Stranica 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 179

Tema: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendiran

  1. #61
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Pa ipak su to amerikanci nemaju šta radit dok ne ratuju pa se stalno pretvaraju da su u ratu.

  2. #62
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  3. #63
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Čuj, dok meni ne dođe report od nekog nepristranog da je raptor najbolji na svijetu,a ne od samog generala SAD-a, i dalje smatram da ih je lako pobijediti.

    Druga stvar, ako bi i došlo do sukoba Rusa i Amera, ameri ne bi imali dovoljno vremena ni da uzlete prije nego što bi ih rusi razbili. True story,bro.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  4. #64
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Čuj, dok meni ne dođe report od nekog nepristranog da je raptor najbolji na svijetu,a ne od samog generala SAD-a, i dalje smatram da ih je lako pobijediti.
    To nećeš dobiti jer Ameri ne daju Raptora ni da ga drugi gledaju, a bome ni voze.
    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Druga stvar, ako bi i došlo do sukoba Rusa i Amera, ameri ne bi imali dovoljno vremena ni da uzlete prije nego što bi ih rusi razbili. True story,bro.
    Aha, a to znaš jer...
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #65
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Da sad zarate bilo bi gusto, ali za par godina će ameri bit predebeli i preglupi da stanu u Raptor.

  6. #66

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    @Pingun to zna isto kako i ti tvrdis da bi 2 raptora unistilo 20 protivnika .*Sukob izmedju Amerike i Rusije bi najverovatnije rezultirao u globalnom nuklearnom ratu,dakle,bilo bi svejedno koja bi zemlja 'pobedila' sve bi bile u pepelu.

    ...
    A opet....-
    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Beтep paзвeeт
    Эx, дa пo зeлeнy пoлю
    Иx yдaлыe пecни
    Пpoшлoгo вpeмeни пecни

    Toлькo ocтaвит
    Им бoeвyю cлaвy
    И зaпылeннyю дopoгy
    Bдaль yxoдящyю дopoгy

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Пoлюшкo-пoлe
    Bидeлo нeмaлo гopя
    Былo пpoпитaнo кpoвью
    Пpoшлoгo вpeмeни кpoвью

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Beтep paзвeeт
    Эx, дa пo зeлeнy пoлю
    Иx yдaлыe пecни
    Пpoшлoгo вpeмeни пecни

    Toлькo ocтaвит
    Им бoeвyю cлaвy
    И зaпылeннyю дopoгy
    Bдaль yxoдящyю дopoгy

    Пoлюшкo-пoлe
    Bидeлo нeмaлo гopя
    Былo пpoпитaнo кpoвью
    Пpoшлoгo вpeмeни кpoвью

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe


    *suza
    .

  7. #67
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Forengner
    @Pingun to zna isto kako i ti tvrdis da bi 2 raptora unistilo 20 protivnika
    Svaki avion ima svoju namjenu. Raptor je air superiority fighter. Cilj mu je dići se gore, pomesti sve što se nalazi na dalekometnom senzoru, jedini je problem što ne može nositi toliko raketa ^^

    Kad letiš u avionu Raptora ne vidiš. Radar je prazan. Ako ga vidiš golim okom to znači da je za 4 sekunde iza tebe i da vjerojatno padaš. Sad još dodatno čitam: Raptori protiv F 16 idu u 3:10 omjeru u vojnim vježbama.

    http://www.dakotavoice.com/2010/06/f-22 ... war-games/


    Ako bi smjestio tu spiku na normalne vojnike, Raptor je snajperist. S ogromnim dometom, savršenom kamuflažom, a i ima SMG koji koristi skupa sa svojim kapuera i gimnastičkim skillom koji je naučio u elitnoj vojnoj jedinici


    Dodatno štivo:
    http://www.popularmechanics.com/technol ... ry/4311433
    http://www.flightglobal.com/blogs/the-d ... ts-f-.html
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  8. #68

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    mislim svaka cast raptoru .. kosta 150 milja
    iduci SU air superiority ce kostati 50% vrijednosti raptora i biti ce ujedno i multirole osposobljen...
    sve je to nebitno kada se nikada na bojnom polju ( nebu) nece sresti...
    moze li mi netko reci kada je raptor oborio neki avion?
    ( stvarno nemam volje traziti pa ako mi netko moze dati link nekog nepristranog izvjestitelja)
    svatko svoga konja hvali... a sto se mene tice taj raptor nikada nije poletjeo.
    kriticko razmisljanje je najveci dar intelektualnog sazrijevanja

  9. #69
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Druga stvar, ako bi i došlo do sukoba Rusa i Amera, ameri ne bi imali dovoljno vremena ni da uzlete prije nego što bi ih rusi razbili. True story,bro.
    Aha, a to znaš jer...[/quote]

    Zbog provjerenih činjenica.

    1.)GRU- ruska obavještajna i svamoguća služba. Nama poznati kao Spetsnaz, iako su specijalne vojne postrojbe samo jedan dio GRU-a. Daleko bolji organizirani nego američke agencije koje su sve podijeljene i svaka za svoj kurac radi.

    2.)Spetsnaz, odnosno specijalne vojne postrojbe. Definitivno najjače postrojbe na svijetu. Treninzi i obuka su nešto izrazito brutalno, i većina polaznika ne završi, ali su zato daleko nadmoćni nad bilo kojim američkim i svjetskim postrojbama. (iznimka su engleski snajperisti, koji su zasebna liga)
    (napomena: ameri trenutačno imaju bolju opremu, zbog jedinstvene situacije nakon hladnog rata, rusi su nešto zaostali zbog prijelaza na kapitalizam, tako da nemaju toliko financija za razvoj oružja, no njihov ak-105 se svejedno može mjeriti sa bilo kojom drugom jurišnom puškom)

    3.)Najvažnije,ostavštine iz hladnog rata. Rusi na teritoriju SAD-a još uvijak imaju agente spavaće i čelije sa naoružanjem. Bio je jedan prebjeglica iz KGB-a, otkrio je amerima par tih čelija u 90-ima. Ameri su izjavili da ništa nisu našli, no to je po običaju bila samo laž da ne uzbune javnost. Navodno je za vrijeme hladnog rata KGB postavio i nekoliko putnih nuklearnih bombi, no to nije provjereno, pošto su dokumenti vezani za takve stvari još uvijek kvalificirani kao top secret.

    Naravno da bi bilo gusto, no uzmite i u obzir stanje amerike i stanje Rusije. Rusi su izrazito složni, dok su Ameri nesložni. Rusa je 160 milijuna, a amera 280 milijuna, no dođe li do rata, u SAD-u će najvjerojatnije izbiti nemiri. Mnogi bi bili protiv rata, dok bi rusi vrlo složno navalili na amere.
    Ja sam uvjeren da bi Rusi izašli kao pobjednici.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi


    = Citat = Izvorno postao Forengner
    @Pingun to zna isto kako i ti tvrdis da bi 2 raptora unistilo 20 protivnika .*Sukob izmedju Amerike i Rusije bi najverovatnije rezultirao u globalnom nuklearnom ratu,dakle,bilo bi svejedno koja bi zemlja 'pobedila' sve bi bile u pepelu.

    ...
    A opet....-
    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Beтep paзвeeт
    Эx, дa пo зeлeнy пoлю
    Иx yдaлыe пecни
    Пpoшлoгo вpeмeни пecни

    Toлькo ocтaвит
    Им бoeвyю cлaвy
    И зaпылeннyю дopoгy
    Bдaль yxoдящyю дopoгy

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Пoлюшкo-пoлe
    Bидeлo нeмaлo гopя
    Былo пpoпитaнo кpoвью
    Пpoшлoгo вpeмeни кpoвью

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe
    Eдyт, дa пo пoлю, гepoи
    Пpoшлoгo вpeмeни гepoи

    Beтep paзвeeт
    Эx, дa пo зeлeнy пoлю
    Иx yдaлыe пecни
    Пpoшлoгo вpeмeни пecни

    Toлькo ocтaвит
    Им бoeвyю cлaвy
    И зaпылeннyю дopoгy
    Bдaль yxoдящyю дopoгy

    Пoлюшкo-пoлe
    Bидeлo нeмaлo гopя
    Былo пpoпитaнo кpoвью
    Пpoшлoгo вpeмeни кpoвью

    Пoлюшкo-пoлe
    Пoлюшкo шиpoкo пoлe


    *suza
    .



    Polyushko Polye.
    Uvijek s užitkom poslušam.


    Upotrijebiti nuklearno oružje nije jednostavna odluka, ako bi se i upotrijebilo gađane bi bile zračne baze, silosi za rakete, komandna mjesta ili kada ponestane drugih rješenja za zaustavljanje protivničkog napredovanja.
    U slučaju da Rusi razrokaju NORAD sigurno Amerikanci nebi odgvorili uništenjem S.Petersburga recimo.Jer uništenje nekog grada bi bio čin očajnika da demoralizira protivnika.U tom slučaju uslijedio bi ekvivalentan odgovor druge strane i tako u krug.Osim toga, to je usmjereno protiv civilne populacije, što je ratni zločin.



    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Kad letiš u avionu Raptora ne vidiš. Radar je prazan. Ako ga vidiš golim okom to znači da je za 4 sekunde iza tebe i da vjerojatno padaš. Sad još dodatno čitam: Raptori protiv F 16 idu u 3:10 omjeru u vojnim vježbama.
    Lol.Craptor nije nevidljiv za radare.On je zrakoplov sa smanjenim radarskim odrazom (RCS).Iako je to vrlo classified navodno mu je RCS 0.0001m2, znači veličine pikule.
    Vidjet ćeš ti njega na radaru, samo što će on puno prije vidjeti tebe.
    Opet, kada ćeš ga vidjeti ovisi o tome u kojem si avionu.

    Let the good times roll...

  11. #71
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    SRusa je 160 milijuna

    I dalje nedovoljno zajedno sa svim njihovim Spetsnazima da pobjede šaku primitivnih seljaka u Afganistanu .Nisu ni ameri puno bolji. Lako je velikim nemoralnim silama gaziti preko leševa kada mogu ratovati preko daljiskog upravljača.Ali kada treba prosipati vlastitu krv jer sa vlastitom nogom treba stati u svaku rupu e onda više nije tako jednostavno .

  12. #72
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Možda zato što se rusi nisu ne petljalji previše u rat. Spetsnaza ima 15 000, i na Bliskom istoku se uključe samo ako je neka gadna frka. U prošlosti su se već iskazali. Čečenija za primjer.
    A druga stvar, zašto ima nekoliko terorističkih grupa koje ameri ne mogu nikako srediti? Zato što su to grupe organizirane od strane bjegunaca iz Spetsnaza, dakle profesionalno uređene. Da su samo seljaci u pitanju, davno bi rat bio gotov.
    Inače,sad kad sam spomenio, svi bjegunci iz Spetsnaza su automatski osuđeni na smrt. Ne službeno, ali ih spetsnaz strelja čim ih nađe.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  13. #73
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Možda zato što se rusi nisu ne petljalji previše u rat. Spetsnaza ima 15 000, i na Bliskom istoku se uključe samo ako je neka gadna frka. U prošlosti su se već iskazali. Čečenija za primjer.


    Bila im je to najveća sramota ...u tijeku najjačeg hladnoratovskog doba podviti rep i pobjeći poražen . Samo što se na ovim prostorima iz "pristojnosti" prema SSSR-u o tome nije puno govorilo .Čečenija je genocid i gradovi su sravnjeni sa zemljom i to samo zato jer su to mogli .I Afganistan bi sravnili sa zemljom da su mogli , ali nisu .

  14. #74
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Da rusi nisu napravili što već jesu, danas ne bi bilo živog amerikanca na području Bliskog istoka. Najteže operacije u Afganistanu su obavili rusi. A vezano za čečeniju, čečenijski separatisti su pobili stotine ljudi u bombaškim napadima. Za razliku od amera, rusi barem znaju sklopiti mir, kao što su prošle godine napravili.

    U vezi 1. čečenijskog rata, zajebao je ponajviše Yeltsin, zbog kojeg i dan danas ima posljedica. Druga stvar je to što su rusi bili poprilično nevoljni se boriti,s obzirom da su čečenci držali cijelu jebenu bolnicu,i taoce s njom. Da mi je vidjet ko ne bi odustao.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  15. #75

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    !?!
    šaku primitivnih seljaka u Afganistanu
    Kako te nije sramota!?
    Pa Rusi su se borili protiv gomile fanaticnih muslimana,-oni se nisu predavali,+ SVE muslimanske drzave su slale ogromne kolicine oruzja avganistancima,da ne pominjem smrdljive male birokratske Amerikance,koji su toliko pomagali Afghanima da su ovi imali previse oruzja za premalo ljudi!Herojski su se borili!A mnogo ih je i jadnih izginulo!Da ne pominjem da je terorista uvek bilo vise!Uglavnom,SSSR nikako nije pretrpeo ogroman poraz u avganistanu,posle niza odlucujucih operacija,u kojima su pobedili,povukli su se,ostavivsi sve na tamosnjoj sovjetskoj samoupravi,koja je popustila i na kraju pukla,sramota je tako pricati o mnostvu mladih vojnika koji su tamo poginuli..I samo da znas,(da sad ne bi previse komplikovao) 700 komandosa ukljucujuci GRU obavestajce je na samom pocetku konflikta UBILO BOGA u avganistancima.

  16. #76
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Točno. Iako su ruske operacije u Afganistanu još uvijek tajne, opće je poznato da su praktički sami srušili tiranske režime.

    Ništ ja ne kažem, nitko nije savršen,daleko od toga. Svatko ima svojih grešaka, rusi pogotovo. Ne pokušavam ja njih u visini uznesti, samo stvar je u tome da su rusi kronično podcjenjeni. Tako,da zaključim raspravu,ponovit ću moje mišljenje, ono što sam na početku rekao, i iz čega se sve ostalo razvilo: Rusi bi pobijedili Amere u sukobu.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  17. #77
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao osvetnik_sch3l3
    mislim svaka cast raptoru .. kosta 150 milja
    iduci SU air superiority ce kostati 50% vrijednosti raptora i biti ce ujedno i multirole osposobljen...
    sve je to nebitno kada se nikada na bojnom polju ( nebu) nece sresti...
    moze li mi netko reci kada je raptor oborio neki avion?
    ( stvarno nemam volje traziti pa ako mi netko moze dati link nekog nepristranog izvjestitelja)
    svatko svoga konja hvali... a sto se mene tice taj raptor nikada nije poletjeo.
    kriticko razmisljanje je najveci dar intelektualnog sazrijevanja
    Multirole (F 35) košta 130 milja. Nije baš veliki napredak, pogotovo ako uzmeš u obzir koliko je manje pokretljiv od Raptora.

    Dao sam ti linkove na nekoliko članaka koji ti navode rezultate vojnih vježbi, a već sam prije u ovom topicu rekao da se Raptor ljubomorno čuva doma iz više razloga:
    - svaki njegov let je jako skup (održavanje je ubibože skupo i dugotrajno)
    - to im je as u rukavu ukoliko dođe do nekakve invazije
    - pošto je primarno air superiority nema što ni raditi van SAD-a jer talibani baš i nemaju neke avione koji mogu, jel, letjeti
    - jednostavno nema konkurencije

    Na svijetu postoji nekoliko 4.5 generacijskih aviona (F/A 18, SU 37), a samo dva iz pete generacije: F 22 i F 35.

    Slažem se, svoje sam počeo razvijatu u 3. razredu osnovne, piše mi u đačkoj knjižici. Isto tako je bitno i prepoznavanje konteksta. Recimo to ovako:



    Ferrari Enzo košta 600.000€, više nego što ću ja, vjerojatno, u životu zaraditi. I izgleda čudno, u najbližu ruku. Apsolutno je beskoristan, nema smisla vaditi ga van iz garaže, ta gdje ćeš se voziti? Ipak, najbrža je cestovna jurilica. I ljudi ga žele.

    Ista stvar je sa Raptorom. Razvoj je bio brutalno skup, svaki komad košta uvjerljivo previše. Nema ga smisla nigdje koristiti jer su servisi preskupi i nema ništa na nebu što F <20 avioni ne mogu srediti.
    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Zbog provjerenih činjenica.
    Ovo što si kasnije nabrojao su sve samo ne provjerene činjenice. Ako je Spetsnaz tako uberposeban i ubertajan, kako znaš kakav im je trening u odnosu na, recimo, Navy SEAL-ove?

    Nadalje: od kud ti podaci za ruske špijune i ostalo na američkom tlu? I kako znaš da Ameri nemaju istu takvu situaciju u Rusiji? U krajnjem slučaju, jesi li proveo istraživanje na dovoljnom broju Rusa da možeš reći kako su svi spremni odbaciti srp i čekić te uzeti pušku u ruku i ići se boriti na Aljasku protiv Amera bez ikakvog dobrog razloga, ili barem pročitao studiju o tome? Da citiram S, T i K: "Bla bla bla, pričaš bezveze."
    = Citat = Izvorno postao josip_kraš
    Lol.Craptor nije nevidljiv za radare.On je zrakoplov sa smanjenim radarskim odrazom (RCS).Iako je to vrlo classified navodno mu je RCS 0.0001m2, znači veličine pikule.
    Vidjet ćeš ti njega na radaru, samo što će on puno prije vidjeti tebe.
    Opet, kada ćeš ga vidjeti ovisi o tome u kojem si avionu.
    Ako si u bilo kojem avionu ti nešto veličine pikule možeš vidjeti samo i jedino kada ti probije šajbu i kresne te u kacigu

    Radar koji se ugrađuje u F 22 i F 35 (ako se ne varam i u F 18, ali nisam siguran) je najnapredniji komad radara za avione i ima domet 400 kilometara. Primjera radi, radar koji se ugrađivao u F 16 ima domet nešto više od 100 kilometara



    Ako ćemo već o najnaprednijim avionima, bacite pogled na Sukhoi/HAL FGFA
    Jok pa ne izgleda skoro isto kao Raptor, a poletjet će 15 godina kasnije. I vjerojatno će moći pomesti pod Raptorom
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Mene zaboli tko bi pobijedio ....pobjednika ne bi ni bilo u takvom sukobu .Svi bi bili gubitnici . Jedno je sigurno .Takav bi se rat odvijao na području Rusije ili u njenoj "blizini" .

  19. #79
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Rekao sam da su im operacije tajne, a ne kompletna organizacija, ne izvlači iz konteksta. Nadalje, da, kad već pitaš, bila su istraživanja, i rusi jesu spremni se boriti ukoliko dođe do rata. Nisam mislio na japanski fanatizam,ali u odnosu na amere, gdje bi poveći komad naroda odmah krenio protestirati protiv rata, rusi bi imali mnogo veću podršku.
    A vezano za tajne čelije,pa razmišljaj logično. I dugo nakon 2. svj. rata, masovno se selilo u SAD, tako da su se tajni agenti mogli bez problema infiltrirati. S druge strane, u Rusiju nisi mogo ni primirisat. A i ona nekolicina koja je došla izvana je bila pod stalnom paskom KGB-a.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  20. #80

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    @Pingvine
    PAK FA ulazi kao borbeni zrakoplov 2015 u službu, a HAL FGFA je samo Indijska varijanta njega.
    Uostalom zašto uspoređuješ 2 zrakoplova koja nemaju istu svrhu?
    Gotovo kao da uspoređuješ Su-25 sa F-16.

  21. #81
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Noviji modeli ratnih zrakoplova više ide na multifunkcionalnost,tako da istovremeno mogu, recimo, biti sposobni za zračne bitke i bombardiranje. Raptor ide čisto na zračnu nadmoć, ak se ne varam...
    Consciousness: that annoying time between naps.

  22. #82

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Hajde Pingu,lepo priznaj koliko te placaju da tako reklamiras raptora
    Sve to izgleda savrseno na papiru,ali tu je uvek i ljudski faktor.I jos nesto,svi te izvestaji o navodnoj superiornosti raptora su naravno Americki,a odavno je poznato da ne postoji propagandna masina kakve je Americka.
    Protiv Rusije bi zavrsili isto kao i u Vijetnamu.~Katastrofa,jednostavno receno,Amerika,(a ni bilo koja zemlja danas) ne moze da u potpunosti kontrolise neku zemlju.

  23. #83
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Jedno su priče drugo je stvarnost.Jedini mogući svjetski policajac su ameri .Jedini imaju dovoljno novaca , znanja i vještina za nešto takvo .Njihova mornarica je nekoliko genarcija ispred bilo koje druge a o masovnosti te iskustvu da i ne pričam .

  24. #84
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Janki fanboj. Oni pokušavaju bit svijetski policajci, ali ih baš ne ide. Mislim nisu dobili rat od drugog svijetskog, a tamo su imali brdo saveznika i ogromnu brojevnu nadmoć nad švabama.

  25. #85

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Amerikanci su uzasno losi u ulozi svetskih policajaca,(a sumnjam da bi druge zemlje u toj ulozi bile bolje) Ne mogu ni oni zauvek da 'brane demokratiju i druge nacije' u jednom trenutku ce i oni doziveti svoj crni cas.

  26. #86
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Fora je u tome da ni jedna druga zemlja nema šanse ni da pokuša biti svjetski policajac...neki mogu samo vikati sa političkih govornica i prijetiti atomskim oružjem, ali kada treba pospremiti tisuću aviona i stotinjak tisuća vojnika te otići na drugi kraj svijeta zna se tko to jedini može .

    Što se fanbojizma tiče ja sam oduvijek bio pro slavenski orijentiran , rođen i odgajan u komunističkoj zemlji te primljen u pionire .

  27. #87
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Što se fanbojizma tiče ja sam oduvijek bio pro slavenski orijentiran , rođen i odgajan u komunističkoj zemlji te primljen u pionire .
    Double Agent?
    Što se svijetske policije tiče ima i drugih zemalja koji bi to mogle napravit, ali samo se ameri to usude napravit. Oni ustvari ni ne znaju šta pravi rat znači jer nitko nikad nije napao. Pošto ih ima pun kurac oni mogu samo slat svoju mladež u rat pošto nisu informirani kako je rat ustvari strašan. Ameri uopće ne prenose vijesi o drugim zemljama i razno razni ratnim strahotama tako da narod misli da je rat ko u filmu i da će pobjedit samo zato što su "demokrati" i bore se protiv zla i divljaštva.

  28. #88
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Rekao sam da su im operacije tajne, a ne kompletna organizacija, ne izvlači iz konteksta. Nadalje, da, kad već pitaš, bila su istraživanja, i rusi jesu spremni se boriti ukoliko dođe do rata. Nisam mislio na japanski fanatizam,ali u odnosu na amere, gdje bi poveći komad naroda odmah krenio protestirati protiv rata, rusi bi imali mnogo veću podršku.
    A vezano za tajne čelije,pa razmišljaj logično. I dugo nakon 2. svj. rata, masovno se selilo u SAD, tako da su se tajni agenti mogli bez problema infiltrirati. S druge strane, u Rusiju nisi mogo ni primirisat. A i ona nekolicina koja je došla izvana je bila pod stalnom paskom KGB-a.
    Koje istraživanje? Gdje? Kada? Na kolikom broju ljudi?

    "Razmišljaj logično", "tajne službe" i "špijunaža" ne idu zajedno
    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    @Pingvine
    PAK FA ulazi kao borbeni zrakoplov 2015 u službu, a HAL FGFA je samo Indijska varijanta njega.
    Uostalom zašto uspoređuješ 2 zrakoplova koja nemaju istu svrhu?
    Gotovo kao da uspoređuješ Su-25 sa F-16.
    HAL FGFA - Role: Stealth Air superiority fighter

    PAK FA je usporediv eventualno sa F 35, zato sam uzeo FGFA
    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    Noviji modeli ratnih zrakoplova više ide na multifunkcionalnost,tako da istovremeno mogu, recimo, biti sposobni za zračne bitke i bombardiranje. Raptor ide čisto na zračnu nadmoć, ak se ne varam...
    To je sve samo ne novina u zračnom ratovanju. Već je F 4 (prvi let '67.) rađen s namjenom da bude multifunkcionalno letalo.
    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Hajde Pingu,lepo priznaj koliko te placaju da tako reklamiras raptora
    Sve to izgleda savrseno na papiru,ali tu je uvek i ljudski faktor.I jos nesto,svi te izvestaji o navodnoj superiornosti raptora su naravno Americki,a odavno je poznato da ne postoji propagandna masina kakve je Americka.
    Protiv Rusije bi zavrsili isto kao i u Vijetnamu.~Katastrofa,jednostavno receno,Amerika,(a ni bilo koja zemlja danas) ne moze da u potpunosti kontrolise neku zemlju.
    Da me plaćaju banao bih vas jer pričate protiv njega ^^
    Rekoh već gazilijun puta: tuđe izvještaje ni ne možeš dobiti jer ga Ameri ne daju nikome. A uzmi u obzir da F 35, koji je noviji avion, rade zajedno s Britancima
    = Citat = Izvorno postao Xero
    Janki fanboj. Oni pokušavaju bit svijetski policajci, ali ih baš ne ide. Mislim nisu dobili rat od drugog svijetskog, a tamo su imali brdo saveznika i ogromnu brojevnu nadmoć nad švabama.
    Da nije bilo Amera u WW 2 danas ne bi ručao puricu s mlincima, nego wurscht mit kartoffeln.




    Da se razumijemo, ja sam 100% protiv američke vanjske "politike". Uopće ne ulazim u to što, kako i zašto rade van svoje zemlje u ovom slučaju, ja pokušavam pričati o avionu, a vi razvlačite priču
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  29. #89

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Ali cak ni oni to ne mogu ciniti stalno,to uzasno crpi njihovu ekonomiju,oni bez problema mogu pobediti svoje protivnike u kratkom sukobu,ali kada treba vratiti zemlju u normalu,izboriti se protiv patriota,tu gube.(najbolji primeri su Avganistan i Irak,-lako su pobedili oruzane trupe,ali kada su krenule da se javljaju paravojne teroristicke formacije,automatski je sve preslo u potpuno drugu pricu.2-3 paravojna borca se opasu eksplozivom,bace se na grupu vojnika/tenk/hangar Americke vojske,uniste skupocenu opremu i u smrt za sobom povuku par marinaca,i to ponove par hiljada puta,i eto,Amerikanci su na kolenima.Na taj nacin vojnicima ozbiljno opada moral,a u domovini se javljaju pokreti za prekidanje sukoba.
    I da,bezimeni,ja sam svirao trubu,ti?


    @pingu:Molim? Amerikanci ne mogu ni da se priblize Rusima po zaslugama u WW2.

  30. #90
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Najbolji lovac na svijetu F/A-22 Raptor i dalje suspendi

    Ti si Ruski fanboj, ali nema veze Rusi su kul.
    = Citat = Izvorno postao pingvin
    Da nije bilo Amera u WW 2 danas ne bi ručao puricu s mlincima, nego wurscht mit kartoffeln.
    Meni bi to odgovaralo.

Slične teme

  1. Najbolji zvučnik na svijetu?
    By McPingvin_v2.0 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-02-2011, 11:19
  2. Hosting suspendiran[REŠENO]
    By CheeseW01f in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 27-03-2008, 10:57
  3. WD Raptor
    By Mithras in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 01-02-2008, 20:15
  4. david salinger : lovac u žitu hitno!
    By mEtAXa in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 16-12-2007, 18:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •