Ovdje ne mislim komentirati časopis već smjer ovog brenda. Želim da se ovo shvati kao konstruktivna kritika.
Ne znam koliko w1k ima utjecaja na to, no htjeli - ne htjeli, ovaj brend treba promjene, i to prije nego li je prekasno.

Princip samog časopisa je zastario; doba je interneta, video recenzija i besplatnog sadržaja. Jedina prednost časopisa jest što ga možete čitati na školjci ili u vlaku / busu, no i to polako gubi smisao popularizacijom "pametnih" mobilnih telefona i tableta.

Nisam stručnjak, niti sam upoznat s mjesečnim brojem prodanih primjeraka časopisa, no mogu se kladiti da je ta brojka u konstantom padu. Moja je pretpostavka da časopis kupuju uglavnom ljudi uglavnom iz navike: od djetinjstva su upoznati s brendom i prirasto im je srcu. Časopis je tako koncipiran da se svidi mlađoj publici, iliti maloljetnicima. Mnogi stari čitatelji su ga prerasli jednostavno pa ga više ne kupuju, a sad kad je internet svakome pristupačan i jeftin, novi klinci nemaju razloga za kupovanjem časopisa te ih nije briga za brend s kojim nisu nikad ni bili upoznati. Pretpostavljam i da je PcPlay časopis opet u opticaju jer Playzone nije nikakav brend te ga nitko nije ni kupovao.

Kad se radi u industriji video igara, interneta i svega računalnog, NE SMIJE se zaostajati za trendovima jer je to industrija koja se jako brzo mijenja te koju vrijeme brzo guta.
Početna stranica je užas. Nepregledna, osim vijesti i pregleda novog broja katastrofalno neažurirana; neoptimizirano sučelje za widescreen (meni je cijela stranica na lijevoj strani ekrana, skoro pola zjapi prazno na desnoj strani); font je premalen jer je očito predviđen za niže rezolucije ili nešto; boje su užasne, sve je zbrda - zdola; ne znam što je sadržaj, što banner s linkom, a što reklama; i tako unedogled.

Ono što bih ja napravio:
- kroz nekoliko brojeva PcPlaya najavljivao redizajn stranice i apelirao čitatelje na posjete istom te nabrojao brojne prednosti web portala
- redizajn stranice. Playzone.hr je korak u dobrom smjeru
- gašenje časopisa i kompletno prebacivanje u web format čime bi bio pristupačniji, nudio više sadržaja i čitateljima bi više odgovarao jer bi bio besplatan
- stavio neke neupadljive reklame i uveo video recenzije na blip.tv ili nešto slično. Tu se još mogu uvesti neke VIP članarine

Uglavnom, poanta je da PcPlay treba promjene jer kao časopis neće još dugo, a čim se duže ovo zapostavlja, to je i brend slabiji i bit će kasno za web verziju.