Vidi rezultate ankete: Koji je bolji?

Glasači
52. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Windows XP

    9 17,31%
  • Windows 7

    43 82,69%
Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 73 od 73

Tema: XP vs. 7

  1. #61
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: XP vs. 7

    Da, svaki Mac dolazi s posljednjim izdanim OS-om i iLife paketom. Čak i ako su generacije kompova izašle prije nadogradnje softvera, u novim isporukama pakiraju novi softver.
    Inače OS X košta 249 kuna.

    Isto tako je fora što kod iWorka, Macovog ekvivalenta Officeu, se aplikacije mogu kupovati odvojeno, pa recimo kupiš samo tekstualni editor ako ti tablice i prezentacije nisu potrebne.

  2. #62
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: XP vs. 7

    Baš sam bacio oko jučer na tvoju recenziju iLifea u Vidiju. Već sam mislio da ljudi za to daju 400 i nešto kuna jer se prodaje odvojeno od Mac-a. Ipak, tko ima para za Mek, 400 kuna mu je vjerojatno novac za marendu.

  3. #63
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: XP vs. 7

    Samo nove verzije. Ali moraš znati da je PC ekvivalent nerijetko skuplji. Recimo, jedan ACDSee Photo Manager, najbliža stvar iPhotou, košta 70$, što je opet skoro 400 kuna. A gdje su ostale četiri aplikacije, uključujući Garage Band što je unikatan program gdje ne postoji slična alternativa.

    No, sviđa mi se Microsoftovo rezanje cijena svakom novom verzijom softvera. Windows 7 + Office 2010 su jeftiniji nego je prije deset godina bio XP + Office XP, a kilometrima su bolji.
    Windows 7 Home Premium košta oko 800 kuna, a Office 2010 Home & Student košta 700 kuna. Sve su što će korisniku apsolutno ikad trebati na računalu. Sad, na stranu to što svaki "haker" na kompu mora imati Professional Ultimate inačice softvera, inače se osjeća inferiorno u geekovskom društvu. Osim toga, uz novi program, manje više svaki student ima besplatni Office, kao i zaposlenik u firmama putem Home Use licenciranja, što je mislim besplatni dodatak OVS-u. Legalni softver je zbilja lako dostupan svima, te bi na njega trebalo računati odmah pri slaganju konfiguracije.

  4. #64
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XP vs. 7

    Ne znam, koristiti windowse bez updejtova i službene podrške je jednako vožnji neosiguranog automobila.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #65

    Re: XP vs. 7

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Toe kad nemaš particije sređene.

    30-40GB za Windows + programi
    ### za igre (ja recimo imam 60GB za igre što mi je i previše pošto ih uvijek imam svega par instalirano)
    Sve ostalo za Storage Disk gdje čuvaš podatke tipa muzika, filmovi, slike, iso fajlove itd.

    pametan covijek...ja zato imam 3 harda...jedan za windoese a ostala dav aza podatke pa kad me opici samo format
    i da 7 je puno bolja od kad sam presao na nju preporodio se....ali kao sto kazete tesko je to usporedivati...
    Pentium 120 Mhz, 128 mb ram, 4 x cdrom, 14 inca monitor...

  6. #66
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.745

    Re: XP vs. 7

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ne znam, koristiti windowse bez updejtova i službene podrške je jednako vožnji neosiguranog automobila.
    Ako misliš da se one verzije windowsa ne updejtaju onda se varaš, i one se jedanko updejtaju kao i originali.

  7. #67
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: XP vs. 7

    Ne koristim one verzije
    Al ono, sluzbena podrska je super, imao sam neki problem u vezi winsa, zvao službu za korisnike te smo rijesili problem u dvije minute. Da, u Hrvatskoj ima službena podrška
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #68
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: XP vs. 7

    I ja imam oriđiđi winse, ali zato što sam ih dobio besplatno preko faxa

    A pošto nam Office nisu dali, koristim OpenOffice.

    inb4 OO sucks.

  9. #69
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: XP vs. 7

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Nisi probao guglat za rješenje?
    ne, uopce nisam potrosio tjedan dana zivota na tome..

    inace uvijek izguglam sta god, ali ovome fakat nije bilo spasa.

    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    Driveri su ti zastarjeli ili nisu potpuni. Meni je isto sranje sa XP-om, svaki put kad reistallam windoze me draga..
    probao sam mali milijun drivera.

    sa prvom plocom koju sam imao je sve savrseno radilo, kad je riknula i kad je doslo do zamjene - sve u kurac otislo.
    #paperplatoongoonz

  10. #70
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: XP vs. 7

    Brzo pitanje, treba mi relativno hitno

    Da li se smije/može particionirati HDD iz Windowsa ako je HDD na pola pun? Riječ je o WinXP?

  11. #71
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: XP vs. 7

    Defrag prvo, koristi programe poput Partition Magica. Defaultno nemre.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: XP vs. 7

    Može, bar na sedmici.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  13. #73
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: XP vs. 7

    OK, budem probao sa Partition Magic. Dobio sam laptop da ga sredim, a moram prvo bekapirati 70GB podataka Nataknem ljude koji nemaju particije za backup

    EDIT: I da, naravno da je ženski laptop Od 10 laptopa koje dobijem na sređivanje, samo 1 ili 2 su od muških

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •