Prikazujem rezultate 1 do 30 od 125

Tema: Filozofija

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Filozofija

    Nadam se da sam pogodio podforum...

    Zanimate li se za filozofiju, iza kojeg pravca stojite? Obrazložite!
    Imate li nekakavu knjigu ili nešto ze preporučiti?

    Ja čvrsto stojim iza toga da su Empirizam i Racionalizam podjednako potrebni kako bi došli do spoznaje, oni nadopunjuju jedno drugo... i jednostavno ne mogu jedno bez drugoga, pokušavati spoznati nešto bez jedne od ovih je kao pokušati trčati bez jedne noge...

    Sad ste vi na redu
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  2. #2
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Filozofija

    danas sam imo random trosatni rumble wikipedijom preko breivikovog manifesta, kulturalnog marksizma, gramscija, hegela, historijskog materijalizma pa sve do marxa sto me podsjetilo da imam prezentaciju sljedeci tjedan o njemu a buduci da mi je njemacka skola ful zanimljiva htio bih zapravo i nesto vise nauciti o njemu. Tako da ne samo za potrebe prezentacije vec i vlastite znatizelje zamolio bih vas da mi linkate nekakva korisna stiva o marxu i marksizmu za laika. (DBS help )

    i da, interesantna stvar koju sam uocio - prije par mjeseci sam na advance.hr nabasao na clanak o historijskom materijalizmu objasnjenim laickim rijecnikom i popizdio sam kad nakon citanja opet nisam kurca kuzio, danas nakon sto sam isto procitao na wikipediji i stavio u perspektivu sa empirizmom, racionalizmom i kriticizmom (u medjuvremenu smo te pravce ucili u skoli a i naguglao sam se kanta) stvari su mi postale puno jasnije. Tako da, evo savjeta za sve laike u filozofiji kao sto sam ja, umjesto odlazenja u dubinu kako bi nesto shvatili, mozda je bolje shvatiti sam kontekst određenog pojma/razdoblja/filozofa koji vas zanima.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

Slične teme

  1. Filozofija
    By Dreadlock in forum Alt-F4
    Odgovora: 90
    Posljednji post: 09-09-2007, 18:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •