Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Arheologija i roboti.

  1. #1

    Arheologija i roboti.

    U prastarim piramidama Egipta,od covecijih radoznalih ociju su se sakrila jos samo dva neistrazena duga kanala,precnika svega 20 cm.Do sada je bila prilicno nepoznata svrha tih dugih kanala,do danas,kada robot uzima stvari u svoje mehanicke udove.Kanali vode iz prostorije 'Kraljicina odaja' sve ka povrsini piramide,vec je pokusavano da se otkrije sta prikriva i da se istrazi taj skuceni prostor,ali su arheolozi nailazili na krecnjacke zidove koji su onemogucavali dalje kretanje kamere.Konstruktori ovog robota su sigurni da ce on biti u stanju da izbusi rupu u zidicu i da konacno otkrije sta se krija iza svih tih pregrada.Dugacak je 60 a sirok 14 cm,opremljen je high tech opremom i senzorima,kao i malenom busilicnom.Ukoliko sve bude islo po planu-slagalici zvanoj Keopsova piramida ce biti dodan jos jedan delic.Zbog osetljivosti,robot ce morati da pazljivo deluje unutar kanala,bez naglih pokreta zbog opasnosti obrusavanja,sto bi najverovatnije dovelo do sloma neke unutrasnje konstrukcije.
    *(vasi komentari,misljenje,zapazanja,korisne informacije)*.

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Currently resting at Praven.
    Postova
    1.405

    Re: Arheologija i roboti.

    To s piramidama mi je oduvijek privlačilo pažnju.
    Sada sam se sjetio da su arheolozi našli nekakav prolaz ispod Sfinge u Egiptu. Jel se to istražilo i ima li informacija o tome?
    ProCRoWar Clan <3<3<3
    WoW <3 <3

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Arheologija i roboti.

    Mislim da nije, jer se bi to moralo probijati, a egipatska vlada to ne dopušta jer bi se Sfinga zbog toga mogla urušiti. Inače, teoretičari o tome da je Atlantida postojala i posjedovala tehnologiju za let svemirom tvrde da se ispod dokazi o postojanju Atlantide i njezina tehnologija.

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Arheologija i roboti.

    hoces ti reci da fkt mislis da je postojala ovdje civilizacija koja je imala tehnologiju za let svemirom a da ju nisu htjeli podjeliti sa ostatkom svijta, te da je cjela njihova civilizacija bila u 1 gradu koji je potonuo? bez prezivjelih na cjelom ostalom svijetu?

  5. #5
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Arheologija i roboti.

    Jedva čekam za probijanje piramide, Forengner hvala na informaciji
    Inače, meni je interesantna ta "misterija piramide", mnogo ljudi kaže da im se desilo nešto čudno dok su bili nasamo u piramidi, čak i Napoleon Bonaparte, koji je izašao sav potresen i blijed. Nikad nikom nije rekao što mu je bilo u piramidi.
    Pa čak i onaj čovjek koji je tvrdio da piramide imaju magična svojstva kad je našao staru, okamenjenu mačku u piramidi. Napravio je patent:

    Napravio je malenu piramidu od kartona. Kupio je dva žileta. Jedan je stavio u piramidu, a drugi pored piramide. Sve je to ostavio vani. Nakon nekoliko noći, ako se dobro sjećam, ona u piramidi je bila čak malo oštrija, a ova druga je otupjela. Zatim je ponovio proces sa dvije tupe britve, ona u piramidi se naoštrila.
    To je patentirao, ako se dobro sjećam... Davno sam to čitao.
    Липе цвату и у Србији!

  6. #6
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Arheologija i roboti.

    Yep.
    Piramide su drevna, kamena, ogromna, najskuplja i najzahtjevnija ikad u povijesti .. oštrila.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  7. #7
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Arheologija i roboti.

    Lijepo si to objasnio
    Липе цвату и у Србији!

  8. #8
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Arheologija i roboti.

    = Citat = Izvorno postao Chupacabra
    Jedva čekam za probijanje piramide, Forengner hvala na informaciji
    Inače, meni je interesantna ta "misterija piramide", mnogo ljudi kaže da im se desilo nešto čudno dok su bili nasamo u piramidi, čak i Napoleon Bonaparte, koji je izašao sav potresen i blijed. Nikad nikom nije rekao što mu je bilo u piramidi.
    Pa čak i onaj čovjek koji je tvrdio da piramide imaju magična svojstva kad je našao staru, okamenjenu mačku u piramidi. Napravio je patent:

    Napravio je malenu piramidu od kartona. Kupio je dva žileta. Jedan je stavio u piramidu, a drugi pored piramide. Sve je to ostavio vani. Nakon nekoliko noći, ako se dobro sjećam, ona u piramidi je bila čak malo oštrija, a ova druga je otupjela. Zatim je ponovio proces sa dvije tupe britve, ona u piramidi se naoštrila.
    To je patentirao, ako se dobro sjećam... Davno sam to čitao.


    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #9
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Arheologija i roboti.

    lol e super. Još bi bolje bilo da nisam na mobitelu, ne znam jesi li stavio sliku ili video ili koji penis[sup:9vxmf0sf]TM[/sup:9vxmf0sf].
    Липе цвату и у Србији!

  10. #10
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Arheologija i roboti.

    Video. U kojem imaš potvrdu da je to "SIVE PIRAMIDE SILOM - JA IMAM MOĆ" obični idiotizam
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Arheologija i roboti.

    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    hoces ti reci da fkt mislis da je postojala ovdje civilizacija koja je imala tehnologiju za let svemirom a da ju nisu htjeli podjeliti sa ostatkom svijta, te da je cjela njihova civilizacija bila u 1 gradu koji je potonuo? bez prezivjelih na cjelom ostalom svijetu?
    Ja sam samo to spomenuo...

Slične teme

  1. Arheologija
    By Forengner in forum SCIENCE!
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 03-11-2010, 14:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •