Prikazujem rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Čokolada za inhaliranje

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Čokolada za inhaliranje

    Poznati harvardski bioinžinjer David Edwards, izumitelj inzulina koji se inhalira, okupio je ekipu znanstvenika i pokrenuo ArtScience Labs u kojemu su počeli proizvodnju komercijalnih proizvoda za inhaliranje. Brand im se naziva Le Whif, pogoni su smješteni u Francuskoj, a trenutno u ponudi imaju čokoladu, kavu i vitamine koji se inhaliraju. Edwards tvrdi kako su lijekovi koji se inhaliraju umjesto gutaju ili uštrcavaju samo jedna od primjena njihove tehnologije, dok budućnost leži u inhaliranju prehrambenih i osvježavajućih supstanci. Kao jednom od fanatičnih ovisnika o čokoladi teško mi je zamisliti kako udisanje čokolade može zamijeniti onaj fini osjećaj rastapanja na jeziku, nepcima i zubima, no volio bih i to probati.



    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Sline mi cure na samu pomisao, ali vjerojatno to samo lijepo zvuči a na kraju će ispasti da je to samo miris ili tako nešto

    EDIT: Damn, you're makin me hungry.

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Probao bih. Mnogo. I često. Rado.
    Pitam se koliko bi dobra ideja bila koristiti te Whifove u dijetalne svrhe...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Ova čokoladu upravo i reklamiraju kao dijetalni proizvod, za tu svrhu sigurno dobro posluži, no meni se čini da bi me udah samo narajcao. Čokoladu ljudi vole zato jer naš mozak obožava šećer, što gori i nezdraviji, to nama bolje
    Obzirom da udisanjem ne konzumirate veliku količinu rafiniranog šećera kao u pravoj čokoladi, mozak bi nam bio manje zadovoljan, pa je veliko putanje bi li nam ovo moglo zadovoljiti potrebu za nezdravim slatkim finim stvarima. Vjerojatno bi nas moglo 'sikički zavarat na kratku stazu, poput električne cigarete kojom udišete vodenu paru, pa bi nam olakšalo provođenje dijetnog programa i onda bi to bilo OK. U svakom slučaju volio bih i ja to probat.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Čokolada za inhaliranje

    mislim da je upravo obrnuto.. Jer mi bi udisali tu cokoladu il sta vec nas mozak bi mislio ad smo pojeli i nebi bili gladni a opet mozak trazi cokoladu jer mu je pao secer a mi nebi uzeli dovoljnu dozu a mozak nebi to znao jer bi bio uvjeren da smo pojeli.Ista fora je s onim bulimicarima koji povracaju nakon jela oni jedu da vie nemaju taj osjecaj gladi te onda povrate to..sad dal sam u arpvu ili ne

  6. #6
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Mislim da kad jedemo čokoladu nije stvar do šećera. Prilikom jedenja čokolade neki poseban enzim u čokoladi tjera mozak na lučenje serotonin-a, i to u istim količinama kao i kad se ljubiš , uglavnom ako su uspjeli isproducirat stvaranje tog enzima tj. lučenje serotonin-a onda bi to valjda trebalo biti dovoljno da zadovolji glad/žeđ za čokoladom...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  7. #7
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Šećer garant. Koje se tvari oslobađaju u mozgu ne znam, ali šećer znanstveno dokazano kratkoročno podiže raspoloženje. Problem je u tome što se nakon uzimanja razina šećera naglo spusti, što nam onda pak mijenja raspoloženje na gore, pa potom imamo želju za još slatkoga. To je laički rečeno mehanizam onoga što se još naziva ovisnost o čokoladi. Nije to naravno ovisnost koja se ne bi dala lako kontrolirati snagom volje, jer normalni ljudi nakon dvije pojedene velike Milke znaju da im nije "normalno" a ni ekonomski isplativo krenut na treću, ali ipak je dokazani oblik određene ovisnosti.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Tzv. Sugar Rush, mrzim nabrijanu dječicu u svatovima narokanu na 2 litre kole...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Ja se nekako jedva prisilim da stanem na pola ili 3/4 čokolade. Rijetko pojedem cijelu u šutu, a više od toga nikada

  10. #10
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Iskreno priznajem, ja bih mogao jest čokoladu dok ne puknem kad se ne bih kontrolirao. Nisam nikad u životu prestao jest čokoladu zato jer me zasitila ili zato što mi više nije pasala
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  11. #11
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Upravo jedem čokoladu. Lindt Excellence 70%, dark. Melike.
    Kad bih se mogao fiksati čokoladom pomoću inhalatora, to bih radio. Često. Uvjerio bih ljude da imam astmu, čisto da ne primjete moje dope-fiend navike.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Ma ni mene nikad ne zasiti, ali onda me je sram samog sebe ako odjednom pojedem toliko čokolade... Koliko pojedete prije nego se uspijete spriječit?

  13. #13
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Kako kada, minimum jedno pola od 100 gr, vrlo često smažem cijelu, nešto rjeđe dva komada ali zna se desit, pogotovo ako se taj dan bilo u kupovini špeceraja pa su se dovukle veće količine "s akcije". Više od toga baš i nisam prakticirao, ali bih lagao kada bih rekao da ne bi
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Čokolada za inhaliranje

    meni jedan redak preko glave O.o

  15. #15
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Čokolada za inhaliranje

    cuo sm vec negdje za ovu kafu za inhaliranje ili nesto drugo za inhaliranje, ne znam. Svejedno, interesantna ideja.mene zanima kad ce i hoce li uopce to u prodaju ovdje kod nas
    Липе цвату и у Србији!

  16. #16
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Imaju Web shop, koliko vidim može se napraviti narudžba u Hrvatsku - http://www.laboshop.fr/lewhif.html
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Road to Zion
    Postova
    2.119

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Jel mi može netko reć da li unutra stvarno postoje tvari koje postoje u čokoladi? Vitamini i stuff.


    EDIT: Kakvi vitamini. Zanima me theobromine.
    I ja imam avatar s božićnom kapicom!

  18. #18
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    = Citat = Izvorno postao rudeboy95
    Jel mi može netko reć da li unutra stvarno postoje tvari koje postoje u čokoladi? Vitamini i stuff.
    EDIT: Kakvi vitamini. Zanima me theobromine.
    Zahvaljujući tvojem upitu išao sam malo prosurfati i naučiti ponešto o tom alkaloidu s efektom sličnom kofeinu (ali umanjenih karakteristika) i prema svemu sudeći, obzirom da se u čokoladi za inhaliranje doista nalazi prava čokolada, vrlo vjerojatno ima i theobromina, mada u jako zanemarivim količinama, baš kao i masti i šećera. U svakom slučaju ovo je zdrav dijetni proizvod, jedino pitanje koje i mene zanima dok ne probam je može li ovo biti dobra čokoladna "duda varalica" ili se radi o porezu na budale.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  19. #19
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Theobromine je ono što u bijeloj čokoladi nema.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  20. #20
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Bijelu čokoladu ne priznajem kao čokoladu
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  21. #21
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Čokolada za inhaliranje

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Bijelu čokoladu ne priznajem kao čokoladu
    bijela čokolada-bijeli šećer
    dobre čokolade koštaju više od dobre pive

  22. #22
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Eto jednog citata:
    Bijela čokolada zapravo nije čokolada jer ne sadrži ni jedan dio kakao zrna izuzev masnoće. Ali za ljubitelje bijele čokolade argumenti su zanemarivi. Ipak oprez, na etiketi mora pisati da je masnoća unutar slatkiša ipak kakao maslac. U suprotnom, kupit ćete nešto što sadrži šećer, biljna ulja i umjetnu aromu čokolade.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  23. #23

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Cokolada za inhaliranje?

    Nah,radije bi jedan komad toblerona.

  24. #24
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Nemoj nas ložiti

  25. #25

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Jel tko probao neku Norvešku čokoladu, prejebene su.

  26. #26
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6.839

    Re: Čokolada za inhaliranje

    Austrijske i švicarske. EPIC WIN.


    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Cokolada za inhaliranje?
    Nah,radije bi jedan komad toblerona.
    Podsjetio si me na rano djetinjstvo

    Toblerone je zakon
    Липе цвату и у Србији!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •