psp vita je ukratko nabrijana dzepna konzolica, koliko sam cuo ima procesor s 4 jezgre od 800 do 2000 mhz, dvije graficke i jako malenu memoriju za razliku od svog prethodnika koji nema rama, koji ima duplo manju internu memoriju, slabiju graficku i procesor s jednom jezgrom od max 333mhz.

psp je dobar iz vise razloga. recimo s pspom mozete igrati osim psp igara medu kojima ima i ps3 igara, recimo ps1 igre. psp vita je ista pasta samo jaca i koliko znam na njoj cete moci igrati igre s ps1 i ps2 a mozda i s ps3 vrlo vjerojatno.

baterija im dugo traje, kostaju malo struje, nista ne trose, portabilni su, maleni, i jeftiniji, imaju wifi, vita ima i 3g mrezu, internet za svakoga, razni programcici, mozete slusati muziku, snimati, ima skype s kamerom, i tako dalje, a na njima realno mozete prijeci naslove koje ste propustili, jer su ti naslovi bili za ps1 koji ste kupili na crno i koji je sada old tajmer, ps2 kojih ste posjedovali pa se pokvario, i ps3 za koji niste imali para da ga nabavite cak ni na crno. vrlo jednostavno cemu trositi tolike pare kada mozete rade ustedjeti i kupiti si psp ili mobitel poput pspa kao sto je to sony r800i mobitel s dobrim karakteristikama super kamerom i tako dalje, a koji kada se slajda postaje psp. a uz to ne treba vam tv lcd plazma velika konzola i hrpa kablova niti dzojstici i sl

to je moje misljenje