Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 78

Tema: Duša nema svijesti?

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Road to Zion
    Postova
    2.119

    Re: Duša nema svijesti?

    [quote=Sonic_Moronic]
    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    = Citat = Izvorno postao "Niko Bellic":18x48htu
    jer ne postoji valjan razlog da to tako funkcionira i puno je normalnije objašnjenje da su duša i tijelo jedno i ne funkcioniraju zasebno.
    Proguglaj pojam "OBE".
    Neznam dal vjeruješ u boga, ali postoji li valjan razlog zašto je bog stvorio svemir? Bilo mu je dosadno?
    Niko je samo rekao da Bog postoji u nekakvom, bilokakvom obliku, i to zaista nije nikakva luda pretpostavka, Bog može biti naša svijest, naše misli, možda sva priroda u svojoj zajedničkoj povezanosti, ne mora biti inteligentno biće. Prilično je ograničeno zamišljati kao nekakvog čovjekolikog lika na nebu.[/quote:18x48htu]
    To je bilo nekakvo retoričko pitanje. Pokušao sam dokazat da naš mozak nemože uvijek skužit zašto. Većina stvari u postanku čovjeka (od svemira do života do evolucije, a kasnije i ljudske misli) je potpuno ili djelomično random (Primjer - mutacija). Tako da ne samo da naš mozak ne može skužit smisao iliti svrhu nečega, nego katkad nešto stvarno ni nema smisao. Nisam rekao niti da vjerujem da bog postoji, niti da vjerujem da duša postoji, niti da duša i tjelo funkcioniraju odvojeno. Samo hoću reć da se nemože razmišljat na način da se razlog za nešto.
    I ja imam avatar s božićnom kapicom!

  2. #32
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Duša nema svijesti?

    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    Samo hoću reć da se nemože razmišljat na način da se razlog za nešto.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  3. #33
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Duša nema svijesti?

    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949

    Re: Duša nema svijesti?

    To je iracionalno "objasnjenje".Izmedju ostaloga,to sto si napisao je pretpostavka,a pretpostavka je majka zajeba.
    Naravno da tijelo i dusa funkcioniraju zasebno,inace bi astralna projekcija bila neizvediva.Dusa nije ogranicena tijelom.Radi se o dva fenomena,dva okidaca,poput vremena i prostora.Bas kao sto vrijeme nije ograniceno prostorom niti prostor vremenom,tako ni dusa nije ogranicena tijelom niti tijelo dusom.

    Sto se tice postojanja boga ili postanka fizickog svijeta,apsurdno je pisati o tome.Izmedju ostaloga,Wiking je uredno na pocetku napisao "Za početak malo upozorenje kako ovaj topic nije rasprava o tome ima li Boga ili ne.".Postuj to i biti ces postivan.

    Sve ima smisao i svaki smisao ima svoje mjesto.Mozda ti smisao trazis na totalno krivim mjestima.Mozda je pogresno to sto ga trazis.
    To nisu stvari,to su procesi.Razlikuj ormar od pojmovanja vremena i razvitka.
    Evolucija nije zaseban fenomen,ona je dio zivota.
    Usput budi receno,ne smatraj se napadnutim,zelim ti pomoci.

    Da se vratim na temu,dusa nema svijest,ona je sama po sebi najvisi stupanj svjesnosti (jastvo).Ima sva sjecanja iz prethodnih zivota,koncept teme je zasnovan na empirijskom razmisljanju,sto je usporavatelj osvjestavanja,tj. prekoracenja vlastite svjesnosti.
    Svatko od nas je u prvoj liniji spiritualno obogacen.Covjek,kao entitet,je spoj duse,uma i tijela.Zivotinje,na primjer,su samo spoj tijela i uma.Svatko od nas je dovoljno sposoban,ukoliko zaista zeli i treba,dosegnuti svoj spiritualni maksimum,tj. maksimalnu svjesnost,ako ne i apsolutnu.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  5. #35
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Duša nema svijesti?

    Epic revive

    Mislim da si ipak nepotrebno otišao u neku nadnaravnost, ono što ti zoveš dušom je jednostavno - samosvijest.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Duša nema svijesti?

    Mali Pero ima akne. Nema nista nejasno niti nedefinisano u ovoj recenici. "Dusa" treba jasnu definiciju kako bi se mogla zamisliti bilo kakva rasprava o tome sta ona ima ili nema. Dusa nema svijest? To je pitanje? Ako je besmrtna onda ne moze imati veze sa svijesti jer nakon smrti svog fizikalnog "vozila" ona prelazi u drugo stanje entropije ako nije mrtva? Druga svijest je nastani nakon toga nesvjesna svog prethodnika? Ili ona ista svijest se reciklira i onda se u zivotu te osobe javlja deja vu Jednostavno nema temelja za raspravu na ovu temu iako golica mastu. Dosli bi do zakljucaka tipa da je bog sadist i da je mentalno zaostala osoba nuspojava duse koja je "skrenula" sa njegovog puta,sto je smijesno jer mentalno zaostala osoba je dusa koja je izjebana stotinama sjebanih svijesti i kao takva los temelj za normalnu svijest i treba uraditi defragmentaciju duse... Znaci dusa ipak ima fragmente svijesti

  7. #37
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Duša nema svijesti?

    ako se pitate kako je to zaspati i nikad se vise ne probuditi, sjetite se kako je bilo probuditi se a da nikad niste zaspali
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  8. #38
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Duša nema svijesti?

    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    ako se pitate kako je to zaspati i nikad se vise ne probuditi, sjetite se kako je bilo probuditi se a da nikad niste zaspali

  9. #39
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Duša nema svijesti?

    Kada bi neko rekao bebi... dok je u utrobi svoje majke:

    "Vani je svijet pun svjetlosti, sa visokim planinama, sa širokim morima, sa vijugavim ravnicama, sa cvjetnim vrtovima, sa potocima, sa nebom i zvijezdama, sa zasljepljujućim Suncem... i ti, svjestan svih tih ljepota, ostaješ zatvoren u ovoj tami..."
    Kako ta beba još nije rođena... ignorira postojanje svih tih ljepota, ne bi povjerovala ništa. Tako i mi stojimo na ivici smrti. Zbog toga se plašimo.

    Ali smrt ne može biti svjetlost, zato što je kraj svega.
    Kako smrt može biti kraj nečega... što nema svoj početak?
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  10. #40
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Duša nema svijesti?

    "Duša" je eufemizam kojim se razbacuju svi a da ne znaju ni šta znači. Duša čovjeka su sva iskustva čovjeka, koja ga usmjeravaju u "misaonom svijetu" (Metafora, nemojte drkat) od njegovog početnog stava(Egzistencijalni stav).
    Postojanje dolazi ispred duše, što znači da duša pojedinca je jedan dio njegovog unutarnjeg svijeta, uz sam "logos", ali ne postoji predodređena vrijednost ove duše koja nas definira kao čovjeka. Čovjek se postaje. Čovjek rođen u divljini, ostavljen samome sebi, nebi bio ništa više od životinje. Čovjek, i ljudsko biće dakle nisu isti pojmovi. Čovjek, kroz vlastitu svijest, stvara svoje vrijednosti i određuje smisao vlastitoga postojanja.

    Dakle svijest je samo alat za realizaciju duše. Duša nema svijest.

    tl;dr - Sartre
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  11. #41
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Duša nema svijesti?

    e to
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  12. #42
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Duša nema svijesti?

    = Citat = Izvorno postao Nemesis
    Usput budi receno,ne smatraj se napadnutim,zelim ti pomoci.
    ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  13. #43

    Re: Duša nema svijesti?

    ITT:forumasi koji misle da znaju nesto o filozofiji.


  14. #44
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Duša nema svijesti?

    ITT: forumaši koji misle da filozofija zna išta o ičemu.

    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  15. #45

    Re: Duša nema svijesti?

    Zasto si se osetio prozvanim?Cemu odbrambeni mehanizam?

  16. #46
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Duša nema svijesti?

    Upravu je. Filozofija je vrhunac dislokacije intelekta.

  17. #47

    Re: Duša nema svijesti?

    Kako da ne, u potpunosti se slažem! Metaforički bi se čak moglo reći i da je filozofija dislokacija Malpighijevih tjelešaca. Kužite? Kao pišanje uz vjetar. He, he..hehehe.

    isusati

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  18. #48
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Duša nema svijesti?

    Onda je do mene pa nisam uvidio tolike korisne cinjenice u temi do sada. Aj otvorimo jos dvije na temu omiljenu filozofima. Jesam li ja JA i jesi li ti TI? Filozofija nije daleko od onog narodnog vidjenja nje same kao lupetanja gluposti koje ne vode nicemu. Filozofi su jezivo pametni ljudi koji pricaju gluposti drugim jezivo pametnim ljudima dok hemeroidi jos unistavaju zivote svih porodilja sirom svijeta jer niko nije dovoljno pametan da nadje lijek ili ima preca posla

  19. #49

    Re: Duša nema svijesti?

    A da, ovo gore u temi su pisali filozofi. Pardon me, jes, jes.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  20. #50
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Duša nema svijesti?

    Tu je kvaka. Nema neke razlike izuzev u cescem koristenju "velikih" rijeci sa njihove strane.

  21. #51

    Re: Duša nema svijesti?

    Filozofija nije daleko od onog narodnog vidjenja nje same kao lupetanja gluposti koje ne vode nicemu.
    Ono sto je za filozofa regularna tema za razgovor,to je za,npr. zemljoradnika iz okoline Sarajeva - glupost,nesto nepotrebno,nezanimljivo i debilno.

    Naravno,na isti nacin i vecina filozofa koji su cesto elitisti,egoisti i individualisti,oranje njive smatra idiotlukom,ili - necim nezanimljivim i budalastim.

    Filozofi su jezivo pametni ljudi koji pricaju gluposti drugim jezivo pametnim ljudima
    S

    Nisam znao da su,recimo,Marks i Engels bili 'jezivo pametni ljudi koji su pricali gluposti drugim jezivo pametnim ljudima'.


    To su sve samo stereotipi.

  22. #52

    Re: Duša nema svijesti?

    "Filozofija" je strast/ljubav prema mudrosti/znanju. Usput je i "disciplina" zasnovana na tom pojmu.
    To je to. Ne možeš tu definiciju razbacati na sve moguće ljude koji provode svoj život pasivno i nekritički, jednostavno nije fer.

    edit: ili kako Forengner kaže, stereotipi.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  23. #53

    Re: Duša nema svijesti?

    But!

    Dont get me wrong: nagledao sam se nekih (kvazi) 'filozofa' koji zasluzuju da ih neko fino isamara.

    A ima i 'ozbiljnih vrdalama' - Noam Chomsky.

  24. #54
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Duša nema svijesti?

    Oranje njiva... Zanima sta ce ubaciti u svoje pametne kljunove kad ogladne od cvrkutanja o smislu zivota koji je prekratak da bi neko iole pametam dopustio sebi vise od dvije minute da razmislja o tome umjesto da za promjenu ode i pokusa da ga kao takvog zivi. Itekako je znam sta je filozofija i zanimao sam se za taj nacin zivota... i itekako mi je komican taj period sopstvenog zivota dok nisam znao da postoji razlika izmedju "mozda" i "jeste". Postujem klikere koje filozofi imaju u glavama i volim posmatrati kako duboko ti ljudi zalaze u sfere neceg jednostavnog. Sve je to fascinantno. Ali je ljepse otici u wc bez bespotrebnih pitanja i jos bespotrebnijih zakljucaka. Ljepse i korisnije je biti "glup" kad si ogranicen vremenom koje ces provesti ovde.

  25. #55

    Re: Duša nema svijesti?

    A ja sam se samo htjela našaliti, lijepo mi je baka rekla "Dajana, nitko ne shvaća tvoje šale, prestani"

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  26. #56
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Duša nema svijesti?

    Duša je neki oblik energije koja prelazi iz jednog organizma u drugi u zatvorenom krugu .Nema ni svijest ni sjećanja i dio je globalne energije kako u našem mikro svemiru na razini atoma , tako i u globalnom svemiru bez granica ili mnogim svemirima koji su opet dio nečega .

    Kada bi imala svijest nikada ne bi pristala boraviti 70-80 godina u nekom šupku ako može biti dio neke druge dimenzije u kojoj ljepše miriši.

  27. #57
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Duša nema svijesti?

    ... i još nitko nije uspio "pronaći" tu dušu ili je dokazati.

    Osim jednog lika koji je usput i ustanovio da su ovčje duše "teže" od ljudskih i da psi nemaju duše.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #58

    Re: Duša nema svijesti?

    Engels je bio najbolji filozof. :*

    Ona dosadna CHE GEVARAaghhnnnnnn deca njega uvek zaborave,a covek je bio genije.

  29. #59
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Duša nema svijesti?

    Odakle takav hejt prema razmišljanju ovdje? Mislim, znam da nije neka disciplina, ali hej, neki od nas uživaju u tome...
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  30. #60

    Re: Duša nema svijesti?

    Delirium,ako vec hoces da 'razmisljas' - mogu da ti preporucim par dobrih knjiga o dijalektickom materijalizmu.Ili,jos bolje - o MRAKSIZMU-LENJINIZMU.

Slične teme

  1. Tv nema signala
    By dino032 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-11-2012, 20:48
  2. Usamljena Duša
    By Master_of_Soup in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 29-08-2008, 00:31
  3. nema prostora
    By libeg in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-10-2007, 07:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •