Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Što je važnije za igre i game servere, kvaliteta ili cijena?

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Što je važnije za igre i game servere, kvaliteta ili cijena?

    Naletio sam na prilično zanimljiv domaći članak u vezi trgovanja online uslugama, posebice o najmu game servera. Kao i u mnogim drugim privrednim granama kod nas, ozbiljne firme koje se bave ovim uslugama pod velikim su udarom "nezdrave konkurencije" koja radi ilegalno, ne plaća poreze ni davanja državi. Ono što je najgluplje to ilegalno tržište čak ni ne privređuje iole značajno, ali čini veliku štetu. Ova situacija dosta me podsjetila na stanje s tržištem igara kod nas, svi želimo vrhunske igre, ali kad ih trebamo platiti onda bismo željeli da su besplatne. Tržišna ekonomija jednostavno ne funkcionira tako, hoćete li kvalitetu morate je platiti, u suprotnom dolazite do "bofla". Uostalom, najbolje je da bacite sami oko na link dolje i malo prokomentirate ovo. Sjećam se kada smo kukali kako u Hrvatskoj nema game servera i pitali se kad će biti ozbiljnih ljudi/firmi koji će se time baviti, a sad ih gazimo čizmom po faci.
    www.usporedi.hr/aktualne-teme/kvaliteta-diktira-cijenu
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što je važnije za igre i game servere, kvaliteta ili cij

    Izraz "kvalitetan game server" je postao oksimoron. Danas smo pod enormnom navalom nestabilnog smeća, koje pola dana drži, a u špici, tj. navečer obično pada. Danas takve "firme" prodaju administratorska mjesta na serverima za šaku kuna, pa jedan šmrkavac od 12 godina diktira pravila igračima. Osim što su onda serveri očajne kvalitete, značajno opada i kvaliteta igranja igara. Stoga nije ni čudan potez sve većeg maha fps igara bez dedicated servera. Dedicated serveri su postali ruglo igranja, a ne nekadašnja prednost.

  3. #3
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Što je važnije za igre i game servere, kvaliteta ili cij

    Istina, baš zato je igra na "ozbiljnim" serverima puno kvalitetnija. Na njima ni administratori baš ne mogu stvarati pravila koja nemaju veze s igrom. Mogu se doduše uvijek iživljavat, banat i kickat ljude bez veze, samo onda im više nitko neće dolazit, pa ne znam koliko bi im imalo smisla to radit ako plaćaju najam. Najveća debilana je u pravilu uvijek na ilegalnim serverima. To naravno govorim o public serverima, jer ako ekipa iznajmi svoj private server mogu se prepucavat do mile volje ako ih to zabavlja, to je druga stvar. Da ne govorim o tome kako se masu ljudi sasvim drugačije ponaša kad negdje ne igra s originalnim keyem, ko da im izrastu vampirski zubi. Ja im ne želim pružit svoj vratić, a vi?
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

Slične teme

  1. Predstavljena cijena, specifikacije i igre za Nintendo 3DS
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-09-2010, 12:58
  2. Nvidia vs. ATI - kvaliteta
    By ssalG in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 29-03-2009, 13:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •