Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: Čudan problem na relaciji miš - podloga

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Jedan od miševa koje koristim zadaje mi probleme.
    Ukratko, na tvrdoj podlozi dok klikam sve super, no čim na nekoj mekšoj podlozi (koju god da probam, a znate svi da ih imam i jeftinih i skupljih) kad klikam kursor bježi.
    Miš se ne miče, kursor bježi, svakim kilkom se makne.

    Evo slika višestrukog klikanja da dočaram problem:

    Čim na tvrdoj podlozi (stol) odmah svaki klik u istu točku.

    Probao 10 različitih miševa, samo taj ima takav problem. A najskuplji je miš što imam.

    Edit:
    Zaboravih navesti što uopće trebam...
    Ima li tko kakav prijedlog, što mi je činiti, kako otkriti do čega je točno problem i kako ga riješiti?
    Mislim, ako ne riješim problem ne gine mi kupovina drugog miša.
    A to je najgora moguća kombinacija; toliko znam o miševina na tržištu da mi je nemoguće odabrati model od recimo 100 do 350 Kn; oko 200 najvjerojatnije.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Taj najskuplji i najbolji miš je predpostavljam laserski? Ako je onda se nekako ni ne cudim... sreo sam se vec sa tim sranjima.

    Uostalom ako vec imas 10 miseva i jedan ti "rikne" zašto bi odmah morao kupovati novi kad imaš preostalih 9? (skuliraj se i potroši novac na nešto pametnije)

    I kad ti se vec kupuje onda kupi MX518 pa ces se uvjeriti zašto je to najbolji miško u ovom djelu galaksije

  3. #3
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Imao sam isti problem, kako i sa MX518, tako i sa FireGlider-om, no samo pri višem dpi-u.
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Miš nije neki jeftini šrot, ipak se radi o mišu vrijednosti minimalno 350-400 kuna. I da, laserski je.

    Što se Riderovog posta tiče, miš nije neispavan (sam sam provjerio) niti bih za mx 518 dao više od 200-250 kuna. Od ostalih mojih miševa, jedan se koristi na kompu roditelja, jedan uz laptop i kao zamjena tog na kompu a ostali su pak stari optički od 400 dpi ili 800 dpi bežični te mi više nikako ne odgovaraju.
    Ovo s promjenom dpi na manje mislim da sam davno probao i više se ne sjećam je li utjecalo. Mislim da je bio isti problem. Probat ću za vikend kad opet budem doma.

    Prvo sam mislio da miš prevaguje kad se klika, ali nije do toga jer prevagivao bi i na stolu (bez podloge). Nožice nisu potrošene. Dpi držim 3200.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Imam slican problem, samo sto meni laserski mis na tvrdoj podlozi tesko reagira. Ima nekakav "delay" da to tako nazovem, a jako male i spore kretnje nekad nece ni registrirati.
    Dok na stolu radi normalno.
    Ako ti mis reagira normalno na tvrdoj podlozi zasto onda jednostavno ne koristis tu podlogu?
    Mis mi na Sphexu nije htio raditi, jedina opcija koja mi preostaje je Kabuto, posto mi treba sto tanja podloga, a to su jedine dvije tanke podloge za koje znam.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  6. #6
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    čemu misterioznost? a da kažeš o kojem se mišu radi? ili je možda neki od onih koje si naveliko hvalio pa ti je sad neugodno?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Imam slican problem, samo sto meni laserski mis na tvrdoj podlozi tesko reagira. Ima nekakav "delay" da to tako nazovem, a jako male i spore kretnje nekad nece ni registrirati.
    Dok na stolu radi normalno.
    Ako ti mis reagira normalno na tvrdoj podlozi zasto onda jednostavno ne koristis tu podlogu?
    Mis mi na Sphexu nije htio raditi, jedina opcija koja mi preostaje je Kabuto, posto mi treba sto tanja podloga, a to su jedine dvije tanke podloge za koje znam.
    Nema smisla koristiti stol kao podlogu kad imam tako dobre podloge.
    Stol mi je pretvrd, zaboli me ruka. Držim miš nekada claw, nekad palm, uglavnom onak mi zapešće bude na podlozi...

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    čemu misterioznost? a da kažeš o kojem se mišu radi? ili je možda neki od onih koje si naveliko hvalio pa ti je sad neugodno?
    Nije, miš je onaj što sam kudio.
    Samsung Pleomax ML-600G Laser Gaming DPI switchable mouse, drugim riječima Genius Ergo 555 s malo drugačijim kablom i jednom nožicom manje. Firmware ja zadnji.
    Podloge su CM Storm Tactics DC FPS, Staeelseries QCK mini, jeftina reklamna guma/pvc, stol, ...

    Ako misliš na Canyon Laser Gaming CNR-MSL7, taj miš bih kupio još jedan samo kad bih ga negdje našao.
    A4Tech x7 serija 750 (F, BF, K, BK) su stvarno dobri miševi. Preko godinu i po bez ikakvih mana i primjedbi.

    Edit:
    Neugodno mi je jer sam tog miša dobio od PCPlaya prošle godine.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Pa da je to dobar mis nebi ga ni djelili samo tako sta te ima bit sramota. Sutnja nije rjesenje xD

    A da probas staviti stariji fw? Mozda je ovaj zbagan...

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Ja mislim da on i ima problema baš zato što je drndao po firmware verzijama i radio eksperimente. Zasad je jedini koji se žali na tog miša koliko sam čuo, ali možda griješim jelte?


  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Ideja vam pada u vodu; problem je bio primjetan i s originalnim firmwareom.
    Flashanje na noviji samo ga je smanjilo. No napominjem, problem nije softverske prirode.
    Da je, ne bi na bilo kojoj tvrđoj podlozi miš radio bezprijekorno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Možda mu je novi firmware očvrsnuo laser?


  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Novi firmware mu nije mogao nikako naškoditi. To je za taj uređaj, nije fulano.
    I da je do firmwarea nešto, znalo bi se odmah po flashanju.

    Ma sve mislim da je kriva nožica, tj nedostatak iste.

    Samsung Pleomax ML-600G nema ovu pored lasera. Tu ima rupu s šarafom.
    Mislim da zbog nedostataka nožice na tom mjestu miš "prevaguje" kad ga se rabi na mekanoj podlozi.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Vidiš. Imaš bolju ideju u čemu je bed nego nas pola ovdje...


  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Vidiš. Imaš bolju ideju u čemu je bed nego nas pola ovdje...
    Da, samo ne znam je li samo moj takav ili su svi? Je li tvoj imao tu nožicu (ako si gledao prije prodaje)?

    Što je još gore, nemam ideju kako bih riješio problem ako je problem u tome.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Mijenjaj podlogu za neku drugu?


  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Mijenjaj podlogu za neku drugu?
    Hoćeš reć da SS QCK mini koju si mi poslao nije dobra?
    Ili da nije dobra ona CM Storm Tactics DC od 100Kn?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Pa sam kažeš da radi na tvrdim podlogama. Ako radi na tvrdim onda promijeni podlogu za tvrdu i riješio si problem.


  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    toliko znam o miševina na tržištu da mi je nemoguće odabrati model od recimo 100 do 350 Kn; oko 200 najvjerojatnije.
    Meni je ovo fascinantno Self centered much

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    toliko znam o miševina na tržištu da mi je nemoguće odabrati model od recimo 100 do 350 Kn; oko 200 najvjerojatnije.
    Meni je ovo fascinantno Self centered much
    Nema se više para, a svim tim miševima do tih iznosa znam sve mane.
    Naučio, raspitao se, proučio, isprobao što sam mogao, pročitao, pogledao, odgledao...
    Uglavnom došao do zaključka da za sitne pare nema dovoljno dobrog miša za gaming, a nema se krupnih para.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Nemaš krupnih para a imaš 9 miševa. JBT ak nemreš skupit 400kn i uzet iz oglasnika gotovno novog G9 onda zbilja k vragu.

    Dok sam bio manji me veselilo mijenjati miševe ko gaće, kad su bili jeftini i svi loši, al me to veselilo jer sam se uvijek nadao necem novom, necem boljem. I onda je došao mx518 i prošle su godine bez pomisli na mijenjanje miša.

    Pa je nekim slučajem došao i G9 i uopce sumnjam da mi treba drugi mis,ikad

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Nemaš krupnih para a imaš 9 miševa. ...
    Pa nakupilo se starih jeftinjaka; Genius kuglični (prvi), Trust optički 400dpi, Ednet bežični 800dpi, MS mali bežični za laptop 800dpi, SilverCrest bežični 800dpi, Logitech onaj najjeftiniji stari i neki optički Genius kao navedeni kuglični samo s optikom.
    Od novijih: Canyon Laser Gaming i Samsung Pleomax ML-600G.
    Eto, to se nakupilo kroz 10-11 godina kako imam komp. Nije ni čudo da se toliko nakupilo kad do pred koju godinu nisam mogao investirati preko 100 Kn za miš, a do tog iznosa ni onda nije bilo nekih uber miševa. Naravno, Trust, Silvercrest i Samsunga sam dobio a ne kupio.

    Preko oglasnika ne bih kupio.

    Dobio sam Logitech G9x, no zapelo je na carini (tražili su plaćanje poreza, carine, dostave i ko zna čega još iako je paket bio DDP Free domicile), nisam im htio platiti tih 400-500 Kn tako da nisam vidio miša.
    Mislim, koja je svrha onda od dobijenog ako ga moraš platiti skoro kao da ga kupiš + nemaš jamstvo koje kad ga kupiš imaš.

    Ima li tko kakve spoznaje iz prve ruke o mišu SpeedLink Kudos?
    http://www.speedlink.com/?p=2&cat=3111&pid=21156&paus=1
    On bi me izašao nekih 350 Kn...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Tolko si se hvalio završetkom faksa a sad nemaš 400kn za kvalitetan miš. Pa di ti je onda sad ta diploma i znanje da to unovčiš??


    Ja sam mislio da već radiš. I štednjom se sve dade kupiti, samo treba biti uporan. Ja sam si za komp kupio gotovo sve sa štednjom, al nije bilo izlazaka, pizze, pušenja i takvih stvari. I nakupi se para.

  23. #23
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    ne bi ti sad imao tih 9 miševa da si ikada igrao diablo 2...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Tolko si se hvalio završetkom faksa a sad nemaš 400kn za kvalitetan miš. Pa di ti je onda sad ta diploma i znanje da to unovčiš??


    Ja sam mislio da već radiš. I štednjom se sve dade kupiti, samo treba biti uporan. Ja sam si za komp kupio gotovo sve sa štednjom, al nije bilo izlazaka, pizze, pušenja i takvih stvari. I nakupi se para.
    Ko je rekao da sam završio faks? Preddiplomski studij jesam, sad sam na drugoj godini diplomskog studija.
    A to košta. Sreća pa ne plaćam školarinu.

    I štedim (ponajviše za novi laptop), ali je godina užasna.
    Posudio starcima novca za auto, još nisu vratili. Nisu vratili jer smo na knap s financijama.
    Recimo prošli mjesec otkrili da nam je iscurilo nekoliko tisuća kuna vode jer se jedna cijev probušila.
    Stalno neki nenadani troškovi; ove godine puno skupih kvarova (traktor zaribao, procurio bojler, pukla cijev vode, otišao frižider, centralno grijanje trebalo obnoviti, ...), puno novca (sva ušteđevina) otišlo na auto, tata na minimalcu mama ne zaposlena, poljoprivreda katastrofa (plivalo, stukao led, sad velika vlaga kukuruza nije još za vršnju a i prinos mali) i da još ne nabrajam nesreće (tata s platona /nešto slično prikoličici/ pao na traktorski kultivator, rasjekao glavu i to meni pred očima na moj rođendan...). Ma strava.
    Zato sam alergičan kad mi neko kaže "kako nemaš", "što ne štediš" i slično. Kad se ima, štediš. Kad nemaš, nemoš štedit.

    Ne izlazim, ne trošim na pizzu, ne pijem, ne pušim i ne oblačim se skupom robom/markama.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    @Igor

    @Marijanovic, pa što fali MX518? Ne znam koliko trenutno košta, ali prije se uvjek kretao oko 250-350 kuna!? Miš je prokleto genijalan, valjda i po livadi savršeno hvata površinu. Jedina mana je ako ti ne legne u ruku, a to je rijetko sa tim mišonjom...

  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Marijanovic, pa što fali MX518? Ne znam koliko trenutno košta, ali prije se uvjek kretao oko 250-350 kuna!? Miš je prokleto genijalan, valjda i po livadi savršeno hvata površinu. Jedina mana je ako ti ne legne u ruku, a to je rijetko sa tim mišonjom...
    MX-518 ima malo preveliku cijenu. Pogotovo u trgovinama u kojima ga mogu nabaviti.
    Koliko god bilo rijetko, meni je u ruci nezgodan, ne leži mi. Koristio ga jesam (npr ima jedan kolega što ga nosi uz laptop pa se na faksu zabavlja; tako sam ga najviše koristio) i nije mi. Možda se samo treba naviknuti.
    I još je razlog to što patim na velike brojke (osjetljivost, USB osvježenje, brzina praćenja, akceleracija) a MX-518 ih baš i nema visoke (1800 dpi, 125 Hz, 1 m/s tj 40 ips, ...) dok drugi imaju (moj Canyon npr 2500 dpi, 500 Hz, 45 ips...).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Ma što znače te brojke na papiru kada su RL performanse genijalne. Nova verzija mislim da ima 1800DPI što je i više nego dovoljno za savršeno ugodan rad na FullHD rezoluciji. Uff što me dira frekvencija USB osvježenja

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ma što znače te brojke na papiru kada su RL performanse genijalne. Nova verzija mislim da ima 1800DPI što je i više nego dovoljno za savršeno ugodan rad na FullHD rezoluciji. Uff što me dira frekvencija USB osvježenja
    Meni je na 1680x1050 3200dpi malo, da je fullHD trebao bi mi miš s barem 5000 dpi. High sense freak xD

    Vidiš, ja sam naviknuo na 500 Hz USB-a do te mjere da na 125 Hz miševima osjetim kao da štekaju. Osjetim kašnjenje.
    6 milisekundi je razlika (s 125 HZ 8 milisekundi, s 500 Hz dvije milisekunde). Glupo je, ali je istina.

    Edit:
    Kako vam se čini ovo?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    Ako osjetiš kašnjenje miša, mislim da je vrijeme za formatiranje sustava, pošto je očito u qurcu

  30. #30
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Čudan problem na relaciji miš - podloga

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ako osjetiš kašnjenje miša, mislim da je vrijeme za formatiranje sustava, pošto je očito u qurcu
    Daj ne vrijeđaj. Windowsi su mi u idealnoj formi. Na oba kompa i na laptopu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. podloga za miš
    By D.O.M.I. in forum Komponente
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 27-04-2015, 10:09
  2. Čudan problem
    By Blink in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 11-08-2010, 00:00
  3. Headset i podloga za miš
    By loo in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 01-05-2009, 22:52
  4. Čudan problem
    By Spaceman Dan in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 24-02-2006, 21:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •