Stranica 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 235

Tema: Nova platforma

  1. #61
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Nova platforma

    a vidim trebala je biti neka debilna izetova slika. Steta.. Propala fora

  2. #62
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Nova platforma

    Ja je normalno vidim na Operi, jeblo vas Kromče.

  3. #63
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ja je normalno vidim na Operi, jeblo vas Kromče.
    erm, ja koristim samo operu...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #64
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Nova platforma

    Onda ti neš ne štima Pređi na v11 beta, odlična je!

  5. #65
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Nova platforma

    a sta da ja napravim? Imam OM51b2

    mod preimenuj temu u "dali vidite ovu sliku izeta fazlinovica"

  6. #66
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: dali vidite ovu sliku izeta fazlinovica


  7. #67
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: dali vidite ovu sliku izeta fazlinovica

    sprdate se s moje teme, a?

    btw, ja je još uvijek ne vidim...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #68
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: dali vidite ovu sliku izeta fazlinovica

    o budale <3

  9. #69
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: dali vidite ovu sliku izeta fazlinovica

    edit:brisi

  10. #70
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    ajde sad malo ozbiljno...

    imam jebenih problema...

    digao sam nove windowse, instalirao sve lijepo najnovije drivere (čipset, gpu) itd... međutim, bez obzira koji GPU driveri su gore (probao sam sa 10.12, 10.11, 10.9, čak sa nekima iz 2009. godine) prilikom bilo kakvog 3D "loada", bez obzira je li igra u pitanju ili occt stress test, tu i tamo mi iskoči koji artefakt, ali ne zamjetno, već više kao da ekran zatreperi na tren... 2,3 puta se komp smrznuo pa sam ga morao rebootati...

    najbolje je to što OCCT PSU test prolazi bez problema 10 minuta, pola sata, a dok pokrenem npr. starcraft 2, odma se javlja problem...

    ideas anyone?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  11. #71
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Nova platforma

    Ovo bu došlo ko melem na ranu svim amd hejterima .

    1. Čipset driveri na sedmici ? Da li ti stvarno trebaju.Ja pucam samo za zvuk makar radi i bez toga.Preko updatea si sedmica sama skine ako joj baš nešto fali .
    2. Možda napajanje ipak posustaje.Taj Phenom nije šala po potrošnji .Ali to mi je manje vjerojatno .
    3.smrzavanje kompa je heben problem .Može biti 100 stvari .Pregrijavanje , slabo napajanje , neispravan čipset ili neka druga komponenta, softverski problem....

  12. #72
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Kako izgleda FurMark, baca li artefakte, blokira?

    Kakvo je stanje s testom stabilnosti proca (OCCT, Prime95)?

    Može li odvrtiti benchmarke bez problema (Recimo 3DMark06)?

    Kakvo je stanje s temperaturama pod opterečenjem?

    Stavvio si zadnji bios na ploču?

    Kad vrtiš Memtest86+, prolazio li RAM testiranje?

    A Hard provjera s Seatools ili HD tune?

    Ažurirani Windowsi i DirectX?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #73
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    @bezimeni: da, samo čekam da sickmanno doleti

    uglavnom, odoh spavati, sutra u jutro kad dođem na posao odgovorim na ova pitanja...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #74
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    uglavnom, jutros sam prije posla probao staviti grafu u drugi pcie slot - ista stvar... i skužio sam da se problem ne javlja samo u igrama, ekran "zatitra" i prilikom furmarka i 3D mark vantage-a, jedino što mi se prilikom ta dva testa nije smrznuo dok se u gta IV i starcraftu 2 redovito smrzne...

    jučer sam ponovno stavljao friške windowse - ista stvar... probao sa par revizija drivera - ista stvar.

    jutros sam također zamjenio raspored RAMa na matičnoj... kad sam otišao na posao ostavio sam prime95 blend test... sad sam se spojio remote na komp i vidim da jedan "worker" javlja grešku...

    nije valjda memorija?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Nova platforma

    A probaj samo sa jednom pločicom rama ...idi sistemom eliminacije.Problem koji imaš je meni osobno fuj .Radije bi da mi zgori neki dio nego ovakva povremena smrzavanja.Letio bi komp niz stepenice.Izvrti i mem test koji je po meni odličan alat za provjeru memorije.Anulira mogući softverski problem pošto ga pokrećeš prije butanja windowsa.

  16. #76
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    A probaj samo sa jednom pločicom rama ...idi sistemom eliminacije.Problem koji imaš je meni osobno fuj .Radije bi da mi zgori neki dio nego ovakva povremena smrzavanja.Letio bi komp niz stepenice.Izvrti i mem test koji je po meni odličan alat za provjeru memorije.Anulira mogući softverski problem pošto ga pokrećeš prije butanja windowsa.
    ma da, baš to, ne znaš u čemu je problem i sad gubim vrijeme na dijagnozu, umjesto da uživam u obnovljenom kompu...

    sad sam pokrenuo prime95 blend opet, za sada 20 min bez problema... probat ću sa memtestom preko noći, a danas ću od frenda posuditi corsaira vx 450 pa da vidim je li u napajanju problem...

    ali nekako sumnjam da je softverski problem...

    zaboravio sam napomenuti da prilikom svakog crasha u windows system logu javlja:

    "Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered"

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    Mislim da je ipak u pitanju napajanje. Zasto tako mislim? Poznato je da napajanje polako kroz godine gubi na snazi, a i problem ti se javlja kad je komp pod opterecenjem. Probaj drugo jace napajanje i pristedi si vrijeme. Mozes takodjer probat ocistit napajanje od prasine, jer napajanja su manje ucinkovita ako se pojacano griju zbog 3 tone prasine i prljavstine. Gledaj na to logicki, RAM je radio ok, grafa takoder ploca i proc su novi iz ducana. Tko je star, prljav i na izmaku snaga? Napajanje, ofkors.

    EDIT: Napajanje je 99%! Kako znam? Proc ima prioritet sto se struje tice i nakon sto on povuce svoj dio grafa nema dovoljno struje da radi pod opterecenjem i zato ti izbacuje error. Da ne otpajas sve probaj komp s nekom skroz slabom grafom. Ovo kako si opisao totalno smrdi na napajanje.


  18. #78
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Mislim da je ipak u pitanju napajanje. Zasto tako mislim? Poznato je da napajanje polako kroz godine gubi na snazi, a i problem ti se javlja kad je komp pod opterecenjem. Probaj drugo jace napajanje i pristedi si vrijeme. Mozes takodjer probat ocistit napajanje od prasine, jer napajanja su manje ucinkovita ako se pojacano griju zbog 3 tone prasine i prljavstine. Gledaj na to logicki, RAM je radio ok, grafa takoder; ploca i proc su novi iz ducana. Tko je star, prljav i na izmaku snaga? Napajanje, ofkors.
    istina, danas ću probati sa frendovim corsairom, ali nekako sumnjam... zašto? zato jer mi se i u windowsima javlja sličan problem... recimo kad scrollam po forumu, na trenutak mi se sve zazeleni... to sam zaboravio napomenuti... prime95 se još uvijek vrti i sve je ok...

    i ne zaboravi OCCT PSU test prolazi sat vremena bez problema, a mislim da je to prilično žesto test... CPU i GPU na 100% loada...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  19. #79
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    A gle, ruku na srce, ni taj VTX3D ne koristi najkvalitetnije komponente na svojim grafama i moguce je da je bas taj nedostatak struje zeznuo grafu i prouzrokovao neki defekt na njoj, pa radi tog vidis artefakte.


  20. #80
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Ma kakvo napajanje; ruku u vatru da do njega nije. Da ti to dokažem, probaj ako možeš grafu spojiti tako da nijedna komponenta osim nje nije prikopčana na taj isti kabal.

    Na tvom mjestu ja bih prvo provrtio memtest ili onaj alat od Windowsa za ram.

    Kolika je bila temperatura grafe tokom furmarka a kolika procesora u prime95? Kako su se ponašali naponi?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #81
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    temperature grafe i cpu su sasvim u redu i pod najvećim opterećenjem (gpu pod furmarkom ne prelazi 60C, isto tako cpu ne prelazi 67C pod OCCTom niti primeom)

    što se tiče napona, 12V grana ne pada ispod 12V, ako su dobra očitanja u occtu i u everestu...

    sad sam ponovno pokrenuo blend test za memoriju i nakon 2 sata su pukla 3 od 4 threada... ako je memorija ću se ubiti jer sam onda komotno mogao uzeti ddr3 matičnu i novu memoriju..

    sad ne mogu pokrenuti memtest jer sam na poslu pa se spajam remote na komp, ali budem dok dođem doma... ja sam isto uvjeren da nije napajanje ali samo zbog sigurnosti ću danas probati s corsairom...

    edit:

    ali kad malo razmislim, pa nije mi baš to simptom da bi memorija bila u kurcu... jer blinkanje ekrana, čudne boje u operi i firefoxu, i sam error code upućuju na grafu... e sad, ili joj fali struje, ili je neki softverski glitch (što mi ne bi bilo čudno jer su forumi doslovno puni istih iskustava drugih korisnika)...

    psmtr, šta je meni ovo trebalo, a tako sam se lijepo igrao na brisbaneu, sad će mi trebat tjedan, dva da opće skužim u čemu je problem...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  22. #82
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    Memorija isto moze raditi probleme ako je napajanje slabo.


  23. #83
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Memorija isto moze raditi probleme ako je napajanje slabo.
    znam da može, ali simptomi mi ne upućuju na to... jer problemi se pojavljuju i kad nema opterećenja, doduše onda se ne sruši sistem, ne javlja driver error u system logu, ali se boje izgube na trenutak, prilikom scrollanja se pola stranice na djelić sekundeo boji u zeleno itd...

    sjetio sam se još nečeg... ja sam na tu radeonku stavljao neki custom bios... možda bi trebao vratiti original bios, koji srećom imam u backupu...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  24. #84
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Ne znam, ja kad otključam sve 4 jezgre na procesoru imam artefakte znatno primjetne u browserima i isto tako ponekad slika zatitra. Grafa mi je potpuno ispravna, problem je u jezgri 3 (Core2) koja je neispravna. Naravno, tad mi ne prolazi ni OCCT ni Prime95. Zato proc držim kao x3 (core0, core1, core3) potpuno stabilan..


    Nego, jesi napon memorije ostavio na defaultnih 1.8V? Probaj s dizanjem njega na 1.9V ili više ako ti je na modulima navedeno (mnogi moduli traže 1.9V ili čak 2.1V).

    Ako ti je riknuo jedan ddr2 modul, opet je jeftinije uzeti drugi nego što bi bilo 4GB DDR3.
    Al ono, ako je ram, kako baš da je otišao kad si stavio u novu ploču, kako nije prije bilo simptoma...

    Eeee da... prbaj s tim default biosom svakako.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #85
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ne znam, ja kad otključam sve 4 jezgre na procesoru imam artefakte znatno primjetne u browserima i isto tako ponekad slika zatitra. Grafa mi je potpuno ispravna, problem je u jezgri 3 (Core2) koja je neispravna. Naravno, tad mi ne prolazi ni OCCT ni Prime95. Zato proc držim kao x3 (core0, core1, core3) potpuno stabilan..


    Nego, jesi napon memorije ostavio na defaultnih 1.8V? Probaj s dizanjem njega na 1.9V ili više ako ti je na modulima navedeno (mnogi moduli traže 1.9V ili čak 2.1V).

    Ako ti je riknuo jedan ddr2 modul, opet je jeftinije uzeti drugi nego što bi bilo 4GB DDR3.
    Al ono, ako je ram, kako baš da je otišao kad si stavio u novu ploču, kako nije prije bilo simptoma...

    Eeee da... prbaj s tim default biosom svakako.
    imaš pravo, stvar je u tome da sam na staroj ploči zbog OCa napona memorije držao lagano povišen, mislim da +0.025 V ili +0.05V... sad mi je na defaultu...

    uglavnom, hvala svima na sugestijama, sljedeći koraci su mi da eliminiram ili potvrdim hardverski problem...

    znači, čim dođem s posla isprobavam sa drugim, kvalitetnijim napajanjem... pretpostavljam da će se problem nastaviti...
    nakon toga, povisujem napon memorije i isprobavam ponovno... ako će se dalje rušiti, puštam memtest da se vrti par sati ili čak preko noći... ako javi errore, testiram jedan po jedan keks da vidimo koji zajebava...

    ako ništa od toga ne pomogne vraćam stari bios na grafu, a ako nije to onda je očigledno soft problem...

    ne znam čega se više bojim, hardverskog ili softverskog problema... ako je hardver onda se barem ne moram zajebavati, zamijenim napajanje ili šta već i bok...

    EDIT:

    upravo mi je puknuo Large FFTs test nakon 30 minuta... sad ću staviti Small FFTs, on navodno ne opterećuje RAM pa budemo vidli, ako on ne pukne onda sumnja skreće na RAM... ako pukne, onda više na napajanje...

    aaaarrgghhhhh kako sam lud, ne mogu ništa napraviti dok ne dođem doma...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #86
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    Small FFTs već sat vremena bez problema radi...

    očigledno RAM... nadam se da mu samo fali struje i da neću morati mijenjati...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  27. #87
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nova platforma

    Zasto si dirao BIOS na grafi!!!!!!!


  28. #88
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Zasto si dirao BIOS na grafi!!!!!!!
    sram me priznati... ali don kihot me nagovorio... nisam mogel OCati koliko sam htio, ali mislim, to nije problem, lako ja vratim stari...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  29. #89
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova platforma

    Kad ćeš kući?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #90
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nova platforma

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Kad ćeš kući?
    u 4, pol 5...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

Slične teme

  1. Nova platforma - oko 2000kn
    By Wizard in forum Konfiguracije
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 15-02-2013, 15:11
  2. Nova grafa
    By JedimiNjoke_o in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 03-08-2012, 16:49
  3. Nova Maticna
    By Wind0ws_98 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 16-09-2009, 14:13
  4. Microsoft: Windows je još uvijek prvoklasna gaming platforma
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 28-01-2009, 22:17
  5. omiljena platforma za igranje
    By Svinjoguz in forum Gaming općenito
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 16-12-2007, 17:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •