Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 112

Tema: 9.13

  1. #31
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Frky
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Sjećam se dana kad je benzim bio ispod 5kn. Kad je i kruh bio ispod 5kn. I pola litre coca cole također. I kad su režije bile duplo manje. Zašto ja moram odrastat u ovom govnu od države.
    I burek je bio 5kn!!!!!!!
    I Ronhill 11kn
    #paperplatoongoonz

  2. #32
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: 9.13

    E da, lol, preimba! Jeli ono malboro bio 13kn ili sam nešto pomješao??

  3. #33
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Ja se sjećam kad sam starcima kupovao stošu za 7kn.


    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao Aral
    Najbolje da živimo po uzoru na Katar, valjda se naš fini narod tad ne bi bunio, jer hej, mi smo socijalna država al zato ne šparamo na ničemu. Svi bi samo bagatelu energente, bitno da se i dalje bez obzira na sve jede, pije, toči, troši. Mi živim po principu "kupi npr. plin za 3.50kn, prodaj ga narodu za 2.50", koga briga za minus koji stvaramo, dok god su ljudi sretni. Pravo je čudo kaj još nismo propali.
    Sign on dat ^ Zato mi i nije baš jasno zašto toliko ljudi pati za Jugom kad smo i danas praktički u socijalizmu.
    Ne kužim kak si uspio ubacit socijalizam u sve to kad se govori o drukčijim cijenama. Prije 20 godina je kupovna moć bila mnogo veća nego danas. Moji starci su sa svojim plaćama imali za sva moguća sranja kupit meni i burazu i dosta da pokriju režije i koješta. Ja sad jedva imam da sebe samog pokrivam...

    I jebo me pas, al kak u jebenoj Italiji može sve biti jeftinije neg kod nas? Njihova prosječna plaća je preko 900 eura. Moj buraz je zaradio 3 mjeseca zaredom po 3.5k eura (znači 3.5k eura SVAKI mjesec). Cijene svega osim nekretnina su osjetno niže nego kod nas. Koji kurac? Ova je država govno i trebaš bit retardiran, a ne patriot da je cijeniš.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  4. #34
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    Pa je, ajde, ali standard je bio nešto lošiji nego danas, nisi imao toliki izbor proizvoda i usluga, nije bilo kredita, itd.

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Objasni mi taj standard. Plaće su bile više, a cijene manje. Kakav je to lošiji standard, ak izuzmemo mobitele i internet?
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  6. #36
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Neznam, nekak mi je neusporedivno ono prije i ovo danas. Dosta toga se promijenilo, svijet se promijenio, tržište, proizvodnja, konkurencija itd. Ali, isključujući to sve, nemar države prije nego je došla kriza nas je zeznuo do kraja. Najbolje je kaj pokušavamo pratit "standard" i pravila iz EU, a plaće su nam par puta niže.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    Je, standard se prati samo kad se cijene povise. Kad se plaće trebaju povisit, dobijemo kurac. Kad se cijene trebaju snizit, opet dobijemo kurac. INA ftw.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  8. #38
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    A kaj je najbolje sad više niti ne objave kad će kaj porast ili se snizit, samo te dočeka poklon preko ponoći. Bitno da je država sve rasprodala, pa sad stranci diktiraju cijene kako žele. Iako, u nekim slučajevima, bolje stranci nego ova vlada.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: 9.13

    A dobro, meni su t-com i vip poslali sms kad su odlučili vratit obračunsku jedinicu na minutu. Koja smeća od operatera. tele ftw
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  10. #40
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Hehe, vidiš kak su dobri Pa sad reci nešto protiv njih.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  11. #41
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Frky
    E da, lol, preimba! Jeli ono malboro bio 13kn ili sam nešto pomješao??
    da, bio je ili 13 ili 14kn, i bio je prefancy zbog cijene DD
    #paperplatoongoonz

  12. #42
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: 9.13

    Bitno je da smo konstantno informirani o HNS-u i njegovom predsjedništvu, te da se prikazuju sučeljavanja njihovih kandidata

  13. #43
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 9.13

    To bi i bila zanimljiva tema budući da imaš jednog Markovića za kojeg svi znaju da kao predsjednik HNS-a ne radi apsolutno ništa i prima za to lijepu plaću, vjerojatno od novca poreznih obveznika, ali pošto ionako znamo da mu nitko ništa ne može i da tip može ako hoće do smrti tako parazitirati, vijest nije osobito zanimljiva.

  14. #44
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa je, ajde, ali standard je bio nešto lošiji nego danas, nisi imao toliki izbor proizvoda i usluga, nije bilo kredita, itd.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  15. #45
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    To bi i bila zanimljiva tema budući da imaš jednog Markovića za kojeg svi znaju da kao predsjednik HNS-a ne radi apsolutno ništa i prima za to lijepu plaću, vjerojatno od novca poreznih obveznika, ali pošto ionako znamo da mu nitko ništa ne može i da tip može ako hoće do smrti tako parazitirati, vijest nije osobito zanimljiva.
    True. Ali, problem je i u narodu, nikog nije briga. Možda neke buduće generacije to promijene, pa da zaplimo pol države s prosvjedima.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: 9.13

    Ali zaboravljate da dok su cijene bile tako niske, da su i place bile niske.

    Ali da, Coca Cola 0.5l za 4 i pol kune Iako, sad je u bosni marku, sto je 4 kune
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  17. #47
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: 9.13

    Bosnia - where it's at
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  18. #48
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Ali zaboravljate da dok su cijene bile tako niske, da su i place bile niske.
    Daj ne seri Plaće su ili ostale iste ili su pale, a cijene su otišle za 100-150% gore Prije si za 4k kn mogao živjeti ko lord, danas bez soma € se moš jebati, ako imaš za kurtone.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: 9.13

    Posto sam dosta mlad ne bih opce treba pisati o tim vremenima, ali znam da su mi i stara i stari imali barem 30% manju placu tada nego sad.

    @Kid
    Odem u Bosnu, pojedem cevose i popijem pol litre kole za 3 h3b3n3 marke. svake subote
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  20. #50
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao Carp
    Ali zaboravljate da dok su cijene bile tako niske, da su i place bile niske.
    Daj ne seri Plaće su ili ostale iste ili su pale, a cijene su otišle za 100-150% gore Prije si za 4k kn mogao živjeti ko lord, danas bez soma € se moš jebati, ako imaš za kurtone.
    Zabrijavaš Bartuc. Opako. Početkom devedesetih, prosječne plaće su bile 1000-2500 kuna. Danas je prosječna plaća preko 5000 kuna. Sama minimalna plaća je otišla barem 30% gore u zadnjih deset godina, čak ne računajući ono prije.
    Cijene rastu sukladno standardu, i uopće nema problema s omjerom cijena i plaća. Samo ja bičam za bengu jer sam điber.

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: 9.13

    Jeej bio sam u pravu xD
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  22. #52
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 9.13

    Pa ne znam, primjer na trgovcima, prije (90-ih) su imali plaće redovito oko 3500-4000kn. Danas rijetko tko ima iznad 2800 (minimalac). Firme za klimatizaciju (pošto smo u tom krugu), prije je plaća bila oko 5500kn, danas između 3000-4000kn. Sjećam se da su se prije hvalili u VIP-u (to je bilo oko 2005) sa 5k+ plaćama, danas je 4000-4500kn plaća (2800kn preko agencije). Katastrofa.


    Samo ti živiš u svijetu gdje je prosječna plaća preko 5000 kuna. Ko da nismo u istoj državi!? Taman vjerujem tim uljepšanim statistikama. Pogledaj kako ljudi žive. Uvijek se potežeš za svoju visoku plaću i misliš da je to normalno, da bar je normalno.

  23. #53
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    Prosječna plaća u Hrvatskoj je između 5000 i 5500 kuna. Prosječna plaća u gradu Zagrebu je 6000 i 6500 kuna. Tu ne postoje ljepše i ružnije statistike, samo hladni brojevi na papiru.
    Naravno, puno veći pokazivatelj standarda od aritmetičke sredine je medijan, no tek on pokazuje da su plaće u hrvatskoj dobro distribuirane, jer se od prosjeke ne udaljuju niti 20%. Nikog nije briga za trgovine u jugi, Vip u 2005. i firmama za klimatizaciju koje se guše u enormnoj konkurenciji. To je metafora one pjesme Al se nekad dobro jelo. Danas je standard nešto niži nego 2006.-2008., ali je gotovo 100% viši nego prije 20 godina.

  24. #54
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Da, a većina ljudi u Hrvatskoj radi za takvu plaću da niti neznaju kak je to dobit 5k kuna na račun.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  25. #55
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    Znaju dobro, samo šta su s polovicom zagazili u kredu.

  26. #56
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: 9.13

    Ok, al to ne mijenja stvari. Oni koji rade za takvu plaću mogu bit sretni, jer večina ih radi za duplo manje. Sad ćeš ti reć da su si sami krivi bla bla, al stvari tak stoje. Da je svima lijepo i krasno, ne bi bilo nikakvog kukanja i prigovaranja.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #57
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: 9.13


  28. #58
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: 9.13

    povukao sam paralelu

  29. #59
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 9.13

    Priznaj da rula.

  30. #60
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: 9.13

    ovisi kolko je realna a kolko imaginarna

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •