Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 61

Tema: theatheistexperience

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    326

    theatheistexperience

    Ako niste do sada naišli na emisiju, radi se o američkom tv šou gdje hostovi "debatiraju" s pozivateljima. Proslavio se zahvaljujući debilnim pozivateljima i youtubeu (gdje se nalazi velik dio epizoda)


  2. #2
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: theatheistexperience

    "If you can't think for yourself, no wonder you believe in god"

    Lijepo receno
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  3. #3
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: theatheistexperience

    Nije problem u vjerovanju, nego u tome što za vas to predstavlja.

    Also.



  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: theatheistexperience

    "My universe, my rules"
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: theatheistexperience

    Al zbilja, ateizam je zapravo jednako besmislen kao i najortodoksniji oblik religije.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: theatheistexperience

    Agnosticizam ftw!

  7. #7
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    276

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Al zbilja, ateizam je zapravo jednako besmislen kao i najortodoksniji oblik religije.
    Zašto?

  8. #8
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao m4dsk33lZ
    Zašto?
    Druga strana istog novčića.

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Agnosticizam ftw!
    Da, to je već bolje ^^
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: theatheistexperience

    Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Pingvin mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    "If you can't think for yourself, no wonder you believe in god"

    Lijepo receno
    Jedino šta je krivo, ali nema veze.

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: theatheistexperience



    evo ovaj lik misli slično kao i ja
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  12. #12
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    276

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    = Citat = Izvorno postao m4dsk33lZ
    Zašto?
    Druga strana istog novčića.
    za tvrdnju da bog postoji ne postoji apsolutno nijedan dokaz, i ja zato ne vjerujem u postojanje boga. zašto je to besmisleno?

  13. #13
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao m4dsk33lZ
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    = Citat = Izvorno postao m4dsk33lZ
    Zašto?
    Druga strana istog novčića.
    za tvrdnju da bog postoji ne postoji apsolutno nijedan dokaz, i ja zato ne vjerujem u postojanje boga. zašto je to besmisleno?
    Zato jer vjerovanje znači imati povjerenja u nešto što nije dokazano kao činjenica. Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.
    Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.

  15. #15
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao System
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.
    Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.


    Ane, you think there could be batman, but you don't know.

    Stanhope je zakon. Ima odlican stav o agnosticizmu. (od 5:55 ide, ako se kome neda slusat )
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  16. #16

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Zato jer vjerovanje znači imati povjerenja u nešto što nije dokazano kao činjenica. Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?
    Povlači se pitanje zašto je vjerovanje vrlina. Po meni vjerovati u boga koji je stvorio svijet, ljude, svemir i sve ostalo je jednako vjerovanju u jednoroge koji seru duge. Mogu ja vjerovati u njih koliko hoću ali opet zvuči debilno zar ne?

  17. #17
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: theatheistexperience



    Flying Spaghetti Monster

    Believe infadels...



    Ovaj tip mi je BOOOOG ...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.593

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao System
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.
    Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.
    Veće licimjerje je ne činiti dobre stvari i moliti Boga za oprost i onda se kasnije smatrati boljom osobom na temelju toga što si svećeniku u crkvi priznao što si napravio i nakon toga si izrecitirao par stihova. Nešto kao sistem: zajebao sam, ali sam priznao pa je sve OK. (nije OK)
    Alexi worships the dark lord, but Alexi is dislexic, so he sold his soul to "Santa"

    www.me2everyone.com/134777

  19. #19
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    276

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao cham3leon

    Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?
    onda ne bi imao u šta ne vjerovati.

    Ali nažalost, jednostavno nema dokaza, a ja ne mogu vjerovati u nešto tako "važno", ako za to nema baš nijednog dokaza. To je jednostavno zato što moj mozak tako funkcionira.

    Ja sam u svom postu rekao da ne vjerujem u boga, i da to što ne vjerujem ima smisla. Vjerovanje ima manje smisla nego ne vjerovanje. Nisam osuđivao ljude koje vjeruju, nego sam samo rekao da ateizam ima više smisla od religije, nakon što je aerial_51 rekao da je ateizam besmislen.

  20. #20
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: theatheistexperience

    Već smo imali ove rasprave, vjerovanje u nepostojanje boga nije jednako kao nedostatak vjerovanja u boga, i tako dalje, ne vidim otkud je sad ateizam iracionalan.

    I smiješan je ovaj Stanhope ali previše sere. Ja sam generalno protiv bilokakvog položaja religije u državi kao institucije, ali opet je glupo pljuvati po svim oblicima spiritualnosti.

    Evo baš sam nedavno čitao o Unitarian UniversalismuS(neznam kak bi ovo preveo), to mi je jedan od najboljih primjera religijske zajednice koja promiče toleranciju, razmišljanje za sebe i zapravo čini mnogo dobroga, članovi UU su učinili mnogo na polju prihvaćanja LGBTQ ljudi u društvo, itd. Problem je kad su ljudi nadrkani na kršćanstvo i po tome sude baš svaki oblik vjerovanja, što je glupo.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  21. #21
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao m4dsk33lZ
    = Citat = Izvorno postao cham3leon

    Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?
    onda ne bi imao u šta ne vjerovati.

    Ali nažalost, jednostavno nema dokaza, a ja ne mogu vjerovati u nešto tako "važno", ako za to nema baš nijednog dokaza. To je jednostavno zato što moj mozak tako funkcionira.

    Ja sam u svom postu rekao da ne vjerujem u boga, i da to što ne vjerujem ima smisla. Vjerovanje ima manje smisla nego ne vjerovanje. Nisam osuđivao ljude koje vjeruju, nego sam samo rekao da ateizam ima više smisla od religije, nakon što je aerial_51 rekao da je ateizam besmislen.
    Pa de facto i nema više smisla jer isto tako nije nikad dokazano da Bog ne postoji, ali mnogi to shvaćaju dosta subjektivno, a nije na kraju niti bitno. Ako ti ne paše, ne moraš vjerovati, uopće me ne dira što ti misliš o tome, dok god ne iskrivljavaš neke temeljne činjenice.

  22. #22
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    276

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    [
    Pa de facto i nema više smisla jer isto tako nije nikad dokazano da Bog ne postoji, ali mnogi to shvaćaju dosta subjektivno, a nije na kraju niti bitno. Ako ti ne paše, ne moraš vjerovati, uopće me ne dira što ti misliš o tome, dok god ne iskrivljavaš neke temeljne činjenice.
    Tako ja isto mogu reći da mi postoji zmaj u garaži, pa ti možeš reći da nije dokazano da postoji, ali i da ne postoji. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Russell's_teapotS)

    Također, ne dira ni mene tvoje mišljenje, ali jednostavno ne možeš reći da bog sigurno postoji. Jednostavno nema dokaza. Možeš vjerovati u to i ja nemam ništa protiv toga. Svaka religija je po meni ok i poštivati ću ju i ljude koji ju prakticiraju, dokle god ne počne prestavljati svoja stajališta kao činjenice.

  23. #23
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: theatheistexperience

    Ja nisam nikad predstavljao svoja stajališta kao činjenice. Rekao bih i da je poanta kršćanskog vjerovanja potpuni nedostatak činjenica ili dokaza postojanja Boga.

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: theatheistexperience

    Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

    Uglavnom, ne znam jel sam prerastao tu fazu ili mi se uključio neki "tolerance button", ali šale na račun fundamentalističke religije su mi postale jednako zabavne kao i 240. epizoda "Nad Lipom 35"

    (further explanation: fundamentalisti su mi smiješni, fore na njihov račun nisu)
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  25. #25
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: theatheistexperience

    Pa mislim da je logično od početka smatrati neistinitom tvrdnju koju nije moguće dokazati. Inače bi trebali puštati iz ludnica sve mentalno bolesne likove koji su sigurni da se oko njih nalaze ljubičasti nevidljivi nosorozi.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.
    Tu si u pravu. Takodje ateizam i vjerovanje u nauku svi smatraju jednim te istim.

  27. #27

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao System
    vjerovanje u nauku svi smatraju jednim te istim.
    What the....fuck?

  28. #28
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    276

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.
    Drugim riječima, većina ateista je nadrkana?

    Istina, i meni idu na kurac takvi ljudi. Nevažno kakve su im religijske skolonsti, svatko tko počne tako propovijedat i nametat svoje poglede (bili oni kršćanski, muslimanski ili ateistički), je po meni idiot.

    = Citat = Izvorno postao System

    vjerovanje u nauku
    Lol.

  29. #29
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: theatheistexperience

    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

    Uglavnom, ne znam jel sam prerastao tu fazu ili mi se uključio neki "tolerance button", ali šale na račun fundamentalističke religije su mi postale jednako zabavne kao i 240. epizoda "Nad Lipom 35"

    (further explanation: fundamentalisti su mi smiješni, fore na njihov račun nisu)
    To je apsolutna istina, jedna od onih stvari s kojom su svi u doticaju, ali malo tko primjeti. Ja sam ateist, ali nemam asolutno ništa protiv bilo kojeg oblika vjere, protiv religija doduše imam puno toga. Uglavnom, uživam u raspravama s vjernicima, i iako često u njima znam zvučati kao da sam protiv te iste vjere vjerujte mi nisam, samo tako zvučim jer whell ono rasprava je pa ja pobijam tvoja stajališta, a ti moja, a osjetljiva je tema pa zvuči kao da sam protiv. Čak mi je i drago da ljudi nalaze utjehu i olakšanje u svojoj vjeri, ili im vjera pomaže u nečem, good for them (vjerujte mi, bez imalo sarkazma)

    Prije neki dan me poznanik pitao dok smo pili, nešto u stilu dali si otkrio odgovore na neka pitanja u ateizmu, ja sam rekao ''ne'', jedino što sam dobio s ateizmom je da imam puno manje pitanja, i to mi jako odgovara. Jednostavno se ne zamaram s onim što je bilo ili što će biti, prihvaćam svaki trenutak svog postojanja kao jedini, trudim se biti bolja osoba zbog sebe samog, a ne zbog nekog višeg bića u čije postojanje sam ionako sumnjao, i ne zamaraju me pitanja poput sto ce bit samnom ako se svaki dan ne molim, idem u crkvu i tu i tamo opsujem boga.

    Zanimljivo doduše kako je jedna velika sumnja u djetinjstvu i adolescenciji tako naglo isparila iz mog organizma,tj. ne toliko isparila koliko sam ja postao indifernetan prema istoj. Možda neko svevišnje biće i postoji, ali ja se sigurno neću zamarat oko toga, cjenim spiritualiste, ali nije ''my cup of tea'', ako nesto postoji ODLIČNO, ako ne postoji ODLIČNO, idemo dalje. Ionako mi je teško vjerovat da savršeno biće može bit itoliko egocentrično da zahtjeva od svake osobe da ga štuje, tako da ako i postoji savršeno biće vjerovatno je normalnije od ljudskog prikaza istog, tako da opet,idemo dalje.

    EDIT: I inace onaj ''fundimentalist'' sto sam ga postao, je satirist, tip je inace ateist...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: theatheistexperience

    Ako savršeno i najviše biće uopće postoji, uvjeren sam da nije dokučivo čovjeku niti ima ikakve veze s onim što piše u Bibliji i sl. pizdarijama. Postoje tajne svemira koje nisu razumljive običnom čovjeku i smiješno mi je kad si neki zabrijavaju da su vidjeli boga ili tome slično. Ne postoji čovjek koji ga je vidio, ne postoji čovjek koji zna nešto o tome, točka. Slažem se da ima pun prozor ateista koji su ateisti samo po tome što kenjaju po kršćanima.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •