Stranica 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikazujem rezultate 121 do 125 od 125

Tema: Filozofija

  1. #121
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Filozofija

    Heidegger je trol.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  2. #122
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Filozofija

    Heimerdinger.

  3. #123
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111
    http://www.kongregate.com/games/Chie...ro-philosopher

    Fenomenalna igrica, ako koga zanima.

  4. #124

    Re: Filozofija

    = Citat = Izvorno postao Neven <R> Pregledaj post
    Onda je riječ o teoriji koja ne drži vodu ili nema dovoljno uzoraka. A nekako sumnjam da postoje stotine istraživanja na temu nasilja u videoigrama, moguće je da profesor sere govna, zašto ne.
    Ali eto i ti radiš ovdje isto, dao si primjer samo nečega iz psihologije i sad to generaliziraš na cijelu znanost.

    Ja ti mogu dati primjer eksperimenta iz socijalne psihologije čiji su rezultati replicirani:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment

    Siguran sam da ima stotine primjera i za druge znanost, postoje neke stvari koje su dobro izdefinirane.
    Po nekim znanstvenim istraživanjima igre djeluju na mozak baš obrnuto od toga da potiču čovjeka na nasilje, jer dok ih čovjek igra rastereti živce, frustracije i stres. Drugim riječima ispuca sve iz sebe i onda je miran.
    I have come here to tell silly jokes and chew bubblegum. But there was no bubble gum in the wild west, it was invented in 1928, silly jokes then.

  5. #125
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Filozofija

    danas sam imo random trosatni rumble wikipedijom preko breivikovog manifesta, kulturalnog marksizma, gramscija, hegela, historijskog materijalizma pa sve do marxa sto me podsjetilo da imam prezentaciju sljedeci tjedan o njemu a buduci da mi je njemacka skola ful zanimljiva htio bih zapravo i nesto vise nauciti o njemu. Tako da ne samo za potrebe prezentacije vec i vlastite znatizelje zamolio bih vas da mi linkate nekakva korisna stiva o marxu i marksizmu za laika. (DBS help )

    i da, interesantna stvar koju sam uocio - prije par mjeseci sam na advance.hr nabasao na clanak o historijskom materijalizmu objasnjenim laickim rijecnikom i popizdio sam kad nakon citanja opet nisam kurca kuzio, danas nakon sto sam isto procitao na wikipediji i stavio u perspektivu sa empirizmom, racionalizmom i kriticizmom (u medjuvremenu smo te pravce ucili u skoli a i naguglao sam se kanta) stvari su mi postale puno jasnije. Tako da, evo savjeta za sve laike u filozofiji kao sto sam ja, umjesto odlazenja u dubinu kako bi nesto shvatili, mozda je bolje shvatiti sam kontekst određenog pojma/razdoblja/filozofa koji vas zanima.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

Slične teme

  1. Filozofija
    By Dreadlock in forum Alt-F4
    Odgovora: 90
    Posljednji post: 09-09-2007, 18:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •