Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Nekad jako tržište ekskuzivne memorije, danas rapidno gubi tržišni udjel. Zbog niske cijene, velike brzine i iznimne pouzdanosti običnih memorijskih modula, jako je mala potražnja za oveklokiranim modulima niskih latencija. OCZ je dao izjavu kako potpuno zatvara proizvodnju radne memorije, te se usredotočuje na proizvodnju SSD-ova, u kojima leži budućnost.

    Nakon ovoga gore, pitanje za hardverske entuzijste s foruma.
    Imate li ekskluzivnu memoriju, ili ste se zadovoljili s običnim keksama bez coolera i dodataka. Znam da sam svoje četiri gige Kingmax memorije prije dvije godine platio nekih 300 kuna, a ne vidim u njima usko grlo da sam trebao kupiti nešto skuplje i brže.

    Znam da Gwin ima nekakvu svemirsku Corsair memoriju, no apsolutno nikoga drugog tko je išao na skuplju memoriju.

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Koliko se sjecam Gwin ima G-skill memoriju.

    Inace žao mi je što prestaju sa proizvodnjom. Mogli su jednostavno spustiti cijene i stopiti se sa okolinom. Tad bi valjda dobro prošli zbog slave iz starih dana.

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Memorija ti postane usko grlo samo ako si ulupao oko deset tisuća kuna na proc, matičnu, grafičku i SSD hard.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Ne znam, nikad nisam nikoga čuo da se žali čak i na najjeftiniju memoriju u trgovini.

  5. #5
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Imao sam i imam obične kekse, da bih htio neš što nije u zelenoj boji, da piše na kutiji Ultra low latency, te da ima hladnjak s ventićem, BIH!
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Imam Corsair 2x2 Gb ddr 2 800 , sa hladnjacima reda radi kloknutih na cc 1000 mhza .Koštali bagatelu .Inače uvijek kupujem najjeftiniju memoriju u klasi .To mi je zadnja rupa na svirali. Bitno da je stabilna i da se dobro slaže sa čipsetom a za latacije me nikada nije bilo briga .OCZ ? Koga briga .

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Imam 4 keksa Corsair XMS2 DDR2 memorije od 1GB s 4-4-4-12 latencijama. Ekvivalent DDR3 memoriji s 8-8-8-24 latencijama. Razlika je neprimjetna.


  8. #8
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    2gb-a Kingmaxove, ništa specijalno, radi kak treba i to mi je najbitnije.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #9
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    najjeftiniji mushkin 2x2 GB DDR trojka... prije toga uvijek najjeftiniji kingmax, kingston i whatnot... nikad nisam osjetio da mi je memorija usko grlo...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Moji obični Corsair ddr3 keksi su mi sasvim dovoljni

    booyaka



  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    To nisu obicni keksi. To su fini keksi.


  12. #12

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    ja imam mushkin 2x2gb ddr2 na 800Mhz s hladnjacima i nisam zadovoljan...vec sam ih jednom mjenjao u garantnom roku...jednostavno nisu radile,a ove kaj sam dobil zamjenske nekako su mi spore...uglavnom za mene mushkin -10
    Pentium 120 Mhz, 128 mb ram, 4 x cdrom, 14 inca monitor...

  13. #13
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Nema nikakve razlike između Kingmaxa i Corsaira ili G-Skill i sl., bar ne praktične razlike. Čak i da radiš bijesni OC procesora, uvijek možeš fino podesiti omjer memorije da ostane u svojim nativnim gabaritima. "Skupa" memorija je za mene šminka pošto lijepo izgleda na matičnoj kroz prozirnu bočnu stranicu kućišta, a i općenito ako otvoriš kućište pred znatiželjnim gostima. Stavio sam skupa pod navodnike pošto danas Corsair nije puno skuplji od jednog Kingmaxa...

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Imam 2 modula po 1GB DDR2 800MHz Buffalo i 2 modula po 1GB DDR2 800MHz Crucial.
    Nemaju nikakve heatsinkove niti išta. Obični goli ram. Prvi trebaju 1.9V drugi 1.8V. Držim a 1.9V.
    Nisam ih ništa clockao niti se zezao s latencijama, jednostavno ne osjetim potrebu za bržim...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    = Citat = Izvorno postao zlok666
    ja imam mushkin 2x2gb ddr2 na 800Mhz s hladnjacima i nisam zadovoljan...vec sam ih jednom mjenjao u garantnom roku...jednostavno nisu radile,a ove kaj sam dobil zamjenske nekako su mi spore...uglavnom za mene mushkin -10
    nije tebi memorija spora nego nekaj drugo, ili softverski problem ili ostatak hardvera... 4 GB memorije u današnje vrijeme je 4 GB memorije, razlike između najjeftinijih i nekih iber-mega-cool modela su minorne (ako zanemarimo klokanje)... razliku između 4 GB DDR2 memorije na 667 MHz i 4 GB DDR3 memorije na 1333 MHz ne znam da li bi primjetio golim okom u igrama i normalnom, svakodnevnom korištenju računala... pusti sad sintetiku i ostale pizdarije...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Ja imam G.Skill PK kit 2X2gb, no oni su mi uletili po mizernoj cijeni novi, pa sam ih uzeo, ali inače sam koristio kingmaxove, ili neke druge najjeftinije, pošto se overclokingom ne dobiva previše, a niti nekim finijim štelanjem latencija. Za igranje meni 4 gige sasvim dovoljno.

  17. #17

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao zlok666
    ja imam mushkin 2x2gb ddr2 na 800Mhz s hladnjacima i nisam zadovoljan...vec sam ih jednom mjenjao u garantnom roku...jednostavno nisu radile,a ove kaj sam dobil zamjenske nekako su mi spore...uglavnom za mene mushkin -10
    nije tebi memorija spora nego nekaj drugo, ili softverski problem ili ostatak hardvera... 4 GB memorije u današnje vrijeme je 4 GB memorije, razlike između najjeftinijih i nekih iber-mega-cool modela su minorne (ako zanemarimo klokanje)... razliku između 4 GB DDR2 memorije na 667 MHz i 4 GB DDR3 memorije na 1333 MHz ne znam da li bi primjetio golim okom u igrama i normalnom, svakodnevnom korištenju računala... pusti sad sintetiku i ostale pizdarije...
    vjerojatno si u pravu,samo kazem da nisam bas zadovoljan s mushkin,prije imao kingmax i bile su bolje,ali ipak to je mozda samo navika,kao vise sam fan intela pa su mi njegovi procesori bolji itd..uglavnom ja nebi preporucao mushkin...
    Pentium 120 Mhz, 128 mb ram, 4 x cdrom, 14 inca monitor...

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Ja imam loša iskustva sa kingmaxom. U starom kompu sam ih imao i bio je jako spor u svemu. Al aj.. problem pripisujem tome što ga je bilo tek 512MB

  19. #19
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ja imam loša iskustva sa kingmaxom. U starom kompu sam ih imao i bio je jako spor u svemu. Al aj.. problem pripisujem tome što ga je bilo tek 512MB
    ma ne, nemoguće da je do toga...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Spor u svemu? Ja se sječam kad sam kupio komp s 512MB DDR, to je onda bilo brzo, užasno brzo.
    I onda još nadogradio nakon koji mjesec pa je bilo 768MB... Al to ima evo već cirka 7-8 godina.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Memorija ti postane usko grlo samo ako si ulupao oko deset tisuća kuna na proc, matičnu, grafičku i SSD hard.
    pa tu negdje i jesam.. možda koju kunu manje..

    i uz sve to su prvo bili G.Skill Pi, koji su ubrzo zamijenjeni sa Mushkin Redline, pa sa Mushkin XP2 zbog nižeg hladnjaka. g.skill nisu stali ispod TrUE, a Redline jednostavno nije htio radit na mojoj ploči.

    i da.. razlika između obične i klokerske memorije je praktično nikakva
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  22. #22
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    marijanovicu de pa sprdam se
    Kad sam ga kupio bio je zmaj. Bio je brži od svih kompova u kvartu iako su imali po gogabajt meme (zbog procesora). Al kad se pokrene par programa i zaguši onda je grozan... ugl eo upravo pišem sa njega. Ima 2GB i prava je internet mašina

  23. #23
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Imam OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC Edition, kupio uglavnom zbog šminke, eto.

    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  24. #24
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Jel' od njih nastala i ideja za nick?


  25. #25
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Ne, nick potječe iz UT99, točnije, iz zajebavanja u jednoj partiji.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    imam ocz ssd, kingmax kingstone memorije pizdarije, gskill memorije, ali elpida memorije su mi se pokazale najboljima do sada a mislim da su i najskuplje kao i to da je elpida trenutno vodeca
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  27. #27
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    Koji SSD imas tocno?


  28. #28
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: OCZ prestaje s proizvodnjom memorije

    ocz, vertex 3, 120gb, sata 3, 2.5 incha dobio sam i za 3.5, max 80 tisuca iops
    najnoviji je vertex 4, sve isto kao i vertex 3 samo nije npr. 60gb, 120gb, 240gb, 500gb i sl. kao kod vertexa 3, nego je kod vertexa 4 tipa 64gb, 128gb, 256gb, 512gb itd..ali sve realno isto. a s tehnologijom i iopsi idu gore, kod vertexa 4 je to 120 tisuca.
    znam da ce mnogi reci zasto ocz a ne intel jer ocz je sa sandstormom, znam pozitivne i negativne strane sandstorma, znam kako koristiti ssd-ove itd i na kraju sam se odlucio za njega ipak
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

Slične teme

  1. Capcom prestaje s ekskluzivama, pojačava podršku za PC
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 05-10-2008, 15:28
  2. Oko memorije
    By vservera in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 04-03-2008, 14:44

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •