Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: 750W za 400KN?

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    750W za 400KN?

    OK, imam svoj stolni PC koji je star 8 godina, sada će mu 9, i nadograđen je na max., tako da je mogao Crysis derati na very high, naglasak je na "mogao."
    Konfiguracija je većinom hybridna i clockerka, a dotični je preživio više strujnih udaraca (grom, napajanje) i visoke temperature (vatra), međutim i dalje radi kao bubica tih, extra je održavan, mažen i pažen, tako da svi koji ga vide kažu da nema preko godinu dana starosti, a ima 9 godina skoro.

    Dakle, konfiguracija, matična je hybrid Asus A7N8XV2.0, nForce2 Ultra 400, procesor je AMD Athlon XP Barton 3200+, RAM memorija 3x 1GB DDR400 Dual Channel, grafička Asus AH3650 (čip ATI RV635) PCI-E (AGP v3.0) 8x, 512MB DDR2 i pogoni LCD rezolucije 1920x1080, HDD od 250GB-a, jedan floppy, jedan CD/DVD ROM, par ventilatora i neonki.

    Da sada ne navodim što se sve desilo, u glavnom, nema struje...
    Ovako, brzinski sam bio uzeo šrot napajanje od 400W, i ono je OK u potpunosti, međutim problem je što grafička zahtjeva minimalno 450W kao i procesor sam za sebe 80W, međutim matična je hybrid i vuče isto puno, pa po mojoj pretpostavki trebalo bi mi napajanje od minimalno 600W, a znači treba mi neko jače i bolje radi OC-a, a opet ne želim utopiti puno para.

    Za sada stanje grafičke je, hmm, dovoljno je reći da joj je radni takt underclockan na 575MHz, sa minimalnog overclocka 975MHz (može ona i više), kao i što sam CPU morao sa lijepih clockanih 4GHz-a underclockati na 1,66GHz-a.
    Čak i s takvom konfiguracijom imam problema, jer i dalje nema struje, recimo USB port sa matične nema snage 5V kako bi trebao, već ima 1V, drugim riječima externi HDD neće raditi dok ne poištekavam Boga i Vraga s njega, samo da dobije struje, a opet ako se intenzivno koristi, struje pomanjka, pa se externi disk reconnecta na USB port, USB Stickovi još nekako piče, ali jednostavno moram to riješiti i clockati svoju staru mašinu kako je od uvjek radila, nikada nije radila na normalnim taktovim, a kamo li na underclockanim kao sada.

    So, našao sam ovo napajanje:
    http://www.protis.hr/products/detail...w-retail/16896
    Kako stoji u temi, 750W za 400KN. Treba mi jako napajanje za malu lovu.
    Sada, pošto se ne bavim napajanjima (tj. ne znam te elektrotehničke stvarčice oko struje), moja pitanja su samo, da li je to napajanje OK, s obzirom da vidim jamstvo na 2 godine, možda je i OK, da nije šrot, da li su varijacije struje niske, zbog OC-a, ne želim napraviti od 400KN dodatne gubitke, i da li će to napajanje moći pogoniti moju staru pilu, skupa s OC-em, s obzirom da nije sve u W?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: 750W za 400KN?

    Daj nemoj me j....

    Ta HD 3650 treba 450W? Jesi uzeo lijekove danas? Pricas totalne nebuloze.


  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: 750W za 400KN?

    Ta konfa bi trebala raditi savršeno sa 400W :S

    Imao sam 8800GTS 640MB + E6420, grafa klokana bila, sve radilo na 400W.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Grafička je hybrid, o tome ti ja govorim. Matična je isto hybrid, neka testna verzija prave A7N8X, samo verzije 2.0, brijem da ju samo ja posjedujem na cijelom svjetu, nema je ni na Googleu, ni nigdje. XD
    Ta grafička je za PCI-E utor, a ja sam ju upiknuo u AGP utor koji ima čip za emuliranje na PCI-E, uz dodatno napajanje od 12V, vidiš fore?

    Ajde ne spammajte mi po temi, već odgovorite na pitanje oko napajanja.

    Edit: Vidio sam sada na Asus forumu, lik je uzeo novo 450W napajanje samo radi te grafičke i opet ima probleme s nedostatkom struje, a konfe su nam drugačije.

    Edit 2: I još jedan lik ima s njom problema na 500W napajanju.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 750W za 400KN?

    nekn nesto nije skuzio. Pa nevuce grafa 450w nego je preporuceno napajanje tolko watta za cjelu konfiguraciju sa tom grafom.
    2g. gare je i malo ako je rjec o napajanju. Moje ima 5g a neka imaju i po 7g gare.
    Bolje si uzmi slabije napajnje ali pouzdanog proizvodzaca.

    Corsair wtf!


    Btw de slikaj to hibridno cudo

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Ne da mi ga se sada slikati, već sam stavljao njegove slike na forum, i ono kada mi repetira bateriju s matične u vis pola metra kada ju vadim.
    Ali želim dobiti jače napajanje za manju lovu. Ovih 375KN za 750W mi se čini primamljivim, ali realno ne znam kakvo je to napajanje, pa bi želio mišljenje nekog elektrotehničara. ^^

    Edit: Oko napajanja procesora, imam na zaslonu od kućišta indikator za napajanje CPU-a, underclockan je i napajanje je 5/12, tj. "low-mid" granica kako piše, na 4/12 i ispod PC se neće upaliti dalje od BIOS-a, tj. resetirati će se, njegova struja ovisi o njegovom clocku i ostalim komponentama, u ovom slučaju ako clockam grafu mrvicu, CPU napajanje će pasti na 3/12 i PC će se resetirati, bez te grafičke je overclockan na 12/12 struje, tj. "high" i sve super s napajanjem i napajanjem preko USB-a koji mi najviše znači, ali frigaš kada imaš staru grafičku ili kada nikako nemaš grafičku.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 750W za 400KN?

    sto je kod tebe sve komplicirano xD

    Sumnjam da to napajanje ima preko 600w a ako i tolko ima mislim da je to 'prljava' struja.

    Al sad negovorim nista sa sigurnoscu. Ja sam reko svoje misljenje a ko bolje zna nek ti kaze sa sigurnoscu.

  8. #8
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: 750W za 400KN?

    Gdje Gwin kad ga trebas? Ovo je tema bas za njega.


  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 750W za 400KN?

    Napajanje sigurno vrijedi te novce .Ima 4 12 V grane na 20A te hrpu konektora. Iskoristivost mu nije neka te je zastarjelo konstrukcijski ali iam snage za takava dva kompa koja imaš + sa strane možeš upaliti rešo i kuhati kavu preko njega .

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 750W za 400KN?

    Ne znam, ja i dalje vjerujem da 750W od 400 Kn nije jače od 400 - 450W za 400 Kn.
    Niti je teže niti išta; samo možda šrotnije (jer lažu za snagu itd).

    Jedino što može biti problem je to što njemu treba napajanje koje daje puno snage na 3.3V i 5V (stariji standard jer je osnova kompa stara) kao i da daje puno na 12V (noviji standard, za grafu i još toga).

    Ja bih probao s Seasonic 420W. Mislim da je i odviše. I definitivno puno jače od tog što on hoće...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 750W za 400KN?

    Po specifikacijama sa naljepnice napajanja tvrdi da na 4X12 V 20 A daje 650 W .Čak i da su debelo pretjerali mislim da napajanje vrijedi te novce.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    OK, THX, to je dobro za znati, jer sam mislio kao marijanovic, da je jedno baždareno, a jedno iskoristivost. Naravno, za 400 KN se može dobiti mega-dobrih 400W, pa me zanimalo dali za 400KN mogu dobiti dobrih 750W, znači skoro duplo za istu cjenu. Čak i ako nije realno 750W snage, sigurno je veće snage od 400W.
    Konfa je u biti nova, ali realno je stara 9 godina (matična je stara 9 godina, kućište isto, floppy isto, RAM je nekih 3 godine star, ROM je nekih 2 godine, grafa je nova, disk je star jedno 3 godine, CPU je novi ne korišteni, itd.), tako da ni ne mogu tražiti neko napajanje po novijim standardima, jer ovako će mu puno bolje pasati, a i za moj budžet je elegantnije.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 750W za 400KN?

    Ma niš ne brini...taj komp ne potegne ni 250 wata.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Nadam se. Samo da ne potegne i duplo zbog hybridnih komponenti. Lik ima samo tu hybridnu VGA i ne može PC potegnuti s 500W, a gdje ću ga ja potegnuti s dva hybrida, prije sam ih imao i tri. >.<
    Imao sam PSU od 550W, vrlo dobar i nije vuko(!), čak je riknuo kreten, pa sam morao hitno uzeti novi i ubo sam ovaj od 400W, i na granicama je da vuče konfu koja je all ultra-underclockana, da se ne može niže underclockati.
    Kada moram imati nešto imba, a ne jednostavno, idiot.

    Da pitam, što ako imam recimo dva napajanja od 400W, mogu li recimo jednim napajanjem derati matičnu, hladnjake, neonke, floppy i ROM, a drugim VGA i HDD, ili tako neku izvedbu? Ne da mi se sada to testirati, nisam nikada.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 750W za 400KN?

    Možeš imati 2 napajanja, no onda jedno od njih moraš ručno paliti (na žicu).
    To nije preporućivo; bolje 1 kvalitetno nego 2 nikakva.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: 750W za 400KN?

    to ti je kad koristi multi hackove u doti, karma...

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: 750W za 400KN?

    = Citat = Izvorno postao C
    Nadam se. Samo da ne potegne i duplo zbog hybridnih komponenti. Lik ima samo tu hybridnu VGA i ne može PC potegnuti s 500W, a gdje ću ga ja potegnuti s dva hybrida, prije sam ih imao i tri. >.<
    Imao sam PSU od 550W, vrlo dobar i nije vuko(!), čak je riknuo kreten, pa sam morao hitno uzeti novi i ubo sam ovaj od 400W, i na granicama je da vuče konfu koja je all ultra-underclockana, da se ne može niže underclockati.
    Kada moram imati nešto imba, a ne jednostavno, idiot.

    Da pitam, što ako imam recimo dva napajanja od 400W, mogu li recimo jednim napajanjem derati matičnu, hladnjake, neonke, floppy i ROM, a drugim VGA i HDD, ili tako neku izvedbu? Ne da mi se sada to testirati, nisam nikada.


    Ako jedan seasonic 430w S12II ili Corsair CX 400/VX 450 nece gurat tu konfu dat cu ti moje podatke pa mi dodji doma platit cu ti novi PC , mislim ono što želiš reć da ti treba trafostanica za taj pc
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: 750W za 400KN?

    Zajerbani su ti hybridi danas...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Ne želim reći da mi treba trafostanica, želim reći da nemam struje (tj. da imam slabo napajanje) i da iz nekog neobjašnjenog razloga ljudima napajanje od 500W ne želi vući tu grafičku koliko god mi vikali da ju i 450W možde derati bez frke. Pomoću te svoje pametne logike s kojom 400W-500W može derati valjda i dva takva PC-a, objasni kako liku 500W od Corsaira ne može derati slabiju konfu od moje, ali istu grafičku? U ostalom nije ti isto davati struju orginalnoj komponenti, ili komponenti koja nije namjenjena za određenu konfu. Zato ne možeš reći da 9800GT treba manje struje nego AH3650, jer je to jasno iz pogleda grafičkih kartica, ali pitanje je koliko bi ta 9800GT vukla da je na AGP priključku, vjerojatno bi joj trebala dva raila od dodatnih 12V. LOL.
    I da mi treba neko jače napajanje kako bi ga isprobao, da budem siguran da je do napajanja, prije nego li ga kupim.
    Inače, bez te grafičke USB portovi davaju 5V snage i sve je extra, dok s tom grafičkom sve underclockano je out i USB daje 1V-2V max. Zaključak je da nema struje, a gdje je ta struja nestala ja ne znam, ja ju ne vidim da može igdje nestati ili izgubiti se. Frendica mi je donijela napajanje od svog brata, iste snage kao moje, i rezultat je bio isti.
    Razumiješ li sada što je moje pitanje?
    Nisam jedini koji ima ove probleme. Možete vi reći da je napajanje slabo, šrot, loša grafička, loša emulacija, itd., pa nekima 450W rikava na ovu konfu, ali ej, svatko tko ima dotičnu grafulju ima iste probleme s nedostatkom struje, čak i kada ima solidno napajanje koje bi trebalo pogoniti konfu skupa s overclockovima.
    Kada sam tek kupio grafičku, nije radila u PC-u, pitao sam trgovca, on veli samo za tu grafičku ti treba 450W...to je baš naglasio...i onda sam underclockao PC da se može pokrenuti.
    Kada sam uzimao net, tip iz H1 mi je došao postaviti sve to, u zidovima riješiti kablove i sl. kerefeke, i vidio je kutiju od AH3650, i pitao me kakva je, jeli dobro gura, ja rekoh šta i vi imate istu grafičku, ah kao, ma da, pa mu ja velim, ono, dobra je grafička, samo mi je napajanje slabo, on pita od koliko, ja velim 400W, ali prošlo je bilo 500W, ono kaže ccc...ne se štedi na napajanju...ne škrtariti...ccc...
    S obzirom da mi je rekao onako, kao ahh, ma da, imam je, brijem da i on ima muke s njom. A s obzirom da mi je rekao da ne škrtarim na napajanju od 400W, tj. 500W, možda je on riješio taj problem s jačim napajanjem. Ne znam.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  20. #20
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: 750W za 400KN?

    tl;dr
    #paperplatoongoonz

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: 750W za 400KN?

    ovo je neki zesci troll...

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: 750W za 400KN?

    Strasno ...

    Sve super na kutiji od grafe pise da trazi napajanje od 450w minimum , super na moja 8800GTS 512MB pise da min trazi 650W i 28A , pa vidi cuda radi na Corsu HX520 ..

    Ali mi se cini da ne svaca razliku izmedu "srot "napajanja i nekog "postenog" ... Jedao "srot" napajanje od 450w kada opteretis sa 200W potrosnje prodimi i zapali se u 90 posto slucajeva a vidi cuda pise na njemu da je 450W , dok jednog corsa VX450 opteretis tak da iz uticnice cupa preko 500W i komp i dalje veselo radi . Tako da ono to ti je ona stara i na plotu je pisalo pi...

    Imam doma u jednom starom kompu istu grafu kao i ti , ona trazi jedan 12v rail koji daje 18 do 20 Ampera , sto tvoj sroteks od pajanja nemre dati ... ali jedan Cors 430w ili sensonic daju bez pol problema , a ovo napajnje od 750w za 400 cuna realno daje jedanku snagu van kao sensinc ili cors od 430w , i vjerovatno ima ne oscilacije u naponu koji daje nego ono surf in LA .. tak da ako ti je bas priraslo srcu to napajanje od 750W za 400kn kaj pitas , odi i kupi .. ali cemu kada za manje novaca dobis jedan sesonic ili cors koji su jednaki ili bolje , ali samo pise manja brojka na njima , a bu bu ...

    S tim da taj komp ne vuce preko 250-300W ma klokal ga ti do medunarodne svemirske stanice i natrag , s tim molim te objasni mi s cim si Bartona 3200+ klokal na 4 Ghz , molim te , imas tank s dusikom sa strane pa nadotaces svako malo , onak taj proc na zrak nejde iznad 3,4 -3,6 i to ako imaj jebeno dobar primjerak kojim mozes vcore dignuti u nebesa ....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Nije, ali stvarno. Evo ako hoće netko, ako je u Rijeci, možemo se naći da izvidi situaciju i uvjeri se, i ako može da to bude netko tko ima neko jače napajanje, čisto da ga spojim i uvjerim se da je stvar u napajanju.

    Edit: Ne, dobro se on clocka i bez extra hladnjaka.
    Inače, thx na informacijama, imao sam od 500W neko kao bolje i riknulo je, sada imam ovo bijedno od 400W. Ne vjerujem da vuče 250W-300W, jer bi u tom slučaju imao struje za sve, a meni nema struje da se externi disk pokrene preko USB porta...čak i ako za VGA treba 450W sve ukupno, matična je hybrid, možda ona nešto koči, a možda vuče više struje kao i ta grafa. Čak i da moje napajanje od 400W, pa i ono prošlo od 500W daju 250W-300W, kako mi opet ne vuče PC, tj. jedva ga vuče underclockanoga, dovoljno mi je na zaslonu vijdjeti CPU napajanje, granica između lowa i mida, samo je pitanje kada će se resetirati kada pokrenem neku igru ili zahtjevniju aplikaciju.
    I da, nemoj mješati AH3650 za PCI i AH3650 za AGP utor, skoro pa su totalno različite, jer AGP-ovka ima razne kerefeke koje PCI nema jer su nepotrebne, i automatski im je snaga napajanja drastična razlika.

    Kao što sam već par puta naveo, volio bih da mi netko posudi neko "pošteno" napajanje, da ga spojim i uvjerim se prije kupnje novog.

    Istina Bog, moje napajanje je šrot, ali jeli i Corsair od 500W koji ne može tjerati šrot(?), i kolika je šansa da na 100 ljudi svi imaju šrotove koje iz nepoznatog razloga ne mogu tjerati ovu grafu?

    Edit 2: Evo imam ovaj šrot:

    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: 750W za 400KN?

    Gle imam doma mi zadnjih 2 mjeseca jedan Barton 3200+ na DFI Infinity4 ploci (nforce 2 ultra s jos par dida nasebi) koja trosi vise struje neg tvoja sigurno , plus dva keksa od 512mb gore i jedna Asus AGP 3650 Silent , plus unutra su 4 diska , i vidi vraga sve to pogoni jedan Fortron od 400W i radi normalno (znam jer u i tamo se zavrti na njemu ut2k4 kada dojde neko od frendova) . Prije HD3650 je bil unutra Fortron od 350W , ali da s njim je grafa jebala jer daje 16A na 12V grani . ta grafa trosi 75W maksimum , ali trazi AMPERŽU! ..

    A na ovom tvojem napajanju me cudi da uopce radi , pogotovo ako si klokal .. imas srece ko mladi majmun kaj se nije nekaj zdimilo
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: 750W za 400KN?

    = Citat = Izvorno postao C
    Grafička je hybrid, o tome ti ja govorim. Matična je isto hybrid, neka testna verzija prave A7N8X, samo verzije 2.0, brijem da ju samo ja posjedujem na cijelom svjetu, nema je ni na Googleu, ni nigdje. XD
    Ta grafička je za PCI-E utor, a ja sam ju upiknuo u AGP utor koji ima čip za emuliranje na PCI-E, uz dodatno napajanje od 12V, vidiš fore?

    nekontam imaš pci-e grafu koju si ušteko u agp utor i to ti radi? ili imaš agp verziju grafe
    čuo i vidio jesam za kombinaciju agp i pci-e slota na matičnoj mislim da je asrock imo taku ploču

    i kloko si barton 3200+ na 4.0ghz?

    sve je to cool, al ja sam od onih nevjerujem dok nevidim

    aj ak ti nije bed da uslikaš taj svoj komp
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Fora je što neće na normalnim clockovima da radi zato (tako da nije ni overclockana, niti je na normalnim taktovima), radi samo underclockan na minimum svih minimuma, a i to mi kućište javlja da je napajanje procesora na granici s time da se PC resetira. A za grafu kako kažeš 18A-20A joj treba, a kod mene daje max. 18A kako piše na napajanju. Znači amperaža je problem što mi PC nema struje. Ahh, kada se ne bavim elektrotehnikom, meni to sve isto.


    Inače imao sam 2x256 MB-a RAM-a i nekako mi oni rade brže nego ovih 3x1 GB RAM-a. Matična mi isto vjerojatno vuče puno ampera, a ne struje, ili kako već, jer prvi put kada mi je 500W napajanje riknulo, otišao mi je 20-pinski konektor na toj matičnoj, i pri tome napajanje se rastopilo, struja je lupila iz napajanja u procesor (procesor je oštećen, ali radi perfektno, i cooler mislim da se isto bio rastopio), i onda u taj 20-pinski konektor na matičnoj, na putu sve zalemivši i rastopivši, pa sam ga morao čekićem otvarati. Onda sam ga nosio u servis neka se oni s time zajebavaju, onda me lik još ocrnio da sam na živo spajao 20-pinski konektor preko golih žica, gdje sam zamjenio dvije žice, kao 18 i 19 u redu, tako nešto, gdje sam ga ja pitao kako sam onda pogao kućište unutra zalemiti, da se ne može otvoriti(?) XD , pa mi je na matičnoj ova pod 19 tanka kao dlaka, pa tražim za kupiti neku uber Ultra ploču, ako imaš koju takvu?
    Ne mislim da je ova moja nesigurna, jedino zbog clockova možda bude postala nesigurna, a i želim se riješiti tog hybrida koji ni ne postoji na tržištu, niti je postojao, ne znam ni odakle mi ga je lik nabavio, znam samo da je rekao da je ta matična predobra. Pokušavam nabaviti istu takvu, bio sam napisao ovdje na forumu da ju kupujem i na još par free webova za oglašavanje, međutim svi koji se jave imaju takvu običnu matičnu, a meni treba takva nabrijana kakvu već imam, čisto zbog 20-pinskih konektora. A da ga idem lemiti, prvo nemam takvu lemilicu, a drugo, ako ju zeznem, onda neću ni nju imati.



    Inače, kako si riješio problem s tom grafičkom za 3D aplikacije? Ne igre, nego baš aplikacije, bilo OpenGL ili DirectX, jer u programima grafička ima clock od nekih 50 MHz-a i teško je modelirati/animirati kocku (gotovo nemoguće), a kamoli neki low poly model, a da ne govorim za high poly modele. Dok u igrama sve klizi kako i treba.
    Ja sam pokušao s raznim driverima i hot fixevima, međutim ne pomaže ništa. Na centrali su mi rekli da je nVidia imala iste takve probleme i da rade na njima, međutim rade već godinama na tome.

    Sada me zanima ako ima neka dobra dušica u Rijeci da ima neko dobro napajanje, ako može doći kod mene, posuditi mi ga čisto na 5 min da ga spojim i vidim hoće li ga derati.

    @Nije bed, mogu ti jednostavno pojasniti. Grafa je pravljena za PCI utore, onda se Asus sjetio uzeti tu grafu i malo modificirati kako bi napravili grafu koja će doći kao osvježenje na stare kompove, i tako su uzeli čip od ATI-a, tj. od HD3650 grafe i još mnoge druge sitnice, i napravili ju da je za AGP utor, s time da ima neke čipove koji ju emuliraju da radi kao izvorna PCI. Zato neki programi tu grafu mogu detektirati kao AGP, a neki kao PCI.
    Recimo kada sam stavljao Omega Drivere, samo su PCI driveri radili, čim bi stavio AGP drivere, morao sam rušiti Windowse jer grafička nije radila, iako je na AGP utoru, i iako sam instalirao AGP drivere, samo uz PCI drivere je radila. Govorim o Omega Driverima u tom slučaju.
    Na taj način su fino napravili da na konfu koja je stara 10 godina možeš prišiti novu grafu današnjice.

    Za proc sam se krivo izrazio. Zaboravio sam da li je 3200+ ili 3500+, normalni takt mu je 12,5x200, tj. 2,5GHz-a, ali se lako clocka na 3 ili 3,5, zaboravio sam, davno sam ga clockao (a i mješam ga s clockanjem Semprona 2500+ kojeg sam imao prije 9 godina), gdje ga detektira kao 3800+ ili 4000+, mislio sam na tih 4000+, a ne na 4GHz-a.
    On meni sada trenutno radi na 12,5x133, tj. 1,66 GHz-a, što je veliki underclock, pogotovo jer se lako clocka.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  27. #27
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: 750W za 400KN?

    pa gle, vidim da imas hybrid grafu, maticnu i sta sve ne
    imao je moj stari toyotu isto hybrid motor i koristi el struju i dizel za pogonskog gorivo, mozda da prikopcas komp na kakav dizelaš s 4 cilindra i oko 2500 kubika + ovo 400w napajanje, moralo bi raditi mislim

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Da, već sam pokušao tako, i radilo je.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: 750W za 400KN?

    Onda je sve riješeno .Hibridno riješenje za hibridni kompjutor .

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: 750W za 400KN?

    Nope, samo 18A+ na railu mi treba napajanje.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •