Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 68

Tema: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

  1. #31
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Ne pase svakoj igri fotorealizam. Posebice u RPG igrama.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #32
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Nisam baš siguran limitiraju li konzole napredak u grafici na PC-u.

    Evo, GTA IV meni dan danas izgleda fenomenalno na PC-u. Doduše, to što su totalno zasrali PC verziju katastrofalno lošom optimizacijom, drugi je par rukava. Ali, meni igra izgleda super.

    I, ono, nekako sam zahvalan toj stagnaciji grafike na PC-u jer više ne moraš radit upgrade svakih 6 mjeseci, kako je bilo aktualno pred jedno pet godina.

    Osim toga, Black Ops mi izgleda sasvim solidno.

    Ali, prije bih rekao da konzole limitiraju gameplay u igrama na PC-u. Pogledajte Crysis 1 i Crysis 2. Dumbani gameplay.

    No opet, GTA IV i Red Dead Redemption opet me i tu opovrgavaju, tako da je i optuživanje konzola za dumbanje gameplaya na PC-u vrlo diskutabilno.

    Trendovi se mijenjaju. Više nikada nećeš vidjeti kompleksne naslove poput Planescape Torment ili Baldur's Gate već sve više "filmskih" igara poput Call of Duty koji ponude 5 sati gameplaya.

    No hardver će se uvijek prodavati jer će uvijek bit ekipe kojoj neće biti dosta onih 60 fps-a u nekoj igri. On hoće 260.

  3. #33
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Inače, prvi Crysis, kao i Warhead su imali potpunu podršku za Xbox 360 kontroler. Iako nije izašao na Xboxu, Crytek je kontrolnu shemu prilagodio pucačinama poput Halo-a.
    Niti jedna kontrola nije falila na kontroleru, stoga ne možemo pričati o dumpanju gameplaya zbog kontrola.
    Tko ima Xbox 360 kontroler, čisto može probati igrati igru na taj način.


  4. #34
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    PC grafika može napredovati bez potpore preskupog hardwarea. Konzole su zapravo najbolji dokaz tome. Ako pogledate grafiku Killzonea 3 ili Red Dead Redemptiona, riječ je o stvarno prekrasnim igrama u rangu Crysisa i sličnih naslova. S druge strane, PC grafika bi mogla biti na razini CGI trailera. Ako pogledate što nudi nadolazeći WItcher 2, mislim da će Crysis konačno biti maknuti sa vrha liste.

    Glede samog gamplaya, promjene su u skladu s trendovima. Zaboravite da ćete ikada više vidjeti kompleksnost Baldur's Gatea.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #35
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Inače, prvi Crysis, kao i Warhead su imali potpunu podršku za Xbox 360 kontroler. Iako nije izašao na Xboxu, Crytek je kontrolnu shemu prilagodio pucačinama poput Halo-a.
    Niti jedna kontrola nije falila na kontroleru, stoga ne možemo pričati o dumpanju gameplaya zbog kontrola.
    Tko ima Xbox 360 kontroler, čisto može probati igrati igru na taj način.

    Sve znam. Imao sam X360 kontroler i vidio sam kontrolnu shemu.

    No ovdje nisam mislio na kompleksnost kontrola ili štogod, već na kompleksnost dizajna. Recimo Crysis 1 je bio shooter totalno otvorenog dizajna levela, dok me Crysis 2 podsjeća na totalni straightforward shooter tipa CoD.

    S druge strane, ponavljam, GTA IV i Red Dead Redemption me opovrgavaju.

    Stoga, izgleda da nije stvar u konzolama i njihovom limitirajućem hardveru, već o trendovima.

    Ne znam kak vi, no ja osobno više nemam živaca za ludo kompleksne RPG-ove poput Baldura i Planescape Tormenta.

    Mass Effect mi je super, no možda ipak malo pretjerano vuče na shooter, dok mi je The Witcher recimo genijalan. Taman dovoljno kompleksan i jednostavan, a opet se radi o PC ekskluzivi.

  6. #36
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    Ali, prije bih rekao da konzole limitiraju gameplay u igrama na PC-u. Pogledajte Crysis 1 i Crysis 2. Dumbani gameplay.

    No opet, GTA IV i Red Dead Redemption opet me i tu opovrgavaju, tako da je i optuživanje konzola za dumbanje gameplaya na PC-u vrlo diskutabilno.
    Ne bih rekao da su konzole krive. Možda sam već dosadan koliko se ponavljam, ali mislim da je to nekakva strategija vezana za industriju igara. Znači ne za ljude koji direktno izmišljaju zabavne koncepte za nove igre niti potrošače koji ih igraju, nego isključivo na segment koji to gleda kao čisti profit i posao. Čim veću zaradu uvijek traže pojednostavljivanjem i poglupljivanjem gameplaya. Možda visokobudžetni naslovi naprave najviše u razvoju računalne grafike, ali da nema indie scene i developera s nešto drukčijim pogledom na čitavu stvar imali bismo cijelo vrijeme jednake igre sa jednakim gameplayom samo sa boljim tehničkim elementima. Što i nije daleko od sadašnje realnosti - od Operation Flashpointa i možda još kojeg bisera nisam vidio neke pretjerane originalnosti u FPS žanru.

    Evo, npr. sada igram Mount & Blade Warband i divim se igri. Zaista. Odavno nisam igrao nešto tako dobro i zarazno, podsjetilo me na neka starija vremena kad sam se tako divio mnogim igrama. M&B je klasični primjer igre u kojoj te uopće nije briga za lošu grafiku već te igrivost osvaja. Imajući na umu sve mogućnosti i feature koje igra nudi, mogu odmah zaključiti da se ni iz jednog visokobudžetnog projekta nije mogla stvoriti takva igra jer nikome ne bi ni palo na pamet uvoditi toliko detalja u gameplay, poput mogućnosti upravljanja dvorcima, selima, gradovima i na kraju cijelim kraljevstvima zapovijedajući vlastitoj vojsci. Da je izdana pod zastavom EA-a dobili bismo vjerojatno nešto sličnije Oblivionu sa fast travelom, repetitivnim bitkama, prejednostavnim kontrolama za gejped, te možda malo boljom grafikom i AI-em.

    Možda je to stvar trenda, i nije da nema sjajnih igara danas, ali samo kad se zaželiš nečeg jednostavnog i adrenalinskog. "Ono nešto" što ima spomenuti Mount & Blade, odnosno te silne mogućnosti, to mislim da nema nijedna igra danas. Osim možda isto odličnog Dragon Agea koji se drži hardcore RPG žanra.

  7. #37
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    No ovdje nisam mislio na kompleksnost kontrola ili štogod, već na kompleksnost dizajna. Recimo Crysis 1 je bio shooter totalno otvorenog dizajna levela, dok me Crysis 2 podsjeća na totalni straightforward shooter tipa CoD.
    FarCry 2 ili Just Cause 2 su daleko otvorenije pucačine od Crysisa, a oboje su multiplatformski naslovi.

  8. #38
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Just Cause 2 nije pucačina (FPS) nego sandbox. To je jedino što danas cvate, bilo multiplatformski ili ekskluzivno za konzole.

  9. #39
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao IgGy
    No ovdje nisam mislio na kompleksnost kontrola ili štogod, već na kompleksnost dizajna. Recimo Crysis 1 je bio shooter totalno otvorenog dizajna levela, dok me Crysis 2 podsjeća na totalni straightforward shooter tipa CoD.
    FarCry 2 ili Just Cause 2 su daleko otvorenije pucačine od Crysisa, a oboje su multiplatformski naslovi.
    Ok, istina. Zaboravio sam na te igre. Doduše, u Far Cry-u 2 AI je katastrofa, dok za Just Cause 2 generalno nemam zamjerki. On je zvijer za sebe.

    Eto. Konzole nisu krive. Krivi su trendovi.

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao IgGy
    No ovdje nisam mislio na kompleksnost kontrola ili štogod, već na kompleksnost dizajna. Recimo Crysis 1 je bio shooter totalno otvorenog dizajna levela, dok me Crysis 2 podsjeća na totalni straightforward shooter tipa CoD.
    FarCry 2 ili Just Cause 2 su daleko otvorenije pucačine od Crysisa, a oboje su multiplatformski naslovi.
    te igre su sranje

  11. #41
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao IgGy
    No ovdje nisam mislio na kompleksnost kontrola ili štogod, već na kompleksnost dizajna. Recimo Crysis 1 je bio shooter totalno otvorenog dizajna levela, dok me Crysis 2 podsjeća na totalni straightforward shooter tipa CoD.
    FarCry 2 ili Just Cause 2 su daleko otvorenije pucačine od Crysisa, a oboje su multiplatformski naslovi.
    te igre su sranje
    Far Cry 2 je sranje, no Just Cause 2 je čista zajebancija i zabava jer, od samog starta developer igru nije shvaćao ozbiljno, već kao punokrvnu zabavu.

    Crysis 1 je bio specifičan naslov i sumnjam da ćemo ikada vidjeti sličnu igru.

  12. #42
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Ak nije pucačina nije ni sandbox, sandbox baš i nije žanr, prije bi možda bio TPS. Al to sad trenutno i nije bitno ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  13. #43
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Onda je i GTA pucačina? To je već sasvim dobro iskristalizirani sandbox žanr koji uključuje pucnjavu i vožnju raznih vozila.

  14. #44
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Road to Zion
    Postova
    2.119

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ne pase svakoj igri fotorealizam. Posebice u RPG igrama.
    Potpis. Uživit se u igru je nemoguće ako je fotorealistična.
    I ja imam avatar s božićnom kapicom!

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    zašto?

  16. #46
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Znači, Witcher2 će po tome failat
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #47
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ne pase svakoj igri fotorealizam. Posebice u RPG igrama.
    Potpis. Uživit se u igru je nemoguće ako je fotorealistična.

  18. #48

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Ne pase svakoj igri fotorealizam. Posebice u RPG igrama.
    Potpis. Uživit se u igru je nemoguće ako je fotorealistična.
    Wat? Ne vidim kakve veze imaju žanr i grafika.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    pa jerbo ti za rpg treba mašta, nemože to svaki maloumnik igrat, a kad imaš mašte onda zamišljaš kak to izgleda, fensi grafika samo kvari doživljaj, logično ne?

  20. #50
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Ne, dobra grafika je uvijek bolja od lose grafike. Normalno dobra grafika /= fotorealisticna grafika.
    Well, as long as it's interesting.

  21. #51
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    pa jerbo ti za rpg treba mašta, nemože to svaki maloumnik igrat, a kad imaš mašte onda zamišljaš kak to izgleda, fensi grafika samo kvari doživljaj, logično ne?
    I Bloodlines je RPG, pa bi mu fotorealistična grafika bila baš po mjeri.
    Uz to, RPG elitizam, pogotovo danas kad su jednostavniji od pucačina.

  22. #52
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Nebi se ograničio na RPG, Deus Ex-u i Alpha Protocolu paše fotorealizam, dok recimo jedan Fable nebi profitirao od toga. Rekao bih da je stvar do atmosfere u igri, a ne samog žanra...

    EDIT: I znam što će reći ljudi, niti jedna od tih igara nije RPG, ali vrijeme je da se pomirimo s činjenicom, to su predstavnici 3 RPG škole današnjice...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Deus je star 10 godina.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  24. #54

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    EDIT: I znam što će reći ljudi, niti jedna od tih igara nije RPG, ali vrijeme je da se pomirimo s činjenicom, to su predstavnici 3 RPG škole današnjice...
    Ne znam zašto kad je AP vjerojatno najbolji novi RPG čisto gledano sa RPG stajališta.
    I to najbolji u smislu da trči krugove oko konkurencije, eventualno dok ne izađe Witcher 2 ako je vjerovati svemu što CDPR devovi kažu.

  25. #55
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    = Citat = Izvorno postao Feanor
    EDIT: I znam što će reći ljudi, niti jedna od tih igara nije RPG, ali vrijeme je da se pomirimo s činjenicom, to su predstavnici 3 RPG škole današnjice...
    Ne znam zašto kad je AP vjerojatno najbolji novi RPG čisto gledano sa RPG stajališta.
    I to najbolji u smislu da trči krugove oko konkurencije, eventualno dok ne izađe Witcher 2 ako je vjerovati svemu što CDPR devovi kažu.
    Ako zanemariš činjenicu da se igra kao malo kompliciraniji Mass Effect, a ako ćemo gledati baš RPG kao Role Playing Game onda je savršen RPG, jer imaš lika i ''igranje uloge'' tog lika je genijalno izvedeno, a ako ćemo geldati po nekim drugim RPG kriterijima (koji su više manje objektivni) onda je pucačina s nabuđenim ''talk tree-om'' ...

    @King Mortal - Mislio sam na novog Deus Ex-a,novom deus ex-u savršeno paše realizam, a stari deus ex da je napravljen danas bi se isto furao na realističan stil kao i prije deset godina, kad naravno nije mogao biti FOTOrealističan
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  26. #56
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    ne postoje objektivni rpg gameplay kriterijumi, jer se gameplay kod rpg-ova najčešće razlikuje od igre do igre
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    pa jerbo ti za rpg treba mašta, nemože to svaki maloumnik igrat, a kad imaš mašte onda zamišljaš kak to izgleda, fensi grafika samo kvari doživljaj, logično ne?
    zašto ti za rpg treba mašta? za igre (čast izuzecima) mašta nije potrebna jer su one vizuelni medij.
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    jebo vas isus, sarkazam ono.

  28. #58
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Grafika, šta će vam to?




    Čitaj i deri
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  29. #59
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    E to te ja pitam
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #60
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Tko sabotira bolju grafiku kod pc igara?

    Achaea ima predobre opise, pogotovo kad poletiš i onda ti opisuje krajolik dole, satima sam se gubio u tome.

    Još da imam vremena za gubit na MUD-ove
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

Slične teme

  1. Odgovora: 8
    Posljednji post: 01-08-2013, 21:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •