Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

  1. #1

    Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    pozzz ljudi imam jedan dost neobican problem:

    prilikom igranja novijih igara (Assassins Creed 2, Battlefield Bad Company 2, Call of Duty Black Ops Singleplayer (ne i multi)), komp mi se ugasi nakon 15-tak minuta igre... onak, samo se sve vise i vise cuje (ne bruji vec samo ko da "puše") i ugasi se ko da idem na "Shut down", ponovo ga ukljucim i isto tako radi 15-tak min i opet - PAF! Cudno i neobicno u cijeloj stvari sto se prilikom igranja igara poput Call of Duty 4 i Call of Duty Modern Warfare 2 komp NE gasi. Ne vjerujem da je u pitanju grafička kartica jer se prilikom igre slika ne zamrzava, nema trzaja i vrti sve na najvisoj rezoluciji i svim extra detaljima. Naravno, pokusao sam rijesiti problem smanjivanjem grafike u igri, ali bez uspjeha. Također sam i rusio sustav i ponovno sve instalirao al se problem ucestalo ponavlja (a ocistio sam ga i od prasine).

    Konfiguracija:

    AMD Phenom II 920 x4 2,8 GHz
    nVidia GeForce 9800 GT 1 GB
    4 GB RAM DDR2
    HDD Seagate Barracuda

    P.S. Komp je star 18 mjeseci i dosad sam mijenjo samo hard disk.


    Ljudi hitno pomozite jer stvarno ne znam u cemu je problem, ja mislim da je problem u napajanju ili hlađenju al takva "stvarcica" 300-tak kn pa bi mi bilo lakse da se orijentiram na jedno

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    Znaci problem je u hardweu,vrlo vjerovatno je nesto oko procesora.Probaj ga s nekim programima izmucit pa nam postaj kolike su ti temperature...Vjerovatno ces morat mijenjat hladnjak na procesoru ili stavljat novu termalnu...

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    Zasigurno pregrijavanje. Provjeri temperature, pa javi.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  4. #4
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    = Citat = Izvorno postao Chappi
    Vjerovatno ces morat mijenjat hladnjak na procesoru ili stavljat novu termalnu...
    Za početak samo počisti prašinu sa coolera ako to nisi skoro radio pa javi rezultate.

    Živi bili pa umrli

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    Koje ili kakvo napajanje imaš?

    Vjerojatno te zeza memorija ili matična! Ako bi već i bilo do pregrijavanja komp bi se prije restartao nego ugasio (osim ako drugačije nije složeno u biosu)...

    Najlakše ti je da eliminiraš jedanu komponentu po jednu. Naravno da prije toga očistiš komp od prašine i promjeniš paste (ako već nisi)

    Izvadi kekse od memorije i stavljaj jedan po jedan i testiraj. Ako je sve dobro, probaj od nekog frenda nabaviti neki drugi hard pa ga prištekaj i igraj se. Ako je sve u redu mogla bi biti matična ploča.

    Imao sam točno takav problem, na sve sam sumnjao i na kraju je matična odlazila u vječna lovišta. Pošto ti je komp star 18 mjeseci, trebao bi imati garanciju još uvijek na skoro sve komponente. Pa ako se ti neda zezati s tim stvarima, j. otkrivanjem kvara, lijepo odneseš komp na servis pa ćeš vidjeti u čemu je problem.
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  6. #6

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    preporucili su mi da ga kako kazes "izmucim", zove se OCCT i to cu probat veceras... inace sam ga prebriso od prasine...

    btw, kupio sam komp u Vemilu koji je zatvorio sve poslovnice osim one u ZG i iskreno, vise me kosta sam put do Zagreba nego kupnja procesora ili tak neceg

  7. #7

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls

    sry sto postam jedno za drugim, al nisam naso edit :S

    btw, stvar je fakat bila u procesoru, al ono - pravo banalna.. slijep sam kraj zdravih ociju :S

    hladnjak je bio puuun prasine iako sam bio uvjeren da sam ocistio :O jednostavno sam isiso prasinu i to je to

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls


Slične teme

  1. Komp se gasi
    By Izgubljeni in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 24-11-2011, 17:20
  2. Komp se gasi?
    By BigBongman in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 02-05-2011, 21:40
  3. Komp jednostavno blokira nakon par minuta igre
    By lord_of_destruction in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 18-08-2010, 22:57
  4. Komp se gasi
    By Izgubljeni in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 09-07-2010, 23:08
  5. Komp se gasi
    By croat1gamer in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 18-08-2009, 22:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •