Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 112

Tema: 9.13

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Prosječna plaća je 5500kn u RH, al to je radi mjesta kao sabor gdje imaš plaću 16k il kolko. Ovaj običan radnički ološ koji čini većinu radnog pogona zarađuje 3.5 - 4k, što je dosta za jednog čovjeka, al u kurcu za cijelu jebenu familiju. Aral je u pravu kad govori da većina Hrvata ne vidi nikad plaću od 5k. Da ne govorim kak ti pola firmi kasni po ne znam kolko mjeseci s plaćom.

    Na kiosku, primjerice, ljudi ne zarađuju ni 3k. Il gdje si vidio konobara da zarađuje jebenih 5500kn? Osim možda u nekim ekskluzivnim klubovima il tak nekom kurcu. Tamo u prvomajskoj gdje sam ja radio pričao mi ej jedan lik kak je početkom devedesetih imao 1000 maraka plaću, a sad ima 3500kn. Da, to je otprilike isto, s tim da su danas cijene mnogo više. Woohoo viša plaća. Kao što već rekoh, za isti posao za koji buraz zarađuje 3.5k eura u Italiji na mjesec, tu bi zarađivao 3.5-4k kn. Možda 5 da mu se jebački potrefi neka bogata firma preko veze. I živio sam u Italiji, moji žive tamo i znam kakve su cijene tamo i mogu komotno reć da je u njihovim dućanima gotovo sve jeftinije.

    Kao CNC programer sam zarađivao 3200kn, dok u VB traže po oglasima početnike bez iskustva za satnicu od 16 funti kaj je više od moje jebene dnevnice iz dana u prvomajskoj. Moš me jebat, al imamo katastrofu od omjera plaće / cijena.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  2. #62
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: 9.13

    Odite onda u zemlje EU ili Ameriku, gdje teče med i mlijeko, gdje su sva djeca debela i gdje možeš postati milijarder ko iz šale.



    U Hrvatskoj je zdravstvo gotovo besplatno, fakulteti također osim ako ideš vanredno, nezaposleni primaju relativno visoku naknadu, sve to u državi kojoj su gospodarski objekti kompletno uništeni u krvavom ratu prije 15 godina, i koja dan-danas isplaćuje oko 70.000 mirovina ustašama i partizanima.

    Ne kažem da je situacija bajna, ali kad se uzmu u obzir gore navedene činjenice čovjek se zapita. Ali mi ćemo i dalje piti pivo u birtijama i jebat majku Sanaderu zbog kojeg nemamo posla.

    Pogledajte Grčku, zemlju koja je davala tolike socijalne povlastice da se slobodno može strpati u kategoriju "teškog" socijalizma. Primjerice, žene su naslijeđivale mirovinu, bila je iznimno niska dob za punu mirovinu, i normalno da je jednom moralo puknuti, i što se desilo, Grčka će sada otplaćivati dugove još 100 godina.

  3. #63
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Inace, pise se 9,13. Tockom se odvajaju milijarde, milijuni i tisuce.
    Nope. Točkom se odvajaju decimalna mjesta, tak je već par godina.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  4. #64
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Kaciga kralj.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    @Kaciga
    Za primanje naknade za nezaposlenost trebaš radit barem 9 mjeseci prijetoga. Ja sam radio 6 i mogu se jebat s tom naknadom. Također, ta naknada traje manje od godine i iznosi oko 1000kn tak da i nije neki super uvjet.
    Ne mogu naći (stalan / prijavljen) posao u struci ovdje, nit igdje drugdje. Masi ljudi poslodavac prestaje isplaćivati doprinose bez da zaposlenici znaju, itd. Zemlja je u kurcu i slobodno mogu reći da je situacija mnogo gora neg u EU ili SAD-u. Da, planiram odjebat iz ove zemlje.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  6. #66
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: 9.13

    Odi u Bosnu tamo se možeš zaposlit kao nuklearni fizičar s prva četiri razreda osnovne škole.

  7. #67
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    Benga je poskupila na 9.36
    Pozzzzz

  8. #68
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    @Kaciga
    Za primanje naknade za nezaposlenost trebaš radit barem 9 mjeseci prijetoga. Ja sam radio 6 i mogu se jebat s tom naknadom. Također, ta naknada traje manje od godine i iznosi oko 1000kn tak da i nije neki super uvjet.
    Ne mogu naći (stalan / prijavljen) posao u struci ovdje, nit igdje drugdje. Masi ljudi poslodavac prestaje isplaćivati doprinose bez da zaposlenici znaju, itd. Zemlja je u kurcu i slobodno mogu reći da je situacija mnogo gora neg u EU ili SAD-u. Da, planiram odjebat iz ove zemlje.
    Ti si se sad uhvatio naknade za nezaposlenost, dok u isto vrijeme zanemaruješ prve dvije stavke koje sam naveo, a to su besplatno zdravstvo i besplatno školstvo. Nadam se da znaš kakvo je stanje u Americi sa ovime, naime, Amerikanci imaju običaj od rođenja štedjeti za fakultet, ako ne upišu, uglavnom rade u Burger Kingu ili McDonaldsu. Što se tiče zdravstva, na to neću trošiti mnogo riječi, samo ću ti reći da je zasnovano na principu "koliko para toliko muzike", te da se ljudi odriču nekretnina da bi pokrili zdravstvene troškove.

    Zemlja je u kurcu? Zemlja uvozi radnu snagu. Imamo previše ekonomista, odvjetnika i kvazi menadžera. Svi bi htjeli sa 20 godina uredski posao sa privatnom tajnicom u klimatiziranom uredu te ODBIJAJU posao za koji smatraju da im je ispod časti. Primjerice, varioci imaju sasvim solidnu plaću u rasponu od 8-10k kn, ovisno o produktivnosti. Dakle, nije istina da je baš toliko crna situacija, posla ima ali se treba pretrpjeti i par žuljeva na rukama dok ne dođe nešto bolje. 320.000 nezaposlenih? Od tih 320.000 nezaposlenih, bar pola ih radi na crno i uredno prima naknadu.








    Njima dobro.

  9. #69
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    @KingMortal: Naknada iznosi 70% plaće ako si radio min neznam kolko mj ili god bez prekida, a ak netko ima 5k kuna ili veću plaću, računaj. Primat takvu povlasticu s burze uopće nije mala stvar, barem dok ne nađeš posao (ako ga nađeš).
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #70
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    A kaj je s ostalih pola nezaposlenih (160 000 je velika brojka) i s penzionerima koji su radili cijeli život, a sad imaju mirovinu većinom <2k kn? Ne znam kak je kod tebe, al ovdje u Zagrebu nema praznih flaša u kantama jer svi kopaju po smeću da prežive. Gdje to varioci imaju plaću 8-10k kn?


    @Aral
    Min je 9 mjeseci bez prekida i to ne traje cijeli život... Ja sam radio 6 mjeseci, kasnije nisam mogao naći posao. Zapeo 4k kn u minus, smršavio 10kg od gladi u mjesec dana (a ionako sam bio mršav), itd. Ni sad ne mogu naći posao (a bome sam se naslao životopisa i prijavnica), dijelim jebene letke na crno.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  11. #71
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Ja sam bio tak godinu i pol dana s kreditom za auto od 2k kuna i kreditom na americanu od 1.5k kuna, i to svaki mjesec...a posla nigdje. Pa ti preživi godinu i pol sa 3.5k kuna koje svaki mjesec moraš platit. Sva sreća pa sam slagao različite kombe okolo i nekak to uspio poplatit. Nismo mi jedini, ima nas puno takvih. Još su u većim sranjima oni kaj moraju plaćat stan svaki mjesec a nemaju, plus rata im je porasla za barem 100€ od inicijalne kad su sklopili ugovor.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Pa to govorim. Imaš masu ljudi kojima je još gore neg je nama bilo. Ne moš me jebat da nam je ova država supač dupač i bolja od prosjeka.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  13. #73
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    To da. Nemogu vjerovat kolko je vlada nesposobna bila i oglušila se na sve pokazatelje da će kriza doć kod nas. Imali su godinu dana vremena, pošto je kriza kod nas kasnije došla, nisu ni prstom pomakli. Sad je vani kriza već gotova a mi se bakćemo u pličaku skorašnjeg bankrota. Divota.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #74
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Bar trenutna situacija u našoj zemlji ima veze s globalnom recesijom. Osjetile su je jedino neke rijetke industrije u zemlji koje izvoze u inozemstvo i isključivo ovise o inozemnom tržištu.

  15. #75
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: 9.13

    @Kaciga
    Ono, odakle ti da je u nas školstvo besplatno (govorimo o fakultetu, jel)??? Je, besplatno je za ~15 ljudi koji imaju najbolji prosjek te još onih ~10 dekanovih, prodekanovih, pm-aterinovih likova koji su upali preko veze! Ostali plaćaju!!!
    I da, zdravstvo je skoro besplatno ali je u banani težoj!

  16. #76
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Pa šta nisu poslije studentskih prosvjeda odredili da svi mogu studirat besplatno dok ne padnu godinu?

  17. #77
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: 9.13

    Nemam pojma, znam da većina mojih frendova još uvjek plaća do cca 7k kn (po semestru ili godini, neznam, mislim semestru)!! Redovni su studenti ofc.!

  18. #78
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Ma dobro, i ja isto, ali mislim da sve mlađe generacije idu po tome. Ako to nije fer obrazovanje, onda ne znam šta je.

  19. #79
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Frky
    Nemam pojma, znam da većina mojih frendova još uvjek plaća do cca 7k kn (po semestru ili godini, neznam, mislim semestru)!! Redovni su studenti ofc.!

    Mislim da je kaciga mislio na cijenu godine studija u US koja u prosjeku iznosi od 7500-10500 $ na godinu .U usporedbi sa time školovanje je kod nas krajnje jeftino .Tj. košta jednako samo što sve moraju financirati porezni obveznici koji imaju ili nemaju djecu na fakultetu .

    Što se cijene benzina tiče sudeći po gužvama na cesti u Zagrebu i dalje nije preskup .

  20. #80
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Što se cijene benzina tiče sudeći po gužvama na cesti u Zagrebu i dalje nije preskup .
    Drito to. Dobro da imam plin.

    Rekao bih i nešto o školstvu i ovim studentima koji se bune al neću, naći će se ovdje neki dušebrižnici iz zelene akcije koji će branit ovu ili onu tezu a dobro znaju da idem na privatni fax, tak da se neću dalje uplitat u to, kod nas je sve tak i tak u povojima po tom pitanju.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #81
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Frky
    @Kaciga
    Ono, odakle ti da je u nas školstvo besplatno (govorimo o fakultetu, jel)??? Je, besplatno je za ~15 ljudi koji imaju najbolji prosjek te još onih ~10 dekanovih, prodekanovih, pm-aterinovih likova koji su upali preko veze! Ostali plaćaju!!!
    I da, zdravstvo je skoro besplatno ali je u banani težoj!
    Školstvo je besplatno za svakog s prosjekom 3.5 i većim. To nije tako velik prosjek da ga svaki prosječni student ne bi mogao ostvariti, te nije rezerviran za nekakve dekanove štićenike. To više govori o nesposobnosti tvojih frendova, nego li sistemu naplate visokog školstva.

    Cura mi se ubija noćima prije ispita da svlada gradivo po nekoliko stotina stranica, nešto što ja ne bih pročitao za dva života, sve samo da bi zadržala besplatno studiranje i stipendiju. Tko hoće, može. Ostalo su sve izlike.

  22. #82
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Frky
    @Kaciga
    Ono, odakle ti da je u nas školstvo besplatno (govorimo o fakultetu, jel)??? Je, besplatno je za ~15 ljudi koji imaju najbolji prosjek te još onih ~10 dekanovih, prodekanovih, pm-aterinovih likova koji su upali preko veze! Ostali plaćaju!!!
    I da, zdravstvo je skoro besplatno ali je u banani težoj!
    Školstvo je besplatno za svakog s prosjekom 3.5 i većim. To nije tako velik prosjek da ga svaki prosječni student ne bi mogao ostvariti, te nije rezerviran za nekakve dekanove štićenike. To više govori o nesposobnosti tvojih frendova, nego li sistemu naplate visokog školstva.

    Cura mi se ubija noćima prije ispita da svlada gradivo po nekoliko stotina stranica, nešto što ja ne bih pročitao za dva života, sve samo da bi zadržala besplatno studiranje i stipendiju. Tko hoće, može. Ostalo su sve izlike.
    istina i slazem se, premda sam pretjerano lijena osoba da bi se trudio (nazalost za takav prosjek)
    idem na pozitivu i to je to.
    doduse imam negdje u podsvejesti piknutu ideju da je studiranje svima besplatno dok ne roknu godinu. 3.5 prosjek je za drzavne stipendije.

  23. #83
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nemam ja te pare za bengu. Škrt sam.
    Ribe, kad slučajno dođete na forum javite se Vedranu. Ima položen vozački ispit i vozi svoj auto. Također je veoma pristojan i odmjeren, nerastrošan i prije će vama kupiti prsten nego dati za benzin da preveze ekipu. Idealan dečko
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  24. #84
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Pa ne treba na faxu imat neki prosjek za besplatno studiranje, bitno je da prođeš sve.

  25. #85
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Aral
    To da. Nemogu vjerovat kolko je vlada nesposobna bila i oglušila se na sve pokazatelje da će kriza doć kod nas. Imali su godinu dana vremena, pošto je kriza kod nas kasnije došla, nisu ni prstom pomakli. Sad je vani kriza već gotova a mi se bakćemo u pličaku skorašnjeg bankrota. Divota.
    Glupo je tvrditi da Vlada ništa nije učinila - uvela je krizni porez, i koliko god da ljudi pljuvali po njemu, uvjeren sam da je to znatno pripomoglo spašavanju proračuna, jer bi u suprotnom ljudi, pod utjecajem 24sata i inih smeća koji su predviđali pola milijuna nezaposlenih držali tih tristotinjak kuna pod krevetom umjesto da ga potroše i puste u opticaj. Nadalje, Vlada je krajem prošle godine pokrenula 30 velikih građevinskih projekata diljem zemlje, svojevrsni "New deal" koji će se dugoročno itekako isplatiti, da ne govorimo o najboljem sustavu autocesta u ovom dijelu Europe, koji su se već polako počeli isplaćivati, što se vidi i po rezultatima turističke sezone. Dakle, notorna je glupost govoriti da Vlada nije ništa napravila, je, napravila je, vidjet ćemo koliko će se to isplatiti. Na ljestvici rizika od bankrota imamo vrijednost od 16,7 ako me pamćenje služi - znatno, znatno manje od jedne Irske, Španjolske ili Portugala, sinonima za ranije spomenuto med i mlijeko.

    Srbija polako izlazi iz recesije, ali su unatoč tome i dalje 5 godina iza nas i po infrastrukturi i po pregovorima za pristup EU. Naša je kupovna moć višestruko veća. Prednjači Slovenija, ali ta ista Slovenija nije imala rat koji je paralizirao prometnice i turizam, naše žile kucavice.

    Nemojte me krivo shvatiti, naša država je daleko od onoga za što ima potencijal i što mora biti, međutim prestanite vjerovati 24sata i mućnite malo svojom glavom. Cijeli svijet je u krizi, svima je teško.

  26. #86
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Ne, cijeli svijet nije u krizi. Jedan dio svijeta je počeo izlazit iz krize kad smo mi počeli ulazit. Niš drugo nemožemo, čekat tak još godinu dvije, ko preživi pričat će o tome kak nam je bilo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #87
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 9.13

    Ranih devedestih je bilo puno teže pa smo preživjeli .Ja sam cijeli mjesec radio za , ako se dobro sjećam , 1200 hr dinara što je bilo nekih 250 DM tj. malo više od 100 eura .Bila je to prosječna plaća tada i bio si veseo ako si si mogao priuštiti nekakav skromniji izlazak jednom tjedno i par komada nove odjeće mjesečno .

  28. #88
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Super, jer ja si ni to ne priuštim. Al bitno da se ima za bengu
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  29. #89
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Ja se ne slažem s onim zapomaganjima da je danas auto potreba, a ne luksuz. Pogotovo za ljude koji žive u gradu i rijetko ga napuštaju, ali bome i za sve ostale. Javni prijevoz je danas fala bogu posvuda i možeš komotno doći kamo god želiš i bez auta. Jest da nam je primjerice željeznica sranje, ali svejedno te dopelja tamo kamo moraš doć. A postoji i dobri stari cipelcug za kratke udaljenosti.

  30. #90
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Ovisi gdje živiš. U Zagrebu je auto većinom luksuz, al u Zagorju je potreba.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •