Stranica 3 od 39 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 1147

Tema: Tribes, take two - rasprava

  1. #61

    Re: Jopen' ?

    Full plate for our glourious tribe!Uraa no food until the work is done.
    Am i doin it rite?

  2. #62

    Re: Jopen' ?

    Gle, ak ne razvijaš hranu i to, završit ćeš kao ja, lik čije pleme sadrži malen broj stanovnika i koje će tek kasnije uspjevati nešto napraviti.

  3. #63

    Re: Jopen' ?

    Ma salim se,moje pleme nastoji ka vecem poljoprivrednom kapacitetu,ratovanje dolazi tek kasnije,zvanicno,imam veliku neprofesionalnu vojsku.Koja ce prerasti u veliku profesionalnu vojsku.

  4. #64

    Re: Jopen' ?

    MOje će biti kao prošli put, napravim skladište hrane, napravim polje za hranu, nabavim drva, nađem ljekovite cvjetove, napravim božicu plodnosti, a paralelno sa time se i razvija vojska, čak razmišljam da jednostavno stavim akcije iz prve igre.

  5. #65
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Jopen' ?

    E ovo me lagano već živcira... gledam temu svaki dan tjedan dana. Onda 2 dana ne gledam i poof, skoro sve je već zauzeto i svi se već na veliko pripremaju.

    Stavite i mene kao 7. ili 8., nisam točno brojao. Opis ću nabacit sutra.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  6. #66

    Re: Jopen' ?

    To je to onda ja brijem, jedino još treba staviti GM-ove, a mislim da bi to mogao još biti netko tko ne igra, a želi sudjelovati.

  7. #67
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Jopen' ?

    Do srijede cemo znaci poceti
    @Outmind da stvarno nemas srece ^^ al trebo si se nauciti dosad da se stvari odma pocnu odvijati kad ti uzmes pauzu od foruma

  8. #68
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Jopen' ?

    no dobro, ipak ću pleme napisati danas:

    Haman dal'LiS(Li-ina djeca, Li-ini odabrani)

    Generacijama su Li-ina djeca područje slijeva rijeke Ten'ha u madahijsko jezero smatrala svojim svetim posjedom. Njihova najranija povijest govori o njima kao o miroljubivom i pasivnom narodu poljodjelaca koji je u izolaciji obrađivao svoja polja, razvijao svoju kulturu i umjetnost te štovao Majku zemlje - Li, benevolentno agrarno božanstvo za koje su smatrali kako im osigurava mir i blagostanje. Kako svemu lijepom dođe kraj, tako se i ovo pleme našlo pred velikom kušnjom. Isprva se prijetnja dvaju dalekih sila - Kasavirskog carstva i kraljevstva Orinoha činila dalekom i nebitnom, no kako su protjecala desetljeća a sa njima i vojna osvajanja tih dvaju sila, Haman dal'Li su shvatili kako će morati promijeniti način života ili izumrijeti.

    Pošto nisu bili vični ratovanju, morali su razviti drugačije tehnike preživljavanja. Poznavanje biljaka tako im je omogućilo i uvid u nekolicinu otrova koje su uspješno koristili u prvim napadima na svoje područje. Pošto su bili brojčano nadjačani, morali su razviti gerilski, neki bi čak rekli i prljavi način ratovanja, postavljajući zasjede i raznovrsne zamke. Promjene su zahvatile i njihovo društveno uređenje - primat u odlučivanju su preuzele žene, čije vijeće šest sestara sada i vodi pleme. Njihova se religija pak preobrazila u izopačeni kult štovatelja "Majke zaštitnice" koja ne preže ni pred čim kako bi osigurala svjetliju budućnost sojoj djeci. Iako je pleme prije bilo izolirano, strance koji su se slučajno zatekli na njihovu području dočekivalo je sa čuvenom gostoljubivošću. Sada je međutim društvo Haman dal'Li iznimno ksenofobno, a špijunaža im nije strana u postizanju prednosti nad neprijateljem.

    Sve te promjene im nažalost nisu uspjele osigurati opstanak na njihovim svetim ognjištima. Da nije bilo vizije jedne od šest sestara o konačnom obračunu dvaju neprijateeljskih sila, i to ni manje ni više nedaleko njihova sela, Haman dal'Li bi sigurno u potpunosti izginuli. Smatrajući tu viziju znakom od Majke same, pleme se, uz nikad veću vjeru i nikad veću odlučnost da se zaštiti, zaputilo u nepoznato.

    Eto, znam da je kičasto, ali kolko vidim ipak malo drugačije od ostalih.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  9. #69
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Jopen' ?

    Ma super.Barem nije ko prosli put da pola igraca ne zeli napisati vise od 3 reda teksta u kojem su samo akcije .

  10. #70

    Re: Jopen' ?

    Jopax je opet MiA.

  11. #71
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Jopen' ?

    Ughrheniar (UG-RE-NI-JAR)

    Nomadski narod stepa i pustinje, tamne kose, oniks tamnih očiju, visokog rasta i suncem opaljenom kožom.
    Dio njihove svakodnevne odjeće su tamne krpe koje motaju oko glave, tako da im samo oči ostanu vidljive. Predaja govori da je na postanku svijeta praotac Urgos osnovao pleme, koje mora lutati zemljom sve dok ne pronađu obećanu zemlju, Gher`Khul, mjesto gdje duše njihovih predaka prebivaju do kraja svijeta. Oni su brzi, i često se kreću po noći, brzim napadima i iznenađenjem često pobjeđuju protivnika prije nego ovaj i prebroji napadače. Lovci i skupljači, krajnje ne vični mirovanju, nestalni poput pustinjskog vjetra.

    Sinopsis:
    -Vjera: Kult predaka
    -Način ratovanja: Blitz i Gerila
    -Nomadi i lovci, manje iskusni u ratarstvu
    -Muškarci i žene su ravnopravni u svakodnevnom životu i u bitci (jel mogu to?)
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  12. #72

    Re: Jopen' ?

    Ajmo se dogovorit da krećemo od ničega kao i u prvoj igri, jedino da neznam, svatko može odabrat jedan bonus koji nam čika Jopax da pa da je pleme napredno u tome.

  13. #73
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Jopen' ?

    kad se počinje? bas sam zabrijo na strategije a Civ mi mal vec dosađuje
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  14. #74
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Jopen' ?

    Pa to mi nekak i ima najviše smisla. Kaj ja znam, svi bi trebali moć znat gradit rudimentarne zaklone, tražit hranu / vodu, izrađivat kameno oruđe itd, a jedni bi mogli uz to radit i oružje, drugi obrađivat zemlju, treći gradit bolje nastambe itd, ovisno o karakteru plemena.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  15. #75
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Jopen' ?

    al imam nekoliko pitanja,

    1. ako naprimjer neki igrač objavi napad, i on se treba dogoditi sljedeći turn, možemo li mi onda došapnuti GMu da smo napravili nekakvu zasjedu ili neki suprajz?

    2. Kolika je moguća diplomacija među plemenima (mir-rat) ili i trgovanje resursima (prirodna privreda)

    3. Imaju li resursi na mapi kao u Civ ili je sve dostupno svima

    4. koliko naše mjesto utječe na nas? hoće li neko kod vode imat povoljnije nego netko u pustinji?
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  16. #76

    Re: Jopen' ?

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    al imam nekoliko pitanja,

    1. ako naprimjer neki igrač objavi napad, i on se treba dogoditi sljedeći turn, možemo li mi onda došapnuti GMu da smo napravili nekakvu zasjedu ili neki suprajz?

    2. Kolika je moguća diplomacija među plemenima (mir-rat) ili i trgovanje resursima (prirodna privreda)

    3. Imaju li resursi na mapi kao u Civ ili je sve dostupno svima

    4. koliko naše mjesto utječe na nas? hoće li neko kod vode imat povoljnije nego netko u pustinji?
    Pogledaj prošlu partiju, premda je Jopax rekao da će mijenjati neke stvari. Više je RP, manje mehanička stvar.
    viewtopic.php?f=108&t=40824

  17. #77

    Re: Jopen' ?

    Što se tiče diplomacije, jedino što ja mogu dat za zamjenu su žene i ljekovite biljke tak da znate.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Jopen' ?

    Ti ćeš da budeš u ledenoj pustinji, gdje je zemlja neplodna za biljke a prehladno je za razmnožavanje

    I da kao što arby reče, više je RP, mehanika je tu samo da nekakav balans i doslijednost održava, iako mislim da bih stvarno trebao standardizirati sve rollove i što možete od njih dobiti
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  19. #79

    Re: Jopen' ?

    Ono od prošli pit što se tiče rollova je bilo dobro, a to govorim ja koji je konstantno gubio stanovnike. Nego, da se mi dogovorimo o ovoj ledenoj pustinji, ako je hladno ljudi će biti svi na okupu da im bude toplo, a najbolje se zagrijaju na jedan poseban način tako da, si siguran da nećeš običnu božicu plodnosti i njezine hramove nego zapravo želiš među plemenske orgije?

  20. #80

    Re: Jopen' ?

    No,no,budimo ozbiljni.

  21. #81

    Re: Jopen' ?

    Dobro, bit će samo bordeli i božica plodnosti.

  22. #82

    Re: Jopen' ?

    Ok,plemenske orgije su ipak malo previse.(doduse,uvek mozes voditi pleme amazonki..khm khm..)

  23. #83
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Jopen' ?

    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Ok,plemenske orgije su ipak malo previse.(doduse,uvek mozes voditi pleme amazonki..khm khm..)
    Pusti ga..bit ce mu lakse oteti zemlju

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Jopen' ?

    guys me no play...saznao da me nece bit doma preko praznika...znaci 1 mjesto slobodno

  25. #85
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Jopen' ?

    Zar ponovo brate bongmane?

  26. #86
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Here
    Postova
    2.993

    Re: Jopen' ?

    mah...maybe next time...a uostalom ja bi uvjek bio onaj zadnji debil kojeg bi svi cekali da posta kako bi mogo update...

  27. #87

    Re: Jopen' ?

    Jel popunjeno mjesto GM-a, ja bi išao u to ali samo za pomoć pri pravilima, a ovo ostalo kad nikog nebi bilo onda bi ja napravio kaj bi već trebao.

  28. #88
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Jopen' ?

    mislim da se nitko nije zainteresirao za gm-a osim jopaxa
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  29. #89

    Re: Jopen' ?

    Jež ga, Sickpetey i Forenger di ste?

  30. #90

    Re: Jopen' ?

    ?Tu sam.
    Koliko nas zapravo igra ovo? Ja,sick,hrcak,outmind? (azer?)

Slične teme

  1. Tribes: Ascend
    By Arbiter of Change in forum Online gaming & living
    Odgovora: 52
    Posljednji post: 16-07-2013, 14:42
  2. Tribes, take two
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 162
    Posljednji post: 06-04-2011, 09:55
  3. Tribes - rasprava
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 321
    Posljednji post: 11-10-2010, 22:24
  4. Tribes-Teh Game
    By Jopax in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 100
    Posljednji post: 21-09-2010, 15:23
  5. Tribes:Vengeance
    By The BigOne in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-11-2006, 17:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •