Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 83 od 83

Tema: Tenkovi.

  1. #61
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Tenkovi.

    Bas sam prije par dana poceo igrati World of tanks i nikada prije nisam cuo za Mausa...stvarno je to bila mrcina od tenka. Inace sam ko klinac sastavljao makete. Jos i danas imam Stug-a III na stolu
    Nasao sam nesto vrlo zanimljivo..
    http://en.wikipedia.org/wiki/Landkreuzer_P._1000_Ratte
    Da je napravljen ,bio bi to najveci tenk na svijetu.

  2. #62
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Tenkovi.

    Maus nikad nije bio mrcina od tenka. Maus nikad nije bio.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #63
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Tenkovi.

    Ovo još zanimljivije, sami pogled te ubije a ne tenk...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Landkreuze ... 00_Monster

  4. #64
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Tenkovi.

    Jebote koje tenkčine, Nijemcima se mora priznati maštovitost Samo sumnjam da bi takav tenk dugoročno bio efikasan, bio bi spor i vremenska razlika između dva pucnja bi bila dovoljna da pješadija pobaca neke eksplozive po trupu. Ovo je više kao mobilna artiljerija

  5. #65
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Tenkovi.

    Ratte i Monster su zamišljeni kao tenkovi koji nikada nebi smjeli biti manje od jednog kilometra od najbližeg neprijatelja. Ali failaju mnogo, i Albert Speer je jedini dašak razuma u cijelokupnoj Hitler-nazi priči. Also, on je jedini razlog zašto Njemačka nije krenula u proizvodnju miša, štakora i monstruma, zajedno sa ubertopovima kalibra jednog metra.
    Osobno mislim da bi mnogo učinkovitije bilo da su negdje '43. nacisti dali procuriti kako se u jednoj od brojnih uništenih tvornica na sjeveru/zapadu počinju proizvoditi ta čuda. Odgovor Savezničkih snaga bi bio interesantan, i vjerojatno bi mnogo resursa bilo potrošeno u neutraliziranju te prijetnje, ili u opremanju vlastitih trupa na sukobljavanje sa nepostojećim tenkom.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  6. #66
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Tenkovi.

    Bilo je sličnih pokušaja, jednom su kao sastavni dio špijunske operacije htjeli ubaciti nekoliko posebno izučenih njemačkih vojnika koji savršeno vladaju engleskim među saveznike da bi dobili korisne informacije, ali neki je visoki časnik uhvaćen sa popratnim dokumentima koji su sadržavali detalje toga plana. Međutim, među savezničkim trupama je izbila panika jer je manje-više svako bio sumnjiv da je zapravo "njemački špijun", što je zapravo više oduševilo njemačke visoke časnike nego da su zapravo njihovi vojici uspješno ubačeni među neprijatelje.

    Također, jedan "svjež" primjer iz Domovinskog rata - JNA i srpske paravojske su '91 bacali pozamašnu količinu granata, uz popratnu tešku artiljeriju na jednu šumu u blizini Vukovara. Hrvatski novinari su davali "izvještaje" tipa - danas su području *ime* poginula trojica gardijska zbog neprijateljskog minobacačkog napada, dok su još deset ranjeno, bla,bla,bla. Nakon toga bi, naravno, navalili još žešće. Tko zna dokle bi to trajalo da se neki novinar "genijalac" nije izlanuo da zapravo nema nikoga u šumi.

  7. #67
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Tenkovi.

    Ne(učinkovitost) tenkova je tema koja se u vojnoj znanosti izučava već jako dugo. Je li jači oklop ili protuoklop je nešto poput onoga je li prvo bilo jaje ili kokoš. Uglavnom, nema samo jednog odgovora. Kao i sva druga tehnička vojna sredstva, tenk ima svojih mana i slabosti, no sve to najviše ovisi najviše o taktici, situaciji na bojištu, konfiguraciji terena, rasporedu i snazi sukobljenih jedinica, logistici i tako dalje. U ratu su jako rijetke situacije 1v1 koje donose pobjede u bitkama. Na jednom ratištu tenk će biti laka meta protuoklopnim sredstvima, dok će na drugom od njega naprijatelj masovno bježati čim čuje zvuk motora. Uglavnom, do sada se u praksi nikada nije pokazalo da bi tenk trebao izaći iz upotrebe zbog svoje tromosti u usporedbi sa zrakoplovima i raketama, uostalom niti jedna vojska na svijetu se ne lišava ni teških stacionarnih artiljerijskih sustava. Svako sredstvo ima svoju svrhu uz pravilnu potporu drugih jedinica, niti jedno nije u stanju samo dobiti rat. Ako tenk ima dobru potporu zračnih, artiljerijskih, pješadijskih i antiprotuoklopnih jedinica, jednako je smrtonosan danas kao što je bio prije 60-70 godina, kao što je i jednako ranjiv ako se nađe nezaštićen na bojišnici i jednako će ostati zaglibljen u nekoj pustojebini ako ostane bez benzina ili municije. Uglavnom, bez obzira na troškove proizvodnje i održavanja, te razvoj protuoklopnih sustava, tenkovi će još dugo krstariti bojištem i nitko ih se neće u cijelosti odreći.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Tenkovi.

    A da se odmaknemo malo od Drugog rata a?


    Meni jedan od najdražih tenkova.T-80.

    Kad se već priča o oklopnoj zaštiti...

    Let the good times roll...

  9. #69
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Tenkovi.

    E sad kad smo se odmakli malo od WWII, M-84 je tenk kojeg su se na našim prostorima bojale sve strane tijekom 90-ih.

    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  10. #70

    Re: Tenkovi.

    Da li je neko raspolozen za malo nagadjanja?
    Tema: ruski tenk nove generacije,
    Ima raznoraznih podataka,koji su najverovatnije netacni,od tonaze tenka do tipa municije koje koristi.Vase pretpostavke?Pobljsani t-90?Potpuno novi tip tenka?

  11. #71
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Tenkovi.

    <<<TROLLEYPOST>>>

    Novi model višenamjenskog ruskog tenka namjenjenog zapadnom tržištu koji možete koristiti na kopnu, u vodi i svemiru. Niski troškovi održavanja i mogućnost dopuhavanja običnog zraka iz pluća čine ga konceptom vrijednim divljenja.

    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  12. #72

    Re: Tenkovi.

    Woah!Mogu da zamislim snagu i izdrzljivost ovog vozila!Od najkvalitetnije kineske plastike zar ne?Profitabilno nema tu rasprave.

    <zar i ti guzda >

  13. #73
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Tenkovi.

    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Da li je neko raspolozen za malo nagadjanja?
    Tema: ruski tenk nove generacije,
    Ima raznoraznih podataka,koji su najverovatnije netacni,od tonaze tenka do tipa municije koje koristi.Vase pretpostavke?Pobljsani t-90?Potpuno novi tip tenka?
    Black Eagle.
    Nažalost nikad zaživio.
    Ima besposadnu kupolu.

    Let the good times roll...

  14. #74
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Tenkovi.


  15. #75
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Tenkovi.

    Hvala Forengneru i ekipi, par informacija i slika sam uvalio u PowerPoint o naoružanju i dobio sam 5 + pohvale nastavnice koju je jebeno teško impresionirat i cijelog razreda
    Svi smo mi Mirko.

  16. #76

    Re: Tenkovi.

    Drago mi je sto je neko korsno iskoristio materijal teme. Koje si tenkove prezentirao?

  17. #77
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Tenkovi.

    A išao sam na komplet naoružanje WW2 pa nisam mogao sve tenkove koje sam htio, ali stavio sam više manje najvažnije. Dakle, VK 1602 Leopard, PzKpfw IV, Tiger, Tiger II., T - 26, T - 28, KV, IS, M3 Stuart, M2 Light Tank, M4 Sherman, M26 Pershing. Od lovaca sam stavio Jagdpanthera, Ferdinanda i SU-152, a od nedovršenih projekata Mausa i Landkreuzera. Dakle, bilo je par slajdova o tenkovima (što je tenk, vrste istih, čemu služi i to) i za svaki tenk jedna slika, a ja sam svaki posebno prezentirao. Rekla je i sama da se začudila kako sam upamtio sve brojeve oko tenkova (rekao sam joj točan kalibar topa, brzinu i debljinu oklopa sprijeda) i normalno, informacije o tenku (gdje se koristio, koliko se proizvodio i sl.). Tako da, da, sad se malo prozorim
    Svi smo mi Mirko.

  18. #78
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Tenkovi.

    Novi slogan:
    Uz PC PLAY Forum čak i TI možeš imati prosperitetan i sretan život!
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #79

    Re: Tenkovi.

    Vk leopard je nepoznat i nevazan. A ni Persh nije bio favorit.
    Zanemari World of Tank's.
    Najvazniji su bili Tiger,Sherman,T-34,T-34/85 Panzer IV i Panther.
    Zasto si stavio Leoparda,on je stao na prvom prototipu. :/

  20. #80
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Tenkovi.

    Je stavio sam i Panthera.
    A šta se tiče Leoparda, neznam, prvi mi je pao na pamet. Išao sam to stavit tek tako da im pokažem da su im većina tih kvalitetnijih tenkova bila nazvana po nekim životinjama iz roda mačaka (Leopard, Pantera, Tigar...) pa mi se neznam , tako činilo okej
    A za Pershinga je dosta ljudi čulo pa nije veliko zlo da ga stavim.
    I ne, World of Tanks je zakon jerbo sam većinu stvari od tamo i doznao (uključujući i ljude koji su mi pomagali tmao)
    Svi smo mi Mirko.

  21. #81
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Tenkovi.

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Novi slogan:
    Uz PC PLAY Forum čak i TI možeš imati prosperitetan i sretan [s:1py5j0nw]život[/s:1py5j0nw]!
    Samo zbog ovoga sam morao dodati novi kod
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  22. #82

    Re: Tenkovi.

    Ne kazem da je World of Tanks los,ali da nije nepogresiv izvor,ipak,gomila tenkova u igri ni ne postoji.WOT forum je super,tamo imas dosta zanimljivih threadova o tenkovima i ratnim masinama uopsteno.
    Leopar nije kvalitetan, :c on je jedva i napravljen. Salim se,Leoparda je kasnjenje ubilo,mogao je da bude dobar HQ tenk.
    @Pingu:Jej!
    Pingu je [s:1l9s6rwf]zao[/s:1l9s6rwf]Skul!

  23. #83
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Tenkovi.

    Meni je najdraži T-90. Ako ima netko neke detaljnije informacije (za koje možda neznam), volio bi da mi linka.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •