnost i koji žele vidjeti čim manje ograda, security kamera, hranilica, čak traže i autentičnu vegetaciju, a ne današnje palme i slično tropsko raslinje.
    Da biste uopće imali dinosaure trebalo je slati paleontologe po svijetu da traže fosile ili iste kupovati za nemalu cijenu što je bila mala igra za sebe i bilo je pravi izazov izvući dovoljno genetskog materijala za kloniranje dinosaura.

    Igra je bila odlična i prezabavna, osobno sam je prošao nebrojeno puta. Ima neku ugodnu atmosferu i privlačnost, ali nažalost imala je svoje muhe. Prije svega bila je mnogo prelagana i nebalansirana. Primjerice, znanstvenici su mogli researchati razne korisne stvari, među njima cjepiva za svaku od bolesti koja može pogoditi dinosaure zasebno (što je sve skupa oduzimalo mnogo vremena), a onda je tu bila i tehnologija imunizacije kod izlijeganja radi koje je istraživanje cjepiva postalo suvišno. Dinosauri su rijetko bili dovoljno agresivni da bi za velike mesojede trebalo išta više od najosnovnije ograde. I konačno, za tadašnje doba igra je bila dosta neoptimizirana i slabo se vrtila na prosječnoj konfiguraciji, što naravno danas nije problem. Primijetio sam da se može naći i pokoji mod koji ispravlja neke mane igre što dobro zvuči, ali ja ih još nisam isprobao.

    Ukratko, ovo se zbilja treba igrati, čak i ako niste preveliki fan tajkunskih igara. Vrlo jednostavna i zarazna igra.


  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Jurassic Park: Operation Genesis

    koje pizdarije sam ja tamo radio s mesožderima i gostima Ol' good memories

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jurassic Park: Operation Genesis

    Majke mi počet ću opet igrat ovo. Laganini menadžment igra u sunčanom tropskom kraju u kojoj uređuješ park, dovodiš ljude, gledaš kako čilaju i čilaš s njima. Stižu fosili, stižu pare, širiš se, voziš sa džipom i fotografiraš, i još + dinosauri = total awesomeness. Zapravo kad razmislim, ove igre nije bilo u "Vaše recenzije". Mogo bi napisat jednu.

  4. #4

    Re: Jurassic Park: Operation Genesis

    i ja sam proveo sate i sate s tom igrom... po meni je savrsena (zabavna, zarazna + ona dinopedia koju sam obozavo citat). nado sam se da ce izac neki nastavak, ali cini se nista od toga
    “I have not told half of what I saw.”

Slične teme

  1. A Game of Thrones: Genesis
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 32
    Posljednji post: 11-10-2011, 12:26
  2. Jurassic Park: The Game
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-08-2011, 21:02
  3. Genesis AD
    By Wolfwrath in forum Online gaming & living
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 08-01-2011, 10:15
  4. Phil Collins/Genesis
    By smartass in forum Multimedia
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 27-01-2009, 22:56
  5. [RTS/RPG] Genesis Rising
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 11-03-2007, 14:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •