Stranica 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikazujem rezultate 211 do 235 od 235

Tema: Nova platforma

  1. #211
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    popizdio sam zadnjih mjesec dana jer mi se grafa nenormalno grijala i bila glasna ko veš mašina, čak i nakon čišćenja od prašine i promjene paste, tak da sam jučer uzeo accelero s1 i puknuo ga gore... imao sam malih problema s heatsinkovima za vrm koji nisu pasali pa sam ih pilio...

    uglavnom, kako to sad izgleda:




    i temperature nakon 5 min furmarka:




    prije su mi temp u idleu bile oko 45C, sad oko 30C... nakon 15ak minuta skyrima, vent bi došao blizu 100% brzine vrtnje, a temp se opasno približavala 90C, ako bi vent ručno smanjio na tipa 60 ili 70% vrtnje, temp bi došla do faking 100C...

    sad mi nakon 5 min furmarka ne prelazi 60C kao što vidite, vjerujem da u igrama neće ni prismrditi iznad 60, 65C...

    dobra priprema za ljeto...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  2. #212
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    Koji ti je to vent namontiran na S1?


  3. #213
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Koji ti je to vent namontiran na S1?
    Xilence Red Wing 120 mm

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #214
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    [quote=IGoR_2803]
    = Citat = Izvorno postao "Niko Bellic":3kyn4bft
    Koji ti je to vent namontiran na S1?
    Xilence Red Wing 120 mm[/quote:3kyn4bft]
    I kakav je vent? Jel glasan ili tih? Koliko dođe?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #215
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    [quote=marijanovic]
    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao "Niko Bellic":3da4cpyx
    Koji ti je to vent namontiran na S1?
    Xilence Red Wing 120 mm
    I kakav je vent? Jel glasan ili tih? Koliko dođe?[/quote:3da4cpyx]

    ne znam kolko košta jer ga imam već dugo, a zadnjih godinu dana je stajao u ladici neiskorišten... kako god bilo, komp je sad vrlo tih, neću reći da je nečujan, ali ono što se čuje nije vent nego sam propuh zraka (ipak su nutra 2x200 mm venta i 3x 120 mm, plus ovaj u napajanju)... ali fakat je komp sad tih, prije kad se ova zujalica sa stock hladnjaka grafičke uključila to je bila veš mašina...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  6. #216
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Imao sam Xilence RedWing 80mm i nije bio baš pretjerano tih, zbog toga sam pitao.

    Stock hladnjak HD 6850/6870 ne bi trebao biti nešto pretjerano glasan. Možda ti se "začepio" ili je prozujao ventilatorčić...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #217
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Imao sam Xilence RedWing 80mm i nije bio baš pretjerano tih, zbog toga sam pitao.

    Stock hladnjak HD 6850/6870 ne bi trebao biti nešto pretjerano glasan. Možda ti se "začepio" ili je prozujao ventilatorčić...
    stock hladnjak na hd6870 je vrlo tih i ne smeta ušima... do nekih 40-50% brzine vrtnje... iznad toga je glasan i iritantan i di god piše drugačije - to je laž... na 100% je naprosto za neizdržati... u nekim situacijama sam ga čuo čak i preko slušalica... vent nije prozujao jer onda je potpuno drugačiji zvuk i to bi skužio, a nije ni zaštopan bio jer ti velim da sam ga počistio...

    xilence 120mm se opće ne čuje...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #218
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Eto sad znam da ne kupujem HD 68x0 s stock hladnjakom (znao sam i prije, gotovo uvijek je bolje nereferentno hlađenje) i da Xilence RW 120mm nisu glasni (a nisu ni skupi).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #219
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    Malo novih igračaka... SSD je 128 GB ali još nije upogonjen, sad za vikend ga čeka friška instalacija w7... od ove logitechove kombinacije keybu koristim za desktop, a miš planiram koristiti za laptop, samo moram nabaviti još jedan receiver... imam neki na poslu koji se ne koristi, a radi isto na 2.4 GHz kao i logitechov, baš me zanima hoće li raditi...



    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #220
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Win 7, zaš ne Win 8? Mislim novo je novo...

    Ako nije Logitechov, vjerojatno neće raditi. Dapače, ni mnogi Logitechovi međusobno ne rade.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #221
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Win 7, zaš ne Win 8? Mislim novo je novo...

    Ako nije Logitechov, vjerojatno neće raditi. Dapače, ni mnogi Logitechovi međusobno ne rade.
    win 8 imam na laptopu u dual boot konfiguraciji i nisu mi još najbolje sjeli... mislim, daleko od toga da su loši, ali nije mi to to... još ne... a uostalome, ne volim biti pokusni kunić, neka drugi isprobaju, a ja ću čitati i nakon toga odlučiti...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #222
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Opravdan razlog.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #223
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    ovak... instaliral sam winse na novo, polako sve podešavam i tak... jako sam zadovoljan povećanjem brzine kompa zbog diska (brži boot i brže pokretanje aplikacija, diablo 3 više ne trzucka na početku igranja itd...) ali imam jedan drugi problem, a to je da od kad sam instalirao ssd, ostali sata diskovi mi se čudno ponašaju... kad browsam do nekih foldera i kad kliknem da ih otvorim, komp stane na 2, 3 sekunde... ne zašteka cijeli komp, ostale stvari se normalno odvijaju ali windows explorer zastane na par sekundi, nakon čega normalno otvori folder i dalje je sve ok... i to samo prvi put kad otvorim folder, nakon toga ako ga ponovno pokušam otvoriti više ne... jedino ne znam da li će nakon restarta biti ista stvar, nisam probao...

    što se tiče konfiguriranja ssd-a, ne znam jesam li nešto zaboravio... enableao sam ahci u biosu prije instalacije winsa, enableao sam TRIM... trebam li još nešto?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #224
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nova platforma

    Imam OCZ Agility 3 i isti problem sa smrzavanjem explorera, a i Firefox browsera.U pocetku kada sam instalira frisko OS desavalo se cesce,a sada nakon nekog vremena sve rijede.Disk mi je dosao sa zadnjim firmwareom.Na OCZ forumu sam vidio da mnogi imaju takve probleme sa tim diskovima.Igore,probaj firmware nadograditi preko OCZ toolboxa ako nije najnoviji.

  15. #225
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    vidim da je najnoviji firmware 1.6, ja imam 1.5... ne moram valjda wipeati sve s diska zbog updatea?

    edit: zapravi je 1.5 najnoviji... znači ne moram niš updateati... ne znam kaj onda... nadam se da mi neće to previše živce piliti...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #226
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nova platforma

    Mislim da jedino mozemo cekati novi firmware.Za nadogradnju firmwarea pise da se moze nadogradivati bez brisanja podataka samo ako OS nije na disku.

  17. #227

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ovak... instaliral sam winse na novo, polako sve podešavam i tak... jako sam zadovoljan povećanjem brzine kompa zbog diska (brži boot i brže pokretanje aplikacija, diablo 3 više ne trzucka na početku igranja itd...) ali imam jedan drugi problem, a to je da od kad sam instalirao ssd, ostali sata diskovi mi se čudno ponašaju... kad browsam do nekih foldera i kad kliknem da ih otvorim, komp stane na 2, 3 sekunde... ne zašteka cijeli komp, ostale stvari se normalno odvijaju ali windows explorer zastane na par sekundi, nakon čega normalno otvori folder i dalje je sve ok... i to samo prvi put kad otvorim folder, nakon toga ako ga ponovno pokušam otvoriti više ne... jedino ne znam da li će nakon restarta biti ista stvar, nisam probao...

    što se tiče konfiguriranja ssd-a, ne znam jesam li nešto zaboravio... enableao sam ahci u biosu prije instalacije winsa, enableao sam TRIM... trebam li još nešto?

    Zato jer ti svi drugi diskovi odu u sleep mod .Znači diskovi se ne vrte i pokrenu se tek kada ih zatrebaš .Tako im se debelo produžuje vijek trajanja .Ako primakneš uho do diskova čuti ćeš kako se upali kada klikneš na neki od njih.

  18. #228
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nova platforma

    Ne znam,kod mene je to bio problem a samo sam SSD bez HDD-a imao u kucistu.

  19. #229

    Re: Nova platforma

    To je nešto sasvim drugo od onoga o čemu priča Igor.Tebi je smrzavalo pokretanje aplikacija instaliranih na SSD što je znak neispravnog SSD-a ili neke nekompatibilnosti.Ono što se Igoru događa je normalno i preporučljivo.Njemu treba par sekundi da se pokrene disk iz sleep moda na kome nije instaliran OS .

  20. #230
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nova platforma

    Ne kazem da mozda nisi u pravu,ali eksplorer je dio OS-a pomocu kojeg pristupa podacima na drugim diskovima,a OS je na SSD-u.

  21. #231

    Re: Nova platforma

    I što se dogodi ako je taj drugiSdisk u sleep modu ? Pa nemože se otvoriti folder odmah .Zato mu se i to događa samo kod prvog ulaska.Nakon doga nema tog čekanja od par sekundi tako dugo dok disk ne padne opet u sleep mod ako je neaktivan. Uosatalom ako mu to smeta može to i isključiti iako ne preporučam.Diskovi će mu daleko duže trajati ovako .

    Ti imaš stvarni problem sa neispravnim diskom ili nekompatibilnosti sa matičnom .Tebi zamrzava jer se podaci ne učitavaju kako treba iz diska u radnu memoriju .

  22. #232
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nova platforma

    Nadam se da firmware moze otkloniti problem ako je do toga o cemu pricas.
    Inace hebo ih OCZ,prvi koji sam kupio nisam mogao instalirati Win 7 gore,dosao bi do pola instalacije i stao,nakon toga ploca ga vise nije mogla prepoznati.Dobio sam novi i sad opet ovakvi problemi.

  23. #233

    Re: Nova platforma

    Drugi puta kupuj Intela ili neki drugi ali gledaj da Intel koristi takav isti kontroler na svojim diskovima .Ja već par godina imam Kingstonov SSD koji je isti Intel samo sa drugim firmwareom i jako sam zadovoljan .Nikada na njemu nisam isključivao pagefile i ostale kerifeke koje se pišu .Nema ni TRIM opciju te ga znam često i defragmentirati i nije ništa usporio od prvog dana niti me ikada zajebavo .Ne kažem da se i vi ostali trebate time povoditi .

  24. #234
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    Drugi puta kupuj Intela ili neki drugi ali gledaj da Intel koristi takav isti kontroler na svojim diskovima .Ja već par godina imam Kingstonov SSD koji je isti IntelSsamo sa drugim firmwareom i jako sam zadovoljan .Nikada na njemu nisam isključivao pagefile i ostale kerifeke koje se pišu .Nema ni TRIM opciju te ga znam često i defragmentirati i nije ništa usporio od prvog dana niti me ikada zajebavo .Ne kažem da se i vi ostali trebate time povoditi .
    Name it please.


  25. #235

    Re: Nova platforma


Slične teme

  1. Nova platforma - oko 2000kn
    By Wizard in forum Konfiguracije
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 15-02-2013, 15:11
  2. Nova grafa
    By JedimiNjoke_o in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 03-08-2012, 16:49
  3. Nova Maticna
    By Wind0ws_98 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 16-09-2009, 14:13
  4. Microsoft: Windows je još uvijek prvoklasna gaming platforma
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 28-01-2009, 22:17
  5. omiljena platforma za igranje
    By Svinjoguz in forum Gaming općenito
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 16-12-2007, 17:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •